Moje auto po Subaru

Odpovědět

Zase Subaru?

Zase, zase - jsem nadšen! :-)
97
48%
Ještě nevím - nejsem vázán na značku.
9
4%
Asi ne, jsou i jiné značky.
6
3%
Rozhodně ne, Subaru mě zklamalo.
3
1%
Jen pokud budou k mání nějaké rozumné modely.
32
16%
Další auto je v nedohlednu, zatím neřeším.
48
24%
Jiná odpověď - upřesním v diskusi.
9
4%
 
Celkem hlasů: 204

newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od newli »

Byl jsem dnes na zakladni diagnostice v bmw (a neco si vyzvednout), tak jsem si pri te prilezitosti pujcil asi na pul hodiny G31 ve verzi 330d. Byl jsem zvedavy, jak moc velky rozdil je to proti F-kove rade. Nebyla prilezitost to protahnout nejakou vetsi rychlosti, tak aerodynamicky hluk na 120-130 jsem nemohl otestovat. Velmi strucne bych me dojmy shrnul takto:

+ podvozek je o dost dal nez u F-kove rady. Tissi projem v mensich rychlostech, lepe pobira kanaly a jine nerovnosti/diry (i kdyz sem tam se rana taky ozve) a pneumatiky mnohem min huci v interieru (az jsem zapochyboval, zda je to runflat).
+ motor 330d me teda nijak zvlast nezaujal, ale jel jsme spis defensivne
+ head-up display je moc pekny (dost velky posun vpred)
+ ty divne budiky (nikoliv kulate a otackomer jede proti smeru hodiovych rucicek) v praxi vubec nevadi

- auto melo najeto 18.000 a po rovine a dobre silnici OK, vracel jsem se ale pres pahorkatinu a horsi silnice a tam uz si zaclo povrzavat a na hodne rozbite silnici to vrzalo cele (me F-ko je asi horsi, ale zasadni rozdil/posun v tom teda nevidim)
- ovladani dotykovymi "tlacitky" bylo znacne neintuitivni. Nevim, zda bych si na to zvykl. Musel jsem koukat na stredovy tunel, abych zjistil, kde je SPORT, kde COMFORT a tak. Malinke cudliky na ovladani svetek jsou vubec strasne (ale to clovek asi casto nepouzije - nechapu, ze nenechali klasicke kolecko).

Suma sumarum - moje pristi auto F31 M340i na 99% nebude.

Jo a vyrozumel jsem, ze jim odchazi diesely jak na bezicim pase. Kdyz to jen znici motor, BMW ho pry v ramci kulance vymeni. Horsi je, kdyz vam kvuli tomu shori cele auto ... to jsem se neptal, jak se resi :-)
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od seatik »

Pokud mohu za sebe, já už nic jiného než Subaru nechci. Nechám si svého Forestra XT 2007 a Outbacka 2020 dokud budou jezdit. Neumím si představit jezdit v jiné značce auta a to myslím vážně. :-)
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od sima »

Traveller píše:Měl jsem předchozí C5 2.2HDi, 98kW, MY2003 a naprostá spokojenost. Jen jsem lil naftu a po cca 150.000km jsem měnil ložiska v zadních ramenech. Jinak bezúdržbový povoz.
Jj mám plno známých s tímhle povozem, ještě s xantia clubu, tyhle auta jsou dost dobré, neserou se.
Veno gratuluji, mě se navíc C5 líbí, tak ať slouží.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od vena »

Simo dík,:-) moje paní je z auta nadšená .
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1988
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od suubaru »

Dělaly se c5 s benzínovým šestiválcem? Jak to jelo?
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od vena »

Jo,3.0 . mě to tenkrát nějak nesedlo,byl jsem se na jednu podívat a nevzal.
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
RudaK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 755
Registrován: úte zář 03, 2019 6:34 am
Bydliště: Ostrava

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od RudaK »

seatik píše:Pokud mohu za sebe, já už nic jiného než Subaru nechci. Nechám si svého Forestra XT 2007 a Outbacka 2020 dokud budou jezdit. Neumím si představit jezdit v jiné značce auta a to myslím vážně.
,,,,| (*_^) |,,,, Nemám tak dlouhou zkušenost a souhlasím ,,,,| (*_^) |,,,,
Já byl většinou spokojený s každým autem ale rozčilovali mě přístup pracovníků servisu .... ne všech ale vždycky se někdo našel :-/
Subaru Levorg 1.6 2019
Suzuki Swift 2015 mama car
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od romull »

newli píše:Byl jsem dnes na zakladni diagnostice v bmw (a neco si vyzvednout), tak jsem si pri te prilezitosti pujcil asi na pul hodiny G31 ve verzi 330d. Byl jsem zvedavy, jak moc velky rozdil je to proti F-kove rade. Nebyla prilezitost to protahnout nejakou vetsi rychlosti, tak aerodynamicky hluk na 120-130 jsem nemohl otestovat. Velmi strucne bych me dojmy shrnul takto:

