Moje auto po Subaru

Odpovědět

Zase Subaru?

Zase, zase - jsem nadšen! :-)
97
48%
Ještě nevím - nejsem vázán na značku.
9
4%
Asi ne, jsou i jiné značky.
6
3%
Rozhodně ne, Subaru mě zklamalo.
3
1%
Jen pokud budou k mání nějaké rozumné modely.
32
16%
Další auto je v nedohlednu, zatím neřeším.
48
24%
Jiná odpověď - upřesním v diskusi.
9
4%
 
Celkem hlasů: 204

PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1309
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od PeteBiggy »

bushman1 píše:Když se vrátím ke svému dotazu, tak mě z toho zatím nejlíp vychází XV s 2.0 a MT. Má nižší hmotnost než Forester, takže při stejném pohonu to bude o chloupek svižnější.

Ale i ten Golf R mě docela mile překvapil, když jsem se díval na inzeráty.
Rok 2012 se dá sehnat za lehce přes 400 tisíc, což není tak hrozné. Čekal jsem to mnohem výše.

No tak máme výhledově o čem uvažovat.
XV 2,0 v manuálu můžu jen doporučit. Ovšem pokud mohu doporučit, tak bych bral od 2014 výše, kdy už je o dost lepší podvozek, hlavně zadní náprava, která u prvních dvou ročníků údajně dost odskakovala. Nemám však osobní zkušenost s úplně prvními XV z počátku výroby. A taky by už mělo být trochu lepší odhlučnění, i když jako 2016, která už má v kastle Thinsulate vlákna a co jsem měl já, to určitě není. Tam mám srovnání. Každopádně pokud je nereálná MY2016, tak bych se zaměřil od 2014 výše s tím, ať už je to po té modernizaci.
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3629
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od bushman1 »

GordiK píše:A po par desitkach let bydleni v Novohradskych horach tvrdim, ze pohon vsech kol je prijemna zbytecnost - i s predohrabem clovek v CR vzdy vsude dojede (vzhledem k tomu, ze v zadani neni min. svetla vyska predokladam, ze je ctyrkolka jen kvuli snehu, kterej se posledni leta v CR nevyskytuje...). Takze je otazka, zda je nutny na ctyrkolce bazirovat. Pokud to ma jezdit po dalnici a prvnich tridach (jinde vykon netreba), tak bych pred pohonem vsech kol uprednostnil jizdni vlastnosti, odhlucneni a vykon. Ale zalezi na vkusu kazdeho soudruha.
Auto má jezdit 80% po okrskovkách a 20% město.
A zrovna v naší oblasti sníh je pár měsíců v roce a sype se jen štěrk, nesolí se. Takže sníh se drží na silnici docela dlouho. A to i letos, přestože v blízké Plzni už je dávno sucho.

Dále, pokud je čtyřkolka permanentní, tak dává smysl i v létě kvůli lepší adhezi. Samozřejmě to nepoznáš, pokud nejezdíš svižněji.

Služební auto mám předohrab a souhlasím, že bez čtyřkolky se dá žít.
Ale je velmi příjemné ji mít.

Outbacku 2.5 z 2012 by se rád vyhnul, protože to je z mého pohledu velmi nehezké auto. Doma mu říkáme Mastodont.
Nová generace už mi nevadí.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od spm »

Hlavně u (funkční) čtyřkolky to jde ruku v ruce s jízdníma vlastnostma... na suchu je to asi fuk, ale stačí jenom aby zapršelo a už se to chová dost jinak...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
clay
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2276
Registrován: stř črc 07, 2010 10:53 pm
Jméno a příjmení: Michal Šprachta
Bydliště: Cerkytle - Svatá Kateřina - Borová
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od clay »

Stačí jen, aby Tě někdo vyhnal na krajnici, nebo hluboká kaluž, a pak je vše o něčem jiném, někdy i o životě. Čtyřkolka je pro mne otázkou aktivní bezpečnosti. Clay

Odesláno z mého Nokia 7 plus pomocí Tapatalk
Sny se mají plnit.....Subaru bez kompromisů !!!
Subaru Outback H6 3,6 2010
GordiK
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 179
Registrován: pon lis 20, 2017 9:34 am
Bydliště: Novohradský hory

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od GordiK »

