Moje auto po Subaru

Odpovědět

Zase Subaru?

Zase, zase - jsem nadšen! :-)
97
48%
Ještě nevím - nejsem vázán na značku.
9
4%
Asi ne, jsou i jiné značky.
6
3%
Rozhodně ne, Subaru mě zklamalo.
3
1%
Jen pokud budou k mání nějaké rozumné modely.
32
16%
Další auto je v nedohlednu, zatím neřeším.
48
24%
Jiná odpověď - upřesním v diskusi.
9
4%
 
Celkem hlasů: 204

GordiK
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 179
Registrován: pon lis 20, 2017 9:34 am
Bydliště: Novohradský hory

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od GordiK »

Mini Subaru sraz beru - sestra ma imprezu, jeji mladej forejse a jeho bracha imprezu, tak to uz bude na alegorickej pruvod. Jestli to dobre chapu, tak ty jsi, Bushmane, od Plzne - tak kdybych tam mel cestu, tak se ozvu.

Jinak je jasny, ze se tu nic nemuze brat uplne doslova. A jsem rad, ze si tu na foru i pres rozdilny nazory tak dobre rozumime!
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od vrgada »

4 kolka a nic jineho, treba dnes rano kdyz nasnezilo, je to u nas sice jen par dni v roce a zbytek roku auto taha metrak zbytecne vahy ( kardan a dalsi dva diferaky) ve vsem jsou ztraty takze plati i vyrazne vetsi spotrebu, ale za tech par dni v roce to stoji. Brzdeni nemam pocit, ze bylo horsi a rozhodne je lepsi brzdeni motorem, kdyz jsou propojena vsechna kola. S jednou z omeg RWD bez samosvoru jsem v zime uvizl na zasnezenem parkovisti, odjet jsem dokazal az za mesic az roztal snih, to se s AWD nestane a na to staci i haldex.
...
ted je v inzerci po hodne dlouhe dobe opravdu hezka previa a ac to auto shanim roky, neni AWD, tak nic. Proste chci 4kolku, opravdu muze zachranit zivot a uz jsem stary na kompromisy a vim, ze predni nahon vetsinou staci i na ty hory
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od vrgada »

ja s tim prelomem tisicileti a kvalitou aut souhlasim i kdyz opel udelal ten kvalitativni zlom uz v roce 1994. Ackova omega byla uzasne auto, beckova uz byl osizenej serouci se vergl ale z dnesniho optimalizovaneho pohledu porad poctiva prace. Takze ja jsem to prehodnotil, prodal beckovou a zacal nakupovat ackove vraky na dojezdeni. Dnes bych to uz neudelal, protoze uz mam jine priority, airbagy, vyztuhy, klimatizace a spis se smirim s horsi serouci se technikou, parkrat mne lehce nabourali a prokorodovany stary veteran je proste hazard s zivotem rodiny, no tak se to sere a je to spotrebka, ale radeji budu bourat ve volvu nez v lotus omeze a to presto, ze erkovy volvo je serouci se nepovedeny kram a ten lotus je muj sen.
...
evo jsem si nekoupil, protoze to neni moje kategorie premotorizovy levny rodinny kombik
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od vrgada »

ale dekuji za obe vlakna, clovek si ujasni, co vlastne chce a pak je ten vyber aut mnohem jednodussi, zacinam vazne premyslet otom passatu B5.5. Je skoro zadarmo, motor sice neni pricna foukana R4 ale V6 podelne, coz je ta varianta mene placateho boxeru servisovatelna, chybi tomu kone, ale snasi to LPG a ma to tri diferaky. Kombik je manual taky a pasivni bepecnost takyvZas tolik kompromisu od meho wishlistu tam neni
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22743
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od spm »

GordiK předpokládám nemyslel, že by čtyřkolka brzdila hůř, ale že brzdí prostě stejně, takže s tím nemůžeš za snížené adheze letět jako bezmozek, protože pořád brzdíš stejně blbě... což je pravda. Ale furt si stojím za tím, že ta čtyřkolka je užitečná přes rok i v městském autě. Ono to fakt ve výsledku hodně pomůže, když i při tom blbém výjezdu z křižovatky na mokru se člověk může normálně rozjet a nehrozí, že se mu to rozhrabe a zůstane tam. Nehledě na to, že s předohrabem jsem už i zažil, že se mi rozhrabal při předjíždění na okresce při cca 70km/h, protože jsem trefil vyjetou kolej s vodou. U outbacka takovou věc neznám, nezažil jsem s ním za celou dobu stav, že by to někde na silnici v jakémkoliv stavu hrabalo... Proto jsem si i rýpnul. Ano, dá se v ČR jezdit celoročně i s tou předokolkou. Ale je to horší, ikdyž člověk nebydlí v horách. A stejně tak se v ČR dá žít bez toho auta úplně, ale je to horší...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od yohn »

Ja treba prave zjistil, ze nutne potrebuju tu Toyku kterou byli Clarkson s Mayem na severnim polu
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od sima »

