Moje auto po Subaru

Odpovědět

Zase Subaru?

Zase, zase - jsem nadšen! :-)
97
48%
Ještě nevím - nejsem vázán na značku.
9
4%
Asi ne, jsou i jiné značky.
6
3%
Rozhodně ne, Subaru mě zklamalo.
3
1%
Jen pokud budou k mání nějaké rozumné modely.
32
16%
Další auto je v nedohlednu, zatím neřeším.
48
24%
Jiná odpověď - upřesním v diskusi.
9
4%
 
Celkem hlasů: 204

Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od Kolben »

imagiag píše:Nejeli jste někdo v novém superbu scout v benzínu? Docela se mi to líbí jako ekonomická varianta nástupce za otb 3.6 až na to přijde - 200kw, jakoby4x4, vyšší, velikost podobná outbacku... je to slepice a chybí tomu 2 válce, ale další vozy na seznamu jsou výrazně dražší
Co se prostornosti v interiéru tyče tak je outback proti superbu prcek kam se nic nevejde. Tohle ani srovnat nejde. Kufr má Superb ohromnej. Jinak kdyby Tě cokoli zajímalo klidně se ptej. Nějaký zkušenosti s tím už mám.


Sent from my XsMax using Tapatalk Pro
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
imagiag
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 384
Registrován: úte srp 23, 2011 2:30 pm
Jméno a příjmení: Petr Vlk
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od imagiag »

dík, s tou prostorností jsem si to tak myslel, zajímá mě -

jak se chová ten 200kw 2litr - z 3.6 jsem zvyklý, že ani na dálnici není slyšet motor (pokud se nejede 180+ v německu), že to celkem pojede mi je jasný :)

pak ten 7stup automat, ve srovnání s měničem co máme v H6 - subaru třeba po brzdě na kruháči často kopne

a poslední jízdní komfort - trochu čekám, že superb bude tvrdší/víc drncat?

já si samozřejmě pak dám kolečko předváděcích jízd pro osobní dojem, ale teď to za zimních večerů začínám řešit, tak jsem si říkal že se zeptám :)
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od Kolben »

Ja mám ještě posledního bez fitru pevných částic. Takže mám ještě 206 kw a sestikvalt. Ten motor točí trosku víc na sestku ale ve vysokých rychlostech je v tom relativně klid. Motor je slyšet ale neruší to. i při 250 z toho nemáš pocit ze by se to mělo rozsypat. Ještě díky adaptivním podvozku to auto ve vyšších rychlostech jakoby ztuhne a dava Ti takovej peknej pocit jistoty. :-)))))))) Automat je super. Chce si na to trochu zvyknout. Nějaký kopání, skubani a pomalý rozjezdu se nekonají. Komfort je opět závislej od adaptivniho podvozku. Pokud si ho příplatis což doporucuju ( možná ho scout má v základu kuli ofroad módu) tak při nastavení na comfort si plujes jako v bavlnce. Nic Tě neruší. Ani řízení, ani hrboly, ani převodovka. Vše se taky dá nastavit individuálně. Takže můžeš mit vše ve sportovním módu a přesto se nechat kolebat podvozkem.



Sent from my XsMax using Tapatalk Pro
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
imagiag
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 384
Registrován: úte srp 23, 2011 2:30 pm
Jméno a příjmení: Petr Vlk
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od imagiag »

dík za rychlou odpověď :)
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od emve »

Hodně zajímavý počin, duchovní nástupce Delty, Eva, STI..... Toyota příští rok vyrobí homologační speciál pro WRC, Yaris GR-4. Poctivá čtyřkolka, 270 koní, 1100-1200 kg, manuál, klasická ručka, vytažené blatníky... hmm

Už byly první jízdy pro novináře a prej je to bomba. Před Vánoci vyjdou články.

https://www.whichcar.com.au/news/exclus ... a-gr-yaris
Přílohy
20191117_161731wm.jpg
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3623
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od bushman1 »

Docela jim to trvalo (jak kvuli odchodu z WRC pred dvaceti lety, tak i kvuli tomu, ze o tomhle uz se pise par let).
Ale jinak po uvedeni nove Supry dalsi vyborny sportovni pocin od Toyoty.
Konecne se zase zacali profilovat pryc od aut pro duchodce (pominu-li jejich off road divizi) a ukazuji zuby.
Tesim se na to auto.
Kdyz uz i "pitoma" Skodovka muze mit kladivo v podobe Fabie R5, proc by Toyka nemohla jit jeste vyse.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3419
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od mari75 »

Pozor, nechci měnit, jen by mě zajímal názor na Ford Kuga 2.0 tdci 4x4 110 kw. Dnes si ho totiž jako nového dovezl domů soused. Jaký je v něm systém 4x4 :-/ ? Má chatu na Bacově(Valaši budou vědět) po dost nepřístupné cestě, tedy hlavně za špatného počasí. Měl RAVku v naftě a Vitaru, obojí asi r.v.okolo 06.
Osobně se mi moc Kuga nelíbí. Říkal jsem mu, ať jde do Subaru, ale nelíbila se mu spotřeba :-) .
Prostě mě zajímá tady názor na toto auto ;-D , pokud s ním má někdo zkušenosti
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Uživatelský avatar
PetrAT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: pon dub 10, 2017 9:52 am
Bydliště: Beskydy

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od PetrAT »

mari75
Kuga 4x4 nafta je teď za supr cenu
Podvozkově velice dobré auto (forest je ještě lepší)
4x4 haldex, připojení je téměř neznatelné, poznáš na ledu
Vnitřní prostor , pracoviště řidiče, někomu vadí ten středový panel, je dost široký
Ale ergonomie je v pořádku (na rozdíl od Foresta SJ)
Místa tak akorát, SJ je prostorově lepší, kufr ok
Za 6kil 4x4 v dehtu , pro hromadu lidí asi jasná volba
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3419
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od mari75 »

