Nejen o našich pračkách

Odpovědět
OndraH
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 612
Registrován: stř zář 09, 2009 4:39 pm
Bydliště: Střimelice

Re: Nejen o našich pračkách

Příspěvek od OndraH »

Teda tady se to rozjelo :-)
Jinak popíšu mé myšlenkové pochody s výběrem náhradní pračky - bylo to složité rozhodování, ale nakonec jsem to nějak vymyslel. Přístup typu - koupím to nejlevnější, má to dva roky záruku jsem taky zastával ale nakonec mě dost vyprudilo to, že člověk sice koupí pračku za pár korun co musí záruku vydržet a až zdechne tak jí vymění, ale mě vytáčí právě ta nutnost výměny. Koupit novou, vystěhovat starou, nastěhovat novou a samozřejmě tohle všechno se odehraje zásadně v tu nejnevhodnější dobu.
Měli jsme LG s direct drive motorem a řeknu k tomu jenom jedno - nedivím se že korejci na ten motor dávají sebevědomou desetiletou záruku, ono se totiž na tom motoru prakticky nemá co rozbít. Ložiska nejsou jeho součástí a jakákoliv jiná závada není tou zárukou krytá. Takže LG už nechci, ten jejich slavný direct drive si můžou nabouchat tam kam slunce nesvítí.
Pak jsem přemýšlel nad něčím z tojice Bosch, Siemens, AEG. Jako dobrý, AEG má švagrová, Siemens ségra a obě jsou navýsost spokojené, pokud se budu pohybovat v ceně 12 - 15kKč tak už se dá vybírat z velice dobře vybavených modelů.
No a jak nad tím jeden přemýšlí tak zjistí že k Miele už není zas až tak daleko. Zpracování špičkové, vana bubnu je nerezová (skoro jakákoliv jiná pračka má plast) závaží litinové (normálně je to beton) a pračka váží cca o 30 - 40kg více než model jiného výrobce se stejnými parametry. Navíc nabízí možnost zakoupit za 4500Kč desetiletou záruku (normálně se za to dá v eshopech pořídit maximálně pětiletá, pokud není nějaká akce)
Konečné rozhodnutí je na každém osobně, já jsem koupil Miele. Chci vyzkoušet jestli to za ty peníze stojí, a zatím to vypadá že jo. Až čas ukáže jestli to byla dobrá volba.
https://www.instagram.com/acwoodworkz/
BMW 325xi 2006
Škoda Octavia 1.4TSI PHEV
Bylo:Volvo S70 T5 B5234T3 1997, Outback 2.5 MT MY2000 - R.I.P
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2231
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Nejen o našich pračkách

Příspěvek od Levap »

Hele, pekne prosím, kde se kupujou ty krystaly do pracky?

Odesláno z mého Lenovo S650 pomocí Tapatalk
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Uživatelský avatar
Nemmo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: pon lis 10, 2014 2:32 pm
Jméno a příjmení: Daniel Stehnej
Bydliště: Praha

Re: Nejen o našich pračkách

Příspěvek od Nemmo »

...nemyslel jsem to zle, byla to odlehčená reakce na ten údiv, že existují samci, schopní si poradit i s tak složitou operací, jako je vyprat prádlo v automatické pračce..takovej lehkej kontr...no, ale když si to tak po sobě přečtu, dalo by se to pochopit i jako stížnost....to jsem nechtěl :839:
Tímto se tedy omlouvám všem partnerkám a partnerům v domácnosti...a myslím to upřímně ...... :845:
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Re: Nejen o našich pračkách

Příspěvek od alky »

Naše electroluxka beru minimálně 8 let (PC byla okolo 10 T), dosud výměna jakýchsi procesorů za cca 3000 Kč. Trochu blbne, ale od té doby, co jsem ji napojil na zásuvku s přepětovou ochranu a je klid! Takže doporučuju to koupit, něco na tom bude. Ovládání je hračka, a mám pračku docela z domácích spotřebičů snad nejradši, než např. přiblblej mixér...:))
Forester 2003 XT..starouš.. & Mazda CX 7 černej chrocht - alias Marabu and here comes: 2015 XT
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: Nejen o našich pračkách

Příspěvek od kiti »

Levap

ten náš opravář je ještě tzv. stará škola který se snaží věci opravit ne jen vyměnit a kamarádovi sehnal novou myčku bauknecht nebo jak se to jmenuje za 11 i s montáží a 5 letou zárukou tak mu věřim.

