Moje auto po Subaru

Odpovědět

Zase Subaru?

Zase, zase - jsem nadšen! :-)
97
48%
Ještě nevím - nejsem vázán na značku.
9
4%
Asi ne, jsou i jiné značky.
6
3%
Rozhodně ne, Subaru mě zklamalo.
3
1%
Jen pokud budou k mání nějaké rozumné modely.
32
16%
Další auto je v nedohlednu, zatím neřeším.
48
24%
Jiná odpověď - upřesním v diskusi.
9
4%
 
Celkem hlasů: 204

PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1302
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od PeteBiggy »

Přesně tak. A ono to není jen tady, je to napříč vlákny. Romull spamuje odkazy na různé bulvární tisky, které se tváří, jak rozumí automobilové problematice. No, vlastně asi stejně jak Roman :-D A z toho se pak snaží zavést debatu. Většinou to jsou žvásty, vesměs teda o BMW, Land Rover, Audi, sem tam něco jiného... až to budí komický dojem, jak by měl být snad placený těmito plátky či automobilkami. Je tu úsměvné, já jsem již rezignoval na něj reagovat, nemá to smysl. Je jak kolovrátek, připomíná mi takového toho strejdu, co chodí po domech nabízet produkt, co ho vyhodíte dveřma a on se vám vrátí oknem s přiblblým úsměvem na rtu :-D Romane, sorry jako, ale trochu té soudnosti a sebereflexe by vážně neuškodilo ;)
Naposledy upravil(a) PeteBiggy dne pon úno 15, 2021 7:57 am, celkem upraveno 1 x.
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14851
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od Tapan »

Tak nějak to na mne taky působí :-D Já myslím, že když je to tak, měl by Roman nechat Alfu v klidu zaniknout, nechápu, že mu mrtvá automobilka stojí za tolik času a úsilí :-) A čas ukáže...
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od romull »

Tapan píše:Tak nějak to na mne taky působí Já myslím, že když je to tak, měl by Roman nechat Alfu v klidu zaniknout, nechápu, že mu mrtvá automobilka stojí za tolik času a úsilí A čas ukáže...
Přesně, čas ukáže, tohle jsem psal už dávno. Já začal tak, že mě ten osud Alfy netěší, ne že se v tom vyžívám. Má krásná auta, ale neumí je prodat, to je celé ......nebo jsou jenom krásná, a to je dnes moc málo. Taky nechápu jaký vliv má na tom jestli někdo rozumí, nebo nerozumí autům pouhá statistika prodejů, to by jsi měl Petře spíš napsat, že autům nerozumí ti, kteří kupují ty statisíce a miliony BMW. LR a pod. Jen ti co neskousnou tu "mrtvou automobilku", protože se v jejím produktu zrovna vozí na tom hledají čím by si píchli. Mě je to ale jedno, a Audi jsem Petře zmínil jen jednou jedinkrát a to ještě proto, že třeba Ty a mnozí další jejími výrobky opovrhujete, možná i víc nebo alespoň stejně jako výrobky BMW, ale miliony lidí, pardon, troubů, kteří autům nerozumí je kupuje. Tak kdoví jak to s tím rozumem vlastně je, jestli to není třeba jen další "kolovrátek", zatemnění, nebo ještě něco jiného. Ale na druhou stranu si ta auta zase třeba udrží cenu, když už další nikdy nikdo nevyrobí........ne že by to neuměl, ale proč by to dělal ........ Takže pokud neshnijí, budou tu i za 20 let .......a pohádky je konec ....... ale Stellantis má prý další plány, třeba dostanete pořádný motor a prodeje se zvýší =)
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od romull »

Harous píše:
Romull - netušíš jako fanda BMW proč má M3 ty obrovský ledvinky? Vždyť klasická trojka je má vcelku normální a je to i docela pohledný auto. Mě to připomíná dobu Bangelovskou kdy mi ten design pětky a sedmičky taky vůbec nesedl...
A AR vs BMW už , každý máme svého favorita a jeden druhého stejně nepřesvědčíme.
Tak to netuším, ale já chci 340d, nebo 340i a ty jsou OK. Viděl jsem ty ledviny ale na modré M4 v reálu a vypadalo to o moc líp než na fotce =)
Já ani nikoho přesvědčovat nechtěl, ale ty verze máme trošku pomíchaný, minulá M3 neměla 510, ale jen 450 PS a ta současná má i možnost volby, buďto 4x4 a automat, nebo jen zadek a manuál =) .
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od romull »

VDC píše:To sice je, ale rozdmýchávačem téhle diskuse je romull, který má jasně utkvělou představu, že pouze soudruzi v Německé spolkové republice, umí vyrobit skvělý vůz, který zákazník chce a že AR je odsouzena k zániku...

