Vtipy, nejen o Subaru

Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22472
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Vtipy, nejen o Subaru

Příspěvek od spm »

Ale zpátky k vtipům - už vím, co chci od příštího ježíška :-DDD http://www.ghost-shop.cz/Ghost-box-spir ... SB7-d1.htm

A vůbec ten "e-shop" je plný perel :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21874
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Vtipy, nejen o Subaru

Příspěvek od HonzaCZ »

Komanche píše:HonzaCZ: Nemusels to psat tak hnusne, ale mas pravdu. Ja delal pro jednu malou firmu t-mobile, takze tam je to o trochu vyssi bezpecnosti nez u statnich organu
Jak hnusně? Já nepsal, že blbej jsi ty. :-) Naopak tobě jsem přiznal "ponětí o bezpečnosti". :-D Co se týče velkých firem, tak jak jsem psal. Dle zkušeností, čím větší frima, tím horší zabezpečení. Třeba jak se pořád dávaj jako etalon zabezpečení banky, tak tam je to právě dost mizerný. Ono to zabezpečení používaj už dost dlouho a udržovat to morálně nezastaralý dá dost práce, potažmo výdajů... A nemyslím jenom zastaralý technologie, ale absenci nebo nedodržování různých procesů, nedělání pravidelných auditů atd.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21874
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Vtipy, nejen o Subaru

Příspěvek od HonzaCZ »

spm píše:Až takový pokročilý věci... já třeba viděl, co dovede php vývojář s root právama na serveru. Problémy aplikace s právama se zásadně řeší příkazem chmod 777. Distribuci SSH klíčů per osoba mi taky dobře obešli - první nahrál na první server svuj privátní klíč, nabastlili si do /usr/bin scripty dle jména serveru, kde obsahem bylo ssh root@... -i /cesta/k/klíči a všichni se tim logovali. A taky už jsem viděl logy z webové aplikace umístěné v docrootu webserveru, logovali se tam tuším i hesla uživatelů
Jo, chmod 777 vyloženě miluju... a soubory s tímhle oprávnění taky... :-D A logovat se všude pořád jako root je skvělej nápad a dřív nebo později se to potvrdí. :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22472
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Vtipy, nejen o Subaru

Příspěvek od spm »

Jako na svoje servery se loguju rootem taky. Ostatně když tam stejně běží akorát nějaký služby a lezu tam kvůli tomu, abych něco přenastavil, updatoval, restartoval, tak roota stejně potřebuju... Bohužel to naráží na to, když ho pak nafasuje někdo, kdo pustí chmod 777 na / pro jistotu :-DDD Tady to jinak bylo řešený tak, že se všichni logovali na roota, ale svym SSH klíčem, který distribuoval automatický systém... takže když člověk odešel, klíč se smazal ze systému a bylo to ok. Ale že je někdo línej logovat se ze svý workstationy a ten svůj privátní klíč, kterej nemá pustit z ruky, nahraje veřejně úplně všem, to mě fakt nenapadlo... Ostatně (druhý link na xkcd tohoto dne :-DDD) o tom byl taky komix :-DDD

Obrázek
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21874
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Vtipy, nejen o Subaru

Příspěvek od HonzaCZ »

Já tak nelezu ani na svoje. Dokonce ani nemám povolenej vzdálenej root login. Nevím, k čemu by to mělo bejt dobrý. :-)

Jinak na co developeři potřebujou root přístup na server?
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: Vtipy, nejen o Subaru

Příspěvek od ybrcek »

Pekne to plevelite IT sragorama
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10614
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Vtipy, nejen o Subaru

Příspěvek od Mira »

spm píše:Ale zpátky k vtipům - už vím, co chci od příštího ježíška http://www.ghost-shop.cz/Ghost-box-spir ... SB7-d1.htm

A vůbec ten "e-shop" je plný perel
Náhodou todle je dobrý.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22472
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Vtipy, nejen o Subaru

Příspěvek od spm »

ja je taky nemam zvenku pristupny. takze k tomu, abych zbytecne po loginu nemusel psat sudo su, ktery bych vzapeti napsal :-) uprimne nevim, je to dost historie a celkem mala firma. rekl bych, ze to nejak vyrostlo od cloveka co to delal sam a nikdy se tomu neucinila pritrz (a taky na to pak nikdo nechtel sahnout, kdyz videl co tam je za zverstva :-DDD )

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48895
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Vtipy, nejen o Subaru

Příspěvek od VDC »

Jen to plevelte. Mě to přijde vtipný, jak vůbec nevím, o čem se bavíte. :-D :-D
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21874
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Vtipy, nejen o Subaru

