Moje auto po Subaru

Odpovědět

Zase Subaru?

Zase, zase - jsem nadšen! :-)
97
48%
Ještě nevím - nejsem vázán na značku.
9
4%
Asi ne, jsou i jiné značky.
6
3%
Rozhodně ne, Subaru mě zklamalo.
3
1%
Jen pokud budou k mání nějaké rozumné modely.
32
16%
Další auto je v nedohlednu, zatím neřeším.
48
24%
Jiná odpověď - upřesním v diskusi.
9
4%
 
Celkem hlasů: 204

romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od romull »

Tak toho jsem jen okukoval, když s bílým přijel kluk pro sousedovic holku. Ani SUV ani hoth a na můj vkus je to ale moc malý to co OTB to neodveze ani s rakví na střeše. Vnitřní prostor je ještě vcelku OK, ale kufr je jen pseudokufr. Navíc to šílený křídlo a přefoukaný dvoulitr s dost hlasitým projevem, no nevím, to je pro mladý kluky. Navíc cenovka taky nebude malá, je to holt AMG :-/ . Jízdně to bude ale slušný, ne že ne, určitě ho vyzkoušej. Pro sebe bych ale hledal raději meui GLC a GLE.
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od catana »

Musim se na nej nekde podivat. Kufr ma pres 400 litru, to by nemuselo byt uplne zle :-/ Tech 100 litru vic co ma Outback bude asi chybet. Zas bychom mohli tahat min veci :-DDD Kdyz by se na to dalo tazne aby se pripadna kola dala na nej. Cenove by GLA vychazelo jak ten A4 Allroad, coz je na nem sympaticke. A mas tam Recaro sedadla a pusobi to jako auto, ne jako SUV.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od emve »

Já jsem teda nikdy moc nechápal, co může vést někoho k tomu, že si koupí GLA 45 AMG. Viděl jsi to někdy na živo ? To je snížené na úroveň A45 AMG, takže chybí jakékoliv SUV vlastnosti a jen to má vyšší stavbu karoserie a tedy horší jízdní vlastnosti. Jedině, že se někomu víc líbí design. Jinak za mě automobilový nesmysl.

Že to někdo bude považovat za náhradu za outback by mě ve snu nenapadlo. :-)
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od newli »

Tak lide s omezenymi zdroji (rozumej nejen finance, ale i zazemi) vymysleji z nouze (rozumej s ohledem na tristni nabidku) co a jak. Ja catanu bohuzel chapu :-/
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od catana »

Je to jinak nez pises
emve píše:To je snížené na úroveň A45 AMG, takže chybí jakékoliv SUV vlastnosti
AMG verzi ne. Podle papiru je o 2 cm niz nez normalni GLA, tzn. z 183 mm na 163 mm. A jak to ma vyssi stavbu karoserie, tak se vzadu da sedet i pro dospele a ma to vetsi kufr nez normalni Acko. Klasicky A45 AMG ma prujezdnost 11 cm, takze o 5 cm mene coz je dost zasadni rozdil.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od emve »

Já ti nevím, já jsem zase nestudoval parametry v katalogu, auto jsem videl několikrát, Gla mám i docela projeté, auto je fakt maličké a Amg verze určitě není ani do lehčího terénu, připadala mi hodně nízká. Ale uvidíš, třeba ti to bude sedět. Mne to vždycky spis přišla jako alternativa k a45 pro toho, komu se nelíbí design.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od catana »

No, treba Audi A4 Allroad (17 cm) je presne mezi GLA 250 (18 cm) a GLA45 AMG (16 cm) :-D Udajne to ma mit nejake kryty motoru. Me jde hlavne o prasne cesty s vyjetymi kolejemi. Na plaz s tim jezdit nejspis nebudu :-/

Predstavuju si to nejak takhle. Rekl bych, ze takovehle cesty jezdim nejcasteji. Rekneme stovky kilometru za rok.
https://www.topgear.com/car-news/big-re ... -gla45-amg

No, malinkej... je to porad vetsi nez Impreza co jsem mel. Ale je pravda, ze to moc rodinny nebylo :-DDD
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od catana »

Asi nejvtipnejsi po vikendu s Audi bylo presednout zpatky do Outbacku, ktery je po tech najetych kilometrech cestou necestou naprosto brutalne rozvrzany. Coz si clovek neuvedomi do doby, nez presedne rovnou z auta co rozvrzane neni :-D
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od emve »

Tahle fotka přesně vystihuje, proč se mi zdálo, že je to stejně vysoké jako A45, přijde mi, že to hrozně sedí na zemi, jako normální hot hatch. Ale je možné, že to mají vychytané, zakrytované apod... Mercedes testuje všechny ty Géčkové modely celkem drsně.

