Moje auto po Subaru

Odpovědět

Zase Subaru?

Zase, zase - jsem nadšen! :-)
97
48%
Ještě nevím - nejsem vázán na značku.
9
4%
Asi ne, jsou i jiné značky.
6
3%
Rozhodně ne, Subaru mě zklamalo.
3
1%
Jen pokud budou k mání nějaké rozumné modely.
32
16%
Další auto je v nedohlednu, zatím neřeším.
48
24%
Jiná odpověď - upřesním v diskusi.
9
4%
 
Celkem hlasů: 204

newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od newli »

Dik za info o navigaci. Mne se asi nechce zakladat uset nekde u skodovky, kdyz to auto mam jen na chvili. Waze (i google map) me naviguji docela dobre. Hlavnim duvodem pro uzivani AA (konkretne waze) je, ze jsem prisel o moznost antiradaru (viz drivejsi diskuse o vyhrivanem sklu) a na waze je pomerne dobra databaze.
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22701
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od spm »

bushman1 píše:
Na okrskovkách je obratnější Oktávka, Superb mi připadal poněkud těžkopádný. Na dálnici je Superb parádní na dlouhé cesty - člověk není tak unavený.
Jen na těch 17" to bude trochu houpající se parník.
Jinak ale ten infotainment v Oktávii IV je k vzteku, nejen že to občas zhavaruje, ale i ovládání za jízdy na tabletu je podle mě nebezpečné. Superb má ještě starou osvědčenou koncepci s tlačítky a otočnými potenciometry.
S tím TDI-čkem jsem jezdil a není to zvukově nic dramatického. Dá se na to zvyknout. Zvukový projev určitě není jak u starých jedničkových Oktávek.
Kolega má s hybridem …
No doma mám dvojkovou Octavii, Ondra ji i slyšel a tvrdil, že to prej na 1.9TDI je ještě dobrý :-DDD Ale jako já nevim... jak říká Tomáš, zvyknout si lze i na amputovaný nohy. U tý Octavie budiž, když se to kupuje jako budgetový auto, aby to za co nejmíň peněz jezdilo co nejvíc kilometrů, OK. Ale u cenovky Superbu bych čekal, že by to jako auto mohlo trochu vypadat a když to navíc mají jako vlajkovou loď a ještě furt perou ten svůj marketing, jak je to lepší než Passat a zlý němci je to nechtějí nechat vyrábět, tak tam podle mě mohli dát aspoň nějaký odhlučnění, aby alespoň při zavřených oknech si člověk nepřipadal jako zemědělec nebo tam ten traktormotor nedávat, když koncern umí vyrobit tichý a kultivovaný motory (který teda z toho co jsem viděl mi i přijde, že žerou prakticky stejně). Já z toho byl fakt zklamaný, u auta téhle kategorie bych prostě takový kravál nečekal... (Osobně teda i ten interiér v laurin&klement verzi mi přišel takový... dost plastový a obyčejný).
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19067
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od hamoun »

tyjo .. spm ... ja si fakt myslim, ze mam pekne auto :) zvenku i zevnitr :)

asi si holt zvyknu na vsecko :-DDD

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22701
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od spm »

hamoun píše:tyjo .. spm ... ja si fakt myslim, ze mam pekne auto zvenku i zevnitr

asi si holt zvyknu na vsecko

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk
Ty to ale nemas v nafte :-) a ten tvuj interier aspon podle fotek taky vypada jinak/lip, nez co jsem videl na tom L&K sluzebaku

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19067
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od hamoun »

jasne .. to uz jste mi ocenili .. zx spectrum :-D
škoda superb
ex WRX 2008
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od newli »

Pry zerou prakticky stejne ... ja mam s tim TSI spotrebu jak s sestivalcem od BMW :-)

Jinak souhlas, ten interier v superbu se neda s passatem srovnavat - jako fakt spatnej. A nemyslim si, ze by to vybava sportline (Mam L&K) nejak vylepsila. Mimochodem, odhlucneni passatu taky noc moc.
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22701
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od spm »

Tezka noha :-DDD ja s tim teda nejezdil, ale co jsem videl kolik zere kolegova 1.5TSI v Golfu, tak mi to prislo jako slusny cislo. (V podstate mu to zere stejne, jako ta nase 1.9ka, ktera prej vyrabi naftu)

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
clay
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2271
Registrován: stř črc 07, 2010 10:53 pm
Jméno a příjmení: Michal Šprachta
Bydliště: Cerkytle - Svatá Kateřina - Borová
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od clay »

