Kdo nebo co vám udělalo radost?

Odpovědět
Uživatelský avatar
Username
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: sob lis 05, 2016 12:03 pm

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Username »

bushman1 píše:Ja jsem na kafe dost vybiravy a malokde mi chutna.

Kavu si meleme sami pred pouzitim a take jsme docela dlouho testovali ruzne druhy, nez jsme nasli to, co nam chutna. Zkouseli jsme i cibetkovou Kopi Luwak

Ale jsem na to ted pysny, protoze lide, co k nam chodi na navstevu, si opravdu na kave pochutnaji.
Mám to dost podobně. Nejsem ale žádnej barista.Když mi někdo nabízí rozpustné kafe, tak si dám raději čaj. I nejlepší rozpustné kafe, pokud někdo pije léta espresso z mašiny (jakékoli), je úplně jinde než kafe :-) .
A co Kopi Luwak? Já ho jednou koupil v Makro v nějaké akci a nějak mě nepřesvědčilo o nějakých super kvalitách.

SUBARU BRZ MY 2023
SUBARU FORESTER 2.0 XT comfort MY 2017
SUBARU OUTBACK MY 2022
SUBARU Impreza 2.0R 2007
SUBARU BRZ Final Edition MY 2020 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S sport MY 2018 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S MY 2016 ex
SUBARU OUTBACK 2009 2.0D ex
SUBARU OUTBACK 2008 2.0D ex
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od námořník »

ybrcek :-DDD :-DDD :-DDD :-DDD :-DDD :-DDD

V automatu žádnou plíseň nemám a údržba je otázkou několika minut, když nepočítám odvápnění,to je na dýl.
U tý pákovky bych problém v kvalitě neviděl. Dáš kafe ´orazítkuješ´,nandáš a pustíš. Myslím že se ani tlak nedá regulovat,a jestli jo tak kvůli něčemu jinýmu. Na kafe 15barů :-D .
Moka konvička je vlastně to samý akorát víc analogový , ale podle mne výsledek taky moc dobrej a mám ji doma jako rezervu :-D
Ale když tam dáš hnusný kafe tak bude výsledek stát vždycky na prd. Pro někoho kdo si dá kafe občas tak taky nejsou špatný ty automaty na kapsle. Podle testů jsou chuťově a kvalitativně srovnatelný s normální kávou.Akorát vychází v přepočtu kilo kafe na tisíce. Já v součastný době , z nedostatku času hledat dobrou pražírnu, piju Lavazzu.
A pak výsledná spokojenost závisí na tom na co je člověk zvyklej. V jednom pořadu dávali lidem chutnat kafe. Jedno cibetkový a druhý z Aldi. A hádejte který testerům chutnalo víc :-). Takže když někdo pije turka tak mu asi presso chutnat nebude. Už jenom z toho důvodu že tam jsou v hrníčku 3 a půl lžičky a ne půl litru. No a když někdo chce lungo tak si to malý espresso ´dopustí´ vodou. Když to nechá člověk týct přes to kafe tak se začnou uvolňovat oleje co tam jsou a není to ani dobrý, a žaludku se to taky nelíbí. Viva Italia.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od námořník »

Username píše: Je to malinko jinak. Palmový olej je co do složení mastných kyselin a dalších živin i dalšími vlastnostmi tzv. nic moc. Jedinou výhodou palmového oleje oproti ostatním je pouze jeho cena.

Palmový olej není o moc víc nebezpečnější než ostatní rostlinné oleje,jestli vůbec. Budu citovat :
„Palmový tuk je tzv. strukturním tukem, který při výrobě hraje důležitou roli a dodává výrobku správnou konzistenci. V minulosti byly v Evropě pro tyto účely používány lokální tuky, např. řepkový, které procházely částečným ztužením. Kvůli nutnosti technologické úpravy obsahovaly tyto částečně ztužené tuky velké množství zdraví škodlivých transmastných kyselin. Jejich náhrada palmovým olejem znamenala velký pokrok ve výrobě a v ozdravění potravin, v nichž je třeba konzistenci ovlivňovat,“ vysvětluje úlohu palmového oleje ve výrobě doc. Ing. Jiří Brát, CSc.
Takže podle mne je největší problém ekologický. Ale to je jenom můj názor a určitě se najde spousta studií co budou pro a stejnej počet co bude tvrdit opak.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od sima »

