Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

.dundee. píše:Fialove jsou opravdu kombinované. Rezidenti (co mají zaplacené výpalné) uz zdarma, ostatní za hodinovou sazbu. Fialová zóna ma vždy platební automat. Modré jsou v podstatě taky kombinované, ale nemají platební automat, je nutné platit aplikaci, je omezena doba stání a je to hodinově dražší nez fialová. Píšu o novych zónách na P5 (P=Praha) a P6. Navíc tyto zóny (více jak v 90%) platí jen Po-Pa od 08:00-19:00. To je rozdíl proti modrým na P1-P3.
Ano, to vím, že fialové jsou kombinované, myslel jsem, že fialové jsou právě význačné tím, že jsou kombinované, ale jestli jsou někde modré, kde se dá taky platit, tak to je potom asi trochu na hlavu to barevné dělení. Je to i nově na Jarově (P3).
spm píše:Fotí se ty nový zóny. Ty se daj platit buď přes web, kam píšeš SPZ svýho auta nebo tím automatem. Automat jsem nezkoumal, byly nějaké narážky na to, že neni moc intuitivní, takže předpokládám, že na něm zapisuješ svojí SPZ taky...
Právě, že nezadáváš RZ. Nejsem blbej, kdyby se zadávala RZ, tak nepíšu, že to monitorování Eltodem je k ničemu. ;) Pak by to dávalo teprve smysl.
spm píše:Ty poplatky jsou taky totálně na hlavu... 700Kč na rok celkem by ještě šlo, ale dát 7000,- za druhý auto je prostě totální zlodějina (člověk co to auto potřebuje, tak když ho bude obměňovat, tak asi nejdřív koupí nové a pak prodá stávající. Takže tahle sranda ho přijde na sedmičku navíc...) A že se to u firem, kde víc aut je celkem logické, bere podobně, to je taky hnus...
700 na rok mi přijde směšně málo a 7000 za další auto zase stupidně moc.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
bobhash
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 513
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od bobhash »

já jako dejvičák sem za zony rád ,konečně se zaparkuje ,před tím byli dejvice odstavný parkoviště pro středočechy.co by ale bylo fajn kdyby ,zony od určity doby např od 9 -17 byly pro pražaky i když nejsou v dany lokalitě rezidenti free a pak už zase sloužili jen rezidentům , to je když pojedu na jednání např .přes den na vinohrady tak jako rezident z prahy 6 zde mužu zaparkovat přes den sou ty zony stejně volny , a vlastně mě přes den když nejsem doma je uplně jedno že tam parkuje nějakej instalater nebo navštěva. je v tom prostě nesystemovost . chápu naštvanost mimoprpažkejch ale když jedu např do liťáku, berouna nebo poděbrad stejně stojim na naměstí kde to je placeny a ty kačky tam nasypu, no a ty co jezděj do rachoty ,když maj hák na zonách .... toe asi problém .... vlak a mhd ?? takle k nam do atasu jezděj lidi z dobřichovic např .a zas je to moc netrápi
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1619
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Harous »

A když jedeš něco jednorázově dělat a máš auto narvaný vercajkem? Taky vlak? Nebo si mám na P+R jezdit pro každý šroubovák zvlášť? :-D
A nejde o to, že bych si to parkování tam nezaplatil. Jde o to, že v době kdy tam přijedu je ulice prázdná, u kraje modrá lajna a já jsem v pasti, protože zkrátka není způsob jak tam zaparkovat legálně.
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7815
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od mnov »

HonzaCZ píše: 700 na rok mi přijde směšně málo
Je to platba za nic, tak i to mi přijde zbytečné.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od newli »

700 a 7.000? Co mi unika? V praze se plati 1.400 a 12.000!
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7815
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od mnov »

Jo ta cena 700 asi nebude moc pravdivá. Nějaký ceník je asi tohle.
Ovšem stejně se jedná o platbu za nic. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4855
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Makovica »

U nas spravili z vacsiny mesta jednym vrzom velke parkovisko s X zonami. A onedlho to caka aj zvysok.
Hnus. Tiez takmer nulova hodnota za dost penazi (samozrejme s Prahou sa to porovnavat neda).
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
bobhash
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 513
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od bobhash »

nemusíš vlakem s vercajkem ani na zachytný parkoviště pro šroubek :
Poskytovatelům služeb, je určena možnost vmodré zóně parkování na dobu nezbytně nutnou. Poslouží k tomu virtuální parkovací hodiny přes mobilní aplikaci, díky níž uživatelé provedou platbu a získají tak oprávnění na parkovací místo. Stejné služby lze využít také k účelu krátké návštěvy, vyzvednutí, či vykládky a nakládky věcí. V modrých zónách nebudou umístěny parkovací automaty, tudíž jedinou možností platby krátkodobého stání bude umožněno pouze přes mobilní aplikaci..............jen to pak napočítáš zákazníkovi :)
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od saburafu »

