Kdo nebo co vám udělalo radost?

Odpovědět
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Marty73 »

vojtasbus píše:No. Když jedeš na Aral Ultimate 102, tak jsi na 200 jakbysmet a i v maximálu je rozdíl. Na BA95 dám cca 220 tacho a na Aral 240 jak víno. Dál jsem neměl vzhledem ke gumam gule.
Já na to jezdil v říši taky a měl jsem stejný pocit. A přitom podle testů to má být jen marketing, normální “lepší” benzín.
Jinak těch 200 je pro mě hranice komfortu. Jak je to nad, už to není na pohodu. Leda mít nějakou parádní německou káru:) Dokonce jsem někdy jel v noci nad 200 abych neusnul. Nad 200 nespím. Asi strachy :)
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od VDC »

OZP píše:Nesledoval jsem to prilis detailne, ale udelalo mi radost, ze to dobre dopadlo: Všichni z thajské jeskyně jsou už venku, jako poslední vyšel trenér
Mě to udělalo obrovskou radost. Sledoval jsem to celkem intenzivně, jednak z profesního a samozřejmě z lidského hlediska. Všichni, kdo se podíleli na záchraně, zaslouží obrovské uznání a respekt. A trenér, i kdyby byl na začátku vinen tím, že tam s dětmi šel, tuhle chybu mnohokrát odčinil tím, že je udržel při životě a zdravém duchu !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od HonzaCZ »

Budu asi nějaký to "prémiový" palivo muset vyzkoušet. Zatím jsem zkoušel jenom 98, Efectu 95 a premiový 95 u Makra. Ani na jedno mi rozhodně nepřišlo, že by to líp jelo. Možná to trochu míň žere, při stejnym způsobu provozu. Tyhlencty řeči, že nějaká atmosféra jede nějak výrazně líp jenom kvůli benzínu mi přijdou už podezřelý. :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od spm »

HonzaCZ píše:Budu asi nějaký to "prémiový" palivo muset vyzkoušet. Zatím jsem zkoušel jenom 98, Efectu 95 a premiový 95 u Makra. Ani na jedno mi rozhodně nepřišlo, že by to líp jelo. Možná to trochu míň žere, při stejnym způsobu provozu. Tyhlencty řeči, že nějaká atmosféra jede nějak výrazně líp jenom kvůli benzínu mi přijdou už podezřelý.
Já míval u Swifta pocit, že když do něj naleju ten Drive95, co je u globusu (a měl to snad MOL), že to jelo líp a spotřeba vypadala pak taky líp. Ale když jsem to natankoval víckrát po sobě, tak se to nepotvrdilo, takže bych skoro řekl, že akorát míň pění a první cvaknutí pistole ho tam naleje víc :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
mirekst
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 784
Registrován: čtv říj 10, 2013 8:02 pm

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od mirekst »

Mám zkušenost: Benzín u Tesco pumpy (Praha Letňany): Spotřeba 8.5
Benzín u Mol: spotřeba 8.0
Ta samá trasa, ten samý řidič, to samé auto, ten samý náklad.
Stejný "slabý" benzín nabízí i Unicorn a Globus.
"Silný" benzín má o OMV.
Ověřeno mnohokrát.
vojtasbus
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1526
Registrován: stř úno 11, 2015 11:11 am
Jméno a příjmení: Vojtěch Myška

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od vojtasbus »

Honzo. Zrovna u těch našich potvor mi to smysl dává díky časování a zdvihu ventilů. Nehledě na to, že motor a převodovka byly na optimu (zahříval jsem 200 km tempem 120-140 kmh). Ale co jsem to pak měřil tak na Sport (nemam SI Drive) tak 102 oktan má lepší 0-160 o 3s což je už znát. Ale otázka je, jestli na to nemela vliv prevodovka, že byla "prohřátější". Jinak stejné místo, akorat v noci.

Odesláno z mého EVOLVEO_StrongPhone_Q8_LTE pomocí Tapatalk
exSubaru Justy '94 (1.2i, 9V, 55kW)
exSubaru Outback '05 (3.0R, 24V, 180kW)

No a teď budu chvíli jezdit Pažoutem
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od HonzaCZ »

To, že to bylo v noci a byl chladnější vzduch může mít mnohem větší vliv, než benzín. To bys viděl, jakej je rozdíl jet v těhlech vyšších rychlostech, když venku prší a je kolem 10 stupňů a nebo když je 35 a suchej vzduch. :-) To je podle mě třeba 10-15% rozdíl ve výkonu.

