Moje auto po Subaru

Odpovědět

Zase Subaru?

Zase, zase - jsem nadšen! :-)
97
48%
Ještě nevím - nejsem vázán na značku.
9
4%
Asi ne, jsou i jiné značky.
6
3%
Rozhodně ne, Subaru mě zklamalo.
3
1%
Jen pokud budou k mání nějaké rozumné modely.
32
16%
Další auto je v nedohlednu, zatím neřeším.
48
24%
Jiná odpověď - upřesním v diskusi.
9
4%
 
Celkem hlasů: 204

Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1678
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od CoZmo »

no jo, kdo chce opici, musí mít na banány...takže maserati si taky asi koupim leda jako malej model na poličku :-)
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od romull »

Harous píše:Maserati bude fajn do tý doby než ho člověk půjde pojistit... Psal kluk na Alfistech kolik platí pojistku za Gran Turismo Sport 2013. Ze základu 269 tisíc se dostal "jen" na nějakých cca 90 tisíc ročně.
Tady u těch sportovních a drahých "pekáčů" to nebude jednoduchý nikde. Co vím, tak na novou M5 po slevách jako dlouhodobý zákazník který ještě nehavaroval 130 ročně. z toho by jeden :-€-oO
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20639
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od námořník »

Ty díly jsou Meyle
Koukam ze jsem to dal jinam než jsem chtěl
Přílohy
Screenshot_20190416-135000_Chrome.jpg
Naposledy upravil(a) námořník dne úte dub 16, 2019 2:04 pm, celkem upraveno 1 x.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od emve »

romull píše:
Tady u těch sportovních a drahých "pekáčů" to nebude jednoduchý nikde. Co vím, tak na novou M5 po slevách jako dlouhodobý zákazník který ještě nehavaroval 130 ročně. z toho by jeden
Tak to je asi v pořádku ne ? Auta bohužel v posledních letech dost zdražily, takže M5 už je auto za 4M, aspoň dle ceníku, dle toho je 130 ročně naprosto adekvátní suma.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od romull »

Jak pro koho, pro mě teda ani náhodou, já zuřil když jsem měl platit 30 >:-& . Tohodle člověka ale nijak netankuje ani měsíční splátka 80 kkč, tak že ho asi nebude štvát ani těch 130 ročně.
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od newli »

romulle, nejak nechapu tvuj vykrik ... drahe auto = draha pojistka

emve, do jiste miry mi velke pojisteni take vadi, a to z toho duvodu, ze pojstovna si pocita stale stejne pojistne, ale kdyz se po 3 letech neco vetsiho stane, tak to prohlasi za totalku a dostanes zlomek ceny. To mi fer neprijde.
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od emve »

To ano, takže je třeba si pojistku po roce nechat rekalkulovat. U firemních aut neřeším (krátkodobý operák), u mých to není problém, M3 cenu drží a Evo spíš roste, tam mám v plánu si to rekalkulovat směrem nahoru. Protože za moji pojistnou částku je to auto už teď nesehnatelné.

Edit: Mám ale pocit, že s tím co píšeš pojišťovny taky počítají a na nové auto dostaneš mnohem lepší sazbu, protože ví, že v případě totálky/krádeže vyplatí méně... Na ojetinu máš koeficient stáří v podobě malusu. Mamka má na Golf R za milion roční pojistku POV/HAV s 5% SÚ a skla za asi 11 tis. Kč ročně.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od newli »

To by me zajimalo, kdo ji takovou pojistku dal, to jsme neplatil na zadnem aute. I bracha na prastare alfe 159 plati vic.

EDIT: Naceneni pojistky na tu jetou 340i bylo asi 42.000 se spoluucasti 10/10 (bez pojisteni skel), splnym bonusem na POV i HAV a 20% obchodni slevou (ci tak nejak). Presne si to uz nepamatuji.
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od romull »

newli píše:romulle, nejak nechapu tvuj vykrik ... drahe auto = draha pojistka

emve, do jiste miry mi velke pojisteni take vadi, a to z toho duvodu, ze pojstovna si pocita stale stejne pojistne, ale kdyz se po 3 letech neco vetsiho stane, tak to prohlasi za totalku a dostanes zlomek ceny. To mi fer neprijde.
Já to newli chápu, jen nevím proč mám platit něco podle těch jejich tabulek a po pěti letech zjistím, že jsem na pojistkách zaplatil tolik, že je to víc než zústatková hodnota auta. Za všechna ta léta jsem uplatnil jedinkrát pojistku na čelní sklo u jednoho auta. To kolik jsem za ta léta zaplatil raději nebudu ani počítat, z toho by mi určitě jeblo. Naštěstí jsem už našel člověka, co je to schopný každý rok, nebo přinejhorším každý druhý rok přepočítat a když to zkusil, tak to udělalo pár tisíc, což se vyplatí. Taky už je možné si nastavit maximální plnění, takže když ti bude stačit auto pojistit třeba na 0,5 mega, tak ti ho tak pojistí. Jen nevím jestli ti je i vyplatí v případě totální škody, to se musím zeptat. Mě by asi stačila pojistka jen pro případ krádeže a živlu, když to někde nabořím tak jsem vůl a musím si to spravit :-)

