Kdo nebo co vám udělalo radost?

Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22683
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od spm »

Já mám dneska radost, že jsem patrně navzdory svému diletanství přežil bez úhony (i mechaniky) a dojel zbytek ranní cesty po vlastní ose. Neb jsem vyrazil tim svým postrkovadlem; díky ranní dopravě za prvního sněhu jsem při objíždění zase dosud neznámé krásy středočeského kraje. Kdesi za nějakou obcí, když jsem zrychlil, tak najednou výrazný hukot... Pomyslel jsem si cosi o ložisku a hlavou prolítla řada dalších sprostých slov. Po další zatáčce hukot ještě zesílil, až to začalo být divné. Dojel jsem do nějaké obce, odbočil na křižovatce a strašný kravál, od kola se už při minimální rychlosti ozývaly hrozné rány. Tak jsem to odstavil, osahal kola, všechno studené. Zkusil jsem jet kousek dál, ale kravál zůstal, že to bylo nesnesitelné, tak jsem to na prvním místě odstavil, kdesi uprostřed ničeho, neznámo kde vůbec jsem. Přemítajíc, co s tím asi udělám, jsem si vzpomněl, že při tom minulém podivném rachtání (které se BTW nedořešilo, druhý den ten zvuk zmizel a od té doby klid) mi přišlo levé zadní kolo nějaké přibržděné. Tak jsem vyndal hever, že zkusím, jestli se to vůbec točí. Kolo se točilo v pohodě, ale jak jsem s ním otočil, tak se mi hýbalo, s obrovskou vůlí. Tak jsem s ním zahýbal a už mi to došlo; všechny 4 šrouby na kole kompletně povolené, že bych je sundal rukou... Upřímně nevím, jak se mi to povedlo. Zadní kola jsem nedávno sundaval, ale druhé bylo ok, takže samo zimou (a na plecháčích) se to asi takhle nepovolilo... takže pokud vyloučím i to, že se mě někdo pokouší odstranit, tak mi zbývá poslední možnost, že jsem takový debil, že při tom posledním sundavání jsem si tohle kolo na zemi nedotáh... >:-& Asi bych si bez dozoru neměl už ani zavazovat tkaničky :-DDD Každopádně jsem hodně rád, že mi to kolo neupadlo a že to byla nakonec jenom tahle ptákovina a po dotažení jsem pokračoval dál bez plaťáku :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4920
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Makovica »

Inak pre predstavu este k tym Slusoviciam, o co tam islo.

Impreza
https://www.mediasport.cz/rally/ceske-r ... 10626.html
Odporucam nevynechat zvuk a hlavne od 8:15 :)

Fabia R5
https://www.mediasport.cz/rally/ceske-r ... 10612.html

A klasika S120
https://www.mediasport.cz/rally/ceske-r ... 10624.html
Pocuvat cele :)
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2195
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Metuzalem »

spm píše:... všechny 4 šrouby na kole kompletně povolené, že bych je sundal rukou...
Už jsem to taky jednou zažil. Dodnes si pamatuju, jak jsem se orosil, když jsem zjistil o co jde. Rozdíl oproti tvé zkušenosti: jel jsem z pneu servisu :-( Už jsem tam víckrát nejel.
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22683
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od spm »

No, je to perverzní, ale já když to zjistil, tak mi paradoxně spadnul kámen ze srdce - nějak mi v tu chvíli přišlo řešení dotáhnout šrouby a jet dál jako lepší, než řešit co s tím teď uprostřed polí dělat :-DDD Ale jak se to stalo... udělat mi to pneuservis, tak bych je tim klíčem asi dojel umlátit. Furt si ale řikám, jestli jsem takovej vocas, že jsem to po sobě nedotáhnul... ale asi to tak bude, moc jinejch možností nezbejvá. Paradoxní je, že když přehazuju gumy, tak to po akci obvykle jedu kousek projet, znova dotáhnu a pak to dotahuju ještě jednou po delší době, takže ikdyž udělám takovouhle hovadinu, tak na to přijdu prakticky hned. Tady jsem ty zadní kola sundaval ráno před odjezdem do práce, když mi večer předtím se z toho ozývaly hrozivé zvuky; do práce jsem přijel stejně pozdě, takže tam jsem to nedotahoval a pak jsem na to už zapomněl a vybodl se na to... tak to mám za to.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2195
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Metuzalem »

