Vtipy, nejen o Subaru

Odpovědět
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Vtipy, nejen o Subaru

Příspěvek od VDC »

Ten je náhodou výbornej !!! ;-D ,,,,| (*_^) |,,,,
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Vtipy, nejen o Subaru

Příspěvek od Mira »

Jo- :-D :-D Vlk je hustéj.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Vtipy, nejen o Subaru

Příspěvek od yeti »

Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
RomanaMala
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 577
Registrován: pát črc 17, 2015 9:49 pm
Jméno a příjmení: Romana Malá
Bydliště: Sýkořice

Re: Vtipy, nejen o Subaru

Příspěvek od RomanaMala »

draconis píše:To je náhodou super, protože většině ženskejch by ten vtip nepřišel vtipnej!
Asi nejsem většina ženskejch :-DDD
demeter
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 287
Registrován: stř lis 30, 2016 9:10 pm
Bydliště: Praha

Re: Vtipy, nejen o Subaru

Příspěvek od demeter »

Kámoš nechal telefon na střeše a zavřel kufr. :-)
Vyrvat z toho nešel a otevřením kufru se display kompletně rozdrtil.
Přílohy
telefon.jpg
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Vtipy, nejen o Subaru

Příspěvek od draconis »

Hehe, tak to je teda klika se takhle trefit... Já tam teda nedávám telefon, ale třeba včera po trekku jsem tam položil turistickou GPS od Garminu. Ale tohle se mi nikdy nestalo a ani jsem o tom neslyšel. Holt jak jsem narostl, asi mám delší ruce a dávám to dál než hned za ty pátý vrata :-)
RomanaMala
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 577
Registrován: pát črc 17, 2015 9:49 pm
Jméno a příjmení: Romana Malá
Bydliště: Sýkořice

Re: Vtipy, nejen o Subaru

Příspěvek od RomanaMala »

:-DDD :-DDD :-DDD
demeter
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 287
Registrován: stř lis 30, 2016 9:10 pm
Bydliště: Praha

Re: Vtipy, nejen o Subaru

Příspěvek od demeter »

draconis píše:Hehe, tak to je teda klika se takhle trefit...
On ho samozřejmě normálně položil naplocho na střechu auta, ale nějak sklouzl do dveří, když se zavíraly. Pak už se s tím nedalo nic moc dělat, jak tam byl nafest. Jinak parádní legrace pro nás všechny ostatní okolo.

BTW, auto je Superb a u Subaru by se to nemohlo stát, to dá rozum.
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Vtipy, nejen o Subaru

Příspěvek od draconis »

demeter píše:u Subaru by se to nemohlo stát, to dá rozum.
To je přece jasný! :-)
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vtipy, nejen o Subaru

Příspěvek od Tomáš1002 »

Sice se to tematicky na Subarufanclub moc nehodí, ale jelikož na žádných tědletěch fejsbůcích nejsem a zážitek to byl navýsost dadaistický, tak se vypovídám tady.

Vlak. Znáte? Automobilisti - subaristi asi moc ne. Je to ta věc, které se musí dávat přednost na přejezdech, protože to bývá dost velké a pokud se s tím potkáte, tak to většinou nad autem zvítězí systémem KO. Pouze pokud jste polský pilot kamionu s plechem na korbě i v hlavě, máte šanci na plichtu nebo dokonce výhru.
Já tím jezdím docela hodně, líbí se mi to, uklidňuje mě to a piju v tom kafe a/nebo pivo, což v autě za volantem nejde.

České dráhy. V očích mnoha z těch, kteří jeli vlakem naposled v době, kdy končily parní lokomotivy, moloch, který se nemění. Já s nimi jezdím často a nemohu si stěžovat. Přesto, jak uvidíme dále, dokáží nechat vzpomenout svých "nejlepších dob".

Hlavní nádraží v Plzni. Prochází rozsáhlou přestavbou, díky které by se mělo změnit z docela pěkného, ale přeci jen už trochu staromódního objektu na "křižovatku cest hodnou 21. století." Teď je však ve fázi, jež nemá za cíl umožnit odjet cestujícím tam, kam chtějí, ale vystavit jejich psychiku zátěži srovnatelné s pilotem chystajícím se bombardovat mateřskou školku.

Tak. Pojmy máme vyjasněné. A teď to spojíme do příběhu.

Dnes jsem se pokusil na hlavním nádraží v Plzni nasednout do vlaku Českých drah a odjet s ním do Prahy. Banální úkon. Přišel jsem k odjezdové tabuli v hale, tam našel, že vlak odjíždí z nástupiště číslo 3, dle navigace na nástupiště došel, tam stál hned u eskalátoru vlak s jasným nápisem Praha hlavní nádraží, hučel, klimatizoval, byli v něm lidi, stál na deklarovaném nástupišti, tak jsem do něj, já bloud, nastoupil a těšil se, že se brzy vydám na východ. Což se i stalo, ale trochu jinak, než jsem myslel.
V čas Č se vlak do pohybu nedal. To se stává. Ovšem v čase Č + 10 jsem začal být mírně nervózní a tak jsem se vydal pátrat. Zde to zkrátím. Vlak, kterým jsem chtěl já a dalších několik desítek lidí odjet, neodjel a ani se k tomu nechystal. Byl to totiž nesprávný vlak. Ten správný stál na nástupišti 3Z, což je nástupiště 3 západní část a v čase Č + 10 už byl pryč. Prostě jsem vlezl do špatného vlaku. Protože ale totéž udělalo dalších několik desítek lidí, dovoluji si tvrdit, že chyba nebyla ve mně, ale v systému. Ten je velmi propracovaný, protože jaký jiný účel než zmatení nepřítele může mít třeba to, že na nástupišti 1 je kolej číslo 6 a na nástupišti 4 kolej 106? To přeci nemůže nebýt tajná šifra! A stvořit vlak, který vypadá jako vlak na Prahu, je označen jako vlak na Prahu, stojí tam, kde má stát vlak na Prahu - a není to vlak na Prahu, to je prostě geniální takticko-operační manévr!

