Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od vena »

yeti píše:. Jinde by to prej být nemělo.

Prej jinde nemělo :-D, ať slátají všechny spoje , připomeň jim že to je schnilotina japan, já například měl na emisích taky problém ale hrál si s tím tak dlouho až to klaplo, mám tam také dirku a netěsnost ve spoji u katu asi nejen, až bude čas mrknu na to, chystám se vyzkoušet kamna šňůru a beton.
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od vena »

A díky za dobrý tip, příště to ještě pořádně projedu na benzín až tam pojedu,4-6,5 t.ot. po dobu 30 minut by mohlo stačit?
Naposledy upravil(a) vena dne stř pro 18, 2019 7:15 pm, celkem upraveno 1 x.
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1678
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od CoZmo »

tys to nepředehřál? Tak tos projít nemoh...emise v zimě jsou na pytel...posledně sem najezdil asi 20km a stejně sem to měl o fous přesně s tim, že technici řekli, že to bylo furt studený...v letě uplně bez problémů hluboko pod limit (samozřejmě zas asi pul hod ježdění před tim)...
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22762
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

No, nevim, nemáte z toho sundaný ty tepelný štíty na svodech nebo něco takovýho? Já měl poslední emise / STK v březnu, po tom co to auto 3 měsíce stálo u Tomáše v dílně a přijelo na plaťáku a emisema to prošlo :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Bart
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát srp 17, 2012 3:44 pm
Bydliště: Plzeň-jih

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Bart »

Vcera kdyz u nas vysypavali kontejner na papir, tak jim praskla hydr.hadice na rameni. Cumel jsem na ne z okna co tam tak rvou. Rameno vysunute, a jak ho skladal zpet, neuveritelnej "olejotrysk" na vsechny strany. No a ja mel auto (pujcene) stat nejbliz, takze komplet zlite olejem i skla.Normalne odjeli pryc.
Ani jsem radsi nestiral a jel to domu umejt teplou vodou s jarem :-)
Jako chapu ze za to nemuzou ale jak to spravne resit? Mozna jsem mel zavolat hasice ze by to aspon zahazeli na asfaltu sorbentem? Spousta aut okolo taky pokropenych...
Přílohy
IMG_20191221_072026_936.jpg
Subaru Legacy BL, H6, 2005
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49211
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od VDC »

Tak to nasere... Jestli to bylo takhle rozstříkaný, tak to je prostě pech a správně to úplně řešit nejde. Sorbent to pojme, když je to louže. Takhle rozcákaný se to dá tak akorát posypat pískem, aby to neklouzalo. Jinak to musí opršet...
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19162
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od hamoun »

bart: tak to je mazec ..
VDC: tohle me tu desne bavi .. to vysvetlovani veci lidmi z oboru, kterym clovek nerozumi ...

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3023
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od yeti »

Bart: dívej se na to pozitivně (já vím, ode mně to sedí ;-D ) - aspoň to máš ošetřený proti soli. Lidi si dávají různý "Pikateky" a pičičovinky a ty to máš stříknutý zadara hydraulákem ;-D Stačí rozleštit. 8-? :-|

Jinak moje emise další den dopadly dobře, opravdu byla na vině dírka v tom rozdojení. Ani nebyla vidět. Jinak zybtek STK v pohodě. Akorát teda budu muset pořešit vnitřní manžetu, která začala rosit a levý světlo nenastavuje výšku. To mě sere, protože to zní draze... :-/
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od romull »

Tak takhle to poblilo kluka co dělal s hydraulickou rukou, když jsme byli v lese pro fůru dřeva, Bylo mi ho hrozně líto, ale smál jsem se přitom jako pitomec jak lezl z toho svýho kozlíku a ten olej mu kapal všude, i z nosu :-(

yeti: tak ten tvůj návod je ,,,,| (*_^) |,,,,
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22762
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

My jsme před x lety v bývalé práci umísťovali na střechu kapotovaný 450kVA diesel generátor. Bylo to nějak v zimě, tenkrát dost strašně mrzlo. Jeřábník přijel nějak o dost dřív, než náklaďák s nákladem, takže to postavil před barák, nechal to nastartované a seděli jsme ve vestibulu uvnitř baráku, pili nějaký kafe z automatu... A celou tu dobu, než přijel náklad (což byla asi další hodina) mu venku stál ten nastartovaný jeřáb a měl průpovídky o tom, že je potřeba to zahřát a vyprávěl o tom kde komu ta hydraulika prdla a co se s tím pak děje :-DDD Tuším že taky nějak říkal, že v tom jeho je toho oleje asi 200 litrů. No, měl jsem tenkrát celkem sevřený zadek, jestli ten náklad tam usadí nebo ne :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

