Moje auto po Subaru

Odpovědět

Zase Subaru?

Zase, zase - jsem nadšen! :-)
97
48%
Ještě nevím - nejsem vázán na značku.
9
4%
Asi ne, jsou i jiné značky.
6
3%
Rozhodně ne, Subaru mě zklamalo.
3
1%
Jen pokud budou k mání nějaké rozumné modely.
32
16%
Další auto je v nedohlednu, zatím neřeším.
48
24%
Jiná odpověď - upřesním v diskusi.
9
4%
 
Celkem hlasů: 204

PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1306
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od PeteBiggy »

newli píše:
Jezismarja, ja tu vasi diskusi necetl (a nemam to v planu), ale tahle veta vytrzena z kontextu .. na cem jedete? Dnes je plno aut, co stoji za hovno a takrka zadne, co za to stoji. A ja v nove trojce jel a je to smejd .. nicmene auto podle vkusu kazdeho soudruha, ze
Hele, dobře děláš Radku. Rozhodně to nečti, ztráta času. Já vůl se nechal unést tím strejdou s modrobílou vrtulí v zadku, co tady háže jeden odkaz Werku a Roveru za druhým. Člověk se k něčemu vyjádří a diskuze se zase otočí zcela zase jinde....
Jo a s tou Géčkovou trojkou jsem taky jel, už dávno, ale vyjadřovat se nebudu. To snad raději zaběhnu maratón :-)
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od newli »

Tak to Ti zavidim zdrava kolena, ja letos musim omezovat muj nejoblibenejsi sport - bezky ::-(((
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od romull »

S géčkem dávno, chlapi, že vás huba nebolí. Vrtuli v zadku nemám, jen na kapotě a jsem za ni rád......a teď si ještě počkám až tě vypeče ta slavná AR a newli si bude libovat tu koncertní síň bez pazvuků v Mondeu nebo Superbu ...... no a je po diskusi že jo ;-D :-|
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1306
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od PeteBiggy »

newli píše:Tak to Ti zavidim zdrava kolena, ja letos musim omezovat muj nejoblibenejsi sport - bezky
Čkej, vláda zavřela sjezdovky, ale běžky jsou snad prý OK, ne? :-D
Dělám si prdel, a pokud zlobí kolena, nezávidím. Nee, že by ty moje byly bůh ví co, počínající artróza tam prý bohužel je, ale není to nic zásadního. Na rozdíl teda od jiných věcí :-( Ale tak ber to zase z té lepší stránky, konečně si můžeš pořídit ten sedan! Kup Jůlinku a narvi si tam tu svou B58. Vrzat ti to nebude, s motorem budeš spokojený, všechno dobrý, budeš si chrochtat blahem! ;)
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od newli »

Koleno je spatny a nejak se nevi co s tim.

Auto bude na operativni leasing na pul roku, tomu se da odpustit kde co :-)
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1306
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od PeteBiggy »

newli píše:Koleno je spatny a nejak se nevi co s tim.

Auto bude na operativni leasing na pul roku, tomu se da odpustit kde co
Koleno nezávidím. Nevím teda kde s ním chodíš, ale pokud jen po běžných ortopedech či pod., tak doporučuji se zkusit dostat k nějakému schopnějšímu sportovnímu chirurgovi bo tak něco. Mám osobní zkušenost, je to už skoro dvacet let, ještě jsem hrál tehdy fotbal. Dva roky jsem chodil k doktorce, ta mě posílala na operaci, aniž by pořádně věděla, co mi je. Až jsem se dostal k vyhlášenému doktorovi, co za svůj život dělal spoustu sportovců, mj. i Baníkovské fotbalisty. Ten to vyřešil jedna dvě....
Jdeš teda fakt do toho operáku jo? Hmm. A copak to teda bude za Slepička? :-D
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
bonboniera
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 797
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vit Pochman

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od bonboniera »

