Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
plukovník

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od plukovník »

...tak to je potom řadový ovčan bez licence takříkajíc v piči... /°b"\
:-DDD
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

Dneska psychopat na jižní spojce, kterého jsem už hodně dlouho nepotkal. Jedu si s maďarem 80km/h (podle navigace a taky je to jen tak čistě náhodou maximální povolená rychlost) v levém pruhu, pomalu předjíždím auta, co v tom prostředním jedou něco přes 70. V době, kdy mám pořád vedle sebe auto, se na mě na centimetry nalepí kokot v Superbu a nervózně nakukuje z obou stran aut, po chvíli začne vztekle troubit a blikat. Po chvíli dojíždím do mezery, kam by se šlo zařadit a normálně bych to i udělal, ale taknějak mi přišlo, že když za mnou někdo už minutu v kuse troubí, že se na něj můžu tak akorát vysrat. Do mezery se teda následně nacpe on, dojede na mojí úroveň a zahájí zjevně pokus o konverzaci - tj. stáhnul si okénko, vyklonil hlavu a otočil se na mě (takže vůbec nečuměl kam jede, kus před ním auto) a se zdviženým prostředníčkem začal něco řvát. Nějak jsem neměl dneska konverzační náladu, takže jsem mu ten pozdrav ani neopětoval. Tak své jednání završil s tím, že s tou stále vykloněnou hlavou do mě najel. Upřímně nechápu vůbec, jak jsem nenaboural. Zašláp jsem brzdu, namáčknul se na svodidla, podle mě jsme se minuli o milimetry. Zpětně toho asi lituju, protože s tím jak měl tu kebuli venku, tak kdybych to neudělal, tak si tu hlavu o ty skřípnutá auta urval a bylo by o jednoho dementa míň.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Psychopati na cestách,opravdu,dnes a denně :-€-oO
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Tomáš1002 »

Jo, lepiči jsou fakt otřesní, taky ve mně vyvolávají zuřivost.
Ale v poslední době si všímám zajímavé věci. Když jedu v levém pruhu drze pouhých 140 a v pravém jsou auta, kvůli kterým se do něj nemůžu uklidit, tak dřív rychle se zezadu blížící xenony (případně LED) prakticky vždy znamenaly nalepení se mi na zadek. V poslední době ale velice často takovýto jezdec způsobně zpomalí a v dostatečném odstupu počká, až se mi uvolní místo a udělám mu prostor. Napadlo mě, jestli to není adaptivními tempomaty, které lepiče takto umravňují. Pokud ano, byl by to velice pozitivní efekt těchto zařízení.
Jinak nejrozumnější je nenechat se vyprovokovat k žádné akci, co nejrychleji umožnit takovémuto idiotovi, aby zmizel a pokračovat si dál vlastní cestou. Je to ale hodně těžké, adrenalin je sviňa >>:-@@
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

Kdyby se jenom lepil, tak mu milerád uhnu. Ale tim že začal troubit jak vzteklej, než jsem ty auta předjel (a neměl se tudíž stejně kam zařadit), tak si to posral :-D Zrychlovat přes 80 kvůli němu, notabene v měřenym úseku, taky nebudu; ještě abych za debila platil 600 pokutu. Ale jo, možná se mi ty reakce ještě vylepší. Dřív mě ty debilové nasírali až do ruda, tady u toho jsem sice nereagoval nejkvětinkověji, ale pořád jsem zůstal relativně v klidu, na to, že se mě prakticky pokusil zabít :-D Ještě trochu na tý sebekontrole musím pracovat :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
ok1nzv
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 244
Registrován: pát říj 21, 2016 5:44 pm
Jméno a příjmení: Věra Randáková

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od ok1nzv »

Tak po celém dni lítání v nemocnici a narážek od důchodců ať si sednu a počkám jako ostatní když se chci něco zeptat sestry a to dovršilo tím,že si jedu v klídku, předemnou cajti a najednou se rozsvítí STOP. A oni že běžná silniční kontrola. Po chvíli se mě zeptal: /paní řidičko, v jakých případech používáme mlhová světla? / Odpověděla jsem mu a on : A dnes je snížená viditelnost? Zřejmě při uložení nákupu a nástupu do auta jsem si ťukla do vypínače a svítila jsem mlhovkama. Dávám si na ně bacha ale nenapadlo by mě že svítějí. No a tak závěrem mě to stálo 200 Kč blokové pokuty. <:-< >:-&
Subaru Forester SF5LJ, 2.0 MT *1999, černý
Subaru Legacy BG7LJ, 2.2 MT *1996, modré (někdo mi ho zrušil na trati Boxerfestu)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

spm: Co záznam? Jestli to bylo fakt ohrožení, tak bych ho normálně napráskal.

