Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Mira »

Já od ČPP utekl, když jsem se domákl, že oni nic neřeší a neplatí.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od ybrcek »

Jsou to smejdi
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od newli »

muj laicky pohled rika, ze mas moznost si vybrat - budto se budes soudit s vinikem (a ten ti doplati v pripade usepchu rozdil a bude na nem, aby si to vymohl od sve pojistovny), nebo se muzes soudit i s pojistovnou (ale s ni nemas primy vztah). ja to tedy resil pred asi 15 lety s pojistovnou, ale vyresilo se to kurizone velmi rychle a samo.
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1877
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od jkotek »

Duležité je se nebát. Ale také to okamžitě nehnat k soudu. Pojišťovny docela reagují na přdžalobní výzvu sepsasnou advokátem. Vědí totiž, že náklady na právní zastoupení bývají "účelně vynaložené" a tím pádem se na ně vztahuje pojistné plnění.
Neboli pijišťovna nakonez uhradí nejen opravu a znehodnocení vozu havárií, ale i toho advokáta.
A navíc takový dopis je důkazem vaší dobré vůle řešit spor smírem. To když dojde na hrazení soudních poplatků. Je vidět, že i spor je důsledkem zarputilosti pojišťovny ;-)
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
plukovník

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od plukovník »

jkotek píše:Duležité je se nebát. Ale také to okamžitě nehnat k soudu. Pojišťovny docela reagují na přdžalobní výzvu sepsasnou advokátem. Vědí totiž, že náklady na právní zastoupení bývají "účelně vynaložené" a tím pádem se na ně vztahuje pojistné plnění.
Neboli pijišťovna nakonez uhradí nejen opravu a znehodnocení vozu havárií, ale i toho advokáta.
A navíc takový dopis je důkazem vaší dobré vůle řešit spor smírem. To když dojde na hrazení soudních poplatků. Je vidět, že i spor je důsledkem zarputilosti pojišťovny
Tak pokud máš nějakého takového advokáta v rodině, je to jistě dobrý postup.

Pokud bys chtěl ovšem využít služeb renomovaného advokáta, tak si za sepsání podobného cancu klidně naúčtuje paušálně!!! 15 000,- Kč. ;-D
(Osobní zkušenost)

Zase ho ale neotravuje, kdejaký otrapa... :-DDD
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Mira »

jkotek píše:Duležité je se nebát. Ale také to okamžitě nehnat k soudu. Pojišťovny docela reagují na přdžalobní výzvu sepsasnou advokátem. Vědí totiž, že náklady na právní zastoupení bývají "účelně vynaložené" a tím pádem se na ně vztahuje pojistné plnění.
Neboli pijišťovna nakonez uhradí nejen opravu a znehodnocení vozu havárií, ale i toho advokáta.
A navíc takový dopis je důkazem vaší dobré vůle řešit spor smírem. To když dojde na hrazení soudních poplatků. Je vidět, že i spor je důsledkem zarputilosti pojišťovny
Pojišťovna disponuje stádem advokátů, pro které je soudit se s lidma o peníze denní chleba. Takže pro ně naprostá normálka, s tím nemají problém.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Tj sice pravda,ale taky na ně platí kolikrát právník,právnický sloh dělá hodně,taky když se nepředstavíš jakou nějaký joura,ale nadrzo jménem zavedené firmy,v které děláš-třeba i to kolikrát účinkuje,a nej je oba faktory spojit-ověřeno =)Ale jsou to kuy nedobré,připravené,to souhlas.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Opět nešvar nepoužívání blinkrů.Čekal jsem dnes minutku,než mě známá olepe(kadeřnice :-) ) a hleděl z okna.Tolik blbců a hovad co zásadně nepoužívají blinkry jsem na pár metrech a v jedné minutě neviděl.Přitom absolutně zásadné situace,tenhle nešvar se snad rozšiřuje,nesnáším to,nechápu to.Neumím si to vysvětlit.Snad fakt buď blb nebo hovado,ne přesnější bude kombinace obojího >:-f >>:-@@
Mimochodem jak se pak dokazuje,že onen lulin nedal blinkr a díky tomu vznikla nehoda,hm dokážem si představit jak...Kamera může pomoci,jinak nic.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

No ono je to těžký... samotnýho mě to zajímá, jak by to dopadlo třeba u soudu. Já osobně na to, že někdo dává blinkr, nespolíhám. Dát přednost je mnohem zásadnější pravidlo, než povinnost blikat při změně směru jízdy. Navíc i to blikání a od něj odvozenou změnu si každej může vyložit jinak. Maximálně ten blinkr nebo neblinkr, dle situace, vyhodnotím jako, že ten směr změní nebo nezmění pravděpodobně a vjedu tam, ale ne tak, aby to bylo kritický. Prostě přednost neokecáš... tak to beru. Navíc i člověk, co bliká a chce odbočit, si to může rozmyslet a co pak, že jo... Kamery třeba v situaci vjízdění na hlavní z kolmý vedlejší moc nepomohou, tak široký záběr moc často nemají.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

