Kdo nebo co vám udělalo radost?

Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od sima »

I ty buržouste,kůži si nech,tu nechci,to radši budu sprostý proletář,lůza :-) Taky mám cocpit sprej v garáži,několik let už :-)Jinak máš ten šestivál fakt včil pěkný,jak psal Ondra,pěkná barevná kombinace,včil to taky konečně vyniklo,dřív jsem viděl jen prach a prach a..a špínu >>=-§ :-D (neřeš to,taky to neřeším,jen se ve mě něco už nějaký čas dme a snad se dám na vosk káry po 15 letech,je mě líto ten lak neoživit,aspoň na chvilku :-) )
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od HonzaCZ »

No tak já zrovna nemyslel to, jak kdo meje interiér... to jsou celkem náklady nula nula prd, jen na tom člověk nechá ruce. Když to teda nedá někam udělat.

Myslel jsem spíš, že každej mění jinak kotouče... někdo si řekne do příštích desek to vydrží, jinej si řekne, že už se blíží limit, tak dá nový, někdo jezdí na gumách, dokud z nich nelezou dráty, jinej mění po 2 sezonách. Každej snese jinou míru akustickýho projevu , takže někdo jezdí s vytlučenym podvozkem ještě desítky tisíc km, jinej řeší při prvním klepnutí, co to bylo. Někdo nechá ložisko hučet, dokud se skoro nezadře, druhej ho slyší 30 000 km před tím, než to začíná bejt kritický... a tak dále, a tak dále... ;)

A samozřejmě buržousti to maj f kůži a f automatu... že se vůbec s těma ostatníma bavíme... :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od sima »

Honzo já tě pochopil a na to jsem i reagoval =)opravdu něco na tom je... s tím exte a interiérem jsem jen odbočil,ono se to nabízelo s spm :-) ;) No jinak my textiláci a manuláci jsme v převaze,takže s tím bavením bacha,bacha =) bavit se s náma můžete jen do té doby,než vystřelíme s aurory >:-f :-D I když tohle je už hodně smutný příběh...pryč od toho tématu.Já chci nechat auto dokonce nechat vyčistit,interiér teda firmou,pár jich tu znám a není to drahé a navíc včil známý začal v tomto podnikat,má tolik zakázek,že neví kam dřív,tenhle byznys jen kvete,pokud nejsi úplná lemra,či ojebávač.To samé velice živě funguje třeba v čištění čalounění,koberců atd ve velkých prostorách,kina,sály,shopingy...Ale tam už oproti autům ti nestačí počáteční kapitál v řádu cirka 100-200 000 kč,ale tam to jde do velkých peněz už...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od HonzaCZ »

Já jsem uvažoval o nějaký renovaci laku, ale dost se toho bojím... dá se tam víc zkazit než napravit... A pak bych celkem nechal nějak opravit min. sedačku řidiče, možná i spolujezdce, je trochu popraskaná, tak abych jí za chvíli nemusel nechat přečalounit celou... Nějaké tipy na oboje?
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Mira »

Kupodivu, že venku sprchlo. Měl jsem na autě už hezkou vrstvu pylu a při nastupování mě už cukal nos. Plánoval jsem wap a nemusím, příroda sama zařídila.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19140
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od hamoun »

ladis77: dokonce se sharanem ... :) ... a .. jak pises ...
na kruhaci se naklani, piska, ... plyn zna v podstate 2 polohy ... brzdy vydrzi asi 40tkm (asi chybi vykon, tak se celkem drzi) ...
(preju si, at se to vsecko posere a budu si moct vybrat zas auto .. )

HonzaCZ: hodne a především zalezi na zpusobu uzivani auta ... to velmi extremne ovlivnuje zivotnost všech dilu ... a cim vyssi vykon, tim se ty pomyslne nuzky opotrebeni spotrebaku a potencionálních moznych nakladu na udrzbu oteviraji ..
škoda superb
ex WRX 2008
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od sima »

HonzaCZ píše:Já jsem uvažoval o nějaký renovaci laku, ale dost se toho bojím... dá se tam víc zkazit než napravit... A pak bych celkem nechal nějak opravit min. sedačku řidiče, možná i spolujezdce, je trochu popraskaná, tak abych jí za chvíli nemusel nechat přečalounit celou... Nějaké tipy na oboje?
Tal lak bych chtěl jen vyleštit,nic víc,tím se nedá snad nic zkazit.Co se týče čalounění Honzo jsi daleko,ale tu mám čalouníka co je neskutečně šikovný a mimo jiné dělá sedačky i na známé veterány.Furt má v dílně nějaký autosedák.Dělá komplet sedačky i jen čátečně.Kdysi nám čalounil komplet sedačky v celém autě a teda nejsem odborník,ale fakt mistrná práce.Není rozhodně drahý,ale musí to člověk brát vzhledem ke kvalitní práci jakou on odvede.Já se ho včil budu ptát na vrzání sedačky,co s tím...zatím se to dá pořešit změnou polohy,změnou výšky sedáku,ale docela mě to sem tam i otravuje.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22741
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od spm »

