Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2718
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od zhor »

námořník píše:... a používám je třeba v lese. Přeci jenom je vidět trochu víc do stran a říkám si že třeba uvidím toho jelena o něco dřív
To sice svítí víc do stran, ale na vzdálenost, ve které když něco osvití tak už asi nestihneš zareagovat. Nicméně tím, že svítí 4 světla, tak údajně se toho zvěř více bojí a více se klidí z cesty. No nevím, možné to je. Občas je taky pustím, ale když vidím protijedoucí auto, tak je vypnu. Co mám zkušenosti, tak podél hlavních tahů jsou ty zvířata víc naučená, a kolikrát třeba přeběhne liška, stoupne si za čáru na krajnici, počká až projede auto. To samé srnky, jeleni, ty se klidně pasou v příkopu vedle silnice a jsou rádi že jim tam občas někdo posvítí na žrádlo. Ale v místech, kde není takový provoz, tak ti skočí bez varování přímo pod auto někde z poza stromu a to nenaděláš nic. Mlhovky, dálkovky, nic nepomůže.

Hamoune, a přední mlhovky se dají pustit samostatně? Nejspíš jsem si to spletl, vím že tam nějak byly propojené přední a zadní mlhovky, a že se něco nedalo pustit samostatně, ale mám v tom trošku hokej. Každopádně spousta lidí pustí radši všechno, co kdyby.
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24304
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Jak psal Zhor,při velmi pomalé jízdě krokem,bo nic ale vůbec nic nevidím při přejezdu přes krakonošovo(či poblíž při přejezdu k chalupě)kde je věčně mlha,takzv.mléčná tma,tak tam pouštím občas přední mlhovky,ale to fakt jedu krokem.Zkoušel jsem bez i s ale furt je to o něco lepší s mlhovkami,byť starém forestru SG.Ale to jedu fakt doslova krokem a ještě mám trubku v prdeli,přibitý kolikrát na volantu a hledím-e kde je vůbec cesta,nic není vidět před autem,není mha jako mha =) :-)
Jinak mlhovky obecně používám s rozmyslem,třeba ve městě mě to ani nenapadne,teda napadne,ale uvědomím si,že nejsem na cestě sám.
Edit:zhore taky nevím,jestli pomáhá víc světel,zvěře je furt na cestě dost,těžko říct.Jo a liška ta mě zrovna v pátek v klidu a pomalu přecházela před autem :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16138
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od quickly »

Na SH, SJ, SpecB i 3.6 jsou přední mlhovky spustit samostatně (stačí alespoň zapnuté parkovačky). Já jsem se naučil mlhovky používat na Valachách, když jsem jezdil po 22:00, tak mlhovky krásně ozářily ležícího ožralu na krajnici nebo silnici. Jinak 90% použití mlhovek mám u nás v Polabí (naposled při jízdě z Dašic, kdy bylo i s mlhovkami vidět tak na 2,5 metru).
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24304
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Tu se nechlastá >:( to byl nějaký pražák co chtěl vidět jak krásně řetízkuje :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
schmako
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1257
Registrován: stř srp 23, 2017 5:04 pm
Jméno a příjmení: Ondřej M.
Bydliště: Praha 6

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od schmako »

Alternátor v ženino Audině. Přestal dobíjet poté co jsme koupili novou baterku. >:-&
Neznáte prosím někoho v Chebu nebo přilehlém okolí s garáží, kde bychom mohli altík vyndat a mrknout mu na zoubek?
Subaru Outback 3.0R ExeNavi AT MY2007 zvaný: Otokar
Audi A6 C6 2006 - 2,7 TDi V6 MT - sedan s měchy, zvaný: Überauto
Škoda Octavia 2.0MPi kombi 4*4 MT (Ex do 2018)
Trabant T601 combi rv 1986 (Ex do 2016)
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14833
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Tapan »

Před chvílí dement v červené Mazdě 6, kterému je na kruháči jeden pruh málo a potřebuje ještě půlku sousedního. A na zatroubení po šoku a navrácení do svého pruhu odpoví tím, že se do toho sousedního vsere znovu.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22703
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

Zas budu k smíchu, ale jak na stará kolena začínám věřit na zázraky, tak jsem se zbláznil a naobjednal si magické vodičky do benzinu. S tím že horší to nebude (což po prvním použití dozajista vyvrátím, až to vyplaví bordel a nadobro zasere vstřiky :-DDD). Částečně za to může nedávná diskuze s Honzou, částečně po tom, co se mi z H6ky stal skoro pětiválec, jsem si říkal, jestli to fakt není něčim zasraný...

