Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
Uživatelský avatar
filippek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2310
Registrován: úte úno 15, 2011 10:52 am
Jméno a příjmení: Filip Pecka
Bydliště: Jablonecko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od filippek »

j3rry píše:O takové čuráky si s oblibou v rámci předjíždění skládám zrcátka, případně je ve městě schválně nepustím na světlech, schválně jim nedávám přednost, případně sem tam nějakého takového čuráka vyškolím vybržděním...
Myslím, že i když potkám na silnici pitomce (ať už na kole, v autě či na motorce), není to důvod, abych se pitomcem stal taky a za oplatu jej ohrozil. Až někdy někoho tím "sklápěním zrcátek" nebo vybržďováním zmrzačíš, nebo zabiješ, budeš se cítit konečně líp?



Odesláno z mého Lenovo A7010a48 pomocí Tapatalk
Nyní: Forester SG 2,0 r.v.05 poface
Bylo: Outback 3.0R H6, r.v.06
Bylo: Forester 2,0 XT r.v.04
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od saburafu »

JRJ píše:... Na světelné křižovatce se postaví vpravo vedle prvního auta se zapnutým pravým blinkrem a vyrazí rovně atp.
Tak s tímhle nešvarem se taky setkávám často. Docela mě to irituje, když mi pak znemožňuje odbočit a čekám, až šlápne víc do pedálů a popojede. Že je to proti předpisům, není asi třeba moc dodávat. Nejlepší je, když se tam naštosují takhle dva nebo tři cyklisti a ještě víc, když jsou to nějací postarší, co jedou na nějaké orezlé hapině z nebo na nákup a při jízdě se vaklají sem a tam. To mám pak strach i za ně.

Každopádně se jistě všichni shodneme, že blby potkáváme pravidelně jak za volantem, tak za řídítky. Jsou všude. Myslím si, že je to dáno vzestupnou agresivitou řidičů obecně. Je čím dál více řidičů, aut všude jako smetí, jejich dostupnost je velmi snadná a tak řídí kde kdo a kde co.

Na kole jezdím rád, ale když nemusím, tak se na běžné silnici na kole nepohybuji. Upřímně, mám o sebe strach a jak už zde někdo psal, až jednou budu mít děti, tak budu mít velké dilema, jak je naučit jízdě v provozu a ušetřit si nervy ze strachu o jejich zranění s přihlédnutím k úrovni chování řidičů obecně. To bude jednou pro mě dost boj, nervový >:-&

Zrovna včera, když jsem cestou z práce míjel v protisměru rozblikanou neoznačenou policejní Ochcávku, co už masírovala nějakou řidičku u krajnice, tak chvíli na to, co jsme ve větším počtu aut minuli toto místo a jeli dál, se přihasilo nějaké bílé BéeMWo a na horizontu, kdy nemohl vidět co se vyřítí proti němu, a byl to horizont bez zatáčky, takže to tam v obou směrech vždy někdo valí daleko přes 100 km/h, to tam pustil a začal předjíždět mě a ještě další dvě auta. To jsem nechápal. Chytnout takového blba proti sobě, tak jsme oba na fleku a ani nestihnu zařvat ku***
Trochu si myslím, že to udělal taky z toho důvodu, že viděl, že policajti, co tu dost pravidelně právě takhle chytají (Týn n.Vlt.-ČB), jsou už za ním a že teď už by měla být cesta čistá. Je nepravděpodobné, že by na tak krátkém úseku operovali dvě policejní posádky. Tak to tam pustil.
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20596
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od námořník »

Mě se například stalo že jsem jel 80kou samo že z kopce a v protisměru se maník rozhodl že bude předjíždět. Kdybych to neposlal do příkopu tak je po mě. Nebo hned po tom co mě předjedou tak si musí omýt přední okno a lízání zrcátkem na prázdný silnici nepočítám. Snažím se vyhýbat frekventovaným silnicím,ale ne vždy to jde. A ne vždy jde jezdit na a nebo za krajnicí např když je po zimě plná kamínků a bordelu. Jak už se psalo výše, jsme všichni jenom lidi a když je někdo blbej řidič zralej na psychiatrické ošetření, tak se z něj těžko stane dobrej a vstřícnej cyklista. Kolikrát sám kroutím hlavou na jakou silnici se někteří vydají. Ještě se mi ale nestalo že jsem tak spěchal že bych nemohl počkat tak dlouho abych dotyčného, podle mne sebevraha, mohl objet s dostatečným odstupem.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2456
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od JRJ »