Jinak já před chvílí absolvoval 2 cesty po Spojce a teda nevadí mi ti, co jedou vlevo 80. Mnohem víc mi vadí ti, co jedou uprostřed stejně jako ti vpravo. Zcela nesmyslně. Pak by totiž mohli ti z levého jet svých 80 prostředním a levý by byl volný na předjíždění. Ale to lidem nevysvětlíš. Když káča jede po magistrále v místě, kde se už může 80, prostředkem 48 km/h a při tom si píše SMS a 10 metrů od ní jede podobná, který pro změnu telefonuje tím pro mě nepochopitelným způsobem, že si drží telefon naležato 15 cm před obličejem.

Jako já nemám nic proti telefonování za volantem, ale musí ten člověk mít dostatek mentální kapacity na to se stále věnovat okolnímu provozu, případně aspoň uhnout někam na stranu, když už se vleče. A je jedno jestli volá přes HF nebo to drží v ruce, to je zcela nepodstatný. Nerozptyluje to držení, který je stejný, jako když žere tatranku nebo pije, ale rozptyluje ta konverzace.

Jinak prostě klasika, Spojka plná aut, který by se krásně vešla do dvou pruhů, dokonce i víceméně jedou 2 rychlostma a já, hlavní silniční pYrát (a další, co by chtěli jet rychleji), bych mohl v klidu jet svojí rychlostí levym. Ne, to nejde. I kdyby tam těch pruhů bylo 5, tak to nepůjde...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od u-geen »

ok1nzv: jo, to se mi u SG taky stava.. kdo vymyslel polohu spinace presne oproti mymu kolen by me fakt zajimalo :)
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Mareka »

spm píše:Dneska psychopat na jižní spojce, kterého jsem už hodně dlouho nepotkal. Jedu si s maďarem 80km/h (podle navigace a taky je to jen tak čistě náhodou maximální povolená rychlost) v levém pruhu, pomalu předjíždím auta, co v tom prostředním jedou něco přes 70. V době, kdy mám pořád vedle sebe auto, se na mě na centimetry nalepí kokot v Superbu a nervózně nakukuje z obou stran aut, po chvíli začne vztekle troubit a blikat. Po chvíli dojíždím do mezery, kam by se šlo zařadit a normálně bych to i udělal, ale taknějak mi přišlo, že když za mnou někdo už …
No že je takové chování napřesdržku o tom žádná, na druhou stranu vyhláška mluví jasně: jezdí se vpravo = musím uvolnit pruh, jakmile se můžu zařadit doprava.
Sice mne ti blikači a lepiči štvou, na druhou stranu nevím proč spěchají (možná mají důvod). A když jim uhnu, pro pokutu si jedou oni - ověřeno na vlastní kůži minulý čtvrtek na dálnici u Olomouce: jeli jsme za sebou vlevo tři (místy cca 150 dle GPS) a poté co jsem uhnul vpravo, ten co jel poslední pustil majáky o "odvedl si" toho přede mnou.
Naposledy upravil(a) Mareka dne pon úno 20, 2017 3:26 pm, celkem upraveno 1 x.
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Uživatelský avatar
.dundee.
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2910
Registrován: stř kvě 18, 2011 1:08 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od .dundee. »

Mareka píše:... na druhou stranu nevím proč spěchají (možná mají důvod)....
Jednou jedinkrát jsem taky tahle pospíchal a důvod jsem měl. Od té doby se už nikomu nedivím a pokud to jde, uhnu.
Subaru Impreza WRX STi MY04
ex Subaru Legacy 2.0D MY09
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

HonzaCZ píše: spm : Co záznam? Jestli to bylo fakt ohrožení, tak bych ho normálně napráskal.
Kameru mám aktuálně jenom v Outbacku, v tomhle ne... ale nevím, jestli by tam něco bylo vidět. Všechno se to odehrálo z boku, takže na kameře by nejspíš nic nebylo, akorát pak jeho RZ, když se na to vykašlal a vyjel dál. Teoreticky něco by mohlo být na kamerách města, jelikož to bylo akorát někde okolo toho začátku měřeného úseku, ale tím se zase asi cajti nebudou chtít moc zajímat, když reálně není ohnutý ani plech...

