Nejen o našich pračkách

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Nejen o našich pračkách

Příspěvek od Mira »

VDC píše:Musím říct, že mi přijde úsměvné, když se tu my chlapi, bavíme o podstatnosti nebo nepodstatností takového zařízení, jako je pračka. Do tohohle rozhodování bych teda svojí ženě níkdy nekecal. Ona by mi taky neradila, jakou si mám koupit svářečku...

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
Kamarád do toho manželce kecat musel, protože ta trvala na všem od Miele. Protože tvrdila, že ona bude prát a vařit. On na to zase argumentoval, že je ten blbec co to musí zaplatit. Takže kompromis. To co je vidět je Miele, to skovaný od AEG. Jinak předtím měl pračku Philco a ta pere někde ve sklepě dodnes myslím. Dobrých 22 let. A ten úsměv jeho manželky když ji každý pochválí kuchyň je kouzelný. Jenom kamarád se tváří kysele. Ale oba svorně tvrdí, že todle už budou mít nafurt. Proto šli do kvality, nemíní prý každých 5 let kupovat něco jinýho.
OndraH
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 609
Registrován: stř zář 09, 2009 4:39 pm
Bydliště: Střimelice

Re: Nejen o našich pračkách

Příspěvek od OndraH »

VDC píše:Musím říct, že mi přijde úsměvné, když se tu my chlapi, bavíme o podstatnosti nebo nepodstatností takového zařízení, jako je pračka. Do tohohle rozhodování bych teda svojí ženě níkdy nekecal. Ona by mi taky neradila, jakou si mám koupit svářečku...

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
No jo, když jsem ten kdo to platí tak snad mám nárok alespoň na poradní hlas, ne? :-) Faktem jest že mojí ženě by stačila pračka za šest (její vlastní slova) a když uviděla co k nám domů přivezli prohlásila že jsem se zbláznil :-)
https://www.instagram.com/acwoodworkz/
BMW 325xi 2006
Škoda Octavia 1.4TSI PHEV
Bylo:Volvo S70 T5 B5234T3 1997, Outback 2.5 MT MY2000 - R.I.P
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejen o našich pračkách

Příspěvek od VDC »

Já jsem spíš narážel na to co psal Bushman, že pračka pro něj není priorita. :-) Pro mě taky ne :-) Pro mě není priorita žádný zařízení bytu. Pro mě je priorita zařízení v dílně. Ale žena je rozumná, takže si nevymejšlí nesmysly.

Odesláno z mého EVOLVEO StrongPhone Q4 pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3600
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Nejen o našich pračkách

Příspěvek od bushman1 »

My jsme asi trochu zvláštní rodina, protože u nás tyhle věci vybírám já.
Žena mi jen řekne obecné parametry a zbytek je na mě. Předpokládá, že technicky do toho vidím víc.
Ale třeba design kuchyňské linky si navrhovala sama.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
mati
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 106
Registrován: úte lis 18, 2014 8:19 pm
Jméno a příjmení: Martin
Bydliště: Zilina

Re: Nejen o našich pračkách

Příspěvek od mati »

Moja zena stale nadavala na prasok co to teraz vyrabaju, tak som sa pozrel na tu pracku a ktovie kolko prala zo spiralou ktora bola ko.Dal som tam novu a mam klud.
Forester 2.0 CVT comfort MY 2014
Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2168
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Re: Nejen o našich pračkách

Příspěvek od parabolD »

VDC píše: Když jsme si před dvěma lety museli pořídit novou lednici , volba nakonec padla na Liebherr. I téhle Německé značce verim...
Tome doufam ze budes mit vic stesti nez ja, me Liebherrka odesla po 2 letech a 2 mesicich :( Unik chladiva do izolace, nastesti mi ji v ramci prodlouzene zaruky vymenili za novou. Ale moji duveru ve znacku to podkopalo...


