Kdo nebo co vám udělalo radost?

Odpovědět
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od cerv »

ferenc.74 píše:Červe,vždyť tam nemáte žádnej sníh,vidim tak max 10cm,i tráva kouká,přijeď ji otestovat sem do Semil na 8.FTN. tady je všude 40-50cm,to teprv bude test.
Testuju v podmínkách,jaký to auto musí absolvovat...to ze máte 40cm je fajn,ale tam ja nejezdim...a v těch 40cm i ty forestery poznají limity..;)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24131
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od sima »

Poznaj,spojka smrdí,ale má snahu jet a jede,dej když tak foto až bude řádný sníh,věřím,že tojka musí zvládnot víc,než jen běžnou cestu =) To myslím bez ironie,kolik vlastně váží a jaký to má pohon náprav?Nevyznám se v tom,nejsem znalec přes všechny auta,ne ne =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
goha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1862
Registrován: pon srp 10, 2015 3:37 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od goha »

Nedávno jsem mluvil s chlapíkem který měl OTB v automatu. Byli si někde zablbnout ve sněhu, sněhu bylo do 1/3 dveří, ani nešly otevřít, pod motorem plechový kryt a auto jelo pořád, nic ho nezastavilo. Potom ho prodal a koupil si Outlandera. To auto je prý naprosto k ho*vnu, už na sněhu kolem 10cm prý není schopno se rozjet, střídavě se část kol protáčí a zbylá stojí, nebo naopak ... na střídačku.
Forejs SG, 11/03, 2.0 92kW + nové LPG.
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11863
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Traveller »

jatros píše:Tak dneska měl sedan premiéru na sněhu
Nejdříve jsem ho vzal na Džbán. Bylo to už uklouzaný na led, ale i tak to byla zábava, dal jsem 10 km (než přijeli cajti a brambory ... pak už se to tam jenom plantalo).
Pak jsem to vzal směr Jevany-Sázava. Hlavní cesty prakticky všude bílé, ale od soli. Sem tam se podařilo najít nějakou zasněženou cestu a dokonce i pár parkovišť v lese, kde se dalo sklouznout.
BTW v Louňovicích i Jevanech se na rybnících bruslí.
Asi něco takového budu v dohledné době nutně potřebovat. ,,,,| (*_^) |,,,, ,,,,| (*_^) |,,,, ;-D ;-D ;-D
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4822
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Makovica »

sima píše:Poznaj,spojka smrdí,ale má snahu jet a jede,dej když tak foto až bude řádný sníh,věřím,že tojka musí zvládnot víc,než jen běžnou cestu To myslím bez ironie,kolik vlastně váží a jaký to má pohon náprav?Nevyznám se v tom,nejsem znalec přes všechny auta,ne ne
RAVka (minimalne novsie modely) ma vyrazne horsie naladeny pohon 4x4 ako Forester, moc by som si iluzie nerobil. Ale viac ako beznu cestu samozrejme zvladne.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
goha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1862
Registrován: pon srp 10, 2015 3:37 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od goha »

Tady je pěkné srovnání Forestera s RAVkou a nejen s ní. Myslím, že to hovoří za vše. [SUBARU]
https://www.youtube.com/watch?v=0_MXK2nzt2Y
Forejs SG, 11/03, 2.0 92kW + nové LPG.
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24131
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od sima »

Makovica,že bude horší o tom žádná.Nechci se tu předhánět v tom v čem je které auto lepší a horší,když to majiteli stačí,netřeba nic víc řešit,jen ma zajímalo trochu co a jak-goha díky za video (*_^) |,,,, ,moc povedené srovnání na jednom příkladě-svahu.To zahřeje u plejádského osrdí,furt ještě něco v tomhle zmateném světě funguje stejně dobře :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
goha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1862
Registrován: pon srp 10, 2015 3:37 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od goha »

Kdysi jsem viděl video s OTB vs Volvo V70 4x4. Jen tráva a daleko menší stoupání, než v tom, co jsem dal. A výsledek? Samozřejmě OTB byl bez problémů ve chvilce nahoře ... lezl jako pavouk a Volvo stálo na místě a občas se mu proklouzlo nějaké kolo, zatímco ta ostatní stála.
Forejs SG, 11/03, 2.0 92kW + nové LPG.
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24131
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od sima »

