Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od JRJ »

S těma cyklistama jste mi připomněli jednoho pumpičkáře, kterýho docela často potkávám, který mi už několkrát mandle nadzvedl. Poprvé tzv. natěsno to bylo na kruhovém objezdu, když jsem mu "nedal přednost". No neviděl jsme ho, bylo to takhle v podvečer, kolo neosvětlený, černý čapáky, šedivý triko a hlavně jel po vnitřím okraji kruháku, kde bych ho nečekal. Nic se nestalo, v pohodě jsme se do pruhu vešli oba, ale on chtěl sjet a já pokračoval dál. Takže za hlasitého troubení na takovou tu trubku s balónkem a nadávání, že má přednost musel zastavit. Protože kruháč byl jinak prázdnej jsem taky zastavil, křikl na něj: "Sorry, neviděl jsem Tě, ale má se jezdit při pravém okraji." Ale jako když hrách na stěnu hodí. Za dalšího pičování pokračoval dál. Je to fakt nějakej kretén, Třeba po Kunraticích jezdí zásadně prostředkem pruhu, takže za ním kolona aut, Na světelné křižovatce se postaví vpravo vedle prvního auta se zapnutým pravým blinkrem a vyrazí rovně atp.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3007
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od yeti »

Máme tu v Olomouci takovou místní raritu. Myši díra se to jmenuje. Je to taková úzká zkratka kterou se lze dostat z obchvatu na Šternberk pohodlněji (tedy rychleji) do centra. Je to úzká cesta, která prochází dvěma podjezdy, přičemž jeden je úzký tak tak na jedno osobní auto. Před tím užším je z obou stran semafor. Celkem pravidelně se stává, že na tom semaforu stojí auta i cyklisti, protože chodník, kterej vede souběžně s cestou je taky úzkej a cyklistovi tam hrozí střet s chodcem. Ty světla jsou tak sotva 5-8m před vjezdem do průjezdu. Pokud není špička, tak v jednom směru stojí 1, 2, max. 3 auta. Pravidelně, kurva, pokud jede tímž směrem cyklista, tak se na zelenou rozjede rychleji než auto, vjede do podjezdu a zpomalí. Kurva, proč? Potom všechny auta musí jet za ním, podjezd je sice úzkej, ale dost dlouhej, takže to zdržuje. Navíc na výjezdu už čekají auta, kterým se musí uhnout vpravo. Tudíž cyklistu nejde normálně předjet při vyjetí, takže se za tím debilem vlečeš klidně 100, 150m.Kdyby debil cyklista buď počkal, až 1-2 auta odjedou a pak projel, nebo kdyby laskavě slezl (což někteří mistři nedělají vůbec, neb oni přece dokážou na kole balancovat i 30s než blikne zelená) a přešel 3 kroky na chodník, tak je na druhé straně rychlejc a nikoho neprudí. Ale to né. Oni jsou páni. Mám pocit, že to někteří dělají i schválně a mají našlápnuto tak, aby opravdu byli v podjezdu před autem... ,,|,, (>_<) ,,|,,
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od ozawasan »

spm - jasně, že mohou, ale to neznamená, že kvůli ním skočím ze srázu. Pak takový, co ti klidně odřou auto, páč se nevejdou. To pro motorkáře to udělám. Ještě se mi nestalo, že by mi cyklista poděkoval. Motorkáři pravidelně....
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od námořník »

newli píše:Tak ja to po diskusi o cyklistech trochu "odlehcim", nebot me skoro kazde rano nastve dost ridicu v Praze. Jedni si nechavaji mezeru na 2-3 auta (a to i pri rychlosti chuze!) a druzi maji pomale reflexy (takze se rozjizdi s nekolika vterinovym zpozdenim). Ja na jednu stranu chapu, ze nekdo nechce jet nalepenej na toho pred sebou, protoze se nechce 100% soustredit. Ale zase by si nemusel davat odstup jak na okresce pri 70 km/h, protoze to pak na semaforu misto 12 aut projede sotva polovina, nemluve o tom, ze casto kvuli takovym expertum zustanou ti vzadu stat …
Ono už tam určitě handsfree je, akorát jsou tak hloupí že ho neumí používat.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od námořník »

ozawasan píše:spm - jasně, že mohou, ale to neznamená, že kvůli ním skočím ze srázu. Pak takový, co ti klidně odřou auto, páč se nevejdou. To pro motorkáře to udělám. Ještě se mi nestalo, že by mi cyklista poděkoval. Motorkáři pravidelně....
Motorkář ti poděkuje nohou, cyklista s ní šlape.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od ozawasan »

aha - no vidíš, to mne nenapadlo. A ruce má přilepené k řídítkům. Hlavou taky pohnout nemůže - jsem to ale trubka
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od RadekN »