Sent from my iPhone using Tapatalk
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejen o našich pračkách

Příspěvek od VDC »

snad to bude dobrý. Už jedou třetí rok , k naší velké spokojenosti, tak snad jim to holkám vydrží. Píšu v množném čísle, protože máme separé lednici a mrazák, aby se to vešlo pod okno, kde je v kuchyňským koutě jediné místo, kam se to dá postavit. :-)

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
jatros
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 516
Registrován: stř úno 16, 2011 2:43 pm

Re: Nejen o našich pračkách

Příspěvek od jatros »

Oživím tohle vlákno ... odešla nám pračka AEG po 6 letech. Podle slov mnoha odborníků i laické veřejnosti je to úctyhodný věk. Pralo se s ní opravdu hodně.
Odešlo ložisko bubnu. Když jsem to zezadu odkrytoval, tak je všechno rezavé jak sviňa, teda liška, jak to teklo přes to ložisko. Začlo to z ničeho nic šíleně hučet a než jsme se rozhoupali (a vyprali několik praček), tak mi žena říká, že "to nějak divně bouchalo" ... v prádle byly malé šupinky z vany, asi jak to bylo vyosené při odstřeďování, tak to něco ohoblovalo.
Cvičně jsem obvolal několik opravářů a shodně cenu, jenom za výměnu ložiska, odhadli na cca 3.000+ Kč (je tam dost práce to rozmontovat). A to je ještě otázka, jak dopadla ta vana, jestli se neohla osa, případně ten kříž vzadu. A nebo později neodejde elektronika.
>>> Takže jasná volba: nová pračka.

Jak nesnáším kupování "spotřebních" věcí, jenom proto, že se na výrobku pokazí součástka za 500 Kč, tak jsem nerad dospěl ke stejnému výsledku jako Bushman
bushman1 píše:... Došla mi trpělivost a koupil jsem Beko za 4500Kč a už tři roky pere krásně. Až lehne, koupím zase takovouhle levnou mrchu ....
Pořád ale nejsem schopen přijít do Okaye a koupit první bílou pračku :-) pořád to musí být něco v dobrém poměru výkon/cena. A protože vím, že tady se poradí opravdu se vším, tak se ptám. ;-D
Má někdo dobrý tip na aktuální typ pračky?

Nezbytné parametry (u nás pračku, stejně jako jakékoli jiné spotřebiče/stroje vybírám já a předpokládám, že je to normální stav):
- přední plnění
- náplň min 7 kg (máme, a vejde se nám tam akorát povlak postele)
- otáčky min 1.200 ... kvůli sušičky, možná bych i zkusil 1.400
- odložený start
- možnost "většího" máchání, neboť ty nové eko mrchy prakticky nemáchají
- nice to have: odměřování prášku/vody pro optimální vyprání

Servisáci doporučují pořád střední třídu cca 11-15.000,- Kč (něco jako jsem měl předtím), ale nevidím tam žádný benefit, pokud i ta levná pračka bude splňovat výše uvedené věci. Prý ty levné špatně perou a zase se prý vrátím zpět do této kategorie.
Počet programů je nezajímavý, stejně používáme možná 4.

Zaujala mě tato pračka GORENJE W7523
Za 6,5 litru je to asi dobrý kauf. Nevím, ale jaká je zkušenost s tou značkou nyní (kdysi i za komárů byla vyhlášená).
Koukal jsem i na Beko a jejich 5 letou záruku, ale ta je jenom na určité pračky a ty opravdu nezaujmou.
Existuje ještě nějaká jiná levná značka, která má delší záruku než 2 roky? (něco jako vozy Kia .... auta nic moc, ale je na něho dlouhá záruka)

Koukám, že je to dlouhé jak pondělí, sorry.
Naposledy upravil(a) jatros dne stř úno 15, 2017 8:50 pm, celkem upraveno 1 x.
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Nejen o našich pračkách

Příspěvek od suubaru »

Prodlouženou garanci např nabízí Blomberg a Philco, a Romo za malý příplatek.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
KarlosOB
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 321
Registrován: ned úno 28, 2016 10:10 am
Jméno a příjmení: Karel
Bydliště: Bílovice n. Sv.