Chtělo by to v co nejvíc shodných podmínkách nalogovat závislosti průběhu VVT a VVL na ostatních parametrech. Samozřejmě po dostatečný době a najetých km, aby se stihly projevit korekce.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
JackeOb
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 752
Registrován: úte črc 14, 2015 11:09 pm
Jméno a příjmení: Jakub H
Bydliště: Polička

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od JackeOb »

mně aktuálně udělala radost odpověď ze subaru na dotaz ohledně alternativních pneu. Bude to free :)

Pokud budete mít zájem je možné vystavit písemné potvrzení pro úřad. Pošlete prosím Vaši adresu pro vyplnění hlavičky potvrzení.
Vozidlo bylo jako nové prodáno prostřednictvím našeho dealera, poplatek už je uhrazený.
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od vrgada »

Ahoj sem na dovolené s omezeným přístupem k netu, takže opožděně se připojuji k radosti, že ty kluky z jeskyně zachránili. A je jasné, že Hollywood už chystá scénář. Nicméně tohle napsal už pan Foglar před 80ti lety. Rychle šípy uveznila voda v jeskyni a vykopavali je ven vojáci, dokonce to bylo na konec klubu, protože Jindra Hojer z toho měl noční můry a rodiče mu klub zakázali. A i ten začátek je foglarovskej. Pokud je pravda, co píše tisk, tak ten kreten trenerskej poslal děcka na stezku odvahy, aby se šli podepsat 2,5km hluboko do jeskyne. Celej priteplalej Rikitan a cesta do mocalu při lovení bobrika odvahy. Tady bych to viděl i na prvky sadismu-tvrdy tréning a ještě ani blb neřekl, kam s nima jede. Dal bych mu tu akci k úhradě, včetně odškodnění rodiny potápěče, který tam kvůli němu zařval. A rozhodně nevěřím, že ho rodiče oslavují jako hrdinu a nic mu nevycitaji
Uživatelský avatar
SCOOTER
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2999
Registrován: ned úno 14, 2010 9:45 pm
Jméno a příjmení: Miloš Tůma
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od SCOOTER »

Naprostý souhlas s Vrgatou...pokud to není jinak než se píše v novinách tak ten tréňa by si zasloužil "kopanec do zadku" a veškerý náklady by zaplatil...
Legacy 2.0R 121kw MT. MY2007 ...mazel
Forester S Turbo 2.0i 130kw. MY 2002-Radost
Legacy com.III 2.0i 92kw. MY2002
Outback 2.5i 121kw MT,MY2005
Outback H6 3.0i 154kw. MY2003-Luxus
Legacy 2.5i 115kw. MY1999
Subaru Impreza GT 155kw. MY1996-Legenda
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od námořník »

Mě připadá docela směšný odsuzovat někoho na základě zpráv, ať už z tv nebo internetu a neznalosti místního prostředí.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od vrgada »

Je to virtuální realita, informace mám jen z netu, co napsali pisalci. Ale je neoddiskutovatelne, že tam mají ceduli že v době dešťů tam nikdo lozit nemá a že děcka měl trenér svěřené a zodpovidal za ně. Děti už mám velké, ale v době, kdy byly ve veku táborů a treninků bych určitě neocenil, kdyby je o pár let starší trenér adrenalinove zoceloval v jeskyni, když by byly na kempu trénovat fotbal. Navíc to neudělal asi poprvé, jen tentokrát v jinou roční dobu, takže mu to nezatrhlo ani vedení tábora a má taky spoluzodpovednost
....
Ale samozřejmě je to jiný kraj-jina mentalita a třeba je tam opravdu za hrdinů. Já jsem strašně rád, že má děcka žádný takový trenér nedostal do ruk
...
A americký film už se chystá a bude tam i muzeum a asi to bude i veliká turistická atrakce
...
Ale jsem strašně rád, že je zachránili, naposledy jsem viděl video, jak se vynorili žabí muži a počítali ta děcka a odjížděl s tím, že děcka čeká ještě 40 dní potapecskeho výcviku v jeskyni, nevěřil jsem, že by to dala. A Musk taky nezklamal-privezl ponorku :-)
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od vrgada »

A na Moravě před 82 lety odjeli na školní výlet, zavinění kantoru bylo mnohem menší a museli se odstěhovat. Rodiče jim svěřili decka-zodpovidali za ně. Bohužel tenkrát zlo zvítězilo a dopadlo to strasne.
...
https://brno.idnes.cz/nehoda-deti-na-vo ... -zpravy_vh
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od yohn »

Dneska mě chytli, vyjížděl jsem v Písku u Alberta z benzinky a připoutával se zvolna až za jízdy na hlavní. Zprava mi dávali přednost dva dopraváci v transporteru a hned na majákách za mnou. Za kruháčem na Tábor jsem zastavil u kraje a šel k nim. Shrnuto: nepřipoutanej, vepředu nezletilý dítě (10tiletá dcera na podsedáku), pes navolno v autě a co jsem teda netušil - 2dny propadlá STK. Byli ale velký symapťáci a nějak jsme si sedli. Nakonec jsme ještě chvilku povídali, rozloučili se a nechali mě ject dál.
Obrázek
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6320
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od cleo »

Tak to opravdu udělá radost, zvlášť když těch přestupků bylo víc, museli být asi hodně v pohodě

Odesláno z mého founu pomocí Tapatalk
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“