Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6341
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od cleo »

Dcera moji sestrenice mela to same, po roce a pul ji ridicak vratili. Verim, ze ho budes mit brzo take.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Mira »

Bohužel v těchto případech to doktoři musí bonznout. A vážit si zdraví si ti zdraví neuvědomují tak jako nemocní. Něco o tom vím. :-(
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
maniosa
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 287
Registrován: pon dub 23, 2018 4:11 pm
Jméno a příjmení: Matěj Petrů
Bydliště: Jihlava/Jihlávka - Vysočina

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od maniosa »

Děkuju za podporu pánové. S diagnózou a tím, že už se to se mnou potáhne celej život, jsem už asi víceméně smířenej. Ale doufám, že to bude v tý variantě, že jak to půjde dostanu papíry zpátky, protože řízení mě baví a je to i svým způsobem relax [DRIVE] :-o
Že to doktoři bonznout musí jen souhlasím, může to být fakt nebezpečný a kdybych někomu takhle ublížil vyčítal bych si to celej život, to radši ať mazlík stojí. A snad to dopadne tak, že mi ty papíry vrátí a budu moct zas jezdit, když jsem koupil takový fajn auto [SUBARU]
Subaru Legacy 2.0R 121kW MY2007
pafka
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: pát pro 06, 2013 6:57 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od pafka »

Ja uz si to z posudkovyho moc nepamatuju. Ale kdyz jsi rok bez zachvatu, tak se RP vraci.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49146
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od VDC »

Je to moc nepříjemný. Přeji ti, ať ti papíry brzy vrátí !!!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3419
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od mari75 »

Držím Ti pěsti, abys nemoc dostal pod kontrolu a nejlépe se jí zbavil ,,,,| (*_^) |,,,, . Papíry pak budou coby dup (*_^) |,,,,
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24304
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Moooc ti přeji, ať se to zas vyřeší, moc moc, tohle je opravdu sakra na . iču a co teprve ten možný problém se zaměstnáním, věřím, že to dobře dopadne!
Míro jak kdo, já jsem relativně zdravý i moje žena, ale to štěstí nebýt ničím omezován, být zdravý si uvědomujem každodenně, je to dáno zkušenostmi, jak blízké okolí semele najednou vše a je po všem, nic už není důležité, nic, nic. Taky je to o uvědomnění si, že kolikrát se zabýváme zdánlivě důležitými věcmi, ale ne, tj špatně, nic není důležité, jen zdraví, pak už je to jen na nás. Chce to zavčas ubrat, je to dnes kolikrát těžké, ale mě to třeba pomáhá, hodně. Brát věci víc s nadhledem a ještě o level výš umět si z nich navíc udělat řiť, co největší, však to znáš sám jistě dobře.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19072
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od hamoun »

budu se jen opakovat .. ale … at jsi brzo zase v pohode a muzes pak i ridit ! :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
maniosa
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 287
Registrován: pon dub 23, 2018 4:11 pm
Jméno a příjmení: Matěj Petrů
Bydliště: Jihlava/Jihlávka - Vysočina

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od maniosa »

Děkuju moc chlapi, až mi slzička ukápla, je vidět, že je okolo Subaru je dobrá parta! :) Jak píšete, když to bude pod kontrolou, bez dalších záchvatů, měli by mi zas papíry po roce vrátit.
V té práci to bude horší. Před třema rokama jsem složil zkoušky na strojvedoucího a začal jezdit s muvkou u sždc. S tím bohužel bude konec a budu když budu mít tzv.vstup do koleje. Na dráze je to holt přísný :/
Subaru Legacy 2.0R 121kW MY2007
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24304
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

To je jasné, že na dráze je to přísné... ale zas věřím, že tě nenechají jen tak na holičkách a něco slušného pro tebe najdou. Dej vědět časem, jak to vše dopadlo, poz.energii ti vysíláme co to jde :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Mira »

maniosa píše:Před třema rokama jsem složil zkoušky na strojvedoucího a začal jezdit s muvkou u sždc.
Tak to je mi líto, ježdění s muvkou byl zážitek.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od vena »

maniosa píše:Před třema rokama jsem složil zkoušky na strojvedoucího...
Matěji chceš napsat něco co je k tomu potřeba,je potřeba předchozí zkušenost u dráhy, to probíhá podobně jako autoškola ,?zahlidnul jsem před časem že je nedostatek strojvůdců
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
Uživatelský avatar
maniosa
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 287
Registrován: pon dub 23, 2018 4:11 pm
Jméno a příjmení: Matěj Petrů
Bydliště: Jihlava/Jihlávka - Vysočina

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od maniosa »

Původně jsem ti to veno chtěl poslat do zprávy, ale třeba to ještě někoho bude zajímat [COFFEE]

