Moje auto po Subaru

Odpovědět

Zase Subaru?

Zase, zase - jsem nadšen! :-)
97
48%
Ještě nevím - nejsem vázán na značku.
9
4%
Asi ne, jsou i jiné značky.
6
3%
Rozhodně ne, Subaru mě zklamalo.
3
1%
Jen pokud budou k mání nějaké rozumné modely.
32
16%
Další auto je v nedohlednu, zatím neřeším.
48
24%
Jiná odpověď - upřesním v diskusi.
9
4%
 
Celkem hlasů: 204

Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od spm »

Kodiaq rs, to je ta vec za 1,2 mice, co neumi zatacet? :-DDD

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od romull »

suubaru píše:Tak to rovnou kodiaq...rs...
Ale upřímně, nic se nevyrovná cenově outbacku. Ten nový je zase jinde, oproti BR. Na rozbité jakobycestě při pomalé jízdě hodně drncá, je to tuhé, ale jak se to rozjede, jede krásně. Na 65/17.
Prodává se v AU landrover?
To určitě jo, ale Catanu by jízdně uspokojil až tak https://www.sauto.cz/osobni/detail/land ... oFrom=list, nebo toto https://www.sauto.cz/osobni/detail/land ... oFrom=list. Jsou to výborná auta, parníky na silnici i terén, ale sežrala by ho zaživa a navíc stojí strašný peníze .......
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od PeteBiggy »

Tak ono hlavně, Koko RS se dělá jen v naftě. Minimálně zatím, pokud vím. V benzínu je Sportline...
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od catana »

Range i ten Velar je straslive velky a o cene ani nemluvim ;-D Nepotrebovat vyssi svetlou vysku, tak by se auto vybrat dalo snaze. Macan S by byl fajn, ale 5 let stary stoji jak nova A4 Allroad. Pojisteni i servisni naklady jsou rovnez astronomicke. Cenove je to nesmysl. Ridicsky by me bavil Mercedes GLC Coupe 43 AMG, coz je tez mimo cenove moznosti. Co jsem videl videa, je to spickove naladene auto.
suubaru píše:Ale upřímně, nic se nevyrovná cenově outbacku.
To nevyrovna. Mozna BMW a nejspis Outbacka servisuju za cenu Porsche. Tady mas servisni interval Subaru co 6 mesicu a ten muj kram vyzaduje i peci servisu mezitim :-DDD

Ridicsky zabavna, rodinna auta s trochu vyssi svetlou vyskou jsou bohuzel hlavne SUV. Zena uz si ze me dela srandu, ze pokud hledam rodinne auto s vyssi svetlou vyskou, tak nemuzu porad mit ocekavani na dvoudverove sportovni kupe se sestivalcem :-DDD
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od newli »

Dnes jsem se v ramci rozkoukavani jel mrknout na tohle auto:

https://www.sauto.cz/osobni/detail/bmw/ ... oFrom=list

skutecne jak z nove - neskutecne, jak nekdo dokaze udrzet rok auto (druhy rok stalo vicemene v garazi). Jede krasne, sedacky snad lepsi nez v kuzi. Ale diesel, no. Ta zabava tam proste neni takova. A kdyz jsem koukal na net, tak mi prijde, ze ta N47 (335d) je teoreticky problematictejsi nez B58 (340i)
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od catana »

Ta 3ka cos posilal ma snad všechnu nabizenou priplatkovou vybavu. To muselo stat nove jak M3 :-)
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od newli »

Ten ropak? Porizovaci cena asi 1.8 (+/-)
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od romull »

newli píše:Dnes jsem se v ramci rozkoukavani jel mrknout na tohle auto:

https://www.sauto.cz/osobni/detail/bmw/ ... oFrom=list

skutecne jak z nove - neskutecne, jak nekdo dokaze udrzet rok auto (druhy rok stalo vicemene v garazi). Jede krasne, sedacky snad lepsi nez v kuzi. Ale diesel, no. Ta zabava tam proste neni takova. A kdyz jsem koukal na net, tak mi prijde, ze ta N47 (335d) je teoreticky problematictejsi nez B58 (340i)
Ten motor je N57 ( N57D30T1 2993 cm3 230 kW a 630 Nm ), jsou ještě verze N57S ( 280 kW a 740 Nm ) se třemi turbodmychadly, ale ty v trojce nejsou. Motory N57 jsou v pohodě, trošku potíže v rozvody měly starší M57 a motory N47, což jsou aloe dvoulitry, měly velký potíže s rozvody do roku 2013, doporučovalo se raději kupovat až 2015, ale to se tě netýká. Pokud s tím budeš ale jezdit denně po městě a na krátké trasy, tak bych to nechal být a šel raději do benzínu. Jinak ale toto auto jede jako blázen a v pružném zrychlení se se vyrovná i M3.
Pořizovačka s touto výbavou byla určitě mezi 1,8 - 2 mio, takže s 25 kkm za půlku a v záruce je dobrý kup. Zjisti si taky jak je to se servisem. BMW dělalo podobné akce jako MB a je tak možné, že auto má ještě 4 roky servis zdarma, platíš jen filtry, oleje apod.
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1619
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od Harous »

spm píše:Kodiaq rs, to je ta vec za 1,2 mice, co neumi zatacet?
Ona to taková hrůza nebude. To se jen někteří novináři diví tomu, že to auto dokáže s lehkým 1.4TSI projet losí test asi o 2km/h rychleji než s těžkým 2.0TDI... :-D
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od spm »