Oponenti se mu snaží vysvětlit, že to možná AR nemusí mít úplně spočítaný a že by to v rámci Stellantisu mohli umět vyřešit....

Na což opět Romull oponuje tím, že pouze soudruzi v Německé spolkové republice dělají vozy, která zákazník chce a že AR je odsouzena k zániku...

Oponenti se mu snaží vysvětlit, že to možná AR nemusí mít úplně spočítaný a že by to …
Promiň Tome, ale myslím si, že to není pravda. Souhlasím se vším co píšeš, ale nikdy jsem neřekl, že jenom soudruzi ze SRN umí vyrobit dobré auto, i když jich dělají dobrých hodně, to zase jo. Já AR neberu jako špatná auta, ale dnes už se jenom z bývalé slávy žít nedá, dnes už špatná auta nejsou, jsou prý jenom dobrá a potom ještě lepší a tam je potřeba být, buďto mraky konfekce typu Fóbie a Octávie, které pohrnu po statisících a přežiju, nebo špičkové sedany a SUV, které ale musím umět prodat a musí na to mít, aby je lidi brali .....nic víc, nic míň ........ a ten Stellantis to určitě bude umět vyřešit, když si počkáme, tak se to i vcelku brzy dozvíme, si myslím =)
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
fajfka
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 166
Registrován: pát črc 13, 2012 7:07 pm
Bydliště: Praha

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od fajfka »

Když to tady čtu,divím se, kam téma Moje auto po Subaru, může dojít.
Snad stačí napsat -tohle jsem koupil a byla to chyba. Nebo tohle jsem koupil a velká spokojenost, doporučuju. Jinak romulla beru pod ochranu,máme podobný vkus. Jen bych to nikomu netlačil.
Já jsem z OTB 3.0 ( toho máme v rodině dál ) přešel na Range Rover 4,4 V8, benzin. Drahý servis? Ano. A jestli jsem s OTB jezdil za 11,5 tak po Praze pod 17 nejde.A jsem spokojený, čekal jsem to, k tomu autu to patří. Nenajedu s ním za rok ani 10k km, mám ho pro radost. Nedávno jsem jezdil několik dní s Outbackem. Není to špatné svezení, no s Range Roverem je to někde jinde.
Ať vám auta dělají radost
fajfka

Subaru Outback 3,0 AT 2007
BMW 1100 GS
Honda Shadow 1100 C
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1302
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od PeteBiggy »

Romull: Je to marný, je to marný, je to marný!

Fajfka: Samozřejmě souhlas. A Romulla pod svou ochranu klidně brát můžeš, ale předpokládám, že jsi tady v tom vlákně spíš náhodný kolemjdoucí a že jsi to tady celé nečetl (pokud ano, upřímně lituju). Pokusím se trošku osvětlit. Začalo to tak, že cca před měsícem jsme tady probírali AR. Pak to přešlo v podstatě v diskuzi mezi mnou a Romullem. Po nějakém tom dni jsem pochopil, že diskuze s ním vskutku nemá valný smysl, jelikož on o nových AR nemá ani ponětí. Proto jsem o Alfě už tady ani vůbec nepsal. Takže to na krátkou dobu vyšumělo, pak ale měl Roman jaksi potřebu zase se o Alfu opřít, tak s ním začal diskutovat Mari. Zase byl chvilku klid, ale Romull měl opět svou potřebu, tak začal diskutovat s Harousem…. My všichni Alfu buď máme či jsme měli jsme. Do toho se občas vložil někdo jiný, ať už Tomáš VDC, Tapan …. Abych to uvedl na pravou míru. Mě ještě rok nazpět nenapadlo si AR pořídit. Leč jsem v ní našel to, co jsem hledal. A ani neříkám, že u ní vždy zůstanu, v srdci mám pořád Subaru, leč situace tady v EU je jaká je. Land Rover mám moc rád a třeba nový Defík, nad kterým Roman tady furt bezvýznamně slintá, je podle mě fakt pecka auto. BMW i Audi jsem v minulosti měl taky rád a pokud, tak bych se v nich dříve viděl určitě spíš než v Alfě. Ale dneska už je jiná doba, dneska už je to pro mě mainstream, sice pořád prémie, ale kupují si to často mne nesympatičtí lidi, protože to berou jako nějaký společenský statut a taktéž na cestách v těchto autech často potkávám kretény (samozřejmě nelze paušalizovat, takže brát prosím s rezervou). O (ne)spolehlivosti BMW v poslední době už nemluvě….
Nicméně na závěr to nejdůležitější. Já to vůbec neberu jako BMW vs. AR. Mně spíš přijde politováníhodné, a především úsměvné to, do jaké roviny to staví Roman a jak tady hází pět dní v týdnu odkazy automobilového bulvárního hnoje, přičemž se snaží rozvést diskuzi, která se pak stočí zase…. A pak jde kolem takový Newli a konstatuje, že mu diskuze mezi Romullem a Harousem přijde jako diskuze náctiletých nad plakáty z rychle a zběsile. No a má samozřejmě pravdu, nicméně na začátku je vždycky Roman :-)
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49189
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od VDC »

http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od dethroned »

