Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od masha »

Já jsem teda letitý uživatel applu, ale cca před 2 lety mě kamarád nahlodal a koupil jsem si v té době top model samsung (tehdy tuším galaxy s7) abych to tedy vyzkoušel... No vydržel mi dva měsíce potom šel do světa a koupil jsem iphone. To co ten telefon předváděl po dvou měsících užívání, nedělal ani můj starý iphone 5s. Sekání a pády aplikací byl standart a u některých (třeba Sygic) jsem musel řešit nefunkčnost appky s podporou a stejně to blblo...
Podotýkám, že jsem běžný uživatel a nikde jsem se v tom nehrabal, netunil system a používal standartní appky..
Jo možná telefony s androidem mají vždy něco navíc co apple nemá a dostane to až déle, ale co se IOS týče tak to mají odladěné skvěle. Žádné pády aplikací a podobné problémy... A nepotřebuje mít 26ti jádrový procesor a 589gb RAM jako android foun aby šlapal
Toť můj skromný názor vyzkoušený na obě strany...
Ono taky většina těch co appla haní ho nikdy neměla.

Cena je věc názoru... Taky si nemusíš koupit passata za 800tis a stačí ti fabie za 300... Taky tě doveze...


Sent from my iPhone using Tapatalk
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1877
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od jkotek »

Zdvyna píše:nemají to v plánu nahodou i kvůli Apple Wathc? myslím ty eSIM tam to podle mě taky má být nebo možná už je jen asi ne u nás
Kvůli Apple Watch musel Apple implementovat podporu eSIM. Protože i nano SIM je pro hodinky moc velká. A když mají podporu eSIM ve WatchOS, proč by neměla být i v iOS. Navíc po odstranění slotu na SIM může být telefon lépe zadeklován/více vodotěsný. A Apple má dostatečnou sílu na to, aby k podpoře eSIM donutil i telefonní operátory - ti v Česku podporují eSIM od (poloviny?) minulého roku.
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od newli »

Jablko (slusne receno) nemusim, nicmene rada milovniku iphonu breci, ze nemaj locus. Coz byl pro me ostatne duvod, proc jsem presel z tlacitkoveho telefonu na pocitac v dlanovem baleni.
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od podvlada »

Locusu je škoda, to je pravda.
Mapy.cz už dnes fungují skvěle, možnost offline map už locus skoro vyřadila ze hry, kdy jsem jeho největší přínos tehdy viděl v tom, že jsem si prostě nějak postahoval offline databázi... dneska už nepotřebuju, protože v telefonu mám spoustu místa, mapy.cz mi pohodlně i legálně dovolí stáhnout podklady a po celé evropě mi funguje velký datový balíček, takže není problém na ty mapy koukat i v online režimu.

Poslední věc, co postrádám, je zadání konkrétního bodu podle GPS souřadnic a navigace konkrétně k němu, kde je vidět vzdálenost, směr, s kompasem, viditelnou přesností a případně ještě vidět, kolik satelitů je dostupných. Tyhlety "diagnostický" data... Ale zase tak moc jsem to nepátral, určitě něco existuje i pro jabko :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

Mně by zajímalo, co ty lidi s těma telefonama dělaj, že jim na tom padaj aplikace. Dobře, Sygic neznám, podle toho co tu na něj občas čtu bych řekl, že je to sračka, takže tam by mě to tolik nepřekvapilo :-DDD Ale jinak jediné co mi kdy spadlo, byl waze a to před hodně dávnou dobou. Takže bych taky řekl, že chyba aplikace.

Naproti tomu žena kdysi dávno měla nějakou 3ku iphone nebo co to bylo. Byl tam ten poslední systém, co tam ještě nainstalovat šel (novější verze už nešly, aby to s tím bylo kompatibilní), nainstalováno do toho vůbec nic a byla to taková mrdka pomalá zasekaná, že bych s tím seknul o zem :-DDD

Ale oni uživatelé applu nepotřebujou spoustu věcí - třeba BT Dongle do OBD portu, to bezdrátové nabíjení taky dlouho nepotřebovali, než apple přišel s tím, že je to jediná správná cesta a že zruší všechny konektory a tak podobně :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od VDC »

Já to teda taky nechápu. V životě jsem neměl problém s padáním aplikací.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od masha »

Spm: tak jasně že je to chyba aplikace... ale chyba aplikace pro android. Na ios funguje normálně a tom mluvím...
A sorry ale těžko řešit iphone 3gs který je starý víc jak deset let a je jasné, že oproti aktuálním modelům to velká rychlost nebude. Když vezmu 10let starý telefon s androidem asi to taky nebude velká palba
Jinak abych byl správně pochopen, já nikdy nehaním konkrétní značku telefonu stejně jako nehlásám apple jako jedinou správnou volbu. Pokud by byl system ios v jakékoliv značce tak bych třeba vyměnil za apple. Mě dělá problém android jako takový... za mě je to dost zabugovaný system

Dřív jsem se těchto diskuzí účastnil docela často, ale postupem času jsem zjistil, že to nemá cenu. Buď obhajuješ jedno, nebo druhé.