Tak ja se taky pridam do diskuse. Alfa myslim pujde do kopru. Nepreju ji to, je mi sympaticka, ale nema co prodavat, respektive cim vydelavat. Nema penize na vyvoj.
Kdovi, kdy problemy zacaly, ale giulietta byl osklivej nesmysl a pak giulia... v dobe, kdy prisla na trh, urcite svet cekal na sedan s pohonem zadni napravy... Tady dira na trhu rozhodne nebyla. Neprodavala se od zacatku, nebude se lip prodavat ted, uz to skoro bude vybehovej model.
Stelvio drahy, at ho maji v nabidce, ale at maji neco pod nim. Na co lidi budou mit, co jim bude delat prodeje, vydelavat na zbytek. Jejich radoby sportaky, jak se vubec jmenujou, 4c a 8c?, strasnej provar. Na to uz jim nikdo davat penize nebude.
Nemit subaru kombi nebo levnejsi sv a forestera, taky by melo problemy.
Alfu nezachrani vyroba ridicsky skvelych aut, kdyz se nebudou prodavat.
Jak prodavat damsky kabelky. Obchodnici by chteli prodat jednu za deset tisic s poradnym vyvarem, ale malokteremu se to povede. Vetsina musi prodat deset kabelek s mensim ziskem.
A jen takova poznamka, jen muj osobni postreh z prosince. Muj norsky kamarad si v lete 2019 koupil lehce jetou giulii, krasny auto v krasnym stavu. V prosinci me nekam vezl a zastavil se u prodejce, chtel domluvit nejaky servis. Ja vystoupil z auta, sel se podivat dovnitr, a nejakej sefik kravatak se me ptal, jestli mam nejake prani. Rikam ne, jen cekam na kamarada, co si domlouva termin. Ale zeptal jsem se ho - kdyby to s alfou dopadlo spatne, jak by to pak bylo se servisem? Delali byste ho porad vy? A on ze jo, ze by servis pokracoval. Ze by to bylo jako se saabem, tam servis taky bezel normalne.
Normalne mi prislo divny, s jakym klidem to komentoval. Jak kdyby uz snad neco vedel nebo mel pripraveny.
Subaru Outback 3.0R, 5AT, 2009
Uživatelský avatar
Stekem
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 422
Registrován: sob pro 03, 2016 2:23 pm
Bydliště: Západ

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od Stekem »

Nedá mi to, ale znám hodně lidí s BMW, kteří s tím zažívají takové věci, že mi to hlava nebere. Motory se sypou, Xdrive je prostě komedie, elektronika problémy, podvozky problémy, atd. Kolegovi vedle z kanclu začala X5 klesat na pravou stranu. Prostě jen tak. Pak mu pro jistotu odešel rovnou motor. Teď má novou X6, ale jen kvůli tomu, že BMW si odkoupila zpět tu X5. Další se zbavuje 5 v combi v M paketu, kdy během 40 tis km museli 4krát dělat všechny adaptivní tlumiče. Pak se začal odpojovat Xdrive, přehříval se. Taky na prodej. Je mi jasné, že tu stejnou zkušenost má skoro každý akorát s jinou značkou, ale já mám současné BMW zafixováno jako absolutní střep. Bohužel obdobně se zhoršilo třeba i moje oblíbené Volvo.
Co se týče Alfy, tak 159 se mi vždycky líbila. A za Qiulií a Stelviem se otočím vždycky. Zvlášť, když narazím na QV.
Pamatuju na video R. Chvaly, kde v Itálii jezdili se Stelviem a Qiulií. To měl pak člověk potřebu vlastnit Alfu. :)
Rozhodně nechci přilévat do rozjeté diskuze, ale jelikož obě zmíněné značky mě nějak pozitivně či negativně oslovují, tak jsem to chtěl doplnit. :)
Subaru Outback 2.5i X Special Edition MY2019

Subaru Outback 2.5i Sport ES MY2015
Mondeo Mk4 r. 2012
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1306
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od PeteBiggy »

