Nejen o našich pračkách

Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Nejen o našich pračkách

Příspěvek od sima »

:-D aha věděl co je to za opruz.No když ty za dva dny,tak já za půl dne!Ale finálka bude kladivem a na trsátka a špony :-D
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Nejen o našich pračkách

Příspěvek od sima »

Tak dnes pračka odvezena do šrotu.Dle opraváře může u Candy čoudit přímo z bubnu jen topení.Cena opravy:1000kč.Taky se mě nezdály už ložiska,cena opravy:2000kč(což je dle mě ještě dobré).Odpojil jsem jí,odkrytoval a jak jsem se tak na ní díval,zvažoval změřit odpor topidla atd,otáčejíc tuhým bubnem...tak jsem pak zvážil svůj čas a možnosti a volba byla více než jasná, objednána nová,ta samá,kdyby sloužila taky tak dobře,hmmm tj jen zbožné přání...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Nejen o našich pračkách

Příspěvek od Subaru70 »

..to dá rozum, je to lepší volba. Já mám kamaráda co přímo prodává a servisuje v jednom z největších servisů na pračky,sušičky,myčky,trouby a pod. takže se s nim taky dycky radím co je lepší. Ve většině zásadních oprav mi vždy doporučil radši novou koupi, jinak je to kasička...
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Nejen o našich pračkách

Příspěvek od sima »

No právě,ten zdejší opravář víceméně moc opravu nedoporučoval,u 12 leté pračky ne,vážím si jeho pravdomluvnosti :-) =)
Tak máme doma opět candy aquamatic,ve volbě pračky jsem to měl velice jednoduché,jediná pračka co se mě vlezla do kuchyňské linky.Objednával jsem kapku adrenalinově zde https://www.2jakost.cz/cs/velke-spotreb ... ani/pracky ,pak jsem uvažoval to zrušit,páč jeden z lidí tam byl nějaký jménem rus,ale asi to byl srb a měli podivné recenze,jedny pozitivní jiné horší,divnou minulost ale musím říct,že vše dodrželi a poslali pračku ihned.Pračka došla a na mě řval nápis-made in russia :-) :-) Takže přeci jen z východu,inu nevadí,nejsem zaujatý a víme jak to dneska chodí...No obal měl být poškozen,ale krom polystyrénu pod pračkou,který byl trošku natrhlý,bylo vše zjevně origo zabalené,to jsem si ulevil.Špeditér říkal,že od mall.cz vozí dorvané obaly a dávaj to za jedničku jakost,že tohleto vůbec nic není a nikdo to neřeší...já bych si toho vlastně ani nevšiml.Ušetřili jsme minimálně litr spíš 1200 oproti nej on-line nabídce.
K pračce-jsme nadmíru spokojeni a překvapeni!Pračka je tišší než předešlá,ani skoro nevíme,že pracuje.Předešlá pračka od začátku sem tam pochodovala a mlátila,ale zpočátku jen sem tam,když bylo horší prádlo-těžšší apod.Postupně se to zhoršovalo,zkoušel jsem pračku vyvážit,nepomohlo to,ve finiši skákala furt jak šílená,museli jsme ji držet vlastním tělem :-)
No resume:narvali jsem tam několikrát rifle,koberečky cokoliv a pračka jednoduše pere,neskáče,nevibruje,je ticho.Heuréka :-) Je pravda,že jsem se fakt velice laboratorně a max přesně snažil a vyvážil jí co to šlo a následně se snažil přisát gumové nožky,aby se pračka usadila co nejvíc.Ale stejně to dle mě člověk ovlivní jen málo.
Takže:vypere vše dobře,obslužnost je velice jednoduchá a intuitivní,i když kapku tam chybí 40C teplota u rychlo programu-32 minut.Ale tj maličkost,je tam zas i kratší program na 14 minut,bere se to jako předpírka či jako hlavní program pro méně zašpiněné,typicky třeba jen zpocené prádlo,tohle je fajn.
Energetickou náročnost neřeším,protože tj hodně o tom jak člověk pračku používá a jaký program nejčastěji volí..Co jsem odpozoroval,tak vody je určitě méně.
Včil perem klidně i v devět večer,bez hluku.
No takže zatím jen chvála,ale hlavně bych byl rád,kdyby pračka nejen pokročila ve vlastnostech,jakože pokročila =) tak aby vydržela aspoń pár let,aby byla aspoň zčásti tak spolehlivá a bezůdržbová jako ta předešlá Candy.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Nejen o našich pračkách

