Moje auto po Subaru

Odpovědět

Zase Subaru?

Zase, zase - jsem nadšen! :-)
97
48%
Ještě nevím - nejsem vázán na značku.
9
4%
Asi ne, jsou i jiné značky.
6
3%
Rozhodně ne, Subaru mě zklamalo.
3
1%
Jen pokud budou k mání nějaké rozumné modely.
32
16%
Další auto je v nedohlednu, zatím neřeším.
48
24%
Jiná odpověď - upřesním v diskusi.
9
4%
 
Celkem hlasů: 204

Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od Subaru70 »

...222 koní na tuhle krabici prostě stačí nebo tedy aspoň mě ano a srovnávat to s osobákem asi nemá uplně cenu, pokud tvůj kamarád měl tedy onu stejnou verzi a ne tu slabší se 155 koňmi..
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od spm »

clay píše:Sorry jako malej SUV hybrid a 10,3 l/100km?
3,6 ka průměr 9,2 počítaný... Clay
Zapomínáš na to, že těch 10,3 je měřený při 180km/h na plno brzda/plyn v největší špičce na D1, to pak žere úplně všechno kromě R Golfu :-DDD :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
clay
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2258
Registrován: stř črc 07, 2010 10:53 pm
Jméno a příjmení: Michal Šprachta
Bydliště: Cerkytle - Svatá Kateřina - Borová
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od clay »

To tam nebylo, ostatně proč po D1?
Jinak ten můj průměr je na Otíkovi i s německou dálnicí a pak i s courackami. Řekl bych dost reprezentativní.
Clay

Odesláno z mého Nokia 7 plus pomocí Tapatalk
Sny se mají plnit.....Subaru bez kompromisů !!!
Subaru Outback H6 3,6 2010
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od catana »

Subaru70 píše:..dostali jsme v práci na testování Toyotu RAV hybrid a ač nejsem uplný zastánce této varianty, tak musím říci, že svezení je opravdu zajímavé.
Ja s ni tez jel a myslim, ze jsem tu o tom v tomto vlakne psal. Po strance pohonu to neni zle, ten elektromotor docela umne balancuje nedostatek vykonu motoru a umi se to celkem rozjizdet. Ac splasene bych to nenazval. Ale s tim autem mam 3 zasadni problemy:
- nepusobi zpracovanim jako auto za skoro milion. Treba ovladace klimy s tou lacinou "gumou" co se smyka jsou jak z Dacie.
- priserne jizdni vlastnosti. I pri relativne poklidne jizde to nazvedava zadni kola. Ma to zrejme rozlozeni vahy jako kladivo s vahou na predku.
- nepredikovatelne brzdy - podle toho jak se auto rozhodne regenerovat, tak se ti meni brzdny ucinek. Jsem nikdy nevedel kde a za jak dlouho zastavim. Kdyz je baterka plna, brzdi jen brzdama, kdyz min nez plna, tak brzdy a jeste regenerace. V brzdovem pedalu zadny cit.

Celkove to pusobi jak auto za 300 tisic. Ac ma sve kouzlo po strance velikosti, reakce na plyn ve meste a manevrovatelnosti, je to pouzitelne tak leda do mesta. Prave kvuli tem prisernym jizdnim vlastnostem, hluku a nekonzistentnim brzdam to neni auto na cestovani.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od spm »

clay píše:To tam nebylo, ostatně proč po D1?
Jinak ten můj průměr je na Otíkovi i s německou dálnicí a pak i s courackami. Řekl bych dost reprezentativní.
Clay
Tak presne takhle to bylo posledne, kdyz emve vysvetloval, ze 2.5ka v outbacku je krap, co jezdi za 13l / 100km. Tedy jemu by 3.6ka urcite pod 10 nejela...

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Majer
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: pon bře 18, 2013 5:08 pm
Jméno a příjmení: Robert Košař
Bydliště: Ostrava

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od Majer »

https://youtu.be/qnND_lDNwUQ

Hezké porovnání....
Peugeot 406,Subaru Outback 2,5AT,r.v.00
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od Subaru70 »

Majer píše:https://youtu.be/qnND_lDNwUQ

Hezké porovnání....
..jo to ano..sice 3 roky staré a s jinou RAVkou rsp. modelem a výkonem..Subaru je Subaru.. ;-D
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od newli »

Tak moje auto po subaru (tedy po bmw) to urcite nebude, ale je to po dlouhe dobe auto, ktere me vazne nadchlo. V sobotu odpoledne jsem se povozil na krivoklatsku s mazdou mx5 rf. Mam sice i nejakou vytku, ale v principu je to dokonale auto na volny cas. Tak sdobre rizeni jsem nemel ani v type R (a to jsem tam mel strme rizeni) - je strme, presne a krasne komunikuje. Prevodovka mi prisla taky dobra, i kdyz pravda se mi asi dvakrat stalo ze jsem netrefil kvalt - ze bych uz tak kratce zblbnul z toho automatu? Motor krasne tocivy, vykonu na tu vahu az az (a to je auto jeste pred faceliftem, kde se vykon lehce navysoval). Ridit ho je cista radost. Skoro by se mi chtelo napsat, ze vetsi nez BRZ. Jenze BRZ jsem ridil kdyz prislo na trh (takze uz je to davno) asi 15 minut s prodejcem vedle na sedacce. Takze to neni fer srovnani. A ty nevyhody? Sedadla recaro maji velmi dobre bocni vedeni (se svymi 70kg si umim predstavit, ze by byli i kapanek uzsi, nicmene sirka mne nevadila), nemaji vsak vubec zadnou bederni podperu - v tom bych asi dlouhodobe trpel. A pak - pristrojovy stit s budiky uplne priserne rachtal i na vicemene rovne ceste. Auto ma najeto 21.000km ?! Nicmene rachtal jen ten stit a verim, ze kdyby to majitele stvalo, tak to jednodusse vyresi a ma tam uplny klid (coz v BMW nejde, neb tam rachoti uplne vsechno).
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od emve »