Příspěvek od HonzaCZ »

spm píše:ja je taky nemam zvenku pristupny. takze k tomu, abych zbytecne po loginu nemusel psat sudo su, ktery bych vzapeti napsal uprimne nevim, je to dost historie a celkem mala firma. rekl bych, ze to nejak vyrostlo od cloveka co to delal sam a nikdy se tomu neucinila pritrz (a taky na to pak nikdo nechtel sahnout, kdyz videl co tam je za zverstva )

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
No zvenku... zvenku je pro mě všechno, kromě loginu přímo fyzicky u kompu nebo iKVM přes BMC :) A vzápětí sudo su nepíšu. Na drtivou většinu příkazů root nepotřebuju a když je to potřeba, tak napíšu jednorázový sudo. Pokud samozřejmě nedělám nějakou složitější delší operaci, kde se řeší víc systémovejch věcí, pak samozřejmě se na tu dobu přepnu na roota. Moc si nedokážu představit, mít jenom root... jako možná tak na routeru, ale na serveru už ne. Upsat se nebo spustit nějakou krávovinu může každej, tak proč bych zbytečně riskoval, když mě to žádný pohodlí nestojí? Jsem tak zvyklej... mám i ve Win zapnutý UAC... ale chápu, že jsou lidi, co první, co udělaj po instalaci Win, je deaktivace UAC, a tak i na servery choděj pod rootem. ;)

No ne, mě zajímal reálný příklad, co jako vykonávaj tak zásadního, že na to potřebujou roota... :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18809
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Vtipy, nejen o Subaru

Příspěvek od hamoun »

root je podle me dobrej na tohle >B-) :

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Hih006E2FLM[/youtube]
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22472
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Vtipy, nejen o Subaru

Příspěvek od spm »

HonzaCZ píše:No zvenku... zvenku je pro mě všechno, kromě loginu přímo fyzicky u kompu nebo iKVM přes BMC A vzápětí sudo su nepíšu. Na drtivou většinu příkazů root nepotřebuju a když je to potřeba, tak napíšu jednorázový sudo. Pokud samozřejmě nedělám nějakou složitější delší operaci, kde se řeší víc systémovejch věcí, pak samozřejmě se na tu dobu přepnu na roota. Moc si nedokážu představit, mít jenom root... jako možná tak na routeru, ale na serveru už ne. Upsat se nebo spustit nějakou krávovinu může každej, tak proč bych zbytečně riskoval, když mě to žádný pohodlí nestojí? Jsem tak zvyklej... mám i …
Tak ono jde o to, co na tom používáš :-) Ty moje pracovní servery jsou obvykle jednoúčelový VM, na kterejch akorát běží nějaká služba. Takže když se tam loguju, tak obvykle kvůli tomu, že tam buď updatuju balíky nebo tam chci něco přenastavit. Na všechno z toho toho roota potřebuju a nic jinýho na tom nedělám, takže mít tam navíc uživatele mi moc nepomůže :-) Služby se stejně spouští pod vlastním uživatelem. Jo, pak mám pár kusů něčeho, kde mám nějakýho SILC klienta, nějaký remote Xka a takový ptákoviny - to samozřejmě mám na obyčejnym uživateli a dělám pod nim :-) UAC mám zapnutý taky, stejně jako když jsem měl linuxový workstationy, tak s normálnim uživatelem (ono to na nich ani jinak moc nešlo, většina GUI softwaru hodně sprostě řve, když se pustí pod rootem :-D
HonzaCZ píše: No ne, mě zajímal reálný příklad, co jako vykonávaj tak zásadního, že na to potřebujou roota...
Řekl bych že klasickej scénář: tady máte server, dělejte si s nim co chcete. Takže si to i sami nastavili a zprasili :-DDD Pak byla i snaha to nějak napravit... ale typicky tak, že se deploynul novej, kam už ty práva nedostali a migrovalo se to na něj. Okolo těch starých se chodilo po špičkách :-DDD Ale ono v těch menších firmách to tak bude IMHO pořád... když jsou tam celkem 4 zaměstnanci, tak on ten vývojář bude i jakobyadmin a jakobyrecepční :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48895
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Vtipy, nejen o Subaru

Příspěvek od VDC »

hamoun píše:root je podle me dobrej na tohle :
:-D :-D :-D
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21874
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Vtipy, nejen o Subaru

Příspěvek od HonzaCZ »

spm: OK, už jsem zticha. Jenom mě to zajímalo, aby si člověk rozšířil obzory o další reálný příklady. :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2436
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Vtipy, nejen o Subaru

Příspěvek od JRJ »

Samozřejmě je nepřijatelné, aby na prezidenta někdo útočil a oslovoval ho Putinova děvko. Proto bychom měli mít prezidenta, který jí nebude.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“