Vtipné je, že to provázání parkování např. ve spojení s moderními technologiemi - chytrý telefon s připojením na internet, tak trochu diskriminuje, sice malou, ale určitou část obyvatel. Nedokážu si představit, že by např. moji rodiče přijeli do Prahy a parkování si odbavili přes mobil. Navíc znám několik lidí v okolí, co, světe div se, nemají internet v mobilu. Taková je ale holt doba a pokrok se nezastaví, to je jasné. Ještě jsem se více pražskými parkovacími zónami nezabýval. Moc často tam nejezdím naštěstí a tak to většinou sfouknu parkovacím domem, ale, člověk nikdy neví, kdy to bude aktuální. Raději to odsunu až na dobu, kdy tam to parkování budu muset řešit, ale asi je to v některých pražských částech lahodné, jak to tak čtu.
Trochu mě ale mate jedna věc zde zmíněná. Ty pravidla jsou v různých pražských částech odlišný? Tzn., když se naučím parkovat podle nějakých pravidel v jedné části, tak ve druhé to je jinak a musím si dávat pozor?
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od VDC »

To je zajímavý s tou aplikací. To je dobře, že jdete s dobou. :-)
saburafu píše:Vtipné je, že to provázání parkování např. ve spojení s moderními technologiemi - chytrý telefon s připojením na internet, tak trochu diskriminuje, sice malou, ale určitou část obyvatel. Nedokážu si představit, že by např. moji rodiče přijeli do Prahy a parkování si odbavili přes mobil.
Jestli to funguje, tak je to super. A je dobře, že přizpůsobit se musí ti, co zaspali dobu a ne většina ostatních. Tohle je pozitivní diskriminace. Počítačová gramotnost nejde ruku v ruce s věkem, můj 80 letý otec běžně používá smartphone a nemá s tím problém, i když se občas ptá na něco, čemu úplně nerozumí. Ale používá to a nebojí se toho. A to je podle mě základ, nebát se toho. To samé počítač. I když vím, že v jeho věku to úplně běžné není.
Navíc znám několik lidí v okolí, co, světe div se, nemají internet v mobilu.
Já taky, třeba Trávu. :-DDD

A taky mojí dceru, protože vystřílí datový limit asi za 3 dny po vyúčtování a pak má zbytek měsíce utrum. :-DDD
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Traveller »

Jojo. :-D :-D Takovéto vychytávky můj "dřevěný mobil" fakt neumí. :-DDD
Ale jak to tak tady čtu, tak mi prostě hlava nebere, že to je v každé části Prahy nějak jinak. Na takovýchto věcech člověk nejlépe vidí, co jsou ti politici či zastupitelé (nebo jak se tomu říká) za svoloč a pakáž darmožroutskou!!! >>:-@@ >>:-@@ >>:-@@
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
bobhash
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 513
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od bobhash »

nemá cenu to študovat , to je to co mě na tom štve , to co sem psal o tý aplikaci platí co sem tak pochopil jen na praze 5,6 kde ty zony zavedli cca před rokem , nemáš rezidenční známku zaptatíš a oni si daj do sytemu spz ,kontrolujou to autama s asi 698 kamerama na střeše a jezděj za sebou po stejny trase cca po 20 minutách . na starejch zonách to nefunguje tam dostaneš kartičku za okno a kontrolujou to měštáci který tě okamžitě sejmou když sojíš na modry . prostě je v tom bordel i rezidnenční poplatky za rok se liší : (
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

No, aplikace je taky přehnané slovo :-D Ta aplikace, kterou si člověk zasere telefon, funguje tak, že v ní člověk klikne na tlačítko zaplatit a pak mu to normálně otevře prohlížeč s nějakýma pochybnýma webovýma stránkama, kde platí. Prostě klasická ukázka státní zakázky, kdy naprosto jednoduchá a blbě udělaná aplikace stojí miliony, hromada lidí se na tom napakuje a nakonec to spíchne za týden nějaký student střední školy, co to má jako maturitní projekt :-D

Ty stávající zóny by potom měly přejít na stejný systém jako teď ty nové, tj mělo by to být pak ve všech částech stejné - ale až uplyne nějaká doba na kterou jsou na to smlouvy nebo něco podobného, což je ještě pár let. Prostě klasický bordel :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

Jo, tu cenu beru pořád tu první, asi před 10 lety :-D Takže to jsem asi zaspal. :)

S tím podřizování se "negramotným" souhlasím s předsedou. Tohle jsem přesně slyšel u nás v baráku, když jsem navrhoval, že by samospráva mohla mít nějakou aplikaci na hlášení poruch, nástěnku, hlasování, kontakty atd. a zejména vedení hromadných schůzí, kde by usnadnila např. zaznamenávání a sčítání účasti a hlasů , které se teď dělá ručně <:-< Možností je nesčetně a (webových) aplikací za rozumné peníze je taky spousta. Argument byl, že asi 2 lidi z celýho baráku neumí s počítačem... <:-< To není argument. Moje babička 80+ sjíždí internet horem dolem, chodí na VŠE na IT kurzy pro seniory a když jí náhodou nefunguje chvíli počítač nebo internet, tak to je oheň na střeše. :-D A druhej děda 80+ má Xbox, notebook, smart TV, přes počítač programovatelnej termostat kotle na chalupě atd. (*_^) |,,,, Jako není to o technologiích, je to o lidech. Ostatně jako většina světových problémů...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
bobhash
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 513
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od bobhash »

a největší for je v době aplikací,plateb na internetu ,to ,že prodloužení parkování rezidenta na další rok nejde udělat on line ,když už je jednou auto v systému ale musí se na uřad zase vystát frontu , takže uřad platí x uředníků ktery tam seděj aby jednou za rok zvládli napor .... k pos ....ní
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“