Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od dethroned »

jo, chemie :-/
odpadové forum ale sedí ;-D
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Mira »

spm píše: No, osvědčil... byl jsem tam před pár lety, kdy už ten zákaz platil. Nedokážu porovnat, jak to tam vypadalo před zákazem, každopádně po mé návštěvě u mě slovo "dopravní zácpa" nabralo naprosto nového rozměru a od té doby, když slyším "ucpaná Praha," tak se tomu můžu jenom smát
Ono se tomu taky říká poplatek na zácpu. Bodejť.
Jinak asi úplně první to zavedli v Singapuru už v roce 1970. Prý tam potom klesl objem dopravy asi na polovinu. A před Londýnem to zavedli už v Norsku - Oslo, Bergen, Trodheim od roku 1990. A v Římě prý to omezilo dopravu o 25%. Nicméně už před zavedením v Londýně měli spočítaný, že by to mělo přinést 6,5 miliardy ročně!
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od námořník »

Mira píše:
Nerozlišuje se "nevinný" diesel. Všechny jsou špatně. V Německu v centrech větších měst už je léta normální, že na vjezd do centra si musíš koupit ekologickou nálepku. Teď nově si ji na diesel už nekoupíš.
V Německu si kupuješ Umweltplakette a platí ti v celým Německu napřád. Používá to jen pár měst a vjezd je povolen podle barvy. Nevím nic o tom že by novým dieslum se zelenou plaketou byl někde zakázán vjezd a nebo že by na ní neměl nárok.
http://www.zelena-plaketa.cz/cz/zelena-plaketa.html
Na STK v Německu jsem za ní před pár lety platil 10€.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Keana
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 246
Registrován: úte lis 22, 2016 8:01 am
Jméno a příjmení: Aleš Hnyk
Bydliště: Jablonec/Jabloneček
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Keana »

Tak nevim, jestli to dát do vtipů, sem, nebo co mě pobavilo.
To prostě nevymyslíš. Jedu si takhle po Jablonci Ferdou a od zadního kola zvuky, jak když vám někde skřípe plech v kole. Zastavim, sundám kolo, nikde nic urvanýho. No, nic, asi se urvala pakna nebo něco, pokoušet to nebudu a volám odtahovku. Paní posílám pro druhý auto, ať dokončíme nákup. Za chvilku telefon, že stojí v křizovatce a bouchlo ji kolo. Jenže ono nebouchlo kolo, ale praskla pružina, která ho vzala sebou. Takže odtahovkou rovnou pro druhý auto. Ferdu a paknu pochopim. Ale že se u auta, který je půl roku po technický, před kterou bylo tejden v servisu, aby odhalili nedostatky, urve pružina, to mi moc hlava nebere. Ani nechci domejšlet, stát se to v rychlosti.
suma sumarum. nemam co jist, viděl sem v rozmezí 15ti minut svoje obě auta na podvalu a v ruce držim flašku rumu.
ale upřímně sme se tomu na balkoně při cigáru zasmáli.
Subaru Justy G3X 1.3 MY2005 ------15.11.2014 ----> Obrázek
Subaru Forester SG 2.0 MY2006 ----02.08.2016 ----> Obrázek
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Mira »

No myslim, že pokud praskla pružina, tak to při kontrole při nejlepší vůli nemohli odhalit. Spíš den blbec, špatná karma, osud ...
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od RadekN »

Pružina se špatně odhaduje. Dobrý, dobrý a najednou rup ho.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od VDC »

Aleši kluci mají pravdu. Nelze předem říct, kdy praskne pružina. Pámbů občas sere na jednu hromadu, tak dneska holt na tvoji. ;-D
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Keana
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 246
Registrován: úte lis 22, 2016 8:01 am
Jméno a příjmení: Aleš Hnyk
Bydliště: Jablonec/Jabloneček
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Keana »

Tak jo. nebudu teda ten servis žalovat. :D

PS. v souvislosti s tou gumou. byla jetá dvě sezony. tzn. že ted mám tři gumy a což je na auto blbej počet. dokoupit stejnou je asi blbost, co? koupit dvě na nápravu nebo musim všechny 4 kvůli viskoze. (madarská Justy G3X)
Subaru Justy G3X 1.3 MY2005 ------15.11.2014 ----> Obrázek
Subaru Forester SG 2.0 MY2006 ----02.08.2016 ----> Obrázek
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2230
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Levap »

Poloprazdna lz guma. Zjisteno na vylete. Dojel jsem pomalu k pumpe a dofoukal ji. Cestu domu 80 km to drzelo. Ze by rostarna deti nebo nejaky maly unik??