Nebyl bych si s tím slavným Stellantisem tak jistý... přeci jen, jak jsou v něčem namočený francouzi.. :-D
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od emve »

K tématu Alfa, tohle mě hodně pobavilo. Jsem zvědav, jestli nějaký pacient bude chtít přeplatit už tak přemrštěnou ceníkovou cenu o další 2 miliony. :-D

https://www.sportovnivozy.cz/137338-alf ... iulia-gtam
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od newli »

Emve: ten inzerat je vazne vtipny :-)
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10652
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od podvlada »

Zase dobře vidět, jak peníze dělaj peníze. Někdo koupil na kšeft limitku za nesmysl peněz, aby ji nabídl ještě za větší nesmysl, on se už někdo najde kdo to koupí, i kdyby slevil milion, tak je milion v plusu? Já nechci znít jako bych záviděl, protože na to nemám - ano, nemám na to :-D jen mi štve, jak je "jednoduchý" vydělávat nesmyslný množství peněz, když už nesmyslný množství peněz člověk má :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od newli »

Nemyslim si, ze to jen tak nekdo koupi i s milionovou "slevou". Alfa nema gloriolu ferrari nebo mercedesu G.
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od romull »

PeteBiggy píše:Romull: Je to marný, je to marný, je to marný!

Fajfka: Samozřejmě souhlas. A Romulla pod svou ochranu klidně brát můžeš, ale předpokládám, že jsi tady v tom vlákně spíš náhodný kolemjdoucí a že jsi to tady celé nečetl (pokud ano, upřímně lituju). Pokusím se trošku osvětlit. Začalo to tak, že cca před měsícem jsme tady probírali AR. Pak to přešlo v podstatě v diskuzi mezi mnou a Romullem. Po nějakém tom dni jsem pochopil, že diskuze s ním vskutku nemá valný smysl, jelikož on o nových AR nemá ani ponětí. Proto jsem o Alfě už tady ani vůbec nepsal. …
Není to marný, nechme to té ruce trhu =) . Já vždycky tvrdil, že AR jsou krásná auta, ale jinak je to asi víš co, taky jsem to nebral jako BMW vs AR, to ani dost dobře nejde a ta tebou proklamovaná spolehlivost, koukni na poslední statistiky, než se zase opřeš do BMW a LR. Ano, LR v nich taky zrovna nezáří, ale má alespoň "koule" na rozdíl od AR a je to vidět i na prodejích. Nové AR neznám, to je pravda, protože jsem už nenašel odvahu po zkušenostech s AR 147 a 156 nějakou koupit a ženě jsem to zakázal, i když i jí se moc líbí. Odkazy z bulvárního hnoje, teda takže pokud ti to není po chuti, tak je to hnůj? Už jsem sice hodně ztratil kontakt, i když jsem v autech dělal přes 30 let, mám i automobilové vzdělání, spoustu let jsem auta vozil, dělal v servisech v ČR i Německu a občas zajdu i za kluky, co to ještě dělají a když se zeptám na AR, tak víš co odpoví, doslova, bez urážky :-| "ses posral, co bych s tím dělal, nasázel do toho kytky?" Je to neprodejné a nebo prodejné se ztrátou, takové nahoře huj a dole fuj .......tak to má ale pro některé i BMW, jenže ti to tvrdí spíš opačně a trefují se do designu nových modelů, takže nahoře fuj a dole huj :-D ......
Až to budeš jednou prodávat, tak si možná vzpomeneš a jestli nechytneš "pacienta" na AR, tak potěš ........ Tak a jsem v tom zase a aby se nedalo polemizovat co jsem tím zase myslel, tak to povím na plnou hubu " AR je jen hezká sračka" ....a nejspíš si to nemyslím sám >:(
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od newli »

Rok a pul jsem vlastnil bmw, takze jsem se o nej dost zajimal. Krome sracek, co se mi na nem stalo, jsem stravil dost casu ctenim vselijakych for a i jsem zapredl rec s par expertama/servisakama. Kdybych mel k dispozici jen polovinu tech informaci, tak bych si BMW pred dvema lety v zadnem pripade nekoupil. Tak asi tak k te spolehlivosti bmw :-D A kdy k tomu pridam priserny interier, tak [GUNHIM]
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“