Bonboniera: S tím příchodem sedanu v dané době nelze nic jiného než jednoznačně souhlasit. Ale to je právě Alfa, no :-) Prodejům by rozhodně pomohl kombík a to, že zařízli Giulii v kombajnu byla rozhodně chyba [!] S čím ale nemohu souhlasit, tak že by mělo být 4C jen rádoby sporťák. Bez jakýchkoliv emocí či snad urážek, tohle může napsat podle mě jen člověk, který o tom autě prostě nic moc neví. A další věc, se kterou nesouhlasím a kterou už napsal Roman, na kterého už jsem vzdal reagovat, že by Stelvio bylo předražené. Já si myslím pravý opak. Tak silný benzín ve čtyřkolce a s takovou technikou (podélně uložený motor, karbon, hliník kde se podíváš, jak je řešený podvozek…..) bych jinde do miliónu s DPH rozhodně nedostal. Co bych dostal třeba u toho BMW? Sotva X1, která by nedosahovala nejen výkonově, ale především technicky Stelviu nešahá ani po kolena >:( X3 by byla cenově už zcela jinde a i tak by to rozhodně nebyl lepší vůz, naopak. Slabší benzínovou Giulii jde udělat (nebo minimálně ještě loni šlo) za osm kil, velká část techniky zůstává, kdo jiný ti tohle nabídne [?] QV verze, ať už Jůlinky či Stelvia, s motorem přes 500k dělaným spolu s Ferrari.... rovněž srovnejte s jinými, cenově budou zcela jinde.... Takže, že by Alfy byly předražené, to si fakt nemyslím, člověk nemůže brát ceník. Za ten se tahle ta auta nenakupují. Slevy na skladovky a auta do výroby jsou u BMW a AR obdobné. Na X1 to bylo 33% na skladovku a 24% na auto do výroby. Ale to auto za tu cenu ani tak nestojí, kdežto to co ti nabídne AR ti nikdo jiný za tu cenu rozhodně, rozhodně nedá….. A jak to bude s AR do budoucna u Stellantisu uvidíme. Jestli mají Norové nějaké lepší informace nevím, já byl v kontaktu s českými a polskými prodejci naposled někdy na přelomu listopadu/prosince a obavy byly především jen z pokut resp. z Bruselu, co tam ty jelita ještě dalšího vymyslí…… Jinak každopádně dík za názor a zdravím do mého oblíbeného Norska ;)


Stekem: A doplnil jsi to moc hezky! =) Jde vidět, že Baworáky se neserou jen na severní Moravě, že by se jim snad tady nehezky dýchalo :-D A Rasťikovo video se Šulkem ze Stelvia a Lago di Garda, to už je taková klasika ,,,,| (*_^) |,,,,
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od newli »

PeteBiggy: pokud se auta prodavaji za vyrazne jinou cenu nez cenikovou, je to jen ku skode automobilky. Mozna bych si nekoupil jete podelane bawo a koupil neco noveho v zaruce. Mozna bych nemel ted BMW na blacklistu. Mozna ... Kazdopadne to te znacce podle me vubec nepomaha. Lidi, co chteji neco premiovejsiho, se nad tim pak ofrnuji. A lide, co by si to mozna dovolit mohli, tam ani nejdou. A cenova politika alfy? Ne kazdy si chce dovezt auto z polska. Znama si nakonec koupila jetou giulii z nemecka. Pritom pred tim dohadovala slevu na jetou alfu v imofe (jezdila na slovensku a mela natoceno asi 54.000 km). Prodejce nedal slevu zadnou (nebo max 10.000 Kc), pritom s tim nekdo privrel golfove hole (nebo nejakou tyc), takze to melo hyble viko kufru. Pak tam byly nejake odreniny. Fakt me nezajima, ze si auto nekdo koupi s 33% slevou nebo levne doveze z polska. Pro me tohle neni cesta a myslim si, ze nejsem jediny. At si pak alfa nestezuje, ze se jeji auta neprodavaji a klidne si zkrachuje. BTW ja rikam (a myslim to zcela vazne), ze pokud misto kombika vyrobila alfa hnusnou krabici zvanou stelvio (nic osobniho, ale pro me to je fakt strasne osklivy), tak si ten krach zaslouzi. Stejne jako si to zaslouzi restaurace ci jakykoli jiny podnikatel, ktery ma "web" jen na ksichtoknize :-DDD
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1306
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od PeteBiggy »