Věřím, že android spoustě lidem vyhovuje a to je dobře. Já po zkušenostech zůstanu u ios.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Mira »

Sygic je mr... se kterou snáze zabloudíš a fakt i padá. Ale i mapy.cz mě v pěším režimu už taky vypekly. Jo, navigovaly po turistické modré, ale na druhou stranu.
Na mobilu vám spadne možná aplikace, ne systém. Je na každým co si tam všechno natahá. Takže nadšení ovocnářů upřímně nechápu. Ale pokud chcete platit za značku až 70% ceny a mít něco, co je za konkurencí ...
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

Ona ho měla ale taky už před x lety. Ok, i tenkrát byl už dost starej, ale stejně to nechápu: nedostával novější aktualizace, protože starej telefon. Ok. Pak ale furt s tou poslední oficiální aktualizací měl fungovat normálně. Ale nefungoval, přesto že z toho akorát telefonovala a psala smsky.

Ale jako spíš jsem narážel na to, že jestli ti to dělá jedna aplikace, tak za to systém moc nemůže. Fajn, že sygic to pro ios naprogramoval dobře a pro android napiču je možný, je to smutný když si ho koupíš, ale furt je to vina jenom sygicu :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od VDC »

Stejně je to zajímavý, jak každýmu vyhovuje něco jinýho. Já když náhodou vezmu do ruky Jabko, tak bych s tím za chvíli praštil. Nejsem schopen v tom objevit tu uživatelskou vstřícnost.
Stejně jsem to míval před lety s Nokií, o které všichni tvrdili, jak je to super na ovládání a já bych s tím byl šlehnul o zem.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Mira »

S Nokií jsem měl stejnej problém. Já jel v Siemensu, pak Samsungu a od androidu je to fuk.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

Nokie mi nijak nevadilo. Ale mě na ovládání z tý doby nevyadilo prakticky nic. Teda až na jeden detail, kterej nokia měla zmáklej dobře a u ostatních to ne vždycky platilo: rychlost. Nejhorší v tomhle co jsem měl byl asi Ericsson A2618. Když jsem psal SMSku, tak jsem měl kolikrát vydatlováno i o dvě slova víc, než co bylo zrovna na displayi :-DDD Zatímco nokie co mi prošly rukama, tak reagovaly na všechno hned a i při tom psaní je nešlo předběhnout.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od VDC »

Tak to jsem rád, že to tak měl ještě někdo. :-) Já jel na Ericssonech. Ty jsem miloval. :-) A od roku 2002 jsem jel na Palm OS kapesních počítačích. Vždycky mě to fascinovalo a miloval jsem je. Dokonce jsem asi 2 roky neměl normální počítač a všechno jsem dělal na Palmu. A to byl velkej punk. :-) Spousta se toho musela různě konvertovat a převádět, aby se to v tom dalo spustit, prohlížet, pouštět. Ale bylo to nádherný. Dodneška mám ten svůj první Tungsten T3 schovanej. A často si vzpomenu, jak jsme si tenkrát říkali, jaký by to bylo úžasný, kdyby v tom byla simka a umělo to telefonovat. :-)

Zřejmě odtud plyne můj absolutně pozitivní vztah k Androidu.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

Já teda doteď lituju, že když jsem si kupoval svoje první PDAčko (který teda ve finále bylo už i s tou SIMkou) a rozhodoval jsem se mezi palmem a windows PPC, tak jsem nakonec zvolil PPC. Podle mě mi to zkrátilo život tak minimálně o 10 let :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od masha »

Mira píše:Sygic je mr... se kterou snáze zabloudíš a fakt i padá. Ale i mapy.cz mě v pěším režimu už taky vypekly. Jo, navigovaly po turistické modré, ale na druhou stranu.
Na mobilu vám spadne možná aplikace, ne systém. Je na každým co si tam všechno natahá. Takže nadšení ovocnářů upřímně nechápu. Ale pokud chcete platit za značku až 70% ceny a mít něco, co je za konkurencí ...
Já mám se sygic pozitivní zkušenost ale to je jedno...
To bych trochu rozporoval s tím co padá... Jasný, že z 80% padne aplikace, ale rozhodně umí padnout i system... Už jsem měl pár telefonů s androidem v ruce (většinou rodina) a když se ti najednou rebootne system po nějakém banálním problému tak to ukazuje asi na pád celého systému a nutnost restartu.. asi něco jako windows ObrázekObrázekObrázek
Těch 70% ceny platíš za značku ať si koupíš cokoliv (z větších výrobců) a za konkurencí řekl bych jak v čem Obrázek

Měl jsem i PDA s windows jak píše spm a souhlasím s jeho teorií zkráceného života ObrázekObrázekObrázek




Sent from my iPhone using Tapatalk
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“