Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
Uživatelský avatar
HAD
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1464
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vladimír Šitavanc
Bydliště: Liberec

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HAD »

Mě včera vytočil kamion, který mě málem smetl, protože projel světelnou křižovatku u výjezdu z OC Nisa na červenou. Asi se mu nechtělo brzdit. A to jsem se rozjel fakt až na zelenou. >>:-@@
HAD

Forester 2.0 XT AT, MY2014,
Obrázek
XV 2.0 iS e-boxer
Obrázek
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od námořník »

Augi píše:Mám to stejně jako ty, ale v USA to mají opravdu úplně jinak nastavené Fastfoodové restaurace (třeba i formou foodtrucku) jsou tam úplně běžný způsob stravování. Nějaké vaření doma není úplně běžné, často redukováno na polotovary.
Tak Emerika je něco úplně jiného když jedí i geneticky upravovany potraviny. Nic to ale nemění na tom že mc Donald je tam fakt největší šit.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

mari75 píše:Ach jo, co na to říct?! Naštěstí to dobře dopadlo a loupež za bílého dne se nezdařila. Jak by to ale dopadlo, kdyby se nejednalo o válečného hrdinu, ale jen o obyčejného občana a nevložila by se do toho tv !? Nejlepší argument byl ten zájem třetí osoby . Jakoby se nemohla majitelka půlky domu domluvit na odprodeji přímo s paní Knor. Jako Pirátům moc nefandím, ale toto je o lidech. Správně by měl pan náměstek a ten jeho kolega odstoupit, protože to dost smrdělo. Minimálně bych očekával kajícnou omluvu
Mari jooo, kdyby se to nezveřejnilo, chovali by se dál jak hovada, soudní rozhodnutí nehraje roli, neomezená (omezená) banda. Bohužel se toho válečný hrdina a veterán nedočkal... Jen vdova, jeho paní, která je myslím v kanadě, či emerice, do stovky nemá daleko, mluvila přitom víc než rozumně.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
alesgsxr
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 349
Registrován: čtv říj 30, 2014 7:03 am
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od alesgsxr »

to úplně člověk nechce vidět >:( >:-&
Přílohy
P1010086.JPG
P1010087.JPG
P1010090.JPG
P1010097.JPG
fear of silence
Baja , Forester SF s turbo , Forester SG US 2.5 non turbo , avalanche
ex reza 03 2.0 92kw ,
ex outback 05
ex Reza 96 GT
ex Impreza 03 wrx
Uživatelský avatar
alesgsxr
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 349
Registrován: čtv říj 30, 2014 7:03 am
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od alesgsxr »

:-|
Přílohy
P1010096.JPG
P1010099.JPG
P1010104.JPG
fear of silence
Baja , Forester SF s turbo , Forester SG US 2.5 non turbo , avalanche
ex reza 03 2.0 92kw ,
ex outback 05
ex Reza 96 GT
ex Impreza 03 wrx
Uživatelský avatar
alesgsxr
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 349
Registrován: čtv říj 30, 2014 7:03 am
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od alesgsxr »

*_*=*_*
Přílohy
P1010093.JPG
P1010091.JPG
P1010089.JPG
fear of silence
Baja , Forester SF s turbo , Forester SG US 2.5 non turbo , avalanche
ex reza 03 2.0 92kw ,
ex outback 05
ex Reza 96 GT
ex Impreza 03 wrx
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od VDC »

To je intenzivně ošetřeno.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4313
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od OZP »

yeti píše:Proč může např. menší regionální firma prodávat stabilně vejce za 2,7/ks a mlíko za 15,- a v bille se prodávají za 4,5-5kč/ks a mlíko klidně za 20,-? Řetězce jebou a drtí naše výrobce a o tom to je.
Rozhodne souhlasim s tim, ze retezce se chovaj jako nenazrane svine. Vetsina zakazniku firmy kde pracuju jsou retezce a cloveku se nekdy dela zle z toho, co si k dodavatelum dovoli a co si jako dodavatel musis nechat libit a za co vsechno musis zaplatit.

Ale k tem cenam- je treba brat v uvahu, jake ma mensi regionalni firma a retezec vydaje. Napr.:
- Za jak velkou prodejni a skladovaci plochu plati ty ruzne subjekty najem? A na jakem miste ten najem plati?
- Kolik ktera firma musi zaplatit prodavacek a skladniku a ridicu? A co dalsi zamestnanci jako personalisti, nakupci, planovaci, ucetni? Kolil jich ktery subjekt plati?
- A co naklady na marketing? Mala regionalni firma asi pravidelne netiskne x strankove barevne letaky a neplati reklamu v televizi.
- naklady na webove stranky, software, flotilu aut a nakladaku, uniformy pro lidi, skoleni vsech zamestnancu, udrzba objektu...
- A dalsi a dalsi a dalsi naklady, co ma retezec daleko vetsi, nez ma maly podnikatel, co mu chodi do skladu pomahat jeho deti, ma maximalne profil na facebooku a emailovou adresu, ucetnictvi mu dela manzelka a zbozi si rozvazi sam dodavkou...
A to se v tech cenach proste musi promitnout.
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak přidaná hodnota těch řetězců, kterou platíš v ceně zboží, je ta, že tam přijdeš a ty vejce nebo mlíko si prostě koupíš. Kdykoliv, někdy i 24/7, za jakéhokoliv počasí, koupíš si toho prakticky kolik chceš, zaplatíš kartou a jdeš. Pokud má někdo za rohem malou farmu s vejcema a mlíkem, tak je to hrozně super, myslím z pohledu ceny a pravděpodobně i kvality, čerstvosti těch surovin, ale prostě tam asi nepřijde v neděli ve 3 ráno, když dostane chuť na palačinky.