spm píše:Tak ono koukni jak ta V60 nebo frenchpress vypadá. To rozhodně není žádný přístroj Směsi jsou na houby, když je slušný kafe, tak stačí jednodruhový. Mlíko do toho dle mě teda taky neni potřeba, když je to alespoň trochu slušný kafe Docela dost lidí jsem "odnaučil" ho tam lít, když jsem jim uvařil něco slušnýho (odnaučil v uvozovkách, už jsem asi moc starý na to, abych někomu násilím vnucoval svůj názor ale fakt je, že spousta u toho nějak rozumně připravenýho kafe přišla na to, že to chutná dobře i bez infikování mlíkem).
Já se na V60 díval hned jak si dával odkaz,zaujalo mě to,ale další krám už moc nechci,jsem max spokojen s džezvou,tedy mokou,tam není nic třeba,jen ji opláchneš a příprava trvá jen pár vteřin.Mlíko či smetanu a cukr musím mít,to už se taky nezměním,zkoušel jsem to bez,ale nemám proč,když mě to nechutná.A infikování to opravdu není :-) Jo a kupuju obyč kávu,vlastně ani nevím,zda je to směs,nejspíš ne,ten gold je nějaká arabica,píšou 100%,co to znamená a co je v tom nekoumám,mě je to jedno,hlavně,že to chutná,jak jsem psal,ty spešl kávy mě tolik nechutnali.
Taky máme kávovar doma i v práci já to nepoužívám,přidávám fotku z dnešního rána v práci,takovou technickou finesu,modernu jistě nikdo už nemáte :-D Tohle je moje první moka,chytrý kolega ji v itálii připálil,až z toho lítali jiskry <:-< :-) Máme vedle vybavenou kuchyňku,s troubou se vším...ale bývá tam věčně někdo a mám to pár kroků,takhle to mám v kanclu pod nosem a v dosahu křesla :-) Prostě netřebuju zbytečně ráno nikoho vidět-nechte mě jen vypít kafe... :-)
Já mám pití kafe jako obřad,takhle dopoledne bývám často doma,je klid,to si vychutnám úplně nejvíc,někam jít skrz kafe to ne,i když tam mají dobré pochutiny.
Přílohy
2018-02-16-2514.jpg
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Username
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: sob lis 05, 2016 12:03 pm

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Username »

námořník píše:

Palmový olej není o moc víc nebezpečnější než ostatní rostlinné oleje,jestli vůbec. Budu citovat :
„Palmový tuk je tzv. strukturním tukem, který při výrobě hraje důležitou roli a dodává výrobku správnou konzistenci. V minulosti byly v Evropě pro tyto účely používány lokální tuky, např. řepkový, které procházely částečným ztužením. Kvůli nutnosti technologické úpravy obsahovaly tyto částečně ztužené tuky velké množství zdraví škodlivých transmastných kyselin. Jejich náhrada palmovým olejem znamenala velký pokrok ve výrobě a v ozdravění potravin, v nichž je třeba konzistenci ovlivňovat,“ vysvětluje úlohu palmového oleje ve výrobě doc. Ing. Jiří Brát, CSc.
Takže podle mne je největší …
Já se o to zajímám už poměrně dlouho a je to jak jsem psal. Není to o škodlivosti, ale o tom, že není vůbec zdraví prospěšný, spíš je to takový neutrál, ale je děsně levný, takže se cpe všade. Ohledně vlivu na zdraví je spousta informací zaplaceno potravinářskými giganty a je obtížní najít pravdu, pokud do toho člověk nevidí v rámci patofyziologie. Dříve zatracené živočišné tuky jsou přitom úžasná energetická věc pro tělo, na rozdíl od rostliných "margarinů, což jsou totální sračky :-) Takže nejzdravější snídaně je vejce na slanině a ke svačince škvarky. Žádné kornflejky v jogurtu...

