Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5180
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od petr »

že mě to vůbec nepřekvapuje , dokonce jsem se vsadil a vypadá to že vyhraju , protože viník se nenajde , smutné ta naše republika a uředníci fakt ostuda :-€-oO
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/insp ... .seznam.cz
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19254
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od hamoun »

jsou to HAJZLOVE .. neskutecne me to vytaci ... :-/

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od masha »

Tohle bude na dlouhou dobu srát hrozně moc lidí!!! Jsou to prostě hajzlové a jak říká klasik:
NASRAT NA RUCE A NEPUSTIT K VODĚ!!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24407
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

petr píše:že mě to vůbec nepřekvapuje , dokonce jsem se vsadil a vypadá to že vyhraju , protože viník se nenajde , smutné ta naše republika a uředníci fakt ostuda
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/insp ... .seznam.cz
Taky bych moc chtěl, aby se našel viník. Myslím, že není vše ještě ztraceno, doufám tedy. Bohužel soc sítě se vesměs změnily v jeden jediný zájem, viník je jasný a i kdyby se dokázal opak tak to bude bráno za lež, tu už vůbec nejde o ten zmar, o ty neskutečné škody a utrpení všeho živého v Bečvě. Škoda mluvit, proto se k tomu nikde nevyjadřuju, je to opravdu žumpa, jako vždy. Všichni jsou odborníci a mají ve všem jasno, naprosto a neomylně!
Ten článek o čistkách jsem jen přeletěl, mě tyhle věci vysávají a taky dnes někomu věřit, něco někdo někde napíše, jiný to zase vyvrátí, člověk se musí snažit zachovat nějaký vlastní úsudek a být velice opatrný v soudech, v odsudcích, vidím to nejen ve vývoji "kauzy" bečva. Zdaleka nejen na ní... Tím neříkám, že se nestala prasárna, je to možné, nebylo by to rozhodně prvně :-D =) ani naposled!
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20694
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od námořník »

Souhlasím s tebou Simo.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5180
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od petr »

pár lidí kteří na inspekci pracují dokonce znám zkusím se jich časem poptat jak to bylo , ono to není asi o tom jestli viníka našli , ale spíš jestli ho mají prozradit nebo ututlat , ono se to stejně časem provalí akorát, že to nebude oficiálně a tím pádem postih nebude
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24407
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Tomu moc nevěřím, že by se tohle dalo zatlouct, už jen proto, že by to stejně nakonec provalilo a byl by z toho daleko větší průser, než nějaká pokuta, či v jednom mnohdy udávaném případě-viníkovi daší znechucení z jeho praktik a následný odliv jeho podpory, byl by to úplně nemyslný, totálně zbytečný tah, prostě by se zaplatila normálně pokuta a život by šel dál, přešumělo by to, zní to hodně cynicky, ale tyhle věci se stávají a zapomínají, je to tak... Je moc lidí, kteří chtějí viníka najít a mluvili by a to je dobře. Myslím rozumných lidí, opravdu lidí na svém místě, nezkorumpovatelných.
Já mám od začátku, od prvního dne, za to, že se někdo nárazově musel, či jen chtěl zbavit nějaké "bomby" někdo kdo není nijak a nikým kontrolován, monitorován, představuji si nějaké ukáčka, čecha, jedno koho, kdo dostal úkol něco vylít, protože to byla opravdu prda, nenaředěná, zčistajasna a pak už nic, žádné pokračování. Ale můžu se taky šeredně plést, může to být něco co šlo přes nějakou i klidně čističku, nevím ale jak by to tam muselo vypadat a fungovat, havárie, omyl se může stát, ale až takový, to mě nejde moc na rozum, normálně s tyto procesy krutě hlídají, aspoň jsem zatím nebyl v takové, kde by se tohle událo a nic se ihned neprofláklo, nikdo neměl o ničem ani tucha, tj to pro mě nepředstavitelné. Tak buď někdo drží basu, všichni, nevím teda kde, což je za mě taky hovadina, vždy se najde někdo ukecaný, vždy, nebo vlastně už nevím, vrací mě to na začátek- lojza něco vylil, přímo do kanálu, mimo veškeré čističky, v čisté formě, docela čisté teda.
Těžké něco takhle hádat, je to jen od začátku takový pocit. Ještě jednu pifku mám, ale to už se nedovažji vůbec říct, protože tamní provoz vůbec neznám, jen z toho co jsem párkrát četl, takže jak kdybych nic neřekl, vše jsou to furt jen dohady.
Hlavně mě neskutčně vytáčí ta hromady opravdu odborníků, ví totální kulové, totální hovno, ale ví všechno a vyjadřují se jak hovada, tak to je...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16161
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od quickly »