Předchozí zkušenost není třeba, stačí jakákoliv maturita. V případě výučního listu to je omezený nějakejma technickejma oborama, ale teď přesně nevím jakejma. Dále je potřeba dobrý zdravotní stav - při vstupní prohlídce tě pořádně proklepnou - EKG, EEG, sluch, zrak (tolerovány jsou nějaký dioptrie), neurologické vyšetření, psychotesty, pokec s psychiatrem. Více o zdravotní způsobilosti zde - https://www.mdcr.cz/getattachment/Dokum ... lang=cs-CZ
Pokud tímhle projdeš následuje samotný kurz v Český Třebový - my měli dvě části - technickou, což je na licenci a je to prakticky středoškolská fyzika - naftový motory,přeplňování, přenosy výkonu - převodovky, hydrodynamika, hydrostatika, dieselelektrický přenos, dále elektromotory plus nějaký základy elektrotechniky, adheze, dále principy a fungování brzd na vlacích. Snad jsem na nic nezapomněl :-D Z technické části se skládá státní zkouška na licenci pod dozorem Drážního úřadu, kterou jsme skládali přímo během kurzu.
Další část je z předpisů, zákonů a vyhlášek a toho je opravdu velká hromada.
Když to do tebe všechno nacpou, tak máš pak nějakou praxi v depu/dílnách, abys ty mašiny taky viděl :D A následuje po nějakou dobu jízdní zácvik pod dozorem, kde konkrétní stroj poznáš a učíš se s ním. Dobu přesně nevím, já to měl myslím nějaký dva měsíce. V tomhle případě záleží na každém dopravci. Pod dopravcem také nakonec skládáš zkoušku na tzv. doplňkové osvědčení strojvedoucícho, což je zkouška z předpisů, legislativy a znalosti konkrétního drážního vozidla. U každé řady vozidel se skládá zvlášť ještě zkouška z jejich znalosti a té samozřejmě předchází i jízdní zácvik.

Za sebe můžu říct, že práce to je krásná, bavila mě a měla svoje kouzlo, i když jsem jezdil jen s muvkou. Ale je to i náročný, má to svoje úskalí a rozepisování ať už vlastních nebo cizích zážitků by bylo na román :-)

Ještě jednou děkuju za podporu, vážím si toho už proto, že se vás znám jen tady z fóra. Snad se najde příležitost, abych taky dorazil na nějaký sraz.
Subaru Legacy 2.0R 121kW MY2007
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Mira »

Jo, strojvedoucí nejsou. Doufám, že vás nenutili počítat Korefovy zátěžový diagramy. :-) Fyzika byla náročná, ono poskládat vlak není jen tak. A pořád se mašinfíři pokládají na dráze za šlechtu? :-)
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3007
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od yeti »

Moje nasrání není tak vážný, jde jen o prachy, ale i tak mně to štve.
Měli jsme třídní schůzky 4-tá třída. Učitelka předala slovo třídní důvěrnici, která teda jako zastupuje rodiče v SRPŠ a milá paní povídá, povídá a jen tak mimochodem, meziořečí, nám oznámí, že se zjistilo, že inulá paní účetní ukradla 300tis a že ona je chudák, nezaměstnaná, na nemocenské a má několik exekucí a že se tak nějak rozhodlo, že by se to z ní stejně nevymohlo, že by to vymáhání bylo "drahý" a že teda jestli všichni souhlasíme s tím, že se to vymáhat nebude. No a co myslíte? Všichni s tím souhlasili. Nikdo neřekl ani "Ň", jen já jsem se, jako starej prudič, zeptal, jestli tomu opravdu správně rozumím, že paní ukrade dětem 300tis a my jí to lusknutím prstů odpustíme. Tak mi paní maminka třídní důvernice řekla, že ano, že jsem to pochopil správně. Tak jsem se jí zeptal, jestli tedy alespoň zjišťovali, kolik by stálo vymáhání a ona že prý jo, že se paní školnice ptala kamarádky, která dělá na soudě a ta že řekla, že určitě aspoň 40tis. a že je zbytečné do toho investovat tolik peněz. >:-& ,,|,, (>_<) ,,|,, No já jsem myslel, že mě omejou. A ostatní rodičové drželi huby a ještě se na mě osočovali, že co do toho rejpu, že je to zdržuje a že oni se přišli zeptat na děcka. Korunu tomu dala paní maminka třídní důvěrnice, která prohlásila, že nás to vlastně nemusí zajímat, protože to bylo před 5-ti lety a tedy naše 4-ťáky to nepostihlo. Načež jsem jí řekl, že ať nemluví za všechny, že tam máme (měli jsme) i starší dítě, kterého se to týká. Tak na mě ještě spustila, že jestli se chci chytat za slovíčka, tak že klidně můžeme, že ona je psychiatr a že s tím nemá problém 8() <:-< Chtěl jsem jí říct ještě něco o etice a o manipulativních technikách z hlediska její profese, ale už jsem to pak spolk.
Jako chápu, že z paní defraudantky asi prachy zpátky nepřitečou, ale jen takhle jednoduše a v klidu jí to odpustit se mi příčí. ,,|,, (>_<) ,,|,,
Kdyby aspoň, kurňa, napsala nějakej omluvnej dopis a chodila tam rok zadarmo utírat podlahy... Skousl bych to snáz.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“