Nejen o našich pračkách

Odpovědět
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od kiti »

Máme elektrolux s vrchním plněním a onehdá se sama otevřela dvířka při praní a zasekla se dole. Máme šikovnýho opravář přijel v pátek večer vymontoval topení dvířka zavřel a pračka funguje. Má už 10 rok a podle pana opraváře ještě i čas bude fungovat. No nekup to i s cestou za 600,- a vzhledem k ceně nové tehdy nějakých 18 prý by ji ani za jinou nevyměnil.

Jen nám doporučil místo jakýchkoliv sraček na čištění koupit krystalickou sodu na praní která stojí kolem 25 korun a přidávat pár krystalů ke každému praní a je to :supeer:
Naposledy upravil(a) kiti dne pát lis 21, 2014 9:19 am, celkem upraveno 1 x.
Forester 2,5 XT 2010 manuál
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5218
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od draconis »

Můžu potrvrdit, že většina praček je až na výjimky víceméně stejných - "běžné" značky vyrábějí údajně stejné linky, dělají to prý jen dva výrobci. Paradoxně i např. Bosch okolo 20 000 Kč je údajně stejný jako jiné pračky třeba za 7 000 Kč. U dražších modelů už je to údajně jinak, ale pořád se nic z toho nedělá na nějakou extra výdrž - ostatně jako dnes všechno včetně aut... :4690:

Říkal mi to jeden známý, který působí už asi deset let v prodejně bílé techniky a taky dva známí servisáci. My nakonec koupili LG s Direct Drive motorem a zatím maká tři roky v pohodě. Nekoupili jsme úplně tu nejlevnější, protože jsme chtěli víc než 5 kg, takže máme 7 kg a údajně s pětiletou zárukou na motor. Stála nějak okolo 12 000 Kč.
AndreaM píše:Ještě mi řekněte, že ji umíte i ovládat a padnu na znak
Umím! Nebo teda takhle, stačí mi dva programy, víc jich nepotřebuju a studovat to ani nehodlám. Ale přiznám, že jsem se je musel naučit od přítulkyně po telefonu, když byla pryč - resp. co kam dát a nalít... :-)
Uživatelský avatar
Ynhoj
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1028
Registrován: čtv říj 15, 2009 9:28 am
Jméno a příjmení: Sebastian Sehnal
Bydliště: Tourov (Bavorov)

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od Ynhoj »

AndreaM píše:Teda já zírám, jaký tady jsou hospodyňky
Můj manžel 100% neví jak starou máme pračku, natož aby věděl její značku či model
Ještě mi řekněte, že ji umíte i ovládat a padnu na znak
Andreo bez problému kombinace předpírky s úsporou vody na 60° či případně vlnu bez odstředivého procesu (ždímání) ::-DD:
Subaru Impreza Outback Sport 2.0 r.v. 2005, ex Subaru Justy 1.3 1998, ex Daihatsu Feroza, ex Škoda Forman 1.3 LX, ex Škoda 105 L
Uživatelský avatar
JackL
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 570
Registrován: úte zář 23, 2014 5:20 pm
Jméno a příjmení: Jakub Loskot
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od JackL »

AndreaM: nejen že ovládáme pračku, ale pak pěkně na sušák a košile vyžehlit. Samo se to neudělá...
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od kiti »

AndreaM

samozřejmě že vím i jednotlivé programy :655: a i svetry vyperu s příslušným práškem na vlnu a v řádném nastavení. Jestli Ty jsi si špatně nezvolila nebo nepoučila manžela žééééé ::-DDD:

Není čas jej tedy vyměnit za lepší model :4690:
Forester 2,5 XT 2010 manuál
Uživatelský avatar
nasticka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3540
Registrován: stř říj 12, 2011 8:00 pm
Jméno a příjmení: Stanislava Kopcová
Bydliště: Václavice

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od nasticka »

JackL: no tak to je nějaká SCI-FI ne? ::-DD: Naplnit a zapnout pračku, to beru. Vyndat prádlo a namašlit (úmyslně nepoužiji slovo "pověsit", bo to vypadá jinak) na sušák a pak to ještě sundat napůl mokré se slovy "to je dobrý", to taky znám. Po tud bych to brala jako běžnou realitu. Ale vyžehlit? A k tomu košile..? ::-DDD: Jestli to takhle nějaký chlap dělá, tak ať přijde školit toho mého :baseball: Odměna zaručena. :845:
Forester SG 2.0XT - SíGr
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Nejen o našich pračkách

Příspěvek od Slavek_xxx »

Ja se priznam, ze nezehlim. Jeste tak tricko ale kosili? To bych vzal zehlicku a letela by skrz okno. Ale zivot me naucil starat se sam o sebe, takze vyprat a povesit pradlo tak, aby se nemuselo zehlit, uvarit si, umyt nadobi, to mi problemy nedela. Okna meju taky jen ja... Obcas premyslim, na co ja mam vubec zenu? :655: Asi proto, aby me mel kdo rozcilovat a utracet penize...
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
JackL
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 570
Registrován: úte zář 23, 2014 5:20 pm
Jméno a příjmení: Jakub Loskot
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejen o našich pračkách