sima: ideální by bylo, kdyby se použila standardní měřící místa a kdyby použili i ty donesené láhve od rybářů (alespoň pro prvotní kontrolu, jak silná koncentrace to byla). Tím by mohli jednoznačně Dezu vyloučit. To se bohužel nestalo a vše nasvědčuje, že za to může Deza, protože to, co by teoreticky mohlo vyloučit Dezu nějak jaksi není.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24407
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

quickly, měří se konstatně a pravidelně, u nás jo, i ten den se odebírali vzorky a nejedny...tj fakt povídání na déle, vše jde přes spoustu jištění a zpětných vratek atd atd, chápu, že lidi neví je to fakt hodně složitý systém, nebojím se říct, že mega složitý, protože je.
Že nedali k analýze vzorky rybářů jsem taky zpočátku nechápal, ale ono opravdu vše má svoje jasně dané postupy. Těžko si představit, že někdo nabere někde nějaké vzorky, v dobré víře ( udělal bych to taky!) a pak se těmi vzorky někdo označí jako viník, či naopak vyloučí ze zavinění, jen tak, skrz to, že ti někdo předá vzorky a bude tvrdit, že je vzal tam a tam. To fakt nelze brát za průkazné, bohužel ne, mimochodem v takovém kalupu a stresu co tam nastal musí být lidi totálně v klidu a precizní, nesplést se, což se při takových vyhrocených situacích stává-opět neříkám, že se to stalo, ale znám to, pár flašek, moc povyku, nasranost a stres, překvapení z toho všeho co se stalo, musíš být opravdu 100% neomylný.
Jistě máš v práci taky své jasně dané postupy, mnohdy i krkomoloné a lidsky řečeno debilní, ale tak je nastaven systém. Třeba vzorky mají opravdu své tvrdé a jasné odběrové předpisy, mnohdy i příměsi dodané v odběrech, jinak jsou zcela nepřesné a o ničem.
Přesto být na místě oné inspekce, jak se znám, ty vzorky bych "alternativně"přebral, minimálně to a snažil je dát na analýzu, ale tím by začal možná jen šílený kolotoč, který by stejně ve výsledku nic nevyřešil, jen spíš další zmatky, zní to šíleně, vím, taky jsem se drbal za uchem, když jsem si to takhle představil, promítl.
Přesto, souhlasím, vzorky bych na jejich místě přebral a zkusil co z nich vyleze, možná by nějaká stopa z toho vylezla.
Jen nevím proč taky a opět poukazuješ na Dezu, proč by teda mělo nepřebrání vzorků od rybářů poukazovat jen na Dezu, stačí jedna galvanovna, jiná čistička co tam má kanál, kdokoliv kdo je na kanál-y připojený, či zvedne pokolop...tj právě to o čem mluvím, lidi pro samý les nevidí strom, nikdy nevíš...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24407
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

quickly píše:sima:Tím by mohli jednoznačně Dezu vyloučit. To se bohužel nestalo a vše nasvědčuje, že za to může Deza, protože to, co by teoreticky mohlo vyloučit Dezu nějak jaksi není.
A to co by teroreticky jak říkáš určovalo jasně Dezu, tedy téměř jasně- nasvědčuje vše tomu, co to tedy je???
To by mě fakt zajímalo, protože tu o tom ještě snad můžu rozumně pokecat, kor s pár lidmi tu jo, s tebou samozřejmě taky. Ale spíš se opět stáhnu, vytratím z tématu, bude to tak lepší, pro mě jo, co jsem chtěl říct jsem řekl a už ani tak jen okrajově jsem tohle vlastně nechtěl psát, rozdmýchávat tu, tak se omlouvám, za případnou odmlku, dle vývoje tedy zde, už si šetřím energii *_*=*_*
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16161
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od quickly »

sima: tady je to v pohodě 8-? . Je škoda, že měřící body ČIŽP nebrali podle ústí všech větších potrubí a alespoň pár km proti proudu od prvního nálezu. Tím by bylo alespoň známé, kde to asi vteklo do vody. Podle toho, kolik kilometrů to otrávilo, to nebyla malá plechovka. Podle mne se nejednalo ani o jeden barel, protože to množství potřebovalo 40 km na zředění. Při průměrném průtoku 15 m3/s (odhadl jsem, šířka Bečvy je cca 30 m, sucho je 0.33 m3 a jednoletá voda má 66 m3) tam musela být opravdu dost kyanidu. Tady to opět ukazuje na někoho, kdo pracuje ve větším. Vzorky od rybářů se mohly použít na prvotní zhuštění kontrolních bodů - pro správní řízení nemohly být použity. Tady opět ČIŽP selhala, protože měla ihned zakázat lidem pohyb okolo vody. Další problém byl ten, že starosta i vedoucí životního prostředí měli zákaz cokoliv říct, co jejich zaměstnanci naměřili. Toto vše úplně zbytečně ukazuje na Dezu. Když si spleteš nitky o tom, jak ministr životního prostředí dělal pro premiéra v holdingu, který vlastní Dezu a vedle toho je vidět, že ČIŽP dost nadržuje velkým znečišťovatelům.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
bonboniera
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 797
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vit Pochman

