Kdo nebo co vám udělalo radost?

Odpovědět
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48892
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od VDC »

Tak to Jirko fakt potěší. Remosce budiž sláva ! :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od draconis »

Traveller píše:V elektře, kde jsem remosku koupil, mě normálně vyfakovali..., no co by člověk v dnešní době čekal, že. A ještě mě vyprovodil se slovy, že to někam pošlou na opravu, ale že by možná vyšlo výhodněji koupit si novou.
Nj, holt je to vždy o přístupu. Bohužel je to v podstatě běžný postup většiny obchodníků. Taky je třeba si uvědomit, že záleží dost, jaké vztahy má daný prodejce s dodavatelem/výrobcem. Nám se třeba v tomto ohledu daří ledacos domluvit a děláme pro to maximum, ale je fakt, že jsme dnes asi výjimka. A taky pravda neprodáváme levné, spotřební věci. A když se holt nejde domluvit normálně na servisu nebo s dodavatelem a je vůle, dá se to obejít i jinak... Není to pravda úplně košer, protože to riziko prostě nese zákazník, ale vnášíme do toho lidský rozměr. Vzhledem k tomu, že taková situace nastane jednou za čas, tak proč zákazníkovi nevyhovět, když to jde... Pokud to tak neděláme pořád, tak co... :-)

Každopádně je hezké vidět, že existují stále i solidní výrobci. Samozřejmě je rozdíl, když může člověk komunikovat přímo s výrobcem, prodejce to prostě řešit nebude. A pravdu mají i v tom, že pokud to pošlou někam zaservisovat mimo záruku, většina servisů má sazbu cca 600 Kč bez DPH za započatou hodinu práce. Plus matroš, takže tě nechtěl ani tak nutně možná jen motivovat koupit si nový kus, ale měl svým způsobem i pravdu... :-)
ladis77 píše:panvicka zmizela z popelnice behem cca 40 minut. podotykam ze popelnice je uzamykatelna a klice maj jen lidi z naseho vchodu
Tak to mi přijde docela hustý... :-)
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11861
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Traveller »

S tou cenou máš asi trochu pravdu.
Já to vidím i u nás ve firmě, co stojí náhradní díly a práce servisu na ventily. Takže tomu také trochu rozumím. Na druhou stranu, kdyby to člověk prošvihl o půl roku či o rok. Ale o pár týdnů?!? To by mu stačilo říct, že to měl 14 dní na skladě a že na to zapomněl..., až jsem zavolal co s tím je.
No prostě, když se nechce, tak je to horší, než když se nemůže. >>:-@@
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od draconis »

Ale jo, máš pravdu. Ale stejně tak rozumím tomu prodavači nebo s kým jsi to řešil. My máme třeba na většinu sortimentu evidenci výrobních čísel, samozřejmě el. pokladnu s SQL a když s tím člověk chce něco dělat, je to prostě práce navíc a tak trochu oser, protože to prostě musíš nějak "zfalšovat". Navíc pokud už byl výrobek s daným výr. číslem již servisován, nejde to (je v evidenci). A u většiny takových položek je taky jistá doba na "proskladnění", tzn. pokud např. prodejce zboží neprodá do 3 měsíců od jeho přijetí, se zárukou má v servisu nebo u dodavatele smůlu...

My máme v tomto ohledu prakticky ve všem volnou ruku a šéf po nás v ničem nešlape (což je dnes naprostý atyp), můžeme si dělat prakticky vše bez omezení podle svého uvážení.

Chápu, že pokud nad ním stojí někdo další, tak ho může hned seprat, proč to vůbec řeší a že to nejde atd. Což chápu, proč to nějaký řadový prodavač, který tam stojí celý den za 10-12 000 Kč měsíčně, nebude z vlastní iniciativy provozovat. A taky upřímně není to věc třeba za 50 000 Kč, ale v podstatě kravina za 1/8 průměrného platu. Tedy z obchodního hlediska naprosto nezajímavá věc. Takže to chápu z obou stran... :-)
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3031
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Šaman »

Mám radost, že jsem sa dostal domů - kolem asi 3cm snihu a na cestě je zalisovaný mezi kamínky, uježděný jaxviňa a inkriminovaných místech intenzivně vhrabaný - cesta lesklá jak sklénka :-/ Renoltík hrabal, ale vyjel - dvojka s minimem plynu, kdybych řadil redukci (jedničku), spolehlivě bych si zabruslil v rytmu vektorů a gravitace dořiti. Lepilo mně... Líp by sa jelo, kdyby připadlo pár cm. Maxxisy na sněhu drží líp. Zítra ráno bude zajímavý downhill :-/
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
ferenc.74
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1535
Registrován: úte čer 05, 2012 7:06 pm
Jméno a příjmení: František Jindra
Bydliště: Semily

