Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1877
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od jkotek »

sima píše: Nezlob se,či zlob,ale pěkná blbost Když chceš srovnávat tak srovnávej komplet všechno,což nejde,musel by jsi mít přístup k tarifům všech firem-menších i větších a to samozřejmě nemáš.
...
Naopak. Je to přesně tak, jak píšu. K té trojici vytíračů musíš přidat právě i hlavního kobliháře, který se nejen s operátory domlouvá na svém prospěchu. Tam hrají na stejném hřišti. Operátpři umožní koblize, aby se blýskla jaké skvělé úspory vyjedná pro ministerstvo a on je pak nechá, ať si hrají vlastní hry.
Objektem vytírání zůstávají občané, ČTÚ jen plní zadání vlády - prodat co nejdráže licence. Bez ohledu na to, že je nakonec setjně zaplatí občané. Podle zadání vlády je prioritou ČTÚ co největší vejvar pro stát, nikoliv kolik platí občané. Viz kriteria aukce kmitočtů. Podle činů je poznáš, ne podle keců.
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Musím tě opět citovat:
jkotek píše:Kdybis věděl, kolik za volání a data platí Agrofert, tak bys opravil kdo si s kým vytírá pérdel. Ceny pro korporát jsou někde úplně jinde, než ceny pro plebs.
...
Přečti si to po sobě ještě jednou,najednou píšeš o státním,předtím o zaměstnancích Agrofertu,to se rádo směšuje,míchají hrušky s jabkama.Tak jak jsi to napsal prvně,tj klasická "bleskovina".Jen jsem chtěl poukázat na to,že obyč zaměstnanci Agrofertu samozřejmě žádné-mimořádně extra výhodné volání nemají.
Jinak tvrzení,že veškerá drahota je skrz šporování a honění bodů v očích veřejnosti si nedovoluji hodnotit.Takhle vykurveně se operátoři totiž chovali za každé vlády,samozřejmě bylo ještě hůř-dráž.
Navíc hlasy masy lidu :-) =) si tímto nikdo rozhodně nezíská,voličovi je jedno za kolik volá státní sektor,kolik ušetřil stát,ho zajímá jen jedno-za kolik volá on.A nezajímá je ani vyřvávání,že s operátory se konečně zatočí,dokud to nepocítí volič v kapse,zas tak lehce se koupit nedá,jak sám píšeš,kecma ne,ale činy.To samé pokud dochází k vyhrožování-většímu zdanění operátorů,pokud nezlevní,to snad nemůže nikdo myslet vážně,tj už čirý alibismus a oblbování,kdo to zase asi zaplatí,že <:-< tady u nás v česku kor.
Ale to už zas bohužel zabředává čím dál víc do politiky,nechtěl jsem,ale nejde se vyhnout,je to moc provázáno,omlouvám se,nešlo jinak,samému mě to vadí.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od ybrcek »

Hasiči teď vysoutezili nový tarify a ? Ceny jsou o 80% vyšší.
A dokonce už nemáme neomezená data.
Nicméně t mobile který nevyhrál byl o 500%!!!! Dražší
I přes to zdražení máme ceny neuvěřitelný. Když vidím kolik stojí tarify pro běžný lidi tak je mi jich líto.
Musíte víc volat a nepoužívat wifi jak říkala tě paní v tv
Ne fakt hnus toto...

nasmrdlany v NOTE 9
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
Uživatelský avatar
JirkaZ
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 418
Registrován: čtv črc 26, 2018 7:04 pm
Jméno a příjmení: Jirka Zemek

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od JirkaZ »

Principem podnikání všeobecně je generace co nejvyššího zisku. Na nějaké řeči o společenské odpovědnosti se nehraje. Zároveň ale nesmí být trh pokřivený kartely a podobným nekalosoutěžním jednáním. A když se takové chování objeví, dozorový orgán musí výrazně tvrdě zasáhnout. Nedivme se, že operátoři chtějí generovat co největší zisk. Divme se, že pokud se chovají nezákonně, tak se odpovědná autorita nemá k zásahu. Já nejsem expert na soutěžní právo, takže jednání tří našich operátorů neumím posoudit po právní stránce, ale selským rozumem cítím, že když jsou všechny nabídky plus mínus stejné, a stejně blbé, tak je to pro spotřebitele jednoduše na houby. Že má několik stovek jedinců pracujících pro vybrané subjekty extra výhodné ceny, to je marginálie, to ten trh nekřiví. Já mám jako zaměstnanec takový super tarif taky. Ale jako občan platím měsíčně 2600 Kč (rodinný tarif - čtyři čísla), a nikdy jsem nedlužil ani halíř, a když mne někdy chování operátora vztekne a chci změnu, vlastně nemám kam jít. Takže tak.