A to jste rám neposadili quicklyho

Odesláno z mého Nokia 7.2 pomocí Tapatalk
Sny se mají plnit.....Subaru bez kompromisů !!!
Subaru Outback H6 3,6 2010
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19067
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od hamoun »

ja mam spotrebu 6,7 - 17,8 ...
to jsou oba extremy ...
bezne za 11 v pohode s lehce tezsi nohou ...
myslim, ze wrx bylo o neco malo zravejsi ... pod 9 teda neumelo (ale to bylo tou kratkou prevodovkou)

s tim interierem ... ja nevim. to je asi o kazdem. je to cerne. asi uplne plastove. design se mi libi. a jestli je nebo neni nejak kvalitni, je mi asi uplne jedno ... ovlada se to dobre. vypada to po roce slusne. nic neupadlo ... ja jsem fakt max. spokojeny.... :)

a k odhlucneni ...
bud posloucham "radio" .. prehlusi vse ... nebo jedu "pilu" ... to ocekavam, ze slysim motor (za me moc odhlucnene) a gumy ... a kdyz mi v aute spi dite, jedu pomalu (do 130) a to mi tam pripada ticho ... radio na tissi poslech ...

ale ja jsem fakt asi nenarocny :)

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od newli »

Tak nenarocny jsi urcite :-) Ted jsem sel kolem ctyroke pktavky v cerne a vybava L&K (netusim, co to je za generaci). Ze zajmu jsem mrknul do interieru a to se s oktavkou, co jsem ted videl v testech, neda srovnat. Fakt pekny interier, rekl bych ze i lepsi (jako designove hezci) nez premiovy superb.
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od Kolben »

Je treba si uvedomit, ze superb uz je starej pekac jak svina. Na novym se ted dela. Oktavka je vzdy napred. Ted az bude novy superb, tak to bude zase o necem jinem. Pak prijde oktavka a bude zase lepsi a tak porad dokola.
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od masha »

Sranda je, že když sedneš do holoty superba tak je to jak v dacii pomalu a naopak když sedíš v L&K tak je to vo level vejš. Ten propastnej rozdíl je u ,,manažerské limuzíny” a ,,vlajkové lodi značky” docela smutnej :-/
A jak píše kolben, oktávka je vždy o krok napřed ;-) Ono taky ovce v plný palbě je prakticky na ceně superba Obrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od newli »

Jo, ale ta oktavka, na kterou jsem koukal, je nejaka stara generace, Proste jeste klasicky ovladaci knofliky, rozumna navigace na display, vse nejak proporcne normalni.
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3625
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od bushman1 »

spm píše:No doma mám dvojkovou Octavii, Ondra ji i slyšel a tvrdil, že to prej na 1.9TDI je ještě dobrý Ale jako já nevim... jak říká Tomáš, zvyknout si lze i na amputovaný nohy. U tý Octavie budiž, když se to kupuje jako budgetový auto, aby to za co nejmíň peněz jezdilo co nejvíc kilometrů, OK. Ale u cenovky Superbu bych čekal, že by to jako auto mohlo trochu vypadat a když to navíc mají jako vlajkovou loď a ještě furt perou ten svůj marketing, jak je to lepší než Passat a zlý němci je to nechtějí nechat vyrábět, tak …
Jenže traktoroidní 1.9 TDI je chováním úplně něco jiného, než 2.0 TDI v posledních modelech. Dokonce v RS jsem měl verzi s vyvažovacími hřídeli a to se skoro tvářilo jak benzínový motor.
Začínám mít dojem, že v posledních letech se projev nafty začíná dost přibližovat benzínu.
Mimochodem, teď jsem jezdil v novém i30 1.0T (tříválec) a přestože je to benzín, tak mi to traktory zase silně připomnělo.
Ale spotřeba nafta vs benzín je opravdu někde jinde.
S 2.0 TDI v Oktávce III jsem se pohyboval s hodně těžkou nohou kolem 6,5l/100km, s 1.5TSI v Oktávce IV jsem teď někde kolem 8l/100km.
Jinak interiér, co mám v čtyřkové Oktávce se mi líbí moc:
Obrázek
Mám tam dojem jisté prémiovosti, což je posun proti předchozí generaci.
Jen kdyby tam nebyl ten ovládací tablet!

Na interiéru Superbu už je znát jistá sešlost věkem:
Obrázek
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22701
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od spm »

Nevím co myslíš těma posledními modely, ale ten asi 3 roky starý Superb, možná míň, je traktorový úplně stejně jak ta 1.9ka... Prostě kdybych si chtěl koupit auto za tyhle peníze, přišel k prodejci, sedl si do něčeho takovýho a projel se v tom, tak jim poděkuju a jdu jinam :-DDD (Ano, uznávám, že já ty naftový věci doopravdy nemám rád a vytáčí mně už jenom to chrochtání... A asi jsou naftový motory, na kterých to alespoň není tak patrné, ale to co je v tom služebním superbu teda rozhodně takový motor není :-DDD).
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“