Všechno je to něco za něco.

A teda samozřejmě, že ty velký řetězce ty dodavatele drtěj. To je jasný. S těma obratama si to můžou dovolit... tím neříkám, že je to správný.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
nothink
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 862
Registrován: ned pro 30, 2018 8:34 pm
Jméno a příjmení: Vojtěch Hvězda
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od nothink »

Od doby co je auto špinavé z posledního srazu, přitahuje nějak moc velkou pozornost, na to, že je to [SUBARU] a dnes do zašlo až takhle daleko, na výjezdu z Děčína se mi někdo chtěl za každou cenu podívat až do kufru <:-< , vypadá to snad jen na prasklé plasty =)
Přílohy
2.jpg
SUBARU OUTBACK BE/BH H6 3.0 AT 154kW MY2003
SUBARU OUTBACK BE/BH 2.5i MT 115kW MY2002
ŠKODA OCTAVIA COMBI 2.0FSI AT 110kW MY2007
TOYOTA PROACE (DODÁVKA) 2.0D MT 94kW MY2014
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od VDC »

No to je teda... Druhej za 2 dny...
Ty nárazníky vydrží neskutečný věci a pod nima je kolejnice od tažnýho. Když to pobral nárazník, tak věřím, že to nic jinýho nebude.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od yeti »

OZP, HonzaCZ: Já už jsem se k tomu nechtěl vracet, ale jen tedy "jednou" větou.
- Ta "malá farma" provozuje svůj vlastní "supermarket". Mají tam otevřeno skoro jako v tescu nebo globusu. Ano, není to 24/7, ale mají tam širokej sortiment jako v každé jiné sámošce + pult + drogerie. A počítat s tím, že když dostanu ve 3 ráno chuť na palačinky, tak si pojedu (schválně nepíšu půjdu) koupit vajíčka, je, sorry, zhovadilost a rožeranost. Jednak už má dneska každej ledničku, aby tam základní potraviny měl a druhak, když nemám, tak snad můžu chvílu počkat až v 7 otevřou, ne? To, že musím mít všechno hned, když si zrovna vzpomenu, tak se nechová dospělej chlap, ale rozmazlený děcko.

Přidaná hodnota řetězců je jediná a to, že na jednom místě koupíš opravdu všechno, i když o kvalitě se dá úspěšně pochybovat. Např. ty podělaný vajíčka jsou schopni vozit přes půl evropy. Pak nemají stát dvojnásobek ceny. A tak je to se vším. Občas se chvástají tím, jak mají zboží od regionálních výrobců, ale to jsou většinou takový maličký regály, který se krčí někde bokem od mainstreemu.


Alesgsxr: to máš ale fajně ošetřené :-D ::-(((
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14703
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Tapan »

yeti: A on někdo někomu zakazuje si někde otevřít prodejnu? Když si lokální výrobce potravin otevře malou prodejnu, bude tam mít aspoň nějaký rozumný sortiment a cenově na tom bude podobně jako superhypermarket, budu první, kdo tam bude chodit. Nebetyčně mě sere chodit od pití k pečivu 200 metrů kolem regálů s hračkama, botama a oblečením. Bohužel žádnou podobnou prodejnu lokálního výrobce v dosahu nemám, můžu si vybrat mezi Trefou a Flopem nebo popojet do Penny nebo popojet trochu dál do Globusu. Co mi poradí místní znalec ekonomických procesů? (Prudit nechci, ale teorie o tom, jak by měly automobilky prodávat smluvním servisům pojišťoven díly za výrobní náklady, ovšem pojišťovny jsou blbý a utrácejí za plnění zbytečně moc, protože si to neumějí vyjednat, mě natolik rozsekala, že tím u mne budeš bohužel stigmatizován nejspíš na věky.) Mám zajít na národní výbor, nebo sepsat petici?
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od yeti »

Tapan: sorry, ale ty si zase vybíráš jen něco vytržené z kontextu. A navíc tak, jak to podáváš ty jsem to nikde nenapsal.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

Mně je jedno, jestli si někdo myslí, že nakupovat ve 3 v noci je kravina nebo ne. Ale jsou lidi, co třeba nakupují v noci, protože je tam málo lidí, mají na to klid, nebo prostě z nějakého důvodu mají otočený den a noc, třeba jedou z noční a v 7 ráno už chtějí dávno spát, nehledě na to, jaký je v 7 ráno např. v Praze provoz. Je v podstatě úplně jedno, jaký k tomu má kdo důvod, jestli to je rozmařilost, pohodlnost nebo nutnost nebo cokoliv jiného. Ale to už jsme fakt trochu odbočili...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“