https://www.topgear.com/sites/default/f ... k=sUzBoDu0
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od catana »

Tak ono rozdil je 5 cm oproti normalnimu hatchi. To IMHO neni tolik abys to poznal na prvni pohled, ale na takovyhle cestach to ocenis. 20 cm jako ma Outback a SUVcka to neni no.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od catana »

Jeste ke zdejsi poznamce ze GLA je male. Oproti Outbacku je, ale proti velmi popularni Mazda CX-5 ne. Ta ma hlavne velke vnejsi rozmery, ale jinak je srovnatelna vic nez by kdo cekal. Pro predstavu:

Porovnavam vykon, typ prevodovky, svetlou vysku, velikost kufru / velikost kufru sklopena sedadla, celkova vyska

Mazda CX-5 2.5 turbo: Vykon 170 kw, menic, 19 cm, 442 litru / 1342 litru, 1.68 metru
MB GLA45 AMG: 280 kw, dvojspojka, 16 cm, 421 litru / 1235 litru, 1.47 metru
Audi A4 Allroad: 183 kw, dvojspojka, 17 cm, 505/1510 litru, 1.49 metru
Subaru Outback 3.6: 191 kw, CVT, 21 cm, 512 / 1801 litru, 1.67 metru

Par slov k jednotlivym
- Posledni Mazda CX-5 ma velmi dobre jizdni vlastnosti a celkove je sympaticka i provoznimi naklady. Ta 2.5 turbo konecne trochu jede a ma celkem prijemny zvuk. Menic je velice dobry.
- GLA45: prevodovka dlouho premysli kdyz auto stoji. Jakoze hoodne dlouho. A pak se z toho stava raketa. Vynikajici jizdni vlastnosti a velmi zabavne auto. Silene provozni naklady a pojisteni.
- A4 Allroad: prevodovka premysli, kratsi dobu nez GLA, ale porad to stve. Mrtve rizeni bez zpetne vazby.
- Outback: na papire to vypada dobre. V realu se nedari dostat slibum a ty nesmyslne plasty ho delaji osklivym. Porad jeste 6 mesicu servisni intervaly.

Ano, jsou to jine cenove tridy. Nova CX-5 stoji mene nez Outback, cenove srovnatelne GLA45 musi byt tak rok 2015, Audi z roku 2017.

Vsechny 4 zerou plus minus stejne. Ciste rozumova volba by byla ta CX-5, pac drzi cenu, jezdi vyborne, ma menic a ne natvrdlou dvouspojku a nizke provozni naklady... jenze je to osklivy SUV :-DDD
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od romull »

CX-5 přece nerní vůbec škaredá ;-D . Jenže vyšší výbavy, silné motory a AT a je to i dost přes mega, což je podle mě blbost .....a co nový Macan, nebo Macan S, prý je oproti tomu předchozímu úplně jinde a velice zábavný .....sice cena vyšší, a to jak nákupu tak i servisu, ale prestiž a taky spolehlivost značky Porsche je známá a tak to ospravedlňuje. Mě by se jak nemám ta SUV rád Macan S moc líbil, ale skoro 1,5 mega bez daně je bláznovství, to bych musel vyhrát ve Sportce .....ale to bych si musel nejdřív vsadit :-D
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od catana »

Tady Porsche je snad nejdrazsi na svete. Pro predstavu. Za cenu australske zakladni 911 si v Kanade koupis 911, 911 S a jeste ti zbyde asi $30k v kapse. Aby nedoslo k nepochopeni. Koupis si 2 auta ve vyssi specifikaci za cenu jednoho tady.

Totez Macan. Macan S, coz je jinak odladena Audi Q5, stoji jako 3 plne vybavene Mazdy CX-5 :-DDD

Me na CX-5 vadi jak vypada zboku , coz mi vadi u vsech SUV. Koukas na vysoky a siroky plech, takovou obarvenou zed :-DDD Zpredu mi nevadi, vzadu jakz takz.

Forester jsem to prehledu nedal. Ten uz je jen s 2.5 atmosferou, takze dynamicky se nekvalifikuje.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od romull »

Tak to je blbý >:-& , to bych asi raději tu CX-5 zeď, nezeď .........a nebo raději nějaké slušné kombi, pokud teda nepotřebuješ nic zvýšeného.
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od suubaru »

Tak to rovnou kodiaq...rs...
Ale upřímně, nic se nevyrovná cenově outbacku. Ten nový je zase jinde, oproti BR. Na rozbité jakobycestě při pomalé jízdě hodně drncá, je to tuhé, ale jak se to rozjede, jede krásně. Na 65/17.
Prodává se v AU landrover?
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“