Re: Nejen o našich pračkách

Příspěvek od KarlosOB »

Ke Gorenji jde jistě dokoupit pětiletá záruka za pár stovek. Pračku od nich nemáme, ale nějakej relativně novej spotřebič ano.
Subaru WRX STI 2017
Subaru Outback 2,5 CVT 2014
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Nejen o našich pračkách

Příspěvek od u-geen »

Hm, my mame AEG 13 let.... poslednich 6 let pere vcelku dost, jak pribejvaj deti :)
Jinak pracku nevim, ale kupovali jsme susicku Gorenje, a az na nesedici rozmery (coz moh bejt trochu prusvih, ale nakonec to o 0.1mm - nekecam - vyslo) vcelku zatim nemame vyhrady (po 1/4 roce provozu)
KarlosOB
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 321
Registrován: ned úno 28, 2016 10:10 am
Jméno a příjmení: Karel
Bydliště: Bílovice n. Sv.

Re: Nejen o našich pračkách

Příspěvek od KarlosOB »

taky máme cca 10 let pračku AEG, sušičku taky. A asi spokojenost.
Subaru WRX STI 2017
Subaru Outback 2,5 CVT 2014
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejen o našich pračkách

Příspěvek od VDC »

jatros píše: ... odešla nám pračka AEG po 6 letech. Podle slov mnoha odborníků i laické veřejnosti je to úctyhodný věk. Pralo se s ní opravdu hodně.
Odešlo ložisko bubnu. .
Hahaha. Musím se trpce pousmát. Nicméně gratuluji. My tuhle chybu s nákupem AEG taky udělali. Ale nám ty ložiska odešly prvně po 2 letech, týden po skončení záruky.
Servisák mi taky řekl cca 3000, protože ta pračka má plastovou vanu a musí se komplet rozebrat.
To se mi dát nechtělo, tak jsem se do toho pustil sám. Opravdu se to musí rozebrat na prvočinitele, aby se dala vana s bubnem vyndat a rozšroubovat. Ložiska samotná pak stojí asi stovku a gufero asi 30 Kč. Poprvé jsem to jeden den rozebíral a druhý skládal. Ale protože už jsem to za 8 let, co jí máme, dělal 3x, už to zmáknu za půl dne. :-)

Moje žena měla prádelnu. Prala hospodám, ubytovnám a podobně. Měla 3-4 pračky normální velikosti. Jediná pračka, kterou má přes 10 let, je Miele. Ta jede celou dobu bez závad.
Všehno ostatní je celkem jedno, stejně vydrží jak ta takzvaná střední třída, jako Beko, Indesit nebo to Gorenje.
Moje žena po svých zkušenostech říká, že když ne Miele, tak to nejlevnější. Měli jsme tam pračku Alaska, levná značka, kdysi dělaná pro Carrefour. Fungovala spolehlivě 5 let v profi zátěži, což byly třeba 2-4 pračky denně.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7815
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Nejen o našich pračkách

Příspěvek od mnov »

Pračku AEG 70640 tu mám zrovna po opravě v garáži. Je z roku 2002 a nyní odešly uhlíky motoru. Před cca dvěma roky jsem na tom měnil čerpadla. Nyní půjde do sklepa na praní montérek.
Ložiska bubnu jsou OK.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3600
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Nejen o našich pračkách

Příspěvek od bushman1 »

Nám odešlo předchozí Beko zrovna před měsícem (zase ložiska). Vydržela cca 5 let při dvou pračkách denně.
Hledal jsem zase to nejlevnější a vybral jsem se ženou opět Beko, která stála asi 5500Kč i s dopravou a odvozem staré. Model je to WMB 61232 CS PTM.
Jediná nevýhoda je, že je jen na 6kg. Jinak je slušně vybavená a i s provozem jsme spokojeni. Že by něco nebylo vyprané, jsem si nevšiml. Pereme tak dvě pračky denně.

A myčku už máme také novou. Vyhrála Whirpoolka za 5000Kč :-)

Nemám úplně malý příjem, ale vyhazovat peníze za bílé spotřebiče zbytečně prostě nebudu.
A když pračka vydrží 5 let, jsem spokojen. 3 roky jsou minimum, co za ty peníze očekávám.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“