Moje auto po Subaru

Odpovědět

Zase Subaru?

Zase, zase - jsem nadšen! :-)
97
48%
Ještě nevím - nejsem vázán na značku.
9
4%
Asi ne, jsou i jiné značky.
6
3%
Rozhodně ne, Subaru mě zklamalo.
3
1%
Jen pokud budou k mání nějaké rozumné modely.
32
16%
Další auto je v nedohlednu, zatím neřeším.
48
24%
Jiná odpověď - upřesním v diskusi.
9
4%
 
Celkem hlasů: 204

newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od newli »

Jeste jeden postreh, ktery me zaujal, ale uprimne - nevim, zda by se subaru zachovalo lepe. Verim, ze ano, ale mozna uz je to jen nostalgicke vzpominani :-) Otacel jsem se rano u kamarada na zasnezenem (betonovem/dlazdicovem) placku pred bytovkou a zacouval jsem do odvodnovaciho kanalku. Podle tvaru tipuji na takove betonove U profily, ktere jsou sice docela nizke, ale maji +/- polomer jak kolo od auta. No uz jsem nevyjel. Dvakrat jsem zkusil pridat plyn smerem do predu a rikam kurva. Kamarad, no on je tam odvodnovaci kanalek, mam jit tlacit? Ja na to - kurva, tos to nemohl rict driv?! (pres ten napadly snih to nebylo videt). Vylezu ven a nastesti se dalo zacouvat jeste trochu k domu. Asi jak to bylo mirne z kopce a k zadku se pripojil i predek, zacouvat - tedy vycouvat z toho kanalku to slo (dopredu ani o pid). Pak uz jsem to prejel smerem dopredu za vyuziti setrvacnosti. Ale uz to skoro vypadalo, ze budu shanet na mirne naklonene rovine na cca 7cm snehu odtah :-D

BTW nejake zkusenosti s tim DSG, pripadne sestivalci/osmivalci TFSI od audi?
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Cheza
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1227
Registrován: úte úno 14, 2017 10:32 am

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od Cheza »

emve píše:
Jojo, Cheza top hláška, že když 2x jel na sněhu, tak byla vždycky i mlha, takže určitě mlha byla a je to prasárna, .....neskutečné, co někteří jedinci dokážou vyplodit... a myslí si, že někdo je na jejich domněnky zvědavý
Nikde ve svých příspěvcích nevidím napsáno, že jsem jel 2x na sněhu, mlze, prasárně atd. Jsi střízlivej?

Řečí tvého kmene...abys to pochopil...psal jsem jen o ohleduplnosti....při předjíždění jedincem....výrazně vyšší rychlostí...za horších podmínek....což asi byly....když všichni ostatní jeli 60-80 km/h....a sám newli přiznal...že by nezastavil v případě nějaké krizovky.

Končím s OT.
Subaru Impreza WRX MY 2008
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1295
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od PeteBiggy »

námořník píše:To jsem zvědav co jsi vybral ty
No ono rozhodně nejde říci, co jsem vybral. Ale je to konečně něco, co mě zase jednou nadchlo - Alfa Romeo Stelvio. A prý se to kupodivu ani nesype, aspoň zatím teda :-D Ale finančně to je trošku over :-/ No uvidíme...


--------------------------------------------


Jinak vidím, kvalitní debata <:-< S takovou to tu za chvíli bude jak na auto.cz >:-&
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
bonboniera
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 797
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vit Pochman

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od bonboniera »

Sypat se to nemuze, kdyz se to neprodava.
Subaru Outback 3.0R, 5AT, 2009
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od newli »

Stelvio? S jakym motorem? Ja se nedavno svezl v Giulii 2.0T Veloce AWD (280 koni) a celkem me to mile prekvapilo :-) Ale chtelo by to preci jen par veci vylepsit, jako napr: interier, motor ma rezervy a nejde tam vypinat ESP, dokonce snad ani potlacit (jen prepnout na dynamic mod). Pro me dost nepochopitelne! Nicmene sedacky i posed za volentem vynikajici. A rizeni sice bez nejake velke zpetne vazby, ale krasny maly volant a pomerne ostre - na dnesni dobu dost dobry.