Já fanda kůže taky moc nejsem, ale za ty dva válce navíc stojí :-DDD náhodou exteriér jsem docela čistej udržoval celou dobu, jenom jsem to furt nefotil :-) Min. alespoň wapkou jsem to bral celkem často. Jenom ten motor se mi nedaří moc vyčistit - když se to srovná s tou fotkou na první stránce toho mýho threadu, jak jsem to přivezl od cerva, tak je to ostudné :-) Asi bych potřeboval taky referenci na někoho kdo to čistí :-D (jako vywapkovat bych to uměl, ale nepřijde mi to jako dobrej nápad). A reference na opravu sedaček by mi bodla asi taky (ikdyž jestli to budu řešit, tak až po odstranění koroze a dalších věcí na seznamu :-D ).
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od HonzaCZ »

sima: Jo, trošku dál to je, ale zase kdybych řešil celý sedačky, tak bych určitě nepreferoval vzdálenost, ale kvalitu. Pro vejfuk jsem si jel až na Slovensko. :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od HonzaCZ »

spm: Motor ideálně lehce teplej (ne úplně studenej), nastříkat nějaký sajrajtoidem na motory a pak dokonale opláchnout proudem vody, ne tlakem. Wapkou bych do motoru fakt nestříkal.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od sima »

Nechci mluvit za něj,ale určtitě nabídky se porovnat dají a tenhlete se tím tak úplně neživí...určitě bych se zmínil a dal pak kontakt,on s ním musí člověk někdy opatrně,po founu zní někdy divně,unaveně,má toho fakt moc,ale zdání někdy klame.No pro výfuk na slováky :-D ,já taky jel pro blbosti slušnou cestu,jsme ten typ co se pro něco nadchnu a hloubá to ve mě a hledám jinde,až skončím na začátku a jedu,nehledím nalevo napravo,znám to.
Jinak motor už nečistím vůbec,jen mě ho lehce opláchl mechoš,po nástřiku dutin a podvozku,kua ten prohlédl.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
nun
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 202
Registrován: ned dub 30, 2017 11:12 am
Jméno a příjmení: Miloš Kowol
Bydliště: Třinec

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od nun »

Dneska mi udělali radost na úřadě - zápis dovezeného Outbacka -
němci v techničáku uvedli mylně Euro3, v COC listu prostě pro rozlišení musí být nějaké písmenka navíc, které chyběly tak tam dali tu horší variantu. V Subaru Praha dle evidence zjistili že to má být Euro4 a úřad po zkoumání rozhodl, že když písmenka nejsou, ale je vyjádření ofiko dovozce, tak že dovozce má pravdu uffff...
Takže jsem vyfasoval značky a můžu se začít učit jezdit ... v [SUBARU]
Subaru Outback 2,5i LPG AT 2005 Obrázek
Mazda Mx-5 NC 1,8 2006
Citroen Berlingo 1,4i 2001
EX - OctaviaII 1,6TDI FabiaII 1,6TDI FabiaII 1,6 16V FabiaI 1,9TDI SEATCordoba 1,9SDI Lada2101 Oltcit Škoda100 Škoda1203 Tatran125 ČZ175Sport
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od cerv »

Bulharsko...
Přílohy
20170503_191019.jpg
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22741
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od spm »

Ha, sajrajt na čištění motoru je dobrý tip, díky. To mě nenapadlo, že by se něco takového mohlo dělat. Zkusím sehnat na příští očistu - to to asi potřeba bude dost, protože při tom víkendovém čištění jsem tam stříkal ještě spray proti kunám (našel jsem nakousané tlumící polstrování) a ten má tu blbou vlastnost, že dělá lepkavý povrch, takže očekávám, že se to teď zasere bordelem ještě výrazně rychleji :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od sima »

Jj to se běžně dělá,dřív jedině arva,dnes mrtě značek,bůhví co všecko.Po tom se bude blýskat motor jak nový,já si jen vždy říkám,kam všude to zateče,vždy to někde zůstane,co pak ty hadice,gumy,manžety a skryté místa,plechy,vše se nespláchne...kde začne tahle agresivita působit,to už nikdo nikdy pak neřekne,že to někde udělalo neplechu skrz lehčí "kyselinu",to není jen sůl z cesty...páč to nikdo nikdy jistě už nezjistí,prostě se stalo.Proto s tímhle jsem velice opatrný.Jo na efekt,je to nádhera,tj...
Já jsem schopen spíš vzít hadřík a na mastnotu třá obyč techničák a odmastit vše,odprášit,na povrch je to pak taky pěkné,tak se to dělalo i dřív.
Naposledy upravil(a) sima dne stř kvě 03, 2017 10:49 pm, celkem upraveno 2 x.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“