Příspěvek od Slavek_xxx »

sima> a vyndal jsi z pracky pred instalaci vsechny aretacni srouby tlumice bubnu? Uz jsem videl experty, kterym nova pracka pochodovala po byte, ale vysroubovat aretace je nenapadlo :-))
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Nejen o našich pračkách

Příspěvek od sima »

Jj vyndal,minule i teď:-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejen o našich pračkách

Příspěvek od vena »

Tak taky to bude me pomalu řešit, nechce Beko, okolo řekněme desítky, nejraději bych jí pracku koupil jako překvapení k Vánocům aby do toho nekecala.mate nějaké tipy?
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Nejen o našich pračkách

Příspěvek od námořník »

Miele
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Nejen o našich pračkách

Příspěvek od Mareka »

Žena si vybrala cca před půl rokem (dle nějakých testů a svých preferencí) a zatím spokojenost. Obrázek
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3600
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Nejen o našich pračkách

Příspěvek od bushman1 »

Tak aby se tady dokonale znegovalo vse, co bylo dosud receno drive (tj. Miele vs levne znacky), tak u te nasi zanovni Beko stale smrdi cerne pradlo.
Uz jsme vymenili prasek, proplachli to octem a vypada to, ze je to fakt prackou.
Kdyz nechame pradlo ususit na slunicku a vetru, tak to nezapacha tolik, ale pradlo susene v dome zapacha.
Ale stejne asi koupim zase Beko :-)
Jen cekam, az zdechne.

No a pak jsme meli letos anabazi s nasi rocni myckou Whirlpool. Obcas myla, obcas bylo po programu nadobi neumyte, obcas se program nespustil, atd.
Se servisem jsme to resili dva mesice....dva mesice bez mycky!!!
Ale nakonec jsme dostali novou zdarma a tu starou si odvezli.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3038
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Nejen o našich pračkách

Příspěvek od Šaman »

My máme pár měsíců AEG (Lavamat série) a dobré - (taky jsem si nevyndal aretaci bubnu a zatančil si s pračkou irský lidový než jsem to v manuálu vyčet:-)))) a teď má AEG akci s kešbekem - takže prý litr sleva... ;-D
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Nejen o našich pračkách

Příspěvek od HonzaCZ »

Mám pračku i sušičku Elektrolux 3 roky a ani na jedno nemůžu říct křivýho slova. Cenová kategorie kolem 13 oboje. Oboje je to ve stavu prakticky nové. Čekám, kdy to řízeně zdechne, když tomu bude končit záruka... :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Nejen o našich pračkách

Příspěvek od námořník »

Mluvil jsem s opravářem (něco jsem mu prodával) a on mi říkal že kromě miele je to všechno stejná čína. Já mám doma všechno Siemens a v myčce už jsem 2x měnil osvětlení a nedávno v sušičce řídící jednotku. Všechny spotřebiče jsou starší 5let.spis 7,ale nejsem si jistej a fungují jak mají a nic nesmrdí :-). Osobně bych teď koupil něco co má nejdelší záruku v nějakým krámě v okolí kvůli případný reklamaci. Tchyně si kupovala pračku nedávno a Beko ji nedoporučili.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Nejen o našich pračkách

Příspěvek od spm »

Já bych se těm lowcostům vyhnul... Vidím to teď po výměně myčky, kde jsme nedobrovolně podědili lacinou Amicu, která teď odešla včetně vytopení sousedů a vyměnil jsem to za nového Bosche. Nedokážu určit, jestli se vyrábí v Číně a jestli ve stejné továrně, ani jak dlouho vydrží. Dost možná třeba chcípne při stejnym stáří, jako Amica. Ale co je vidět na první pohled je, že rozhodně myje výrazně líp. Takže ikdyby to mělo stejnou životnost, tak ty prachy za to podle mě stojí, že se člověk nerozčiluje nad tím, co to neumylo...

Jinak z posledních bytů, co jsme měli pračky, tak dvě byly AEG a ani u jedné si nevybavuju, že by s ní byl nějaký problém. A nikdy v ní nic nesmrdělo :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejen o našich pračkách

Příspěvek od VDC »

Ono je to dost o štěstí. Zrovna dneska jsme se bavili doma o AEG, kterou jsme koupili před 9 lety. Funguje vlastně bezvadně, jen se v ní 2x měnily ložiska.
Doma máme Bosch, ta drží dobře a samozřejmě Miele, ta jen pere, už asi 12 let.
Kdybych chtěl vsadit na jistotu, tak Miele. Všechno ostatní se povést může nebo nemusí.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“