Mareka píše: No že je takové chování napřesdržku o tom žádná, na druhou stranu vyhláška mluví jasně: jezdí se vpravo = musím uvolnit pruh, jakmile se můžu zařadit doprava.
Sice mne ti blikači a lepiči štvou, na druhou stranu nevím proč spěchají (možná mají důvod). A když jim uhnul, pro pokutu si jedou oni - ověřeno na vlastní kůži minulý čtvrtek na dálnici u Olomouce: jeli jsme za sebou vlevo tři (místy cca 150 dle GPS) a poté co jsem uhnul vpravo, ten co jel poslední pustil majáky o "odvedl si" toho přede mnou.
Já v tom levém pruhu celou dobu, co mi najížděl do kufru a vztekle troubil, předjížděl. Docela i rychle, ne že bych jel o 1km/h rychleji. Ano, po tom, kdy jsem předjel poslední a byla tam mezera, kam se šlo bezpečně zařadit, jsem to neudělal, protože v tu chvíli byl už opřenej o klakson a fakt mě sral. Na druhou stranu: většina takovejhlech mamlasů to v tuhle chvíli natvrdo střelí vpravo před to auto, takže tam nastává riziko, že se s ním ještě srazím, protože když se budu zařazovat, tak tam vjede. A navíc si nejsem jistej, jestli by to v tomhle případě něco změnilo a neudělal by to stejně, protože byl fakt pošahanej. Akorát že když na mě najede v prostřednim, tak se netrefuju mezi svodidla a jeho, ale najedu na další auto vpravo. A už úplně vidím, jak zbořím auto, co za to nemůže, on odjede dopryč a já se ještě budu dohadovat s policajtama, jestli za tu nehodu můžu.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

.dundee. píše:Jednou jedinkrát jsem taky tahle pospíchal a důvod jsem měl. Od té doby se už nikomu nedivím a pokud to jde, uhnu.
No, kdyby tak spěchal, tak asi nebude trávit čas souběžnou jízdou a vyřváváním z okénka... A ono je taky spěchání a spěchání. Upřímně spěch v tomhle, co předvedl on, nestojí vůbec za nic, protože tohle podle mě nemůže skončit jinak, než že se vyfláká někde o kus dál...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
ok1nzv
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 244
Registrován: pát říj 21, 2016 5:44 pm
Jméno a příjmení: Věra Randáková

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od ok1nzv »

u-geen píše:ok1nzv: jo, to se mi u SG taky stava.. kdo vymyslel polohu spinace presne oproti mymu kolen by me fakt zajimalo
Jo a to už mužskej vyndal i spínač odstřikovačů světel, protože po každé si při nastupování do nastartovanýho auta nastříkal do očí. Ale nejen on mě se to taky stávalo.
Ale ta dnešní kontrola mi hnula žlučí.
Subaru Forester SF5LJ, 2.0 MT *1999, černý
Subaru Legacy BG7LJ, 2.2 MT *1996, modré (někdo mi ho zrušil na trati Boxerfestu)
Uživatelský avatar
.dundee.
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2910
Registrován: stř kvě 18, 2011 1:08 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od .dundee. »

spm píše:..No, kdyby tak spěchal, tak asi nebude trávit čas souběžnou jízdou a vyřváváním z okénka...
Tak to samozřejmě, o tom žádná.
Já jen, že ne každý, kdo se k tobě rychle přiblíží a problikne tě, je psychopat aspirant.
Subaru Impreza WRX STi MY04
ex Subaru Legacy 2.0D MY09
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

Kdyby mě problik, tak v tý první mezeře uhnu a nebudu to nějak řešit. Sice si o těch, co na mě blikají, když něco předjíždím a nemám uhnout kam, myslím taky svoje, ale jinak je mi to fuk, ať si jedou kam chtějí. Ale nalepit se na centimetry na auto před sebou a začít troubit, jak kdyby rozvážel pizzu po Hanoi, to už je trochu jinej level :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“