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od bonboniera »

Neverim Babisovi a Brabcovi ani slovo. Jsou v tom pripadu z principu neduveryhodni. Je to jejich fabrika, tak se proste nabizi uvaha, ze ji v tomhle pripade budou hajit. Kolikrat uz Babis lhal, prisahal na smrt svych deti... proc bych mu mel verit ted? Kdyz budu mit v okoli notorickeho lhare, tak proste ho budu mit zapsaneho v hlave jako neduveryhodneho.
Proc tam ty vzorky neodebral kvalifikovane opravneny clovek hned? Proc ted nevezmou alespon ty vzorky od rybaru a snad i hasicu? Lepsi nez nic. Vzdyt na tech vzorcich je i misto odberu! To nejsou anonymni sklenice. Jako slyset v odposlechu Berbra, jak domlouva zapas, ale nezabyvat se jim, ani skutecnostmi z odposlechu, protoze nebyl ziskan predpisove. Ano, asi ho pak za to nemuzes vlacet po soudech, ale obrazek si o nem udelas.
Proc by to nekdo lil jen tak do kanalu, aby se toho nacerno zbavil? Vzdyt by nemohl vedet, ze tam do chvilky nebudou ze zivotniho prostredi a nevezmou oficialni vzorky. A vsechno by prasklo v podstate okamzite.
Trochu znam zenskou driv ze zivotniho prostredi v Usti. Jana Moravcova. Nejakej nazorovej rozpor s Brabcem. Vyhodil ji. Asi necekal, ze se bude uredne branit. Vyhrala. Smejd byl Brabec. A je porad.
Babis nebyl agent Stb. Ale podepsanej tam je.
Nemel nic s Capim hnizdem. Ale mel, dotace (tech 50 mega je uplne malichernych) byla neopravnena.
Na smrt deti prisahal, ze nebude zasahovat do chodu Mafry. Ale zasahoval, odposlech to ukazal.
Syna uklidi na Krym, v ten moment nejrozporuplnejsiho mista na svete.
A tomu cloveku ted maji lidi verit?!
Veri. Smutny.
Subaru Outback 3.0R, 5AT, 2009
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24407
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Dane-tady naštěstí jo, tu je to v pohodě ;) jen se toho tady zas může chytit přes vyhledávač nějaký magor, ale tj jedno.
Ohledně toho nepochopitelného zpožděného zákazu vstupu do vody, souhlas, tj šílenost.
Ohledně kyanidu, zcela a naprosto zásadní je jeho koncetrovanost! Zcela zásadní. Nedokážu si představit jaké množství látky, která obsahuje procento kyanidu by se muselo vypustit, aby to způsobilo takovou katastofu, za mě to nejspíš byla hodně ryzí forma kyanidu. Pro mě v tomto nepochopitelné a opravdu dost zásadní.
V řece nebyla stopa po oleji, dehtu, mazutu, čemukoliv tomuto podobnému! :-/
Jen jakoby čistý jed.
Embargo ohledně informací u takovéto události, no nevím, taky mě to sere, sralo a bude srát, ale nejsem vyšetřovatel, má jistě taky svoje dané postupy, měl by mít, jestli si je láme, křiví, opravdu nedokážu říct, já myslím, že když se vyšetřuje něco většího, je to taky vždy, nechtějí vyložit předem karty na stůl, tak by to tedy mělo být, v ideálním případě jen takto, jen tento důvod a pak musí všichni mlčet.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24407
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Bonboniera já mluvím o události, o příčině, o postupech, jestli tu začne politikaření, nemám k tomu co říct. Tam jsem nechtěl ať to skončí, od toho je žumpa jinde. Teda tím ti nemám nijak za zlé tvé názory, ale takhle to přesně končívá, debata se zvrhne.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16161
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od quickly »

sima: Bonboniera mluví o tom, že když se premiér, který vlastní Dezu, dušuje, že Deza za to nemůže, tak po zpětné analýze jeho výroků to spíše vypadá, že za to může. Stejně se dušuje ministr, který pracoval v holdingu, který vlastní Dezu. A ten holding vlastní premiér. Cokoliv říká vlastník Agrofertu je politika, protože vlastník Agrofertu je premiér ČR. Proto je škoda, že se neprovedla měření ihned, aby se Deza vyloučila. Kdyby premiér prodal celý holding a neměl na něj vazbu, tak nikdo ho nemůže nařknout z politikaření.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“