EDIT: cheza - ano, krizovku bych neubrzdil, ale predvidatelne jsem jel. Aneb nevim, co by to muselo byt za krizovku, abych mel problem. Pokud jezdis tak, ze ustojis veskere krizovky, tak asi jezdis na dalnici v noci max. 80, ne? Co kdyby neosvetleny chodec!? A to se stava nekolikrat za rok, mimochodem. Ale nechme toho, nebyls tam, tak bych to dal nerozvadel.
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od námořník »

PeteBiggy píše: No ono rozhodně nejde říci, co jsem vybral. Ale je to konečně něco, co mě zase jednou nadchlo - Alfa Romeo Stelvio. A prý se to kupodivu ani nesype, aspoň zatím teda Ale finančně to je trošku over No uvidíme...


--------------------------------------------


Jinak vidím, kvalitní debata S takovou to tu za chvíli bude jak na auto.cz
:-) tak ať se ti daří, ať vybereš cokoli :-).
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1295
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od PeteBiggy »

To Newli: No jasně, že benzín 280 :-) Jinak jedno z nejstrmějších řízení z daných aut vůbec a že by tam nebyla odezva bych neřekl. Jinak já se teda měl možnost svézt krátce a jen v té 200 k verzi a na to že to bylo úplně surové, tak i to se mělo celkem k životu. Jakože raději bych samo tu 280, ale pokud by to měla být zase absolutní funglovka, tak ta dvousetkoňovka by byla bohužel dostižnější/reálnější >:-& Nikde jsem zatím pořádně nezjistil, co tam jsou za rozdíly mezi těmi verzemi. Zda to je je jen softwarově řešeno a nebo tam jsou jiná střeva, turbo či dokonce i nějak jinak nadimenzovaná ta ZF8? To ale asi nee. Každý mluví jinak, můj tip je, že možná to trochu jiné turbo tam bude. Jinak ano, ESP jde jen potlačit, nelze zcela vypnout, ale to už dneska bohužel u hodně aut. Hele to je všude něco, na každém autě najdeš spoustu věcí, co ti vadí, to je marná snaha najít absolutní top, co ti vyhovuje. Takové auto, které bych měl vysněné, tak se možná ani z poloviny nedělá, takže asi tak. Ale musím říci, že tohle to mě fakt oslovilo a jízdně i za tu chvilku jsem si řekl, jooo, tak tohle to by mohlo být ono. I jako celek mi to tak pro mou potřebu, chtění/co od auta očekávám a tak nějak jako komplexní balíček pro mou osobu docela dává smysl....
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1295
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od PeteBiggy »

námořník píše:
tak ať se ti daří, ať vybereš cokoli .
Děkuji Jirko ;)
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od newli »

Ale jo, kdyby to delali v kombiku (giulii), tak to mam asi doma misto bmw. Nicmene automobilka, co misto kombiku radsi vyrobi SUV, si podle meho nazoru zaslouzi zkrachovat :-DDD

Nicmene by me zajimalo, jak asi jezdi Stelvie v tom sestivalci. Tam (ted to nevim, ale predpokladam) bude torsen. Kazdopadne to delaji v AWD, coz sestivalcovou giulii ne. No ale oba sestivalce uz jsou asi mimo mou kategorii, takze vlastne se vracim k tomu, ze kdyby byla giulia 2.0T 280 sportwagon, koupil bych si ji novou a mozna byl spokojenejsi. Mozna ...
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1295
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od PeteBiggy »

newli píše:Ale jo, kdyby to delali v kombiku (giulii), tak to mam asi doma misto bmw. Nicmene automobilka, co misto kombiku radsi vyrobi SUV, si podle meho nazoru zaslouzi zkrachovat

Nicmene by me zajimalo, jak asi jezdi Stelvie v tom sestivalci. Tam (ted to nevim, ale predpokladam) bude torsen. Kazdopadne to delaji v AWD, coz sestivalcovou giulii ne. No ale oba sestivalce uz jsou asi mimo mou kategorii, takze vlastne se vracim k tomu, ze kdyby byla giulia 2.0T 280 sportwagon, koupil bych si ji novou a mozna byl spokojenejsi. Mozna ...
Ty seš vůl :-D Ta averze vůči SUV mě baví.... Já taky nepotřebuji krabicoidní SUV, stačil by mi jen trošek přizvedlý podvozek. Ale... no do téhle diskuze bych snad ani raději nezabředával....