Je to krystalická soda na praní a je ke koupi ve větší drogerii. Proti těm znackovejm sračkam je to tak 20 X lacinější a prý 100 % funkční. A to nejen na to změkčít vodu ale i čistí samotnou pračku.
Forester 2,5 XT 2010 manuál
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49138
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejen o našich pračkách

Příspěvek od VDC »

Ondro jsem si jist, že s Miele budeš spokojen, v tomhle případě ta Německá kvalita není jen zašlá sláva, jako v případě AEG, ale pořád to tak je v tom nejlepší slova smyslu.
Když jsme si před dvěma lety museli pořídit novou lednici , volba nakonec padla na Liebherr. I téhle Německé značce věřím....

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7828
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Nejen o našich pračkách

Příspěvek od mnov »

Máme vše od AEG cca 15 let staré. Lednice funguje bez problému. Pračka 45 cm odešla ložiska, vyměnil jsem a funguje dál. Myčka odešla krátce po záruce, ale byl tam jen vyhořelý plošný spoj, tak jsem to proletoval a od té doby OK.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21950
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Nejen o našich pračkách

Příspěvek od HonzaCZ »

VDC: Dvoukompresorovej Liebherr s biofreshem před 15 lety za 30 už taky začal asi před rokem zlobit. Jsou tam poviměňovaný nějaký teplotní čidla, ale i tak je na tom hůř s výkonem - když se naloží plná chladnička po nákupu, tak to z 5 vyleze třeba na 10 a trvá mu půl dne, než se srovná.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Nejen o našich pračkách

Příspěvek od Mira »

Miele je etalon ceny, ale i kvality. Pokud chcete to nejlepší a ještě naštvat sousedy či návštěvy, pořiďte si domácí spotřebiče Miele. Budou na tuty závidět. Ale fakt to za ty prachy stojí. A tím jim nechci dělat reklamu.
Já mám pračku Ardo od talijánů. Kritériem při výběru byla pouze nerezovaná vana a buben a co nejvyšší otáčky. A byla za slušnou cenu. Vyměnil jsme u ní pouze čerpadlo asi za 150,- Kč když po 6 letech přestala vypouštět. Jinak mele 12 rok. A žádnej vodní prevít sem v ní neregistroval a hadice jsou jako nový a to nepoužívám žádný betelný přísady abych se tomu vyhnul.
A hned za Miele řadím AEG, Siemens je už ten kompromis.
A pračka mi jednou posloužila i jako ježek v kleci. Jednou jsem ve filtru našel kostici z podprdy. Zíral jsem na to jak puk a pak jsem půl dne zkoušel ji schválně z bubnu dostat dovnitř do pračky znovu a neuspěl jsem. Jak se dostala přes čerpadlo už nechápu vůbec.
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3625
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Nejen o našich pračkách

Příspěvek od bushman1 »

Verim, ze Miele hodne vydrzi, ale ja to beru tak, ze za cenu jedne pracky Miele poridim alespon 4 pracky obycejne. Takze ja mam kazdych 3-5 let novou pracku a nemusim resit stare usazeniny u patnactilete pracky Miele.
Druha vec, co mi na tom vadi, je ten okamzity obrovsky vydaj. Dat 5000 za pracku kazdych par let mi prijde pro rodinne finance prijatelnejsi.
To je jako mit vsechno naradi od Hilti. Jsou to krasne a kvalitni veci (a neco od Hilti skutecne mam), ale clovek s normalnim prijmem nemuze vlastnit veskere zbozi z oblasti high endu. Zrovna pracka pro me neni podstatna a rad na ni usetrim a vrazim penize do neceho, na cem mi zalezi - treba zrovna do Subaru.
Podobna vec je IPhone. Skvela hracka, ale nepovazuji ji za podstatnou a staci mi androidi Samsung.