Jasně, já byl taky rád, že je to vlastně blbost, ale ta představa, jak mě předjíždí vlastní kolo není nic moc. Teď to řeším analogicky jako ty, po pár ujetých km to ještě obejdu, a to i když jedu z pneu servisu. Po sobě v současné době radši kontroluju i jestli jsem zamknul domovní dveře - a radši 2x :-)
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od VDC »

Honzo že člověk zapomene dotáhnout kola, to se stane. Mě se to stalo zrovna když jsem poprvé vyjel po opravě s Toyotou, že jsem na to zapomněl. Vzpomněl jsem si po ujetí nějakých 20 km, kdy jsem si říkal, že kola mají nějakou nevyváženost. I tu mi blesklo hlavou, že jsem to vůl neobešel s klíčem.
Spíš si pamatuj ten zvuk, protože je poměrně charakteristický, příště už tě to nepřekvapí. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od sima »

Jj stane se.Taky radši obejdu auto min.ještě jednou po celkovém dotažení kol.Po nějakých těch pár km už to ale většinou nekontroluju,no posprávnu mělo by se...stejně se mě jednou stalo,že se mě kola samy mírně povolily-obě zadní a to uprostřed sezony a na forejsovi.Přitom dotahování furt stejným momentem či na cit,což u mě vychází na stejno.
Začlo to taky vydávat mírné pazvuky,ne tak hlučné,myslel jsem už na diferák a všechno možné...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22683
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od spm »

To si asi zapamatuju. Respektive myslím, že ten zvuk už nikdy nezapomenu :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1625
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Harous »

Nemáš prohozený šrouby (matky) pro litý kola s plecháčovejma?
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22683
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od spm »

Nn, tady na tý popelnici (Swift) mám všechno jenom plecháče, liťáky to auto v životě nevidělo :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1625
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Harous »

Kámoš si takhle prohazoval kola a zapomněl prohodit šrouby. Pak se mu to neustále povolovalo než si uvědomil, že dal šrouby od liťáků. Jinak ten zvuk znám taky, ale mě tehdy někdo to kolo povolil. U Lancie Delty.
Naposledy upravil(a) Harous dne pon pro 04, 2017 11:13 pm, celkem upraveno 1 x.
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
Uživatelský avatar
Username
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: sob lis 05, 2016 12:03 pm

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Username »

Mě strašně vyděsila nedavno manželka, s tím, že zjistila, že budeme platit šílený daně. A druhej den mi řekla, že jediný řešení tohodle problému je koupit XT. Tak sem se nějak uklidnil a minulej tejden jsme ho nastěhovali na spaní k Levorgovi :-D
Přílohy
53362989437__E412B9A2-4470-4427-87B3-43080793D470 2.jpg
Naposledy upravil(a) Username dne pon pro 04, 2017 8:10 pm, celkem upraveno 1 x.

SUBARU BRZ MY 2023
SUBARU FORESTER 2.0 XT comfort MY 2017
SUBARU OUTBACK MY 2022
SUBARU Impreza 2.0R 2007
SUBARU BRZ Final Edition MY 2020 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S sport MY 2018 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S MY 2016 ex
SUBARU OUTBACK 2009 2.0D ex
SUBARU OUTBACK 2008 2.0D ex
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22683
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od spm »

Koukám že je to životní zkušenost, které málokdo unikne :-) Já furt doufám, že jsem si to udělal sám... kdyby mi to někdo chtěl povolit, tak by snad povoloval alespoň to druhý, který je ze strany auta, kde na něj neni vidět :-DDD Jediný co mě trochu uklidňuje je, že asi neni moc možný s tím jet tak dlouho, aby to kolo doopravdy upadlo. Když to vezmu, tak jsem tam sice už měl vůli, ale na sundání matky to bylo ještě pořád dost závitů a ten zvuk byl tak nesnesitelný, že to nešlo přeslechnout.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od sima »

Já teda šoruby nepřehodil,na to jsem si dával majzla,teď už to nemusím řešit vůbec,bo mám šrouby naprosto identické jak na liťácích,tak na plecháčích.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od VDC »

Username píše:Mě strašně vyděsila nedavno manželka, s tím, že zjistila, že budeme platit šílený daně. A druhej den mi řekla, že jediný řešení tohodle problému je koupit XT. Tak sem se nějak uklidnil a minulej tejden jsme ho nastěhovali na spaní k Levorgovi
:-D :-D :-D. Tak to je hezký
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“