Příspěvek od JackL »

nasticka: ono to tak nějak vyplynulo. Koukal jsem jedno ráno, že nemám nic čistýho, tak jsem naplnil pračku svejma hadrama a nechal prát. Jenže přeci mi pak nebude nikdo věšet mojí pračku, no a nakonec, když to uschne, tak ještě na žehlící prkno. Suché, čistého prádlo nikoho nezajímá, kromě jeho majitele... ::-DD:
Ale tak člověk nemůžu mamánkovatět nebo vztahovatět (přítelkyně, manželka) do nekonečna. Chlap by měl umět vyprat i uvařit :) ale měl by to dělat děsně nerad... jinak si na to ten druhý zvykne a už se toho nezbaví :D ::-DDD:
Uživatelský avatar
nasticka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3540
Registrován: stř říj 12, 2011 8:00 pm
Jméno a příjmení: Stanislava Kopcová
Bydliště: Václavice

Re: Nejen o našich pračkách

Příspěvek od nasticka »

Slavek: no, jaký si to uděláš, takový to máš ::-DD:
Já mám tedy dost staromódní pohled na fungování domácnosti: žena patří k plotně, má se starat, aby to doma nějak vypadalo atd. Nicméně chlap by měl domácí práce zvládat také, protože když pak ženská třeba onemocní, tak rodina div nepomře hlady :655: Takže v tom naprosto souhlasím s Jackem :850:
Forester SG 2.0XT - SíGr
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21975
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Nejen o našich pračkách

Příspěvek od HonzaCZ »

S tou výrobou praček tak zrovna Siemens/Bosch se vyrábí minimálně ve 2 továrnách (jedna z nich je v ČR nebo v SK, teď nevím přesně). A jsou kvalitativně zcela odlišné, přitom v nabídce daných značek se pak zamíchají, jak cenově, tak modelově a nikdo už pomalu nepozná, která je odkud. Akorát si teď úplně přesně nevybavuji, jestli chtít tu z ČR (nebo SK) nebo právě nechtít ::-DDD:
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
nasticka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3540
Registrován: stř říj 12, 2011 8:00 pm
Jméno a příjmení: Stanislava Kopcová
Bydliště: Václavice

Re: Nejen o našich pračkách

Příspěvek od nasticka »

A co třeba Whirpool? Já tuhle značku tak nějak, ani nevím proč, nemám v oblibě :655: přijde mi nějak snobská, nafrněná (jo, jsem divná, vím to).
Ono se sice nabízí možnost koupit něco za pár šušňů a až se to podělá, tak prostě vyhodit. Ale to mi přijde jaksi dost konzumní přístup :1774: Radši bych něco kvalitního, co by zas mohlo vydržet k těm deseti letům. A taky bych ráda, aby to bylo zařízení spořivé (jsem skrytý ekoterorista). On ten elektrolux ve finále asi nebude úplně šunt, když vydržela tak dlouho, ne?
Forester SG 2.0XT - SíGr
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21975
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Nejen o našich pračkách

Příspěvek od HonzaCZ »

Jak může mít skrytý ekoterorista Subaru? ::-DD: To jedině, že bys to kompenzovala nějakou tou solární nebo větrnou elektrárnou ::-DDD:
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
nasticka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3540
Registrován: stř říj 12, 2011 8:00 pm
Jméno a příjmení: Stanislava Kopcová
Bydliště: Václavice

Re: Nejen o našich pračkách

Příspěvek od nasticka »

Honzo, no proto "skrytý". :845: Je mi blízký ekoterorismus v různých odvětvích, ale v automobilismu rozhodně ne ::-DDD: Některé "zelené myšlenky" nejsou vůbec špatné: třídění odpadu považuju za něco, co by mělo být automatické, samozřejmé a povinné. To samé je ekologické chování při výstavbě a vytápění domů (nebo staveb obecně). A usměrňování spotřeby čehokoliv (mimo benzínu ::-DD: ) je také na místě. Mám teda na mysli omezení konzumu obecně. Třeba mi dost leze na nervy vyhazování jídla. Nebo vyhazování oblečení a bot (a tím mám na mysli vyhození do popelnice, ne věnování k dalšímu použití) jen proto, že už to není "in" - tohle je absolutní peklo, diktát jakýchsi trendů, které jsou ke všemu úplně zcestné :725: No ale to už jsem zas úplně offtopic
Forester SG 2.0XT - SíGr
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: Nejen o našich pračkách

Příspěvek od kiti »

Tak prý jedině elektrolux nebo baukecht což je elektrolux pro německo

http://www.bauknecht.cz/
Forester 2,5 XT 2010 manuál
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21975
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Nejen o našich pračkách

Příspěvek od HonzaCZ »

nasticka: No ale to, co jsi vyjmenovala jako příklady mi nepřijde vůbec jako ekoterorismu a ani skrytý. To je úplně normální, mně blízký myšlení. Taky nerad vyhazuju věci, jídlo, mám rád efektivně fungující věci, příčí se mi aktuální konzumní doba, kdy se u všeho počítá, že to po zárůce zahodím a koupím si to nové, protože se to rozbije, byť jen na oko pomocí nějakýho kurvítka, které je nastavené na nejbližší listopad (před Vánocemi) po skončení záruky ::-DDD:
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“