Jinak QV (2,9 šestiválec 510 k) má samosvor, ale ne Torsen. A pozor, ten můžeš mít na přání i v té 280k čtyřválcové verzi. A ani to tolik nestojí....
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od newli »

V nekolika SUV jsem jel a vsechny tyto jizdy me presvedcily, ze to je uplne na hovno. Alespon pro me a v tomto veku.

Jinak jsem nasel nejaky clanek, kde to popisuji technicky:

https://automobilrevue.vshcdn.net/rubri ... 47308.html

Samosvor v zadu je fajn, ale ta mezinapravova spojka bude neco jako xdrive (pripojovany predek)
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1295
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od PeteBiggy »

No, jak jsem psal, do otřepané debaty nízké placky vs. SUV bych se nerad pouštěl....

A ano, je tam preferovaný zadek a připojitelný předek, je tam mezinápravová spojka Magna Steyer. Ale přečti si srovnávačky Giulie QV a Stelvia QV (je jich na webu víc) a tam píšou, že na mokru nebe a dudy. Tak jak se Jůlie chová nesnesitelně přetáčivě, tak Stelvio údajně adhezně top, a když už, tak spíše nedotáčivě. Což mě třeba udivuje, pač ten předek je prostě jen připojitelný. Tzn. za normálních podmínek by mělo jít 100% do zadu. Na rozdíl od X-Drivu, který je u podélně uložených motorů (jako máš ty) myslím 40-60%. Tzn. že by permanentně tam mělo jít dostatek % na ten předek i za ideálních podmínek. Takže když ti tohle přijde na sněhu nesnesitelně přetáčivé, tak nevím nevím jak by to bylo u pouze připojitelného systému preferujícího zadek. Aspoň logika říká, že ta připravenost reakce by měla být ve prospěch toho stálého pohonu. Ovšem dle testů u Stelvia jízda i na sněhu jistá, nevím, nemám bohužel zkušenost.
Jinak pokud ti jde o vypinatelné ESP, tak zrovna QVčko ho myslím vypínatelné má ;) Tam ti ale budou třeba zase vadit vypínatelné válce :-D Nehledě na cenu že...
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od newli »

Souhlas, SUV neresme. Mit treba chalupu, nebudu chtit nic jineho, za 15 let mozna i bez chalupy :-)

Jak rikam, ja nevim, jak presne ten xdrive funguje. Z toho mala co vim (je tam taky spojka) by to mohlo byt podobne tomu stelviu. Ten pomer 60:40 jsou podle me jen marketingove kecy a ve finale to asi bude pomer v okamziku maximalne sepnute spojky. Ale jak rikam, varim dost z vody ...
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19080
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od hamoun »

newli píše: BTW nejake zkusenosti s tim DSG, pripadne sestivalci/osmivalci TFSI od audi?
osobni jen kratka projizdka, ale "sleduju" sefa :)

zkusenosti se starym 4.2i (osmivalec atmo) v s5 ...
odchazely pravidelne civky. nestaly malo. nakonec sef vozil jednu v kufru preventivne ...
najeto asi 200tkm, pak v podstate neprodejne ... auto v ok stavu slo za snad 120tkc ...

sestivalec turbo 3.0 v s5 (nasledovnik minuleho)
motor po 150tkm uplne bez problemu

obecne mi prijde, ze s6 (nebo rs4 - coz byva motorove podobne) je bezne neuzivitelne ...
zmena muze byt u tech petivalcu 2.9l ...
vypadaji vyborne .. ale jsou v autech, ktera jsou cenove mimo realitu
škoda superb
ex WRX 2008
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od vrgada »

jezdi se stylem omezene duvery, tj. clovek neocekava na silnici veci, co tam nemaji byt, takze ano, jede po tme po dalnici rychleji nez 80. Mimochodem muj soused rozmlatil predek na D1 v osmdesatce ve zuzenem miste v noci predek auta, primo pod kola mu skocila srna prebihajici od stredovych svodidel ke kraji. Videl jsem video z palubni kamery-nechtel bych to zazit. A odstavene auto v terennim doliku uz jsem zazil, taky nic moc, neubrzdil bych to, nastesti v protismeru kamion zrovna nejel. Tomu se rika osud, ale rozhodne mu neni treba jit naproti. Taky mam za sebou radu veci, na ktere s odstupe nejsem zrovna pysnej. Ale jsem pokorne rad, ze se nic nestalo a nechlubim se jakej jsem ridicskej king a jaky mam super auto a ostatni jsou opatrni zdrzujici blbci.
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“