Já bych se tedy se čtyřkolkou velmi těžce,těžce loučil,už si to bez ní dost dobře nedovedu představit,úžasný povoz to je.Nehledě na roční období,hodně situací co by šlo zmínit,vše jste snad už popsali,taky mě už vytáhla z krajnice měncí se v příkop,za slušné rychlosti,téměř jako nic,to by tak lehce předohrab nedal.A samozřejmě moře dalších zážitků a vjemů,to není opravdu jen o zimě.Pro mě ne.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19146
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od hamoun »

yohn píše:Ja treba prave zjistil, ze nutne potrebuju tu Toyku kterou byli Clarkson s Mayem na severnim polu
te zaujal ten hajzlik pouzitelny i za jizdy, zejo? :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22743
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od spm »

To by sedelo, on yohn rikal, ze toyotu nezna, ze zna jenom toi toi :-DDD

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od catana »

Golf R hatch (ne kombik) s manualem je celkem prijemne auto. Me nejvic prekvapilo o kolik horsi je ten kombik. Je rychly, ale zabavny asi jako trojka kombik od BMW. Rychlost je tak akorat, na bezne presuny rychlejsi auto nepotrebujes. Ja jsem ho tez intenzivne zvazoval, ale zena byla tvrde proti ze se ji nelibi.

Civic Type R je neskutecne zabavne auto. Zasadni problem jsou 20 palcova kola prakticky bez gumy, kde nejenomze pneu jsou hodne drahe, tak neni vubec slozite na dire znicit rafek. A hrabe dost.. v Cesku bych hodne vahal, pac na mokrych silnicich to neni zrovna ideal.

Na tema aut. Podle me bylo odbdobi temna tak od 2011-2015. Dnes uz mas auta ktera jsou opet spickova a zabavna. BMW M2 je velmi povedene a nova 911 je skvostna. Bohuzel je dost aut ktera zkazili. Subaru jak zmenilo filozofii a ubralo na sportovnosti, tak uz si vybrat nedokazu. Levorg 2.0, WRX i STI jsou pomerne smutne pribehy.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
PetrAT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: pon dub 10, 2017 9:52 am
Bydliště: Beskydy

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od PetrAT »

catana
Civic (obecně, nemyslím TypeR) je zajímavý tip
Podvozek, řízení, brzdy, motor .. velice dobré
Průser je sedačka (krátký sedák, mizerné boční vedení, špatný sklon sedáku) a elektrická brzda taky moc nepotěší
Za 400tkč nové auto v základní výbavě , slušná nabídka
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od emve »

newli píše:To neni R-ko, ne? A ze se delalo kratke R-ko s manualem vim, ale delalo se i ve ctyrkolce? Ja jezdim na hory, takze bych ctyrkolku rad mel. Rozhodne bych lidi nepremlouval k necemu jinemu, pokud maji pocit, ze to potrebuji
No jasně, že dělalo. Golf R je vždy čtyřkolka (haldex páté generace). Hatchback se dělal v manuálu a DSG, kombík jen DSG. Minulý rok přestali dělat manuál úplně.

Doma máme faceliftový hatchback, 310 koní, manuál (7/2017). To se dělalo asi jen půl roku. Pak zrušili manuál a snížili výkon zpět na 300 koní kvůli emisím.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od catana »

PetrAT píše:catana
Civic (obecně, nemyslím TypeR) je zajímavý tip
Podvozek, řízení, brzdy, motor .. velice dobré
Průser je sedačka (krátký sedák, mizerné boční vedení, špatný sklon sedáku) a elektrická brzda taky moc nepotěší
TypeR ma spickove sedacky. Neni moc aut, v nemz se sedi lip. O cem se v recenzich moc nepise:

- 20tky rafky a malo gumy (245/30 R20 se neda nazvat snad ani nizkoprofilova pneu) - co 5 tis km mas defekt.
- Zere gumy. Jakoze hodne.
- Kdyz prsi, tak je to na predni napravu moc. Ve snehu si to nedokazu predstavit.
- Zvukove izolace ala Subaru - dost hluk od silnice, na delsich cestach je to znat. Naopak motor moc neslysis
- Prevodovka obcasne zablbne a jde pres zuby - o tom se tedy pise i na forech ("grinding gear")

Nicmene ma super motor (ted nove v Ariel Atom 4) a je to seriozne zabavne auto, pohodlny podvozek, velmi dobre rizeni. Honda ukazala co by STI mohlo umet, kdyby se Subaru nevyprdlo pred 10 lety na vyvoj.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od emve »

Já jsem před časem jel v krátkém sledu v STI (2015) a Type-R 9G (v 10G jen krátce).. Dojmy z Type-R - určitě super sedačky, řazení, mnohem lepší motor, než v STI, jede všude, líp a nežere, na rozdíl od STI... ale podvozek opravdu tvrdý, zejména ten R-mód nepoužitelný mimo hladký okruh
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Uživatelský avatar
Augi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 970
Registrován: stř črc 27, 2016 9:52 am
Jméno a příjmení: Michal Augustýn
Bydliště: okolí Prahy

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od Augi »

Tenhle názor na Type-R čtu už poněkolikáté, takže na tom něco bude :) A jen mě to utvrzuje v tom, že když si chce člověk užívat české okresky, tak je STI stále jedna z nejlepších voleb :)
WRX STI 2018
Outback Field 2023
a další japonský škopky

ex: WRX STi 2004, Levorg GT-S 2016
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“