No ona to neni uz prvni takova zprava. Uz predtim se psalo, ze na nurburgringu to zajelo v horsim case, nez trivalcovej rapid a marketing tomu vymyslel kategorii, takze pak tvrdili, ze je to nejrychlejsi sedmimistny kombi (pac to bylo rychlejsi nez transit :-DDD )

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od PeteBiggy »

Nevim,v Kokodaku jsem nejel,ale Tarraco mi podvozkove spatne rozhodne neprislo.Jel jsem s tim, ale jen pri kratke testovaci jizde po meste v pracovni den odpoledne,takze nic moc...Ale zadna houpacka to nebyla.A samo,melo to DCCko...
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od newli »

romull píše: Ten motor je N57 ( N57D30T1 2993 cm3 230 kW a 630 Nm ), jsou ještě ... Motory N57 jsou v pohodě, trošku potíže v rozvody měly starší M57 a motory N47, což jsou aloe dvoulitry, měly velký potíže s rozvody do roku 2013, doporučovalo se raději kupovat až 2015, ale to se tě netýká. Pokud s tím budeš ale jezdit denně po městě a na krátké trasy, tak bych to nechal být a šel raději do benzínu.
Jj, diky za opravu - prepsal jsem se v cisle. Servis a vse bylo v pohode. A skutecne tam je 5 lety servis v cene, takze do unora 2022. Ale jak pises, na kratke trasy to smysl nedava. Navic jsem na forech nasel historky, ze rozvody (nebo nejaky casovac) se serou i na tomto motoru. Jelo to krasne, to ze ne. A jak jsem psal - to auto vypada, jak kdyz jelo z vyrobniho pasu. Opravdu neskutecne! Mit vetsi rocni najezd, tak nevaham ani minutu. Ale s mym najezdem to smysl nedava. V pondeli se jedu mrknout na toto:

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... &scopeId=C
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od romull »

Tak ten benzín vypadá taky parádně a pokud máš hodně krátkých tras, tak to bude lepší volba. Ono ani tak nejde o celkový roční nájezd, pokud bys jezdil každý týden v pondělí někam dál za prací a vracel se v pátek, tak je dehet ideální, ale pokud jezdíš denně nebo obden kratší cesty a delší trasu jednou nebo dvakrát za měsíc, tak je lepší benzín.
To že to auto vypadá uvnitř jako nové tě bude možná mást a určitě trvej na servisní historii. Kvalitně udělaný auto vydrží hodně a ani později v něm nic nevrže a vypadá jako zánovní. Kupoval jsem trojkové BMW které najelo za 14 měsíců 206 kkm s jedním řidičem, který měl na sedadle potah, takže po jeho sundání to bylo zánovní auto, stočení 150 kkm by nikdo nepoznal.
Já už u dechta asi zůstanu, ta ekonomičnost provozu je neodiskutovatelná, jezdí to dobře a potíže jsou stejné jako u přímovastřikových benzínů, u kterých jak jsem četl na fóru jsou někdy i větší. Chci zase Sůbo a tak časem na ty kratší cesty, na chalupu, na ryby a tak pořídím zase nějakého Otíka, nebo Forestra.
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od catana »

romull píše:najelo za 14 měsíců 206 kkm s jedním řidičem
[OFFTOPIC] To bych neveril ze je fyzicky mozne. Nakroutit ~500 km kazdy den, resp. nejakych ~800 km kazdy pracovni den je sileny
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od romull »

Taky jsem na to čučel jak puk, obyčejná bílá trojka v základu s dvoulitrovou naftou. Ta mi v paměti utkvěla, byla vážně jak nová. Co si pamatuju, tak říkali že jezdila denně Würzburg - Mnichov a zpět. Nevím už proč a s kým, ale to jsme neřešili, protože byla za takovou cenu, že se prodala za dva dny za dvojnásobek a ještě se mi o ni zájemci málem porvali <:-< . Tenkrát nic jiného než dehet a prémiovku čeští podnikatelé nechtěli :-D . Jen těch pětek a kroužků A4 i A6 v naftě co se natahalo ...... ale to už je mimo mísu .........
Fyzicky možný to asi bude, ale třeba nám tam natočili víc ......to ne, to je blbost, najíždět by mě to ale nebavilo, i když jsem po tu dobu co jsem byl v Reichu jsem jezdil každý den skoro 300 km a o víkendech 840 .....celý 4 roky, jak mě to ale ke konci sralo >:-&
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“