+ podvozek je o dost dal nez u F-kove rady. Tissi projem v mensich rychlostech, lepe pobira kanaly a jine nerovnosti/diry (i kdyz sem tam se rana taky ozve) a pneumatiky mnohem min huci v interieru (az jsem zapochyboval, …
Tak to mě se G31 líbí a dovedu si ho jako další auto 340 d xDrive určitě představit. No a když to shoří, tak je to přece pojištěné, je ale potřeba zavčas vystoupit. Teď se ale hodně snaží i MB a RR, takže rozhodování nebude snadné. Mám na něj ale stejně ještě 2 roky =) . Třeba zjistím, že to chce něco vyššího, do čeho se mi bude líp lézt a bude to jasné :-D ........brrr SUV jako vyšité .....
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1988
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od suubaru »

romull píše:
Tak to mě se G31 líbí a dovedu si ho jako další auto 340 d xDrive určitě představit. No a když to shoří, tak je to přece pojištěné, je ale potřeba zavčas vystoupit. Teď se ale hodně snaží i MB a RR, takže rozhodování nebude snadné. Mám na něj ale stejně ještě 2 roky . Třeba zjistím, že to chce něco vyššího, do čeho se mi bude líp lézt a bude to jasné ........brrr SUV jako vyšité .....
2 roky jsou relativně dlouhá doba, ale za dva roky už spousta modelů nebude. Třeba outback už nepořídíme bez hybridního těžítka atd. Jsem si jistý, že zrovna outback je aktuálně hodně výhodná koupě. Od 799t...levnější už nikdy nebude.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od romull »

Tak to určitě, ale já mám jak píšu ještě čas a nové auto nechci, to už raději něco jetého a v záruce s cenou - 30% =) . Taky za ty dva roky snad zjistím, co se sype víc a co míň ;-D
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od newli »

romull: A jel jsi v te G31? Jinak k tomu pojisteni, aniz bych to ted studoval, tak skody z duvodu poruchy na voze byvaji ve vylukach, takze s tim zaplacenim (po vystoupeni :-)) bych si uplne jisty nebyl ...
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od sima »

suubaru píše:Dělaly se c5 s benzínovým šestiválcem? Jak to jelo?
Jo dělaly, dělaly se i xantie V6, ty jely jak z praku a tan krásný zvuk! Ve spojení s hydractivem(auto samo při vyšší rychlosti samo ztvrdlo, jinak to byla peřina, příjemně plavná a měkká) to byla v zatáčkách motokára. Brzdy ostré jak čert až šel žaludek napřed =) hydraulika brzd atd atd jednoduše ještě všechno jinak a spolehlivé. Zcela odlišné a originální auto a taky se tohle dělalo v kombíku, zvenku to auto vypadalo zcela nevinně áááále čert to byl. Jel jsem v tom párkrát a mazec, opravdu.
Veno C5 máš už nejspíš na pérech co? Nebo ještě zlaté gule, jako jízda s tímhle podvozkem byl zážitek, rozbité české silnice zmizely a já se furt divil co každý má, až jsem přesedl do "normálního" jiného auta a pochopil jsem :-/ :-) na takové panelovce D1 či neuvěřitelně šílené panelovce do olmíku co vede kol dálnice jsem necítil téměř vůbec nic, jen zvuky od kol jak ve vlaku :-)
Veno- věřím, že tvá paní je nadšená (*_^) |,,,,
Suubaru nevím odkud jsi, ale mám pár kámošů co tyhle auta mají, či měly- c5 s V6, třeba by jsi se chtěl projet...
Jinak se dělaly C5 HDI 3.0 či dělají??to jsem už ale nehledal. Opět kdysi ještě s hydrou-adaptabilní, včetně adaptabilního posilovače- skvělá věc.
https://www.auto.cz/citroen-c5-tourer-3 ... naky-66443
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1294
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od PeteBiggy »

suubaru píše: Jsem si jistý, že zrovna outback je aktuálně hodně výhodná koupě. Od 799t...levnější už nikdy nebude.
Tak u nás v republice nejspíš nee, ale jinak to zdaleka není nejlepší nabídka....
romull píše:Tak to určitě, ale já mám jak píšu ještě čas a nové auto nechci, to už raději něco jetého a v záruce s cenou - 30% . Taky za ty dva roky snad zjistím, co se sype víc a co míň
30% dolů za jeté auto? Jakože z ceníku? Dyk to jsem měl na funglovku i u XTčka, u Alfy to je pak ještě trochu jinde.... A jestli chceš BMW, tak to i tady v té naší usmolené končině je v podstatě standard 24%. Jak jsem pochopil, tak u modrobílé vrtule se v podstatě za ceník nekupuje vůbec....
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od romull »

newli píše:romull: A jel jsi v te G31? Jinak k tomu pojisteni, aniz bych to ted studoval, tak skody z duvodu poruchy na voze byvaji ve vylukach, takze s tim zaplacenim (po vystoupeni ) bych si uplne jisty nebyl ...
Jel, a ten podvozek i motor jsou famózní. Jak je to s pojištěním netuším, ale kdyby to bylo ve výluce, tak je potřeba když to chytne s tím ještě někam trošku vrazit, aspoň vyzkoušíš pytle, je to děsná petelice =) ....... ale raději trošku víc, jinak nevyletí :-D .......
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od romull »

PeteBiggy píše:
Tak u nás v republice nejspíš nee, ale jinak to zdaleka není nejlepší nabídka....



30% dolů za jeté auto? Jakože z ceníku? Dyk to jsem měl na funglovku i u XTčka, u Alfy to je pak ještě trochu jinde.... A jestli chceš BMW, tak to i tady v té naší usmolené končině je v podstatě standard 24%. Jak jsem pochopil, tak u modrobílé vrtule se v podstatě za ceník nekupuje vůbec....
Pokud to bude třeba rok staré a s 8 kkm, tak je i 30% znát, vždyť ceníková cena slušně vybaveného auta je přes 2 mega. Teď ale ceny celkem padají, protože se neprodává, tak kdoví, jak by k tomu přistoupili, ale co bude za ty dva roky netuším. Jen je nesmí přestat dělat, protože by moc stouply na ceně :-(
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“