Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Mira »

Všude na špedicích se zadaří. Já jednou dostal balíček z Číny dřív než slovutná DHL doručila balík z Německa. Po týdnu jsme se ozvali a začli po něm pátrat, oni za 4 dny zjistili, že balík našli. V Polsku. Tak šel zpět do němec, pak do ČR a pak ho ještě 2 dny hledali ve skladu v Brně. Doručili ho tak už z 3 cm prachu nahoře. :-D Ale mě překvapila Úloženka. Včera přijato v 19 hod. a dnes už ve dvě nachystáno k odběru.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49150
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od VDC »

cleo píše: Ve čtvrtek to bylo týden, co mě u PPL leží balík, v pátek konečně SMS že budou doručovat a večer mail, že se nepodařilo doručit a to jsme byli celý den doma. Když jsem se díval na pohyb balíku, tak se nehnul z místa
Mě mělo v pátek DPD doručit balík. Nasměroval jsem si ho do práce, kde jsem byl celý den. Evidentně to nestihli, což bych jim odpustil, kdyby to tak napsali. Ale když mi večer přišla zpráva, že mě nezastihli, nasralo mě to.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
JirkaZ
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 418
Registrován: čtv črc 26, 2018 7:04 pm
Jméno a příjmení: Jirka Zemek

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od JirkaZ »

Už nevím, která společnost to tak praktikuje, ale v informačních SMS píší, že doručení bude probíhat mezi... a dají tam interval třeba sedmi hodin. Jestli se mne třeba někdy nějaký podobný doručovatel na ulici zeptá, jestli nevím, kolik je hodin, řeknu, že mezi osmou a patnáctou. A třeba takové UPS se s upozorněním, že bude doručováno, neobtěžuje vůbec. Prostě přijde zpráva, že se nezdařilo, a tečka.

Subaru Outback 2,5i-S Sport ES Lineartronic (MY18)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49150
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od VDC »

DPD to teď dělá. Poslali ráno zprávu, že budou doručovat mezi 16:35 a 17:35.
Tak jsem si po půl šesté otevřel toho jejich klienta, kde je na mapce vidět, kde je kurýr a kolik klientů mu zbývá k vám. V těch půl šestý jsem tam viděl, že mu zbývá 12 klientů. Tak si říkám dobrý, za chvíli je tady.
Jenomže po 18 hodině kurýr z mapky zmizel a už se neobjevil. Telefon, který byl uvedený na kurýra nezvedal. Na centrálu se nedá dovolat.
Nechal jsem kolegovi v práci peníze, kdyby náhodou přece jen přijeli, protože během prosince jezdí do 20:00, ale ani prd.
No a 20:10 mi přišla zpráva, že mě nezastihli.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od newli »

Mareka píše:A pročpak by bonusy za platbu kartou měly být "pekny svinstvo"? Obchodník/vydavatel karty nabízí službu a s ní spojené podmínky (včetně benefitů) - jako druhá strana jej buď smluvně příjmu, nebo ne.
Protoze obchodnik je trhem (davem lidi, kteri chteji platit kartou, na lichvarske podminky banky nucen pristopupit, jinak zavre kram. Takze ja se snazim alespon u oblibenych obchodniku, kam chodim pravidelne a mam je rad, (potraviny, cykloobchod) platit hotove.
Mareka píše: Ad zdanění: z vyjádření FÚ vyplývá, že pokud banky vracejí peníze za útratu platební kartou formou slev, pak tyto odměny nejsou považovány za příjem, který je nutné danit.
Sleva se samozrejme nedani, ale tady se o zadnou slevu nejedna, nybrz o bonus. Ten totiz dostanes, at uz platis vcas (a tedy neni z ceho slevovat) nebo ne (a zapoctou ti to na urok). Vychazim tedy z informaci v tisku a od kamaradu. Ja se banky snazim bojkotovat, co to jde. Takze zadnou takovou okradaci kartu jsem si nikdy neporidil a neporidim.
Mareka píše:Jiná je, podle vyjádření finančního ředitelství, situace u platebních karet, které posílají za útratu část peněz například na penzijní připojištění, což je právě případ AXA karty. Ale platí to až v případě, kdy roční příjem přesáhne 20 tis. Kč.
Tady podle me neni rozdil (viz vyse). V zakone uz neni 20 tisic, ale 30 tisic. Otazkou je, zda dane ustanoveni hovorici o osvobozeni prijmu z prilezitostne cinnosti vubec muzes aplikovat. Podle me spis ne - nakup nepovazuji za cinnost a i kdyby byla, asi nebude prilezitostna. Takze za me zdanit v priznani (to musi podat kazdy, kdo ma zdanitelne prijmy vysi 15 tisic, u zamestnance 6 tisic vedle mzdy). A co se vyjadreni financniho uradu tyce, to me nechava zcela chladnym. Financnak vyklada zakon casto tak, ze by ty lidi meli okamzite jit na pracak. Zajimavejsi je judikatura Nejvyssiho spravniho soudu - umim si predstavit, ze by NSS rekl, ze se (jeho slovy) nejedna o "prijem skutecny, ale toliko zdanilivy", a tedy se vubec nejedna o prijem :-D
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
SWRT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 595
Registrován: sob črc 10, 2010 7:09 pm
Jméno a příjmení: Daniel Docekal