Odesláno z mého SM-G965F pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od ybrcek »

Jj pěkně jsi to napsal

nasmrdlany v NOTE 9
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od VDC »

Pamatuju si jedno srovnání pár let zpátky, kde se psalo, že Rakouský T-Mobile, při stejném počtu zákazníků jako u nás, generuje roční zisk 1 miliardu. U nás to bylo 10 miliard. Myslím, že to bylo v korunách. A bylo to v době, kdy v Rakousku bylo všude LTE a na vrcholcích Alp 4G a u nás byl skoro všude Edge. Takže chyba asi někde je a evidentně to nebude u zákazníků.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od romull »

Já mám teď od O2 nabídku na novou smlouvu za 2 300,- kaček bez daně měsíčně, no nevím, ještě si nechám udělat konkurenční na mobily od Vodafonu. Nabídli mi na mých 5 čísel neomezeného volání a SMS a pro každé zdarma 500 MB dat, což je celkem prd, ale stejně je nikdo nevyužívá :-D . Dále je v tom jedna pevná linka, jedna ISDN linka na internet a čtyři přístupy na O2 TV. Modem k O2 TV v ceně 2 300,- dají zdarma a na internetu od O2 už netrvají, dá se sosat cokoliv ......
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
Augi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 962
Registrován: stř črc 27, 2016 9:52 am
Jméno a příjmení: Michal Augustýn
Bydliště: okolí Prahy

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Augi »

Já mám už mnoho let služební telefon (zrovna teď mám pohotovost :) ), takže se v tom moc neorientuju, ale zaznamenal jsem, že byl zrušenej roaming v rámci EU. Nevyplatilo by se teda pořídit si tarif někde jinde v Evropě? Minimálně pro čistě datovou SIMku by to možná dávalo smysl. Pro hovory asi ne, protože volání třeba ze španělský SIMky na český číslo by bylo mezistátní volání, takže drahý, ale třeba ve srovnání s českýma cenama... :)
WRX STI 2018
Outback Field 2023
a další japonský škopky

ex: WRX STi 2004, Levorg GT-S 2016
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1877
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od jkotek »

sima píše:Musím tě opět citovat:

Přečti si to po sobě ještě jednou,najednou píšeš o státním,předtím o zaměstnancích Agrofertu,to se rádo směšuje,míchají hrušky s jabkama.
Ne-e. Chtěl jsem říci, že to není tak, že by si operátoři vytirali pérdel státem, politiky, firmami a občany. Ale je to tak, že si s občany vytírají pérdel operátoři, stát a politické korporace. Společně a nerozdílně.
Prostě vláda a jí podřízené složky nehájí zájmy občanů, ale určitých korporací. Stejně jako v Musoliniho Itálii. Vše po stát a velkokapitál.
A není to jen telco trh. Například sektorová daň pro banky v Česku nemá šanci ač u nás dává větší smysl než třeba v Maďarsku. Ale to by se nemohla vláda dohodnout s bankami. Nebude bankovní daň a nebude ani zesplatnění úvěrů firmám s vlastniky stihanými za sinanční kriminalitu. Ani jedno není v zájmu občanů...
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Kolben »

Augi píše:Já mám už mnoho let služební telefon (zrovna teď mám pohotovost ), takže se v tom moc neorientuju, ale zaznamenal jsem, že byl zrušenej roaming v rámci EU. Nevyplatilo by se teda pořídit si tarif někde jinde v Evropě? Minimálně pro čistě datovou SIMku by to možná dávalo smysl. Pro hovory asi ne, protože volání třeba ze španělský SIMky na český číslo by bylo mezistátní volání, takže drahý, ale třeba ve srovnání s českýma cenama...
Augi to nejde. Je tam podmínka aby ta sim nebyla v roamingu v kuse x dni. Pak by Ti to mohli dopocitat.


