Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3419
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od mari75 »

Majer píše:http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... sky-rozum/

Kdo včera neviděl dneska budou opakovat tuším v 15:50 ještě horší než jsem já tušil co je tohle za bordel
Jj,výživné podívání 8() ! Myslím si,že je to ale více méně v podvědomí a kdo to chce vědět,co se děje,tak si to zjistí. Bohužel jsou ale lidi líní a zaslepení(spíš se bojí podívat pravdě do očí a nechtějí si ničit ideály) =)
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2456
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od JRJ »

nun píše:Fakta ...
Jen pro informaci. Existuje politická objednávka na faktickou likvidaci Akademie věd. S guľama avšak bezduchý Topol dokonce přímo na půdě Akademie v Ústavu molekulární genetiky (mám pocit, že to bylo v létě 2008), řekl tehdejšímu předsedovi AV Pačesovi, že cituji: "Akademie musí jít do prdele! Je to komunistický přežitek!". A ten zlý Kalousek na fotografii se za AV postavil, a to hned dvakrát. Poprvé ještě za předsednictví Pačese, podruhé za předsednictví Drahoše. V podstatě to je jediný politik, který se AV opravdu zastal. To tzv. místopředseda vlády pro vědu a výzkum Bělobrádek pro AV neudělal lautr vůbec nic a snaží se prostřednictví TAČR posílit aplikovaný výzkum a inovace, což je v podstatě malá domů průmyslníkům, na úkor základního výzkumu, potažmo AV, ve které se dělá právě základní výzkum. Například z TAČRu byl finacován vývoj škodováckých motorů TSi, a to tak že max 20% dostaly VŠ (hlavně ČVÚT) a zbytek shrábla Škodovka. To je naprosto nepokryté financování soukromé firmy státem. :-€-oO
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3003
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od yeti »

Nechci se pouštět do nějakých zasvěcených diskusí o vědě a výzkumu. Ale může mi někdo vysvětlit, proč tady (myšleno v ČR) vzniká taková spousta různých "vědecko-výzkumných" ústavů? Mám pocit, že to vzniká jen proto, aby někdo vyčerpal prachy z EU na "vědu, výzkum a inovace". Myslím si, že tudy tečou do soukromých kapes neskutečný prachy. V tomto prostředí je samozřejmě "státní" kvalitní ústav (AV) nežádoucí, neb jeho existence a výsledky samozřejmě mohou vést k otázkám typu "a potřebujeme opravdu další ústav, který se bude zabývat XXX, když už to tu řadu let dělá AV"? Proto může jít někomu o omezení, resp. likvidaci AV.
Co se týče Kalouse, tak to je geniální demagog, který myslí nejméně dva tahy dopředu. Tím, že se na oko postaví za AV si samozřejmě do budoucna zaváže část mocné akademické obce. Ho to nic nestojí, ale podporu má jistou... Já bych si od něj nevzal ani sklenici vody.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22672
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

kdyby jenom výzkumný ústavy... :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3003
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od yeti »

no jistě. Já jen, že se to tu nakouslo...
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49121
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od VDC »

yeti kdo chce psa jíst, hůlky si najde... :-D Bodejď bys na Kalouskovi našel něco dobrého, když ho prostě nemáš rád... :-D
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od ybrcek »

hlavně to nejezte bez chleba :-DDD :-DDD :-DDD
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3003
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od yeti »

Já se snažím na každým najít něco dobrýho. Ale v tomto případě hledám marně...
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
Špejlík
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 852
Registrován: sob lis 28, 2015 3:00 pm
Jméno a příjmení: Honza Nesládek
Bydliště: Kolín

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Špejlík »

Tak pánové, jak jsem psal, že nám zemřel šéf a že nás propustěj bez nároku na odstupný, tak to by byla ještě dobrá situace.
Teď je to tak, že nám vlastně nemá kdo podepsat výpověď, protože on byl jediný vlastník s.r.o a smlouva zanikne automaticky po třech měsících. Do té doby nemáme nárok ani na podporu. Mohli bychom si to nárokovat z pozůstalosti, průměrnou mzdu, ale jelikož se dědicové zřeknou dědictví, tak nic nezbyde.
Takže super situace...
Odepsáno Macem...
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22672
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