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od SWRT »

Dneska sednu do auta....nastartuji a z motoru se ozval strasny zvuk....potom to stichlo a zacala svitit kontrolka dobijeni....po otevreni kapoty jsem zjistil ze mam vyskoceny remen a vsude bylo hodne chlupu asi od kocky....manzelka se vratila pul hodky pred tim nez jsem jel ja tak se asi chtela ohrat
Přílohy
20181216_143804-580x1031.jpg
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak to buď rád, že jsi tam nenašel i kočku.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
SWRT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 595
Registrován: sob črc 10, 2010 7:09 pm
Jméno a příjmení: Daniel Docekal

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od SWRT »

To teda...ale lepsi kocka v motoru nez v protismeru
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3177
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od dracekvo »

Tak sem navštivil Peugot club a Peugeot servis.
Na kubu sem se dočkal akorát urážky, že se dovoluju zeptat, jeslti lze na peugeot diagnostiku použít vag kabel
No a v servisu na mě v sobotu velice neochotně čuměli, co si to jako dovoluju rušit jejich sobotní odpočinkovou siestu v práci.

Nikdy víc tuhle značku. Něco podobného se mi se Subaru za celou dobu nestalo. Ta komunita zde je úplně jiná, než u značky pro masy.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49150
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od VDC »

SWRT to je teda nepříjemnej zážitek.

Dracekwo to mě těší, že nejsme žádná parta blbečků.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3177
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od dracekvo »

To fakt ne, nejste (nejsme) :)
Ty komunity značek, kterých je málo jsou fakt více semknuté a méně konfliktní. Zatím sem měl zkušenost s Subaru a Jeep. Oboje super komunity.
Naposledy upravil(a) dracekvo dne pon pro 17, 2018 12:36 pm, celkem upraveno 1 x.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22707
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

A to bych řekl, že i ten peugeot je ještě dobrej. Já občas na ty cizí kluby nahlídnu, když hledám nějakej problém a ono to najde něco podobnýho a nejhorší zážitky jsem zatím měl z Audi :-DDD Pak následovanou zbytkem koncernových značek :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od romull »

Mám stejnou zkušenost, takovou partu jako je tady jsem za posledních x let nikde ještě neviděl .....a to ani náznakem, tady je to váížně super.....
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
kjell
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 313
Registrován: úte říj 03, 2017 9:52 pm
Bydliště: Kraj meruněk

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od kjell »

Když je řeč o Pažoutech.. Kamarád kolegy chce (po Renaultu) kupovat Pažouta 5008, že prý dostane nějakou slevu, když si to vezme na leasing. Tak jsem ho vybavil letáčkem, jakže to vlastně funguje :-D SFC komunita je určitě obeznámená, ale opakování neškodí 8-?
Přílohy
Jak_se_(ne)kupuje_auto.jpg
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3177
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od dracekvo »

Tak ono stačí vzít kalkulačku a spočítat počet splátek x výše splátky a uvidím jak je to výhodný.
Jenže autobazar je tak naláká na slevy a možnost si koupit auto o kterém se jim ani nesnilo, že přestanou rozumně uvažovat.
Příklad za všechny je AAA auto.

Já sem teda teď taky bral auto na úvěr, protože sem měl bouračku a dvě auta potřebuju a nechtělo se mi kupovat už nějaký starší auto, jen pro to abych měl čím jezdit. Tak sem si pučil, koupil lepší auto a půjčku si vzla u banky, kde je přesně daný kolik zaplatím a navíc zcela zdarma tam můžu posílat mimořádný splátky jak se mi hodí a ve výsledku z 210 tis úvěru přeplatím necelejch 10 tis, takže žádná hrůza.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“