Poslední MX5 je super, taky pro ni mám slabost, super víkendovka a taky bych ji dal přednost před BRZ/GT86.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od newli »

Tak jsem se po dlouhe dobe dockal svezeni v Audi A6 allroad (biTurbo diesel) predchozi generace. Podle mnoha referenci jsem si rikal, ze by to mohl byt pripadny nastupce, az doslouzi bmw. No byl jsem prekvapenej, jak moc gumove bylo rizeni a jak moc mekky/houpavy byl podvozek. Jinak auto na delsi presuny asi fajn. Jede to pekne, sviti taky (LED matrix) a odhlucneni je jina liga nez ma f31 (ve 160-180 clovek slysi uz relativne vyrazne aerodynamicky hluk, ale nic moc dalsiho). Tak ted premyslim, jak moc jine je rizeni a podvozek v klasicke A6 avant.
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od romull »

Nejspíš žádný, je to dobrý a pohodlný kočár na dlouhé cesty, ale ani náznak nějaké zpětné vazby od řízení o sportovnosti nemluvě, to by jsi musel asi zkusit modely označené S. Pořád přemýšlím jak je možné, že se ti v tom furt něco klepe a drnčí :-/ . Divné, stejně jako ten aerodynamický hluk, zkus 200, to je v tom mém ticho jako v hrobě, vážně =) ......... Nebo přezbrojit na novější model, ten je podle Honzy Koubka etalonem, podle kterého by se měla posuzovat všechna ostatní auta třídy..... jenže nová 340i xDrive 275 kW/ 500 Nm s adaptivním podvozkem a všemi ostatními fičůrami, a to tam nebudou zdaleka všechny, půjde přes 2 mega, což je už jenom krásná blbost, ale i tak se svezu :-) .
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
marzi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1364
Registrován: čtv led 21, 2010 11:32 am
Jméno a příjmení: martin zich
Bydliště: plzen

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od marzi »

nemate nekdo zkusenost s C43 AMG soucasny generace, nejradeji pred FL a kombi?
Meziplyn Honzy Koubka jsem videl
Subaru Outback 2.0D MY 2008 prodáno
Subaru Legacy kombi 2,5GT MY 2010 prodáno
Subaru Impreza WRX STi MY 2006
BMW 330 Ci cabrio MY 2001
MB GLC 43 AMG MY 2018
Jaguar XK8 MY 1998
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od newli »

Uz jsem to tu psal. Mel jsem na vikend pujceny po-faceliftovy model C43 AMG kupe. Za me jednoznacne ne (ale ex-kolega si to koupil a je spokojeny a druhy o tom slinta, ale ten slinta po kde cem a zatim jezdi v toledu + na kotorce). Prislo mi to neskutecne tvrde, na okruh asi OK, ale ve meste bych s tim jezdit nechtel. Mne nevyhovuje ergonomie interieru a celkem nepekne tomu vrzala palubka (ale vrzani je asi uz v dnesni dobe standard). A mercedesacka prevodovka mi prijde horsi nez ZF u BMW. Sedacky super (asi nejake nejvic priplatkove) a zbytek tak nejak normal.
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
zed
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1058
Registrován: pát črc 27, 2018 7:37 am
Jméno a příjmení: Tomáš K.
Bydliště: Ostrava

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od zed »

Včera jsem měl možnost se svézt ve 2 roky starém Leonu ST Cupra (combi). Těch 300 koní má něco do sebe, parádní svezení. Oproti Levorgovým 170 koním je to teda brutální rozdíl. V čem rozdíl není je spotřeba... On jezdí kolem devíti litrů, já taky jezdím kolem devíti litrů... On lítá po dálnici 150, já 130...

No, tak se uvidí, jaké bude další auto... Ten výkon se mi hodně líbil, na tom asi příště budu trvat. :-)
Subaru Levorg GT-S Comfort 2018, 1.6DIT, 125 kW, "7°"CVT, 9,003 l / 100 km
EX Škoda Octavia II HB 2006, 2.0 TDI, 103 kW, 6°DSG, 6,2 l / 100 km
EX Citroën Saxo 1.5D 3dv. 1997, 43 kW, 5°MT, spotřeba 0,0nic, 1000 km / nádrž
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18905
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od hamoun »

nedavno tu nekdo psal o rizeni audi ..
je u RIZENI opravdu rozdil mezi radou S a A ... ? (jedna se mi treba o S4 vs A4 (a zde napr 50TDi) ... ) .. mate nekdo zkusenosti?

prosim .. at se to tu nezvrhne :)

zede - jojo .. jak se jednou cuchne na ceste k vykonu ... :)

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“