No, koupil jsem teda dvě pixly od VIFu. Akorát jsem dopředu vymýšlel, jak to aplikovat při tankování tak, aby mě to úplně moc vysloveně neštvalo (tj jak se tím nezašpinit, nemít smradlavý auto od vylitého aditiva a podobně). Taky jsem se navíc někde dočetl, že ty nové pixly VIFu už nemají odměrku (což jak jsem teď zjistil není pravda, ale stejně je dost nepraktická). Takže jako optimální řešení mi přišly ty malé balení VIFu v PETce. Na obrázkách to byla hezká průhledná PETka, podle obsahu tak akorát na dvě nádrže, takže jsem si říkal, že si fixou načmářu baj oko rysku na půlku, vystačí to akorát na dvě nádrže, vezmu jich víc, ať je to hozený v kufru a jednou za čas to do nich přeleju.

No a dneska mi to přišlo. PETka nabarvená do brčálově zelené, která je pro světlo absolutně nepropustná. Takže ani proti světlu neni ani trochu vidět, kolik v tý flašce toho je, natož odhadnout půlku flašky >:-& Takže, úplně k ničemu :-DDD Je to teda ptákovina, neumřu kvůli tomu, ale fakt mě to dost nasralo :-DDD
Přílohy
20181115_101704.jpg
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11888
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Traveller »

Holt budeš muset něco vymyslet. Co třeba injekční stříkačka přiměřené velikosti? Naplníš ji v klidu doma a pak ji jen frkneš do nádrže.
Jóóóó, zlatá aditiva od MO, která se krásně dala dávkovat. ,,,,| (*_^) |,,,, Měl jsi od nich koupit jednu půllitrovou butelku (i když je dražší) a po využití do toho přelívat WIF, který je podstatně levnější.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Jackylle »

Mám pár nádobek na aditiva od MO, se podělím =)
Ale nalít do nich náhradní obsah je taky celkem vopruz.
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od RadekN »

Hele spm já bych to moc neřešil. Jestli to tam budeš dávat pravidelně, tak je podle mě skoro jedno, jestli do nádrže cmrndneš 40-60% obsahu..

A není to průsvitné, ani když k tomu natěsno z boku přiložíš svítící diodu z telefonu?
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od romull »

Mám ty nádobky od MO taky, jsou super a přelévám do nich VIF ..... a už to mám parádně zmáklý =)
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3419
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od mari75 »

Hele spm, měl sis koupit rovnou 500 ml pikslu, kde je ve víčku odměrka a měl bys po starostech ;-D
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22703
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

Traveller píše:Holt budeš muset něco vymyslet. Co třeba injekční stříkačka přiměřené velikosti? Naplníš ji v klidu doma a pak ji jen frkneš do nádrže.
Jóóóó, zlatá aditiva od MO, která se krásně dala dávkovat. Měl jsi od nich koupit jednu půllitrovou butelku (i když je dražší) a po využití do toho přelívat WIF, který je podstatně levnější.
Stříkačka by se asi dala klidně naplnit z plechovky i na místě. Jenže problém je co s ní pak. Po aplikování bude pobryndaná, takže to zase musíš dát do nějakýho pytlíku, kterej to nejspíš propíchne a bude za chvíli dost omatlanej :-)

Na butylku od MO jsem koukal. Pak jsem našel ještě i jinou podobnou. Ale s obouma mám stejnej problém - jak se to tam dá sakra znova naplnit? :-D Přišlo mi, že při znova plnění to pak musíš zmáčknout, nasát, ... a furt dokola a budu to tam cmrndat hodinu :-)
RadekN píše: A není to průsvitné, ani když k tomu natěsno z boku přiložíš svítící diodu z telefonu?
No, vzal jsem teď do ruky 1000lm svítilnu a ta když se na to namíří pod správným úhlem, tak hladinu vidím. Ale nevím, jestli s tím na pumpě u stojanu nebudu vypadat jak kokot, zvlášť až se tou baterkou trefím někomu do obličeje :-DDD
mari75 píše:Hele spm, měl sis koupit rovnou 500 ml pikslu, kde je ve víčku odměrka a měl bys po starostech
Koupil jsem dvě, jenom jsem je nefotil :-) Původní záměr byl ten, že někde tvrdili, že už v nich ty odměrky nejsou. V těch mojich teda jsou, ale jako úplně důvěru to ve mě taky nevzbuzuje. Musí se to cmrndat na 3x, je to dost malý a trefit se tím víčkem do hrdla bude taky těžší :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24304
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

No právě,odměrka tam sice je,ale blbě se to z ní dostává do nádrže,tedy do hrdla,až dolů...většinou ti nějaké množství uteče i bokem.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3419
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od mari75 »

sima píše:No právě,odměrka tam sice je,ale blbě se to z ní dostává do nádrže,tedy do hrdla,až dolů...většinou ti nějaké množství uteče i bokem.
Máte volšový ruce :-D . Já problém nemám =)
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“