goha píše:Nedávno jsem mluvil s chlapíkem který měl OTB v automatu. Byli si někde zablbnout ve sněhu, sněhu bylo do 1/3 dveří, ani nešly otevřít, pod motorem plechový kryt a auto jelo pořád, nic ho nezastavilo. Potom ho prodal a koupil si Outlandera. To auto je prý naprosto k ho*vnu, už na sněhu kolem 10cm prý není schopno se rozjet, střídavě se část kol protáčí a zbylá stojí, nebo naopak ... na střídačku.
Hm 10cm,to jsem nijak moc neřešil ani s xantií,s řádnými zimáky-vraníky s prstem v nose i do kopce to jelo a vyjelo a bez problémů, i z místa se dalo rozjet,vždyť 10 cm fakt nic není(kdysi v bílé tmě-bouři,kdy jsem fakt nic neviděl,jsem najel na duny,tak jsem zvedl hydrou podvozek a jel přes ně dál,bez problémů,hydra je fakt zážitek =) :-) )
tj teda goha mazec,je-li tohle s tím myšákem pravda 8() Moc se mě tomu ani nechce věřit,to radši stálý záběr předohrabu :-) a každý rok nové,řádné zimáky :-) =)
Mimochodem-srovnání s pavoukem versus stoupání plejád je přesné :-),mě to tak vždy připadá,naprosto,pomalu a jistě nahoru,jako by mělo to auto fakt nějaké příchytné pavoučí kartáčky :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
PetrC
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 510
Registrován: ned čer 02, 2013 10:11 am
Jméno a příjmení: Petr Celnar
Bydliště: Bučovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od PetrC »

goha píše:Kdysi jsem viděl video s OTB vs Volvo V70 4x4. Jen tráva a daleko menší stoupání, než v tom, co jsem dal. A výsledek? Samozřejmě OTB byl bez problémů ve chvilce nahoře ... lezl jako pavouk a Volvo stálo na místě a občas se mu proklouzlo nějaké kolo, zatímco ta ostatní stála.
Když jsem zjistil co dávají do Volva za pohon, skoro se mi to nechtělo věřit, když si vemu že je to severská zem kde je pořad zima. Je tam haldex maximální poměr je 70:30 ve prospěch přední nápravy a navíc sepíná krátkodobě na pár vteřin. Mám to ověřené přímo z Volvo ČR.
1996 R33 Skyline GT-R V-spec [490 HP/650 N·m]
MY96 SUBARU IMPREZA WRX STi Type RA Version II DCCD - JDM [275 HP/319 N·m] - SOLD :-(
v rodině:
MY96 SUBARU IMPREZA GT 555 [300 HP/350 N·m] - na nukleární pohon
MY06 SUBARU FORESTER 2.5XT [230 HP/320 N·m]
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22472
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od spm »

Ono u toho Haldexu hrozně záleží... ne že bych ho měl rád, ale někde funguje dobře, někde na prd... XC90 má Haldex taky a co jsem slyšel, tak marné to auto není. A ono upřímně MPT u Subaru se technicky taky moc neliší...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4822
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Makovica »

goha píše:Tady je pěkné srovnání Forestera s RAVkou a nejen s ní. Myslím, že to hovoří za vše.
https://www.youtube.com/watch?v=0_MXK2nzt2Y
Tych videi su desiatky (vsetko som za posledny rok videl :) ), ale ak chces nieco reprezentativne a s novsimi modelmi, pekne je https://www.youtube.com/watch?v=OrHSilg0-_w
a samozrejme Rasto Chvala mal zaujimave porovnanie : https://www.youtube.com/watch?v=v-rq_mvN6ag (8:45 - predna lista na RAV :) ).
Pochopitelne vzdy do toho hovoria pneu.
Ale tento test o pneu nie je : https://youtu.be/LeVjuQbXFtg?t=598. Pekne vidno rozdiely aj medzi generaciami Forestrami, o.i. je tam aj RAV spomenuta.
Co ale fakt nechapem je, ze kazdy vyrobca teoreticky vie, ako ten pohon spravit, avsak prakticka realizacia je total nedotiahnuta.
Zakladny problem je, ze vacsina aut nedokaze dostatocne jemne davkovat plyn (resp.vykon/moment) pri preklzoch a pribrzdovaniach a sucasne nedokaze preniest dostatok vykonu, ak ma trakciu len jedno koleso. Toto maju v Subaru, hlavne pri novych automatoch, poriesene vynikajuco.
To tu ale vsetci vedia :)
Naposledy upravil(a) Makovica dne pon led 09, 2017 5:50 pm, celkem upraveno 2 x.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
goha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1862
Registrován: pon srp 10, 2015 3:37 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od goha »

Nejen "... pri novych automatoch..." :-)
Forejs SG, 11/03, 2.0 92kW + nové LPG.
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4822
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Makovica »

goha píše:Nejen "... pri novych automatoch..."
Tymi automatmi som myslel samozrejme CVTcka + elektroniku.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od tango »

Mě udělalo radost, že nemusím řešit nový telefon. Stávající lg g3 je opraveno. Tak doufám,že bude ještě nějaký pátek sloužit tak,jak jsem s ním byl spokojen do předchozích problémů.

Odesláno z mého LG-D855 pomocí Tapatalk
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“