Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

U nás je to už po dvou letech díky tomu podvodářskýmu klaunovi...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14704
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Tapan »

Kvůli tomu klaunovi. Žádné díky.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

spm píše:Já chápu že to naštve, nepřeju ti to a ani neříkám, že to bude tvůj případ, ale upřímně bych takovéhle pokuty uvítal i u nás. Prakticky denně potkávám na silnici alespoň jedno auto, který se chová značně divně - z ničeho nic přejede pruh, obvykle to pak za prudkého brždění hodně strhne zpátky, jede hluboce pod rychlostním limitem, obvykle v levém nebo prostředním pruhu, ... a když ho člověk předjede, tak vidí, jak má řidič na volantu položený mobil a šmatlá do něj. A nechci říct, že jsem svatej a nikdy jsem se toho mobilu za jízdy nedotkl, ale v tu …
Plně podepisuji!Z těchhle debilů bych fakt :-€-oO a pak je >>:-@@ opravdu.Poznáš je na sto honů,přitom se dá i s telefonem jezdit normálně,ale někteří tyhle dvě jinak automatické činnosti naráz prostě už nezvládnou a jsou tak ponořeni do hovoru,že mu dají radši přednost před děním na cestě,mnohdy před svým životem,či hůř ohrozí životy jiných.Vím je to starý letitý nešvar,nic nového,ale musel jsem se vyplivat,mě to děsně sere a jak se někdo plouží nesmyslně jak šnek,přejíždí čáru,na kruháči minule se jeden sunul krokem,bo tam měl asi jedničku a neuměl přeřadit,my čekáme jak šulíni a on si hlavně furt drží ten zkurvený foun u ucha,místo aby šáhl na řadičku 8() neskutečná neohleduplnost!A takových situací milion,to mě fakt točí a hlavně mám z takových lidí strach.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18910
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od hamoun »

sima píše: jak se někdo plouží nesmyslně jak šnek,přejíždí čáru,na kruháči minule se jeden sunul krokem,bo tam měl asi jedničku a neuměl přeřadit,my čekáme jak šulíni a on si hlavně furt drží ten zkurvený foun u ucha,místo aby šáhl na řadičku neskutečná neohleduplnost!A takových situací milion,to mě fakt točí a hlavně mám z takových lidí strach.
v tu chvili se občas neudrzim a jak předjíždím, troubim …

ja jel dnes za dedulou … asi 30 v padesátce … najednou brzdy a zastavil .. zadna krizovka .. proste jsem zastavil a cekam .. (jestli neco nebylo před nim apod) … chvili vyckam .. nic se nedeje a tak lehce troubnu … a on dal blinkr doprava, jakoze stoji … tak objet a pokracovat v ceste ...
a to je porad …

v pondělí jedu po sidlisti za autem … ono najednou brzdy a najelo uplne doprava k parkujicim autum … hazim blinkr doleva, ze ho objedu .. a on najednou plna leva a parkoval pricne na levou stranu cesty … grrrr ….

mi prijde, ze je to ted kazdy den neco ...
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Mira »

hamoun píše:
v pondělí jedu po sidlisti za autem … ono najednou brzdy a najelo uplne doprava k parkujicim autum … hazim blinkr doleva, ze ho objedu .. a on najednou plna leva a parkoval pricne na levou stranu cesty … grrrr ….

mi prijde, ze je to ted kazdy den neco ...
Ha ha. Přesně v týdle situaci jsem dědkovi udělal díru do bočních dveří. A říkám - dobře mu tak. Kdyby nebyl debil neměl díru ve dveřích.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od podvlada »

No už jen pak dokázat, že za to mohl on... jestli bude tvrdit, že blikal, ty že neblikal, ...
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Jackylle »

No ono to není o dokazování blikání. Teď nám říkali na školení, že v případě odbočovacího manévru doleva, je vina na straně toho odbočujícího, který si má ohlídat, že zezadu má volno. Mnohdy to odporuje zdravému rozumu, ale na tyhle případy se to hodí. A lidi to většinou nevědí.
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od podvlada »

A stejně tak nesmíš předjíždět vozidlo, které se chystá odbočovat / bliká / vlevo.

§ 17 Předjíždění
(5) Řidič nesmí předjíždět
e) dává-li řidič vpředu jedoucího vozidla znamení o změně směru jízdy vlevo

Proto se obávám toho následného dokazování neviny...