Ctyrkolku je prijemny mit, nemusim odhazovat snih kolem baraku, to je fakt. Proste sednu a ono se to vyhrabe. Bohuzel se ctyrkolkou plati dvojnasob, ze neni problem vyjet, ale ubrzdit - a i s predohrabem jsem se malokdy zapotil, ze nevyjedu, ale i se Subaru jsem se uz parkrat bal, ze neubrzdim... Je mozny, ze ctyrkolka ma pozdejsi nastup aqaplaningu - na druhou stranu nekdo dokonce rika, ze se stabilizacnim systemem je to prast jako uhod - nevim...

https://www.youtube.com/watch?v=BuylEsWI3DI

Takze bych hledani nezuzoval na ctyrkolku a tim by se otevrela moznost pro celou radu aut - tudiz bude vetsi sance najit neco v dobrym stavu. Osobne bych teda koukal i po RAVkach, CX5 - a nakonec ani Mazda6 neni spatny auto, Honda CRV... A hned je z ceho vybirat, ne? Akorat teda ta dynamika nebude v zadnym z uvedenych prikladu o moc lepsi nez u Subaru...
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49212
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od VDC »

Tak ono se dá celkem pohodlně žít jenom s jednou nohou. Taky se i s jednou nohou dostanete všude. Mít nohy dvě je taky jenom takový příjemný bonus. To je podobný jak s těmi pohony jedné či obou náprav... :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od romull »

spm píše:Hlavně u (funkční) čtyřkolky to jde ruku v ruce s jízdníma vlastnostma... na suchu je to asi fuk, ale stačí jenom aby zapršelo a už se to chová dost jinak...
Na suchu je někdy 4x4 i na obtíž, na mokru nebo sněhu se to ale rychle a výrazně mění =)
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
GordiK
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 179
Registrován: pon lis 20, 2017 9:34 am
Bydliště: Novohradský hory

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od GordiK »

@ romull

Pravdu ma predseda - proto misto prip. 2WD RAV4 nebo CRV doporucuji Ladu Niva. Tak stoji nova kolem 300 tisic, a pokud je jizda s pohanenou jednou napravou stejne omezujici jako zivot bez jedny koncetiny, tak detaily jako podvozek, vykon, vybava, bezpecnostni asistenti atd. u vyberu auta nestoji za rec...

Proste jsem chtel na zaklade svoji zkusenosti s provozovanim auta v horach rict, ze nechapu, k cemu je v CR NUTNA ctyrkolka, pokud fakt clovek nebydli naprosto mimo civilizaci (ze je dobry ji mit chapu). Ten soubor pozadavku - benzin, manual, ctyrkolka, do 300 tisic, od 2010 - vyber kandidatu omezuje na par modelu, u kterych navic je k dispozici na trhu jen par kusu (kolik je v nabidce benzinovejch XV s manualem...) a bude dost problem neco kloudnyho najit.
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3629
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od bushman1 »

Ctyrkolka rozhodne neni nutna. Az budu resit novy sluzebak, tak nez mit haldex, tak radsi budu chtit v te cene jiny prvek vybavy. Ale zene bych ji rad dopral.

Navic jsme si zvykli v rodine na Subaru, mam k dispozici slusny servis a uplne se mi nechce si zase zvykat na novou znacku (Mazda, Honda,...) a hledat jiny servis.
Jeste tak na VW mam dobry servis.

Pokud bude v nabidce jen par manualnich XV, tak s tim nemam problem. Kdyz jsem ted kupoval STI, tak jsem v CR vybiral ze tri aut, v Nemecku ze tri a ve Svycarsku z peti, takze jsem zvykly na maly vyber.

Asi nema smysl tady resit, jak hodne pomaha jizdnim vlastnostem stabilizace a jak ctyrkolka. Mam to vyzkouseno z ostrych jizd s STI a RS, ale zena takhle ostre jezdit nebude :-)
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
GordiK
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 179
Registrován: pon lis 20, 2017 9:34 am
Bydliště: Novohradský hory

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od GordiK »

Hele, tak abych jen blbe nekecal - dloulitra XV s manualem z roku 2012 mam, Bushmane. Celkem pravidelne bejvam v nedeli odpoledne v Budejcich (Ceske Budejovice... :-) ).