Mám pocit, že můžeš jednostranně písemně zrušit pracovní poměr, když ti nějak snad do 14 dnů od data ve smlouvě nedorazí výplata... taky to neni nejkratší doba, ale pořád rychlejší, než 3 měsíce...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2456
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od JRJ »

yeti píše: Ale může mi někdo vysvětlit, proč tady (myšleno v ČR) vzniká taková spousta různých "vědecko-výzkumných" ústavů? Mám pocit, že to vzniká jen proto, aby někdo vyčerpal prachy z EU na "vědu, výzkum a inovace".
Je to přesně tak. Na začátku byl poznatek, že v EU, hlavně v nových členských státech se vydává málo peněz na vědu a výzkum. Tak EU vymyslelo fondy na zakládání nových ústavů. Z OPVK se postavily desítky nových ústavů jako BioCEV, Ceitek, NÚNZ, atd. Tyto nové ústavy pak z jiného EU cecíku vysály fondy udržitelnosti, OPVVV, atd. A Teď jsou časovanou bombou, protože nikdo netuší, kde se vezmou desítky miliard ročně na chod těchto ústavů až EU prachy dojdou. Samozřejmě to odsere AV, protože stát má závazek pokračování chodu těchto ústavů v neomezené míře po dobu pěti let po skončení financování.
yeti píše:Tím, že se na oko postaví za AV si samozřejmě do budoucna zaváže část mocné akademické obce. Ho to nic nestojí, ale podporu má jistou...
Kalousek se nepostavil jen na oko. To co vymyslel Topol (snížit rozpočet AV z 5.8 GKč v roce 2009 na 3 GKč v roce 2012) bylo pro AV opravdu likvidační. Na takové škrty by nestačilo zastavit investice a zbavit se nepotřebného. To by se už muselo tít do živého a hodně hluboko. Zrušit výzkum můžu ze dne na den, ale nastartovat nový trvá deset i víc let. I přes to nemá Kalousek podporu jistou. Ty jeho nefunkční padáky prop vojáky, zasebevražděnej věřitel, ochota jít do vlády s ČSSD a Komančema, ... mu dobrou vizitku nedělají.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
Špejlík
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 852
Registrován: sob lis 28, 2015 3:00 pm
Jméno a příjmení: Honza Nesládek
Bydliště: Kolín

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Špejlík »

spm píše:Mám pocit, že můžeš jednostranně písemně zrušit pracovní poměr, když ti nějak snad do 14 dnů od data ve smlouvě nedorazí výplata... taky to neni nejkratší doba, ale pořád rychlejší, než 3 měsíce...
Já budu zaměstnanej už jinde, takže o mě úplně nejde. Ale co ty holky, co žijou třeba sami??
Mě to radil právník z Úřadu práce, že vlastně není jiná možnost. Je to každopádně dost nefér.
Odepsáno Macem...
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22672
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

Aha, já myslel že máš právě problém s tím, že tě nemůžou ani zaměstnat jinde, když vlastně už zaměstnaný seš...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1676
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od CoZmo »

To, že se dědicové vzdají dědictví pro vás jako zaměstnance přece nehraje roli, ani vás to nezajímá.

Vy se přeci automaticky stáváte věřiteli (mzda za odpracovanou práci nepřišla v termínu, bůhví jak je to se sociálkou a zdravotním) a jste tak poškozenou stranou. Zároveň, pokud dojde na rušení pracovního místa z důvodu nadbytečnosti (což je i tohle, firma jde do likvidace), tak máte nárok na odstupné.

Pokud se nemýlím, tak notář spravující pozůstalost musí na firmu, která je vlastněná mrtvým jediným vlastníkem a tady zároveň i jednatelem, uvalit nucenou správu (tj. určit správce který vyřeší likvidaci s.r.o., což je velké a dlouhé dobrodružství) a ten musí vypořádat závazky firmy, tedy i Vaše platy.

Tzn. vy musíte kontaktovat notáře řešící tuto pozůstalost a s ním to řešit, rodina vašeho šéfa vás nemusí zajímat.

Faktem je, že je to běh na dlouhou trať, ale tady mám pocit, že má sociálka nějaký nástroje jak pomoci potřebným.

"jelikož se dědicové zřeknou dědictví, tak nic nezbyde" - to neznamená, že nic nezbyde, to spíš znamená, že už dávno jsou tam jenom dluhy a pán stihnul před smrtí veškerý svuj majetek přepsat jinam, např. na ženu...jenže ono ani tohle nebude tak snadný, protože tu máme nový občanský zákoník, který říká cosi o tom, že tý pozůstalý rodině tu střechu nad hlavou můžou i tak sebrat.

Nevim, za sebe když řeknu, že ste tam třeba 4 lidi a bude to za nejmíň, tak se bavíme cca o 250tis který lítaj vzduchem a to už na právníka bohatě stačí a u takhle malý firmy to může být rázem největší pohledávka, která pokud se podá co nejdřív, tak může být klidně tou první uspokojovanou...
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
Špejlík
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 852
Registrován: sob lis 28, 2015 3:00 pm
Jméno a příjmení: Honza Nesládek
Bydliště: Kolín

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Špejlík »

spm píše:Aha, já myslel že máš právě problém s tím, že tě nemůžou ani zaměstnat jinde, když vlastně už zaměstnaný seš...
Ne ne. Dozvěděl jsem se, že můžeš mít zaměstnání kolik chceš. Samozřejmě všichni platí zdr a soc pojištění, ale dostáváš jen jedno, když omarodíš :-)
Odepsáno Macem...
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“