SUBARU BRZ MY 2023
SUBARU FORESTER 2.0 XT comfort MY 2017
SUBARU OUTBACK MY 2022
SUBARU Impreza 2.0R 2007
SUBARU BRZ Final Edition MY 2020 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S sport MY 2018 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S MY 2016 ex
SUBARU OUTBACK 2009 2.0D ex
SUBARU OUTBACK 2008 2.0D ex
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od sima »

To s tímhle tématem úzce souvisí:na vánoce jsem dostal poukaz na pronájem-záchranu jednoho áru pralesa.
Taky jsme podpořili tygří protipytlácké hlídky,dostávám od nich starší čísla časáku,moc rád to čtu.
Je mě jedno co si kdo o tom myslí a co tu případně napíše,dnes je trend vše zpochybňovat a nic nedělat,jen mudrovat.Jedna taková debata už tu proběhla.
Já jsem měl z toho radost.
http://pralesdetem.cz/zachran-prales/
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od vena »

Username-a nezapomeň na máslo.
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
Uživatelský avatar
MaSlo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 913
Registrován: sob pro 25, 2010 2:36 pm
Jméno a příjmení: Martin Slováček
Bydliště: Okolo Vsetína

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od MaSlo »

Moje řeč!
IG: @svetmasla

Subaru Outback 2.5 121 kW MY07 5MT alias Šedýl
Subaru Forester 2.0 MY01 5MT alias Forejs
Toyota Previa 2.4 VVT-i MY02 alias Kinderwagen
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od námořník »

Username - Já se rostliný tuky mimo olivového oleje snažím nepoužívat a živočišný taky ne a cukry taky ne, máslo taky ne cornfejky(to jsou taky dobrý sračky) taky ne a palmovej už vůbec ne. Ale ten hlavně kvůli tomu pralesu .
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Username
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: sob lis 05, 2016 12:03 pm

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Username »

námořník píše:Username - Já se rostliný tuky mimo olivového oleje snažím nepoužívat a živočišný taky ne a cukry taky ne, máslo taky ne cornfejky(to jsou taky dobrý sračky) taky ne a palmovej už vůbec ne. Ale ten hlavně kvůli tomu pralesu .
Dobře děláš, jen uplně nevím z čeho bereš energii =) =)

SUBARU BRZ MY 2023
SUBARU FORESTER 2.0 XT comfort MY 2017
SUBARU OUTBACK MY 2022
SUBARU Impreza 2.0R 2007
SUBARU BRZ Final Edition MY 2020 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S sport MY 2018 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S MY 2016 ex
SUBARU OUTBACK 2009 2.0D ex
SUBARU OUTBACK 2008 2.0D ex
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1619
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Harous »

Ester Ledecká. Nagano na lyžích. Masakr.
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od VDC »

ESTEEEEEEEER !!! ,,,,| (*_^) |,,,, ,,,,| (*_^) |,,,, Moc to divadlo nesleduju páč mě to nebaví. Ale Ester mi udělala obrovskou radost. Strašně moc jí to přeju, protože se vypracovala, tam kde je, díky vlastní píli a bafuňářům navzdory.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od sima »

Taky to nějak nesleduju,ale Ledecká tj to je sen.Sáblíkové jsem strašně fandil,ať naskočí zpět a super!Samková,ta má taky svůj nelehký příbeh,ženské teda neskutečně skvělé,bomba!Teď v práci poslouchám naše s kanadou,pěkné drama,minutu do konce,ufff
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1619
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Harous »

Ester Ledecká prý dostala divokou kartu a dnes bude bojovat o zlato s muži na skokanském můstku... ;-D
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
Uživatelský avatar
filippek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2310
Registrován: úte úno 15, 2011 10:52 am
Jméno a příjmení: Filip Pecka
Bydliště: Jablonecko

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od filippek »

Ledecká, to bylo probuzení! A jak v coli nevěřila. Všichni tam skáčou radostí a ona jak koukala a nevěřila.

Odesláno z mého LG-G6 pomocí Tapatalk
Nyní: Forester SG 2,0 r.v.05 poface
Bylo: Outback 3.0R H6, r.v.06
Bylo: Forester 2,0 XT r.v.04
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“