No nic, nezbylo, než čekat hodinu na další vlak. Mezitím jsem nezávisle na sobě požádal dvě zaměstnankyně o informaci co je třeba udělat pro to, aby člověk na Plzeňském nádraží našel správný vlak. Jedna (zaměstnankyně ČD) se dušovala, že rozhodující jsou odjezdové tabule na nástupišti, druhá (výpravčí SŽDC), že klíčové je hlášení staničního rozhlasu. Dalších lidí jsem se už neptal, bál jsem se, aby mě neodkázali na kartářku nebo vědmu.

Ale to ještě není pointa. Znáte starý vtip, jak se baví v jednom vlaku mezi Moskvou a Leningradem Voloďa s Ivanem a Ivan se ptá: "A ty kudá iďóš?" "V Maskvů. A ty?" "V Lěningrád." Oba zakroutí hlavou "Čuděsnaja těchnika!".

Dnes, 27.3.2017 okolo 14,00 stál na nástupišti 3 plzeňského hlavního nádraží vlak, jehož první vagon hlásal toto:
2017-03-27 13.52.25.jpg
Hned za ním, pevně spojen, stál další vagon, který ovšem nejel do Prahy, ale rozhodl se emigrovat na západ:
2017-03-27 13.52.06.jpg
Korunu tomu nasadil nápis na tabuli nad nástupištěm:
2017-03-27 13.48.48.jpg
Všimněte si čísla vlaku, které postupně graduje a stává se trojjediným (symbolika, není ten vlak Bůh??), mění se i názvy vlaků a potenciální nepřítel je tak zmaten, že namísto na Prahu zaútočí na Vejprty, případně sám na sebe.
Usoudil jsem, že osobou, která tuší, kam se celá ta bizarní surrealistická souprava vydá, by mohl být strojvedoucí. Ten potvrdil, že hodlá odjet na Prahu. Uvěřil jsem mu a otázkou na to, jak dokáže jet z Plzně současně do Prahy i do Chebu jsem ho nechtěl rozrušit, aby si pak nepletl zelenou a červenou na návěstidlech.

Dál už to šlo jako na drátkách, ve 14,06 na tabuli naskočilo zpoždění 10 minut, ve 14,20 se to změnilo na 20 minut, ve 14,30 na 25 a pak už jsme na minutu přesně (+/- 200 let) v cca 14,40 odjeli. Do stověžaté jsem dorazil cca o hodinu a půl později, než byl původní plán. V jakém časoprostoru se teď nacházejí ti, kteří tím vlakem jeli do Chebu, to netuším.

Zahoďte klíče od auta a jezděte vlakem!
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
jaromir
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1078
Registrován: stř zář 09, 2009 10:41 pm
Jméno a příjmení: Jaromír
Bydliště: Úpohlavy (okr. Litoměřice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vtipy, nejen o Subaru

Příspěvek od jaromir »

Ahoj Tome,
proč Ty se neživíš jako spisovatel, to opravdu nevím. Ale zvedl si mi před spaním náladu - krásně popsaný prožitek, i když Ti asi v tom prvně zmíněném vlaku do smíchu nebylo.
Jaromír
Subaru Forester 2,5XT MY2009
thunderace
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 987
Registrován: sob led 02, 2010 8:14 am

Re: Vtipy, nejen o Subaru

Příspěvek od thunderace »

teď jsem se fakt doopravdy a nahlas zasmál!!! ,,,,| (*_^) |,,,,
Uživatelský avatar
JackeOb
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 752
Registrován: úte črc 14, 2015 11:09 pm
Jméno a příjmení: Jakub H
Bydliště: Polička

Re: Vtipy, nejen o Subaru

Příspěvek od JackeOb »

Diky za krasnou pohadku na dobrou noc :)

Mimochodem opravdu pekne napsano.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Vtipy, nejen o Subaru

Příspěvek od VDC »

Pisatel a rétor je Tomáš excelentní. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Vtipy, nejen o Subaru

Příspěvek od Mira »

Jen mohu vysvětlit, že matení čísly kolejí je standardní postup ve všech stanicích. Ono totiž koleje mají své číslování a vychází z tzv. hlavní průjezdné koleje. Koleje vlevo a vpravo od ní mají čísla lichá a sudá. To vpravo a vlevo zase vychází od začátku a konce trati. Čísla nástupiště jsou postupná od výpravní budovy. Takže na čísla kolejí spoléhat pouze podle tabulek u nich umístěných, jinak se nedopočítáte. To, že na jednou nástupišti stojí 2 vlaky je bohužel fakt, stanice totiž většinou trpí nedostatkem nástupišť. To je specialita nejen Plzně. To, že vlak nebyl dostatečně označen je ovšem šlendrián. Na každém vagonu by mělo být označení čísla vlaku, konečné stanice a trati (např. přes ...). To, že to tam nebylo, či bylo blbě by někdo zasluhoval řádně nakopat. Mimo jiné vlaková četa, zejména vlakvedoucí. Výpravčí to nemá čas sledovat a zajišťovat, ale všimnout a sjednat nápravu mohl. :-(
No ono pokud se někde něco předělává za plného provozu je celkem složitá a nejednoduchá záležitost, znám to z kdysi praxe. Vše se dělá jinak, musí se za pochodu improvizovat a pokud nejsou ve službě dostatečně zkušení praktici, je to průšvih a minutky zpoždění naskakují zatraceně rychle.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“