Odesláno z mého Lenovo S650 pomocí Tapatalk
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od VDC »

Keana píše:Tak jo. nebudu teda ten servis žalovat. :D

PS. v souvislosti s tou gumou. byla jetá dvě sezony. tzn. že ted mám tři gumy a což je na auto blbej počet. dokoupit stejnou je asi blbost, co? koupit dvě na nápravu nebo musim všechny 4 kvůli viskoze. (madarská Justy G3X)
Aleši spíš kolik ty gumy mají najeto ? Jestli ne moc, koupil bych 2 a jezdil.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18905
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od hamoun »

Levap: ono tam neco bude ... nejaky maly sroubek, hrebik ... a utika jen pri urcitem zatizeni ... dlouho nic a pak to zas utece ...
ja uz se chlacholil nekolikrat ... a vzdycky tam nakonec neco bylo :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Bekr
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 544
Registrován: sob lis 26, 2011 9:47 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Bekr »

V neděli navečer si to takhle valíme přes Plzeň směrem na Lochotín. Ve zúžení na rekonstruovaném Pattonově mostě jedu levým pruhem v souvislé koloně v obou pruzích a najednou rána do zrcátka. Teprve v tu chvíli si uvědomuji, že tam byla nějaká trojúhelníková výstražná značka. Zrcátko není uražené, jde zpátky narovnat a poštelovat, pokračuji tedy (s kletbami) v koloně dál směr severní předměstí. Až po zastavení zjišťuji, že tahle srážka s dopravním značením neproběhla zcela bez úhony a sklíčko blinkru na zrcátku je rozbité. Takže mám zase jednou vyděláno... :-(

Takže za prvé, dávejte si v Plzni v tomhle zúžení majzla na značky trčící do silnice.

Za druhé, řešil jste někdo někdy něco podobného? Má cenu to řešit a domáhat se náhrady škody? Samozřejmě nemám žádnej záznam z "dopravní nehody". Fakticky jsem z "místa činu" ujel. Sice vím, že značce se nic nestalo, protože když jsme se vraceli, manželka se koukala, co to tam je za značku a ta tam dál nerušeně trčela do silnice... Jo a byla to "pozor hrboly" nebo jak se to správně jmenuje... Jenže od té doby ji už mohl někdo pořádně sejmout a pak bych měl celkem smůlu... :-/
Tak co, nějaká (nejlépe veskrze pozitivní) zkušenost?
Bekr
Subaru Forester 2.0X Comfort 2003
Subaru Forester 2.0X Active 2007
Subaru Forester 2.5XT Low 2008
Subaru Outback 2.5i Executive ES 2020
GSX400SH 88 & XJR1300 00 & S22 60
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Slavek_xxx »

Sere me aktivita nekterych velkych firem (automobilky nevyjimaje), ktery plosne likvidujou weby majici v nazvu jejich znacku nebo typ. Napriklad BMW se do toho pustilo s vervou a vypada to, ze zajmovy kluby jako www.gs-adventure.cz nebo www.bmwgs.cz budou muset zmenit nazev nebo uplne skoncit. Tak doufam, ze to nejakyho chytryho manazera MBA u dovozce Subaru nenapadne ,,|,, (>_<) ,,|,,
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od yeti »

Slavek_xxx: to s tou doménou mě docela zajímá. Myslím si, že ani v našem bananistánu se nemůže stát, že by korporace "ukradla" doménu soukromníkovi jen na základě toho, že doména obsahuje název, nebo část názvu korporace / produktu.
Myslím si, že ten týpek ustoupil moc snadno.
Mně se před lety stalo něco podobnýho - měl jsem doménu yeti.cz a jednoho hezkýho dne mě kontaktoval nějakej týpek, že prej mám doménu uvolnit a zaregistrovat si nějakej .com, .org, či co.... Tak jsem ho tehdá pěkně od plic poslal tam, kam slunce nedosvítí... Pak se ozval jinej týpek a že prej se chce dohodnout a nabídl úplně trapně směšnou částku - snad 1000,- + výlohy na přeregistraci. Poslal jsem ho tamtéž jako toho prvního (ale úměrně jeho způsobu jednání). No a ta dva týdny jsme se dohodli na částce, která pro mně tehdy byla zajímavá. Už je to určitě dobrých 20 let a dodnes je tam nějakej pojišťovací portál.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Slavek_xxx »

yeti> obavam se, ze situace se zmenila - opet ve prospech velkych korporaci. Nemusi si registrovat domenu, staci si zaregistrovat ochranou znamku a na zaklade toho se soudit o parazitovani na jmene firmy nebo vyrobku nebo-li nekala soutez <:-< Coz je u zajmovych klubu sice naprosto zcestny, ale soudy takto rozhodujou...
https://www.epravo.cz/top/clanky/intern ... 59386.html
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“