A uz jsem vyrostl z toho, abych musel machrovat na sousedy a navstevy s Miele.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Nejen o našich pračkách

Příspěvek od Mira »

He, teď mi přišlo na mysl, že manželka kamaráda chce od ježíška taky jabko telefon. Tak jsem se jí jal vysvětlovat, že za stejný prachy pořídí 2 super telefony s 2x lepší výbavou (aby kamoš ušetřil). Odpovědí mi byl dost udivený pohled a doslova mě setřela větou "ty sis taky koupil užraný subaru, který navíc ani nepotřebuješ".
Takže asi tak. Prostě si každý děláme radosti po svém.
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3625
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Nejen o našich pračkách

Příspěvek od bushman1 »

Jasne.
Ja jsem jen psal svuj osobni pohled na tema vyber pracky a je mi jasne, ze kazdy to muze mit jinak.
Pro me je pracka nepodstatna vec, na ktere chci co nejvic usetrit. Ale jsou veci, do kterych penize rad vrazim a pritom bych nemusel.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
telatko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 901
Registrován: sob zář 12, 2009 1:25 pm
Bydliště: Zábřeh na Mor.

Re: Nejen o našich pračkách

Příspěvek od telatko »

Po zkušenosti s Boschem kde těsně po záruce programátor pryč, jsem koupil nejlevnější Beko s 5ti letou zárukou. 5000Kč = 5 let provozu... a pere to stejně..
Nissan X-trail MY2016 4x4
Cagiva Raptor 650

ex. Nissan X-trail 2.2Di 84Kw
ex. Legacy 2.5 GX MT MY2000 sedan
ex. Impreza 1.5R SW, 5MT, MY2006
ex. Peugeot 406 1.8i
ex. Aprilia Leonardo 125ccm,
Uživatelský avatar
fort
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 383
Registrován: stř zář 28, 2011 6:56 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Myslivec
Bydliště: Vendryně

Re: Nejen o našich pračkách

Příspěvek od fort »

Nevím ,jak bych začal...Nemám rád výrobky Made in Italy, jak v práci, Tak ve spotřebáku, ale okolnosti tomu byly nakloněny tak, že cca před 15lety jsem dal manželce vybrat mezi pračkou Candy a Bosch (šířka 42 cm kvůli umístění v koupelně v paneláku, obě cca cena 17000 Kč).Manželka vybrala Candy (já bosch). Celou dobu pračka Ok. Po přestěhování do domku až do letoška Ok.Jednou jsem jí rozebíral kvůli imbus klíčí, který zůstal v montérkách a vzpříčil se v bubnu.Pak jsem asi blbě nasadil jednu hadici a ta kapala dalších 6 let než shnil úchyt od vyvažování bubnu a rozvibroval pračku tak ,že ve finále prasknul litinový kříž a pračka šla do háje(nicméně ložíska ok stejné jako na H6 kladkách akorát kovově kryté z obou stran).Letos padla volba taky na Itala Candy pračka kombinovaná se sušičkou 9/6 cena okolo 12000 Kč. Když jsem ji instaloval, tak jsem zjistil, že motor a provedení je shruba stejé jako na té staré. Tak uvidíme co bude ...
Outback 3,0 H6 AT 2004 MY2005
ex VW Passat 1,8CL kombi 1991
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49138
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejen o našich pračkách

Příspěvek od VDC »

Musím říct, že mi přijde úsměvné, když se tu my chlapi, bavíme o podstatnosti nebo nepodstatností takového zařízení, jako je pračka. :-) Do tohohle rozhodování bych teda svojí ženě níkdy nekecal. Ona by mi taky neradila, jakou si mám koupit svářečku... :-)

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“