Sent from my XsMax using Tapatalk Pro
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1877
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od jkotek »

Augi píše:Já mám už mnoho let služební telefon (zrovna teď mám pohotovost ), takže se v tom moc neorientuju, ale zaznamenal jsem, že byl zrušenej roaming v rámci EU. Nevyplatilo by se teda pořídit si tarif někde jinde v Evropě? Minimálně pro čistě datovou SIMku by to možná dávalo smysl. Pro hovory asi ne, protože volání třeba ze španělský SIMky na český číslo by bylo mezistátní volání, takže drahý, ale třeba ve srovnání s českýma cenama...
Ne, nevyplatilo. Tedy dlouhodobě.
V každé smlouvě je ustanovení, že roaming je dočasná a občasná záležitost. Takže operátor může vypnout SIM, která je dlouhodobě v zahraničí. A to by stoprocentně udělal protože je regulován maloobchod a už ne velkoobchod. Operátor za číslo v roamingu může platit více, než platí zákazník jemu. Takže Polská SIM jede v české síti na levných datech, ale polský operátor platí českému vyšší "české ceny".
Někteří operátoři tohle obcházejí tak, že máš třeba jen 1 GB klasického FUP, ale k tomu 19 GB pro "národní data". A v roamingu čerpáš jen z toho 1 GB.
A ještě jedna perlička. Pokud je španělská SIM v české síti je volání na českou nebo německou SIM regulované a tedy účtované jako vnitrostátní hovor. Volání z české SIM v české síti (sic!) na španělskou SIM (v libovolné síti) neni regulované je účtované jako zahraniční hovor. I kdyby ta SIM visela na stejné BTS.
Nehledejte v tomlogiku. Není tam.
(Tohle alespoň platilo v roce 2017 díky "zrušení roamingu" ale pak se AFAIK nic neměnilo)
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
Uživatelský avatar
Augi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 962
Registrován: stř črc 27, 2016 9:52 am
Jméno a příjmení: Michal Augustýn
Bydliště: okolí Prahy

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Augi »

Psal jsem to proto, protože jsem to nedávno řešil s mým učitelem cizího jazyka a právě používá celoročně španělskou SIMku v ČR už několik let a nikdo mu nic nevypnul ani nedoúčtoval. Ale výhodnost asi záleží na tom, na jaká čísla volá...
WRX STI 2018
Outback Field 2023
a další japonský škopky

ex: WRX STi 2004, Levorg GT-S 2016
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1877
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od jkotek »

No, spíše jestli na něm operátor neprodělává. Dokud u něj bude příjem větší než výdej, tak se s tím nikdo nebude s. Ale pokud by za něj platil španělský operátor českému nějaké horentní sumy, tak by jej asi začli řešit. Každá taková nucená deaktivace znamená náklady a ztráty a operátoři většinou dokáží počítat.
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1671
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od CoZmo »

to sem přesně nechtěl rozject flame na téma jak jsou operátoři děfky, Sou, to víme, proč by nebyli, když se tady volí tak jaxe volí atd.

Rozhodně mi nepomůžou rady, že tamhle je tarif za tolik. Potřebuju bezlimitní volání do zahraniční a to je dost limitní záležitost. Nejvíc mě rozsekali na T-Mobilu s chytrejma radama typu: tak dejte rakouskymu partnerovi českou simku ne? Na to říkám akorát hele, von má za 10E měsíčně data,volání vše bez omezení a bez ohledu na to, komu kam volá...tak proč by asi měl nosit druhej telefon?
Rada druhá - taxi pořiďte vy tu rakouskou simku když je to taková bomba...
No to taky dost dobře nejde, ono hodně lidí v cz znervózňuje volání na zahraniční číslo, protože nás tady ty jebky vychovali k tomu, že za každej prd nadšeně platíme zlatem. Sme holt bohatej stát.
A hlavně - z firemního pohledu se bavíme o drobnejch, to vem čert, subaru na benále prožere měsíčně násobek nějakýho volání. To co mě dorazilo byl ten fakt, že jsem chtěl protinabídku v rámci výročí smlouvy a borci měli tu drzost požadovat za to, co mám dneska, o 600 měsíčně víc. Uplně v klidu, firemní kultura 0, prostě fuck off na druhou. A už jen přesně kvůli tomu projdu tou otravnou akcí a vyměním dress.
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od ybrcek »

T mobile klasika

nasmrdlany v NOTE 9
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“