Jinak teď na BMW 330xd platím POV/HAV s 10% SÚ a skla 20 ročně s plným bonusem, takže emweho 11 na Golfa R je veliká paráda......
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1306
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od PeteBiggy »

romull píše:….jen nevím proč mám platit něco podle těch jejich tabulek a po pěti letech zjistím, že jsem na pojistkách zaplatil tolik, že je to víc než zústatková hodnota auta. Za všechna ta léta jsem uplatnil jedinkrát pojistku na čelní sklo u jednoho auta. To kolik jsem za ta léta zaplatil raději nebudu ani počítat, z toho by mi určitě jeblo. Naštěstí jsem už našel člověka, co je to schopný každý rok, nebo přinejhorším každý druhý rok přepočítat a když to zkusil, tak to udělalo pár tisíc, což se vyplatí. Taky už je možné si nastavit maximální plnění, takže když …
Já to říkám pořád, že by si to měl každý tak trošku zvážit. Stát se samozřejmě může cokoliv, kdykoliv a kdekoliv. Ale ono je sakra rozdíl, jestli někdo najede ročně 10 nebo 50 tis., jestli parkuje v garáži a nebo někde na sídlišti, jestli je někdo kopyto, že nemá o ducánky nouzi a nebo třeba za celý dosavadní život neboural, jestli jde o sportovní vůz, kde se jezdí na hraně a nebo o auto na běžné použití atd. atd. Doufám, že to teď nezakřiknu, ale nejde být pojištěný na všechno a jen cálovat a cálovat.
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od catana »

130k za M5 mi prijde asi adekvatni cena. Kdyz vezmes kolik te na M5 stoji jen treba svetlo. Nicmene znamy na novou GT2 RS ma havarijku 110 000 Kc rocne, coz mi prijde spickova cena vzhledem k cene auta. Otazkou jak se to bude menit v case. Trochu cekam, ze to je dane velmi malym poctem aut.

Pojistky si sjednavam na konkrektni cenu, ne na trzni cenu. Trzni cena ac se projevi lepsi mesicni cenou, tak ti pojistovna vyplati adekvatne mene pokud se neco stane. A bez pojistky jezdit, no nevim. Za poslednich 3 roky mi 3x auto nekdo naboural/poskodil, z toho 1 uz nebyl k sehnani. Jednou jsem srazil zvire, tzn. moje vina. Kdyz se to blbe sejde, tak pojistka se ti vrati po mesici od zaplaceni.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od emve »

newli píše:To by me zajimalo, kdo ji takovou pojistku dal, to jsme neplatil na zadnem aute. I bracha na prastare alfe 159 plati vic.
Na Golf R to bylo od Allianz, taky jsem na to nechápavě koukal. Byla to pojistka přímo od dealera, Porsche Praha Smíchov, kterou připravili k předání auta. Naprosto bez nějaké licitace a dohadování. Prostě první nabídka. Pardon, vlastně první nabídka, co mi poslali mailem před podpisem byla asi za 12 tis. Kč, už to jsem nechápal, pak jsem přišel pro auto, a paní prodejkyně, omlouvám se, poslali jsme Vám špatnou nabídku (říkám si, jo, takže to bude za 20)... a ona... bude to ještě levnější :-D

Každopádně je to segmentace, mamka je starší paní z maloměsta, 20 let bez nehody... proto tak nízká pojistka.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od romull »

Tak to je mazec, já neposledy boural snad před třiceti lety a to ještě doma na dvoře :-D . Havarijní pojistky platím vlastně až tak posledních 15 let, ale i tak do nich odhadem zahučelo určitě přes 400 kkč. Ale jak píše catana, jedna slušnější ranka třeba hned po měsící a je to doma =)
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22755
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od spm »

Stejne mi to prijde trochu nepomer, kdyz povinny ruceni musi kryt minimalne 35/35M a stoji uplnej zlomek toho, co havarijni, ktery ti bude kryt ty max 4M. Ale asi pocitaji s tim, ze u povinnyho tim v 99% pripadu sestrelis akorat ojetou fabii.

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5167
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od petr »

pojišťovny to mají hodně dobře spočítané , je to čistě statistika, jinak by už zkrachovaly a ono se jim,vůbec nevede špatně ani jejich zaměstnancům, kdeždo pro nás jednotlivce je to zas jen o náhodě a štěstí, prostě dobře zvážit jaké riziko jsem ochoten podstoupit, každý to má jinak je to individuální, v průměru musí být pojištění ztrátové, aby mohla být pojištovna zisková, my si jen kupujeme klidnější spaní
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“