V listopadu při odstávce v práci si můj (dnes už téměř) předchůdce stoupl k hydr. pístu, který se opravoval a svařoval pár dní. Tak první pokus, cuknout s tím, pojede, nepojede a bááác, ihned rupla hadice, oblitý celý durchum durch, tak tak, že to nešlo do očí, snažím se jít vždy k těmto věcem kor po opravách bokem, nebo aspoň být ve střehu, ne vždy to lze.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
ok1mpx
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1346
Registrován: ned bře 06, 2016 2:49 pm
Jméno a příjmení: Zbyněk Trojan
Bydliště: okres Česká Lípa

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od ok1mpx »

S hydraulikou je sranda. Když jsem byl při zprovozňování aparátu na natahování hliníkových plátů (řádově tl. několik cm, x 4x x20m), tak tam byla hydraulická strojovna v podzemí, nádrž zvící velikosti železniční cisterny a celá ta podzemní kaverna vybavená čidly aerosolu a dvojitými dveřmi, při tom obrovském tlaku stovek atmosfér už to nestříká, ale dělá mlhu, výbušnou mlhu. Asi jako ve válci dehťáků. a z nulové teploty na hale jsme to na provozní zahřívali několik dní :-D .
Přílohy
2017-04-22 11.22.10s.jpg
2017-04-22 11.22.25s.jpg
2017-04-22 11.28.41s.jpg
Zbyněk
Forester SG5LK, 2.0 MT*2005,, daily car XV, 2.0D MT*2013, taťkovo daily car
Forester SF5LJ, 2.0 MT*1999, 4 kousky v různém stádiu rozpracovanosti
Outback 4S4BR, 3.6 AT*2010, Outback 4S3BG, 2.5 MT*1996, synkovy, Legacy BG7LJ, 2.2 MT*1996, K.O.na srazu v Bělé
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1883
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od jkotek »

Jako ve vznětovém motoru asi ne, tam se výbuch iniciuje kompresí a zde by tlak spíše klesal. Ale přirovnal bych to k termobarické bombě. Stačí šrktnout a barák pryč.
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
Uživatelský avatar
bonboniera
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 797
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vit Pochman

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od bonboniera »

Jsem si s hydraulikou na popelarskym aute taky uzil. Prasklejch hadic nepocitane, kolikrat jsem jel rovnou na vymenu hadice i obleceni, to bylo povinny, protoze ten hydraulickej olej je hrozny svinstvo.
Nejvic horko mi bylo, kdyz prdla uplne nejsirsi hadice hned pod nadrzi oleje, tusim objem mela kolem 150 litru. Dva tydny pred incidentem jsme dolili 40 litru do plna. Pak jsem zastavil u mista s popelnicema, pomocnik vzadu seskocil ze stupacky, malinko si snizil ten zvedak, protoze na tom miste byl vyboulenej asfalt, a ohlusujici pssssssss... Ja jeste z kabiny videl v levym zpetnym zrcatku ten zlutej gejzir, jen jsem uvnitr vypnul agregat a bylo hotovo. Netrvalo to vic nez pet vterin. Pomocnik Fernandez vzadu pry nefunguje to :-) On delal se sluchatkama a navic se to stalo vlevo za kabinou, takze netusil.
Zavolali jsme policajty a hasice, dojeli kousek do kramu pro pytle se sorbentem a ten den konecna.
Tohle se stat nekde ve meste, kde jsou v podstate porad kousek od auta lidi, treba u zastavky autobusu... radeji nedomyslet.
V principu neco takovyho: https://youtu.be/TxFk9w8axyY
Subaru Outback 3.0R, 5AT, 2009
Uživatelský avatar
fox
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1201
Registrován: pon dub 27, 2015 9:13 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Votice

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od fox »

Tak se mi ta mrcha zakousla zase do kabelů, trvalo to jen měsíc.
IMG_1472.jpg
Subaru Forester 2.0X SG
Subaru Impreza 1.6 ex
Subaru Impreza 2.2 ex
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“