Edit: plus třeba případ zde:
https://www.autoweb.cz/odbocovani-vlevo ... udikatura/
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

hamoun píše:
v tu chvili se občas neudrzim a jak předjíždím, troubim …
Já taky.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
matty
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 467
Registrován: stř kvě 14, 2014 6:53 pm
Jméno a příjmení: Martin Kopecky
Bydliště: Jičín

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od matty »

spm píše:Já chápu že to naštve, nepřeju ti to a ani neříkám, že to bude tvůj případ, ale upřímně bych takovéhle pokuty uvítal i u nás...
Ono to teď možná vyzní blbě ale já taky. Pravda po Čechách najedu obvykle 720km během měsíce, ale co se u nás děje je hnus. Na druhou stranu v Holandsku je za to takováhle pálka, ale nic moc si z toho nedělají a tel má v ruce kde kdo. Kolega dostal 230€ za to že ho jen přendal na poličce ani ho nerozsvitil, nepodíval se na něj, nic takového.
Jednu chvíli vymysleli ze se do aut budou dávat rušičky aby tel nefungoval. Maj tady dokázáno že 90% smrtelných nehod je právě kvůli telefonům.
Těd tu chodí dopisy ať si lidi stáhnou nějakou apku co tel zablokuje když je v pohybu. Zatím je to dobrovolný....
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Mira »

podvlada píše:No už jen pak dokázat, že za to mohl on... jestli bude tvrdit, že blikal, ty že neblikal, ...
Pokud zajížděl na parkovací místo, je to místo ležící mimo silnici, takže je úplně putna zda blikal nebo neblikal. Nesmí nikoho ohrozit ani omezit, musí dát přednost všemu co se po silnici pohybuje. I chodcům co jdou třeba po okraji.
K tomu druhýmu příspěvku to platí taky. Odbočuje mimo silnici, musí ti dát přednost a může klidně blikat do alelujá.
Naposledy upravil(a) Mira dne stř úno 13, 2019 9:23 pm, celkem upraveno 1 x.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od quickly »

matty píše:Těd tu chodí dopisy ať si lidi stáhnou nějakou apku co tel zablokuje když je v pohybu. Zatím je to dobrovolný....
Jak se to řeší v autobusu/vlaku ? Tam se mobil pohybuje rychleji než chůzí a pokud nejsi řidič autobusu, tak mobil můžeš používat :-/
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
croctoy
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 566
Registrován: pát kvě 12, 2017 12:32 am
Jméno a příjmení: Petr Bohoněk
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od croctoy »

matty píše:Já sám sobě, že sem se nepodíval do zrcátka a sahnul po telefonu zrovna když jel kolem mě motorkář. Takže o 250€ lehčí...
Mě tak jen napadlo, jak by se dokazovalo v případě, že na výzvu zastavím a jakmile by se mj objevil u okénka, tak bych tvrdil, že jsem telefon v ruce neměl? Pokud je sám na motorce a nemá na helme kameru...pak je to tvrzení proti tvrzení i ve správním řízení. Za jistých světelných podmínek je přes sklo do auta špatně vidět...
Subaru Outback 2.5i Sport BS
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Vím o jednom případu,kdy se týpek tlemil cajtovi do očí,mával mu před očima founem a smál se mu,že nic v ruce neměl.Cajt upustil papíry do kanálu.Týpek vytočen na ultimo.Jen mu to vrátil se slovy:já žádné papíry v ruce neměl,tak dobrá jeďte...
Nechci se nikoho zastávat,jen zřejmě i policajt má jen jedny nervy.Mimochodem je to kámoš a moc fajn!Takových lidí jako on,kdyby bylo víc =)nikdy bych do něj neřekl jak je všestranný a jaké má zájmy a jaký je cíťa,dopracoval to docela vysoko,už není jen policajt,je to profesionál,dříč,ve svém povolání ano.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Mira »

croctoy píše:Mě tak jen napadlo, jak by se dokazovalo v případě, že na výzvu zastavím a jakmile by se mj objevil u okénka, tak bych tvrdil, že jsem telefon v ruce neměl? Pokud je sám na motorce a nemá na helme kameru...pak je to tvrzení proti tvrzení i ve správním řízení. Za jistých světelných podmínek je přes sklo do auta špatně vidět...
To se dá očekávat pouze u tuzemských vychcánků. Kultura řidičů v Holandsku bude předpokládám odlišná.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“