Já je mám hodně rád, když jedu za nima. Typická situace že najednou z ničeho nic prudce zabrzdí. Půlka těch exotů si po tomhle manévru ten blinkr pak i pustí :-DDD Nicméně výhru šulina roku u mě má jeden kašpar z loňska, kterej si pustil blinkr doleva, najel si hezky ke středu silnice, jak se to má dělat, zpomalil... a pak to vzal doprava a začal stavět u krajnice. Nevím jestli jsem měl tenkrát v tom autě křišťálovou kouli nebo jsem měl sedmý vidění, že jsem ho neobjížděl - místa tam na to bylo dost a normálně bych to udělal...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Souhlasím,taky na to nespoléhám a snažím se "odkoukat" co má řidič asi tak v úmyslu.Kamera tyhlety situace taky nemusí pobrat.Tu šlo zrovna třeba o vyjetí ze silnice na přilehlé parkoviště,souběžné s jízdním pruhem,pak o jasné odbočení a přejetí cesty na parking,nebo objetí auta,taky o dobočení z hlavní na vedlejší,to už byl ultra klasický výjeb,prostě bez předešlého echa,hop na brzdy a stojím ne,bo odbočuju,něco mám v úmyslu a ty za mnou,či přede mnou se dle toho chovej.
A to vše se opakovalo několikrát,ne,že jen jeden řidič,až jsem sám na to překvapeně čučel,jako by bylo normální na blinkr zapomenout a ne naopak.Během takové chvíle zas tolik záměrných fopá,ale proč to ty lidi dělají? ::-((( >>:-@@ Že se má použít výstraha o znamení směru jízdy zavčasu o tom už ani nebudem mluvit.
No a na kruháči člověk už s blinkrem dávno nepočítá...
Ještě jedno,ono záleží hodně na situaci,to je tak jednoduše vždy,ale platí,že když nedáš blinkr kolikrát skrz to tu přednost pak nezískáš a pak soudy,právníci,pojišťovny:blikal,nebo ne?
Edit:spm mě předběhl,ten souhlas byl k Honzovi,ale ta ukázka jak po tak dopadá ve finále byla spm od tebe akurátní.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Mira »

Šulina roku jsem taky potkal. Akorát blikal vpravo a najížděl ke krajnici, kde byli RD. Tak jsem ho začal předjíždět. On neváhal a vzal to doleva na místo ležící mimo silnici. Stihl jsem zašlápnout brzdu a zapřít se o volant. Takže přední maska, nárazník, blatník, světlo... Mělo mi to svitnout když jsem viděl z otevřenýho zadního okna vystrčený vidle a hrábě. Holt Valtice. Zběhla se celá ulic a málem mne kamenovali, že jsem pirát, co jim škrtnul súseda. Jeho hlučná sousedka (prý likvidátorka v pojišťovně) na mě řvala, že to všechno zacvakám a ještě mě zavřou. Vona to zná, vona v tom dělá. Naštěstí dopravka na to měla opačný názor. Takže vtipy o vidlácích jedoucích na pole jsou na základě skutečných událostí.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Ve Valticích jsme měli vícekrát základnu,dovča tam skvělá,hlavně pajza u pumpičky...tu málokdo zná,ale zážitky maximální :-) naštěstí vidle přede mnou mě minuli,tj jasná přednost,víc než policejní.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od námořník »

plukovník píše:
Tak pokud máš nějakého takového advokáta v rodině, je to jistě dobrý postup.

Pokud bys chtěl ovšem využít služeb renomovaného advokáta, tak si za sepsání podobného cancu klidně naúčtuje paušálně!!! 15 000,- Kč.
(Osobní zkušenost)

Zase ho ale neotravuje, kdejaký otrapa...
Nebo třeba pojištění právní ochrany. To stojí pár korun a pokud je třeba tak je i hned kam zavolat. Opravdu z vlastní zkušenosti občas stačí jenom napsat dopis.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1877
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od jkotek »

JJ, pojišťovny velmi dobře vědí, kdy nemají u soudu šanci (například amortizace dílů). Ale poškozený to mnohdy neví a tak to zkoušejí. Právnický dopis je přesvědčí, že bys mohl být věci znalý a pak zařadí zpátečku.
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“