Já chápu, že na silnici jsou si dle zákona všichni rovni, každopádně ať už jedu na kole nebo na motorce, tak jedu tak, že auta jsou si rovnější. Tedy na kole se výhradně vyhýbám silnicím, které jsou vidět na 10. bodu přiblížení a jedu při pravém okraji. Klidně zastavím, když si to situace vyžaduje a abych jel metr od krajnice za plného provozu? Jasně, mám na to právo, ale nejsem sebevrah...

Motorky občas jedu co to dá. Ač mám sedmou motorku, tak nikdy nic silnějšího jak 600 a ještě na to obuji drapáky. Tedy jedu dostatečně rychle, abych jel s provozem, ale zase ne víc jak 120-130. Plus samozřejmě se vyhýbám zase velkým silnicím, na druhou třetí třídu je těch 120-130 až až :-D
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od námořník »

ozawasan píše:aha - no vidíš, to mne nenapadlo. A ruce má přilepené k řídítkům. Hlavou taky pohnout nemůže - jsem to ale trubka
Buď rád že ty řídítka drží :-), taky by ti mohl spadnout pod kola.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od newli »

Ja mam pocit, ze rada z mistnich ma fakt mentalni problem. Sorry jerry, potkali jsme se osobne a uzili se auta navzajem, ale co mas s cyklistama? Idioti najdes jak za volatem, tak za riditkama motorovyma i slapacima. Ale nebudes preci odsucovat vsechny jako celek, ne!!! A ta otazka je na vsechny, nejen na jerryho!
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od newli »

MIMOCHODEM, nejen motorkar podekuje, ja dekuji i jako ridic auta, i jako cyklista - i kdyz jako cyklista se vicemene na silnici nepohybuji, ale vyjmecne se zadari ...
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od ozawasan »

newli - hrotíš to, nebo jen kladeš kapitálkami důraz a o mentálním problému je to coby nadsázka?
Ad cyklisti - najezdím toho poměrně dost - denně kolem 300km plus. A neznám, krom chodců, náchylnější cíl, než cyklistu. Potkávám jich řádově více, než motorkářů a mám pár záběrů z palubky, kdy se nechovají zrovna tak, že by si byli vědomi toho, že jsou zranitelní.
většinou bohužel hlavně "sportovci". Od ježdění bez osvětlení - jako proč ne, když auto má světla - neznám moc stejně blbejch pocitů v autě, než když se ti mihne ve světlech něosvětlený a nereflexní cyklista(že je nějaké nařízení? a co jako?)
ježdění ve dvou vedle sebe - proč by to řešil? jízdy na červenou, přes přechod(pro chodce), silnice - chodník - silnice - a to všechno s tím - že auto má přece brzdy a má dávat bacha....
Když srovnám možné následky srážky s cyklistou nebo s autem - asi víš, jak to dopadne - zpravidla ne dobře pro cyklistu.....
na cyklostezkách, at si dělají, co uznají za vhodné....
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od newli »

Kapitlaky vznikly omylem zapnutym CAPS-LOCKem a ted uz to opravovat nebudu ...

A mentalni problem neni nadsazka, to je realna otazka. Ja za volantem potkavam blbce na vsech frontach a nebudu proto hlasit, ze cyklisti jsou idioti (pripadne jina charakteristika), coz se zde na foru kupodivu (a pro me bohuzel) objevuje. Kdo cte (ja uz jsem z mnoha duovdu prestal prestal) web DFENSe, tam je to oblibena pozice. Proc proboha? Neco jako historicky casta pozice mych znamych "Majitele AUDI jsou vymasteni kreteni".
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Nevím jak jsi na to přišel.Ohledně cyklo jsou zde příspěvky objektivní v tom smyslu,že rozhodně nevidím házení cyklistů do jednoho pytle,to opravdu neee.Po sté řečeno jsou to stejní lidi jako za volantem,v ouřadech,či za kríglem...JRJ nebudu hodnotit.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Špejlík
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 852
Registrován: sob lis 28, 2015 3:00 pm
Jméno a příjmení: Honza Nesládek
Bydliště: Kolín

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Špejlík »

Ale no tak děcka.... nehádejte se;-)
Odepsáno Macem...
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Kdepák :-| to není hádání ;)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“