Newli: Ale ta procenta jsou právě u BMW, i jinde. To není vůbec jen o Alfě ;) A samozřejmě každého věc, já si pro to auto klidně ven dojedu. Tak jak jsem si XTčko dovezl z Estonska, Alfu z Polska, klidně tak bych si pro auto zajel i jinde. A co myslíš, jak to dělá nemálo ofico dealerů, třeba hnedle Subaru. Často jsou auta tady na salónech z Litvy, Dánska, Švédska, nemají jen vozy z ofico české distribuce. A proč asi? I z tohoto fóra tu jsou takoví lidi, co si to tady u nich koupili a o co jako jde? To auto prodané u nás z ofico distribuce není ničím lepší. Samozřejmě ale jen nové nejeté, já bych žádnou předváděčku nesnesl, natož ježděný vůz, a v Polsku už vůbec ne. XTčko jsem měl dva roky, pak si pro něj přijel pán, zaplatil mi ho tak hezky, že to nešlo odmítnout a vůbec neřešil, že auto bylo prodané v Estonsku. Chrochtal si blahem, že sehnal kousek v tomto stavu. Pokud auto není jinde ježděné, a nejlépe ani registrované, z mého pohledu není co řešit. Záruka je celoevropská..... A ono, každá země si dělá svou cenotvorbu. Třeba takové Maďarsko u AR jde cestou výrazně nižších ceníků, ale o to menších marží, resp. možnost procentuální slevy. Pokud mluvíš o tak moc jetých autech, všude možně, poškozených, přivřených holích bo co, to už je pro mne bazar Montecarlo a to, že to prodává ofico Imofa, to by pro mne rozhodně nehrálo žádnou roli. Ale pokud jde o nejetý zcela nový vůz, já v tom nevidím problém. Pro mě cena hraje roli, ale každého věc a volba..... :-)
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od dethroned »

Diskuze zajímavá, pravda bude jako vždy, někde uprostřed :-D
Taky mám v okolí pár příkladů servisní náročnosti BMW. Pětkovou řadu dokonce naše německá pobočka, jako služebáky, rozprodala.
AR má brácha 166, 2.5 V6 Busso, na plyn, jako daily car, furt jezdí, servis klasika asi jako Sůbo.

Ještě poznámka k obecně rozšířenému názoru, že Subaru sotva přežívá:
https://www.thetruthaboutcars.com/wp-co ... 10x458.png
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10658
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od podvlada »

dethroned píše: AR má brácha 166, 2.5 V6 Busso, na plyn, jako daily car, furt jezdí, servis klasika asi jako Sůbo.
To má ale jeden z nejspolehlivějších benzínů (a taky nejlepších >B-) )
Servis na tom bude v porovnání se Subaru podobně, to máš pravdu, akorát zrovna nejčastější servisní úkon - výměna oleje a filtru - je u Subaru hračka (Outbacka ani nemusim zvedat :-D) ale zrovna u Bussa je to práce hodná gynekologa, a je potřeba inseminačních rukavic až po rameno, protože než ten filtr jak ježka z klece vyndáš, máš olej až za trenkama :-DDD
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19151
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od hamoun »

to u subaru taky .. kdo to tu nedavno psal ... ? ze ma plny rukav oleje? :-D
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od dethroned »

Hoši, u subaru na to stačí velký kelímek od jogurtu (*_^) |,,,, a rukáv plný oleje se nekoná...
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“