Takze pokud budes mit s pani zajem, rad vam toho svyho zazraka predvedu, abyste meli predstavu jak to jede.
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od romull »

GordiK píše:@ romull

Pravdu ma predseda - proto misto prip. 2WD RAV4 nebo CRV doporucuji Ladu Niva. Tak stoji nova kolem 300 tisic, a pokud je jizda s pohanenou jednou napravou stejne omezujici jako zivot bez jedny koncetiny, tak detaily jako podvozek, vykon, vybava, bezpecnostni asistenti atd. u vyberu auta nestoji za rec...

Proste jsem chtel na zaklade svoji zkusenosti s provozovanim auta v horach rict, ze nechapu, k cemu je v CR NUTNA ctyrkolka, pokud fakt clovek nebydli naprosto mimo civilizaci (ze je dobry ji mit chapu). Ten soubor pozadavku - benzin, manual, ctyrkolka, do 300 tisic, od 2010 - …
Je fakt že to zadání spoustu dobrých aut do výběru nepustí, jenže člověk si tak nějak zvykl a už bych předohrab, nebo zadohrab nechtěl .....no možná jako druhé auto kabrio na léto ;-D . Takže + 200 PS, 4x4 a kombi, i když třeba i meší, jezdím většinou sám, ale cpu tam občas měření a spoustu kolíků a různého harampádí :-D ..... A čtyřkolka není jen o sněhu, s Otíkem jsem jezdil na Dyji na ryby do míst kde se odvážil jenom málokdo v létě i v zimě .....a postřeh starý dva dny: když jsem se vracel domů, tak jsem dojel kolegu s BMW 330i co jel za sypačem 50 a určitě si to užíval :-D , tak jsem je předjel a druhý den mi prozradil, že to taky zkoušel, ale vzdal to, prý se mu to roztancovalo a byl rád že nepadl do škarpy ..... ona má v 10 cm sraček ta nepoháněná přední náprava celkem slušný odpor a ztrácí vedení ....
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od spm »

To máš tak: v druhým autě mám motor s výkonem 39kW. Taky jsem s ním jinak zatím všude dojel. Takže bys mohl taky říkat, že k čemu potřebuje takový výkon, když v ČR úplně stačí 50 koní na ježdění po silnici. Nebo třeba airbagy. Já jsem nikdy neboural, takže airbagy jsou taky úplně k ničemu, ne? A vůbec celý to auto je k ničemu, může jezdit vlakem a autobusem :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
GordiK
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 179
Registrován: pon lis 20, 2017 9:34 am
Bydliště: Novohradský hory

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od GordiK »

Mas svatou pravdu, SPM. Pro drtivou vetsinu obyvatel velkomest je financne mnohem vyhodnejsi si auto v pripade potreby za par stovek na den pujcit, nez ho mit kvuli par tisicum km za rok stat pred barakem... Takze bokud by Bushman bydlel treba v centru Prahy, byla by opravnena otazka, jestli vubec vlastni auto v dobe carsharingu potrebuje...

Myslim, ze smyslem kazdy diskuze je vymena nazoru, aby obe strany ziskaly novej pohled na vec (kdo si je svym nazorem jistej, nema potrebu se ptat na foru, ze....). Pokud se chceme na foru jen utvrzovat se svych vlastnich nazorech, tak si holt Bushman musi koupit Subaru a nechapu, proc sem vubec pise...
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3629
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od bushman1 »

GordiK píše:Hele, tak abych jen blbe nekecal - dloulitra XV s manualem z roku 2012 mam, Bushmane. Celkem pravidelne bejvam v nedeli odpoledne v Budejcich (Ceske Budejovice...
Diky za nabidku.
V lete mozna pojedeme na vikend do Krumlova, tak bychom to mohli spojit.
Ja bych vzal Stihacku a usporadali bychom mini Subaru sraz :-)
Detaily kdyz tak pres SZ.

Jinak, kdybych mel jasno, tak sem nepisu. Spis sonduji, jake jsou moznosti.
A puvodne jsem chtel napsat podminku 200HP+ a to uz bych byl uplne u Subaru nahrany a mohl bych koupit maximalne WRX z Ruska.
Ale snizil jsem limit a zene by to mohlo stacit.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49212
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od VDC »

Gordíku myslel jsem to pochopitelně v nadsázce.
Ale protože jezdím čtyřkolky více než půlku svého řidičského života, tak vím, jak strašně omezující je ji nemít.

Ale jasně, každý máme jiné priority. Proto taky vůbec neházím žádné autotipy.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“