filippek píše:Myslím, že i když potkám na silnici pitomce (ať už na kole, v autě či na motorce), není to důvod, abych se pitomcem stal taky
Přesně tak, od pitomců co nejdřív co nejdál.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20596
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od námořník »

filippek píše: Myslím, že i když potkám na silnici pitomce (ať už na kole, v autě či na motorce), není to důvod, abych se pitomcem stal taky a za oplatu jej ohrozil. Až někdy někoho tím "sklápěním zrcátek" nebo vybržďováním zmrzačíš, nebo zabiješ, budeš se cítit konečně líp?
Přesně tak.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10643
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Mira »

saburafu píše: Je čím dál více řidičů, aut všude jako smetí, jejich dostupnost je velmi snadná a tak řídí kde kdo a kde co.
Přesně. Dnes řídí kdejakej idiot a v hroznejch střepech. Třeba dnes na mne borec za mnou gestikuloval, proč mám před sebou mezeru na 2 auta a zdržuju. Pokynul jsem mu ať mne předjede, on to udělal a hned litoval, protože ten ford přede mnou při každým rozjezdu dýmil jak lokomotiva. Prostě lidi jsou hovada čím jsou schopní jezdit. Kvůli takovým se ze mne fakt stane ekoterorista. Asi začnu dělat do politiky abych se mohl přičinit o to, zakázat vjezd do Brna všem dieselum. Tak jako v Německu, ve Francii, atd. Jen houšť a větší kapky.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

No pravda,hodně ropáků je vyloženě život ohrožujících,jet za nima je mnohdy o přežití...Jen bych to řešil jinak,ne plošným zákazem,to ne.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
alman
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 336
Registrován: stř bře 09, 2011 8:51 pm
Jméno a příjmení: Ales Novák
Bydliště: u Kladna

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od alman »

No jo, kouřící auta. Při tom množství aut na silnicích je to neúnosné. Už jsem párkrát uvažoval, že bych je nabonzoval. Nevíte, jestli by se tím zabývala policie?
Subaru Outback 2.5i MY16
spotreby.cz
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22675
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

Bych s tim zákazem byl asi taky opatrný. Sice by mi smradlavý diesely vůbec nechyběly, ale naprosto živě vidím, jak kromě dieselů se tam zakáže všechno, co má objem víc než 1.2, protože to taky nikdo nepotřebuje... Ostatně já s mym benzinem na německý dálnici dle toho jejich novýho mýta mám taky nejvyšší taxu. Co naplat, že zrovna na dálnicích s neomezenou rychlostí ty menší motory míň brát nebudou...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Právě na tohle jsem myslel spm a taky na to,že jsou diesly co nekouří,nesmrdí,začít postihovat něco plošně s sebou strhne vždy i ty "nevinné".
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10643
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Mira »

sima píše:Právě na tohle jsem myslel spm a taky na to,že jsou diesly co nekouří,nesmrdí,začít postihovat něco plošně s sebou strhne vždy i ty "nevinné".
Nerozlišuje se "nevinný" diesel. Všechny jsou špatně. V Německu v centrech větších měst už je léta normální, že na vjezd do centra si musíš koupit ekologickou nálepku. Teď nově si ji na diesel už nekoupíš.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

No a tohle je mě právě jedno,co je v německu,to už dávno není grál dobrého řešení,ve všech směrech ne...ale serem na to,máme benzíny B-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
KarlosOB
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 321
Registrován: ned úno 28, 2016 10:10 am
Jméno a příjmení: Karel
Bydliště: Bílovice n. Sv.

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od KarlosOB »

Na nějaké radikálnější řešení bych byl opatrný. Potom jsme totiž na řadě my s benzínem ...
Subaru WRX STI 2017
Subaru Outback 2,5 CVT 2014
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Včera cestou domů z chalupy,sorry za kvalitu videa,na trubce to vypadá hůř.Není to tam moc vidět,vypadá to možná jak nic moc nebezpečné,ale realita byla jiná.Hlavně v tom videu,jak jsem uviděl feldu(se svatebními stužkami...)tak mě hodně zatrnulo.Člověk do poslední chvíle neví co ten druhý udělá,jestli je při smyslech a vidí vás,hlavou mě proběhla myšlenka jestli to nebudu muset strhnout do protisměru...hnus.
https://www.youtube.com/channel/UCkrXF3 ... subscriber
Edit:omylem jsem nahrál dvě stejná videa,nevíte někdo jak se to dá smáznout?
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od VDC »

Smáznout se to dá ve tvém YT profilu, ve správě videí.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“