Jj, přesně, za šest kil. Mě se ale třeba moc nelíbí. Šel bych do XV. Díval jsem se i na spotřebu toho Forda, která mě tedy vyloženě nenadchla. Sousedovi přeji jen to nej, tak snad nebude mít s tou naftou problémy. Budu to vše bedlivě pozorovat. Jak pojede na Bacov, tak se s ním asi domluvím, vezmu SJ a porovnáme
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3419
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od mari75 »

Petře a co je v SJ špatně na ergonomii? Já si ničeho špatného nevšiml
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od sima »

Mě se Kuga taky nelíbí, kastlí klasická dnešní SUV tuctovka, pro mě nic zajímavého. Interiér mě přišel naopak stísněný, navíc umocněné dnes tolik oblíbeným tank výhledem, fakt jsem se v tom necítil dobře, cena je snad ASI dobrá, ale já se v tom neorientuju.
Včil jsme jeli dva dny po sobě ve fungl novém Merglovi třídy V, Benz Vans, sedm člověkůůů, jelo se v tom fajně, auto drželo překvapivě dobře v zatáčkách! A to jsem seděl (záměrně) v třetí řadě sedadel, dálnice 140 taky v poho, necloumalo to autem, přitom byl i vichr. Výhled taky fajn, tohle já hodnotím furt dokola, je to pro mě důležité, mám rád přehled... mělo to max výbavu, tohle mě přišlo docela slušné auto na svůj účel, jen to nebude pro nikoho auto po subaru, že jo :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od catana »

Mno ja po ruznych a dlouhych vyzkumech se ustalil na Porsche Macan S. Je znat ze s darcovskym vozem Q5 nema moc spolecneho. Ma to preferenci zadku a nevadi mu s nim pohodit :-) Zakladem je mit konfiguraci co cloveku sedi, protoze tim se to auto zcela meni. Nechtel jsem SUV, jen trochu zvyseny podvozek a tohle je takovy kompromis co me nestve a dokonce ho mam celkem rad. Ac to NENI sportovni auto, chova se to jak si od auta predstavuju.
Ted predstavili model GTS s motorem 2.9 turbo (audi to ma v RS4), jen se snizenym vykonem, coz by bylo dokonale. Nicmene mimo cenove moznosti. Minus je vaha, s 2 tunami je to celkem bumbrlicek, ale skryva to dobre.
mari75 píše:Petře a co je v SJ špatně na ergonomii?

Muzu mluvit o posledni verzi SK s 2.5tkou, s nimz jsem par set kilometru stravil. Uz jen volant. Mas tam 15 tlacitek a 2 kolebky. Nektera tlacitka se mackaji, jina se "vytahuji". Displej je zpomaleny a trva mu nez zareaguje. Mas jeden displej mezi budiky, jeden na palubce a k tomu displej "radia". Na kazdem se zobrazuje neco a kazdy se ovlada jinak. Vypinani start stopu je hned vedle vypinani asistentu na pruhy napravo dole pod volantem, navic tak blbe, ze to poslepu vypnout chce cvik. Vypinani varovani eye sight mas u stropu. Zadni okna porad jeste nemaji automaticke stahovani.
K tomu veci jako ze Apple Car play ti prehraje hudbu a handsfree kdyz je bezdratove, pokud chces treba Google Maps, tak musis pripojit telefon kabelem.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
imagiag
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 384
Registrován: úte srp 23, 2011 2:30 pm
Jméno a příjmení: Petr Vlk
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od imagiag »

catana píše:Mno ja po ruznych a dlouhych vyzkumech se ustalil na Porsche Macan S. Je znat ze s darcovskym vozem Q5 nema moc spolecneho. Ma to preferenci zadku a nevadi mu s nim pohodit Zakladem je mit konfiguraci co cloveku sedi, protoze tim se to auto zcela meni. Nechtel jsem SUV, jen trochu zvyseny podvozek a tohle je takovy kompromis co me nestve a dokonce ho mam celkem rad. Ac to NENI sportovni auto, chova se to jak si od auta predstavuju.
Ted predstavili model GTS s motorem 2.9 turbo (audi to ma v RS4), jen se snizenym vykonem, coz …
Nezkoumal jsi GLC43 nebo C43 kombik? Ja to mam aktualne na vrcholu seznamu, proti Porsche o dost levnejsi (asi i na servis a pojisteni), neni to uplne one-man-one-engine ale porad je to asi o neco lepsi nez bezna seriovka...
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od emve »

Asi dobrý nápad si ještě koupit šestiválec... S novýma flotilovýma emisema 95g/km přichází další vlna downsizingu. Překvapilo mě, že nová Astra (tedy konkurent Golfu/Octavie) už má jen tříválce, benzínové 1,2 a 1,4 (ten výhradně s CVT), nejsilnější benzín 107kw/147k a naftové tříválce 1,4, nejsilnější 120 koní. :-D

Tady je aspoň všemi zatracovaný koncern VW ještě normální, když v novém Golfu a Octavii jsou pořád normální motory. 2.0 TDI 200k v GTD/RS TDI, 2.0 TSI 333k novém eRku.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Uživatelský avatar
imagiag
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 384
Registrován: úte srp 23, 2011 2:30 pm
Jméno a příjmení: Petr Vlk
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od imagiag »

no chtel jsem to resit az 2021, ale trochu se bojim aby pristi rok jeste ty V6 byly, takze to mozna o rok urychlim
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“