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od ferenc.74 »

Že opět můžu legálně jezdit dva roky bez starostí (doufám),opruz na STK není na moji nervovou soustavu.
Subaru Forester MY 01 S-Turbo 130KW EX
Subaru Forester MY 06 2.5XT MT
Subaru outback 2,5 115kw MY 2001 AT a v cervený,heč! EX
Subaru outback 2,5 121kw MY 2007 MT šampaň
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24131
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od sima »

Šamane,tohle bych taky konečně ještě letos rád,ale s Forestrem :-)Dneska jsme jeli po práci na otočku do krásného holomoooca,bylo tam fajn,jel jsem tam i skrz sraz kámošů z xantia clubu,ale holt vše bez sněhu,cesty suché jak vysušené sloní lejno,co taky čekat jiného na Hané.Tak mě udělalo aspoň radost,že jsem řádně prohnal forejse a využíval jeho zrychlení počínaje při držení pod plynem od 3500 toček nahoru a to fest nahoru,jede i ten SG fakt dobře,jen se mu musí naslouchat a naučit se tomu pak dát za ušiska.Každopádně cestu jsem si užil,starou panelku jsem na vraníkách drtil a forejs se držel jak přibitý,fakt mě to auto překvapuje furt a furt,že to umí taky zrychlovat a ne málo!Jen se mu nesmí dát prostor pro umdlení :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10614
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Mira »

No SG jezdí nádherně. Pokud tomu ještě pomáháš vejfukem. Přitom ten se stačí u mne po městě sotva ohřát. Hulím furt jak Dukovany. Minule jsem se jen stavoval po cestě dom u vietnamce pro chleba a když jsem se vracel k autu, furt se mi ještě z výfuku hulilo.To prosim po ujetí asi 6 km. Ale zase to bylo asik 20 minut. Prostě klasický večerní brněnský provoz.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24131
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od sima »

Mira píše:No SG jezdí nádherně. Pokud tomu ještě pomáháš vejfukem. Přitom ten se stačí u mne po městě sotva ohřát. Hulím furt jak Dukovany. Minule jsem se jen stavoval po cestě dom u vietnamce pro chleba a když jsem se vracel k autu, furt se mi ještě z výfuku hulilo.To prosim po ujetí asi 6 km. Ale zase to bylo asik 20 minut. Prostě klasický večerní brněnský provoz.
Pravda SG kouří,ne nějak moc,ale kouří,navíc se ten kouř z laufu točí specificky hodně kol pátých dveří nahoru,tak je to z pozice řidiče víc vidět.Ale zas tj také typické oko svědomitého řidiče :-) když jsem se záměrně podíval na jiné auta,jde jim po ránu z nemálo aut hustější vzorek,teď je navíc to ideální počasí na schýzy postřehy typu-co mě to zas jde za páru z výfuku...hodně se to zlepší po delší štrece,pak to tolik nečadí ani při krátkých pojížďkách,ale zakrátko se ten dým vrátí-jednouduše,třebuje forejs občas řádně provětrat,prohřát a čím častěji tím lépe =)
Taky jsem už tady někde zmiňoval,že v SG ujedu jakoukoliv štreku(tisíc km na jeden zátah a víc) a necítím únavu,tak jak jsem dřív byl zvyklý,tj zvláštní,přitom to není rozhodně a vyloženě nééé gaučo auto %-) =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od draconis »

SG jezdí nádherně, ale s turbem! :-)

Jinak jo, v zimě to neohřáté hulí, ale neřekl bych, že víc nebo déle než jiná auta, co jsem měl. Třeba Fiat hulil víc řekl bych... :-)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24131
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od sima »

Já bych to dracu poupravil ke spokojenosti všech-SG s turbem jezdí (překvapivě ;) )rychleji :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5142
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od petr »

i mé SF jede .... hodně pomalu :-D ale felicii bych možná dal
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10614
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Mira »

Dnes jsem byl tankovat a vyšlo mi 11. Dobrý na to, že jezdim trasy do 10 km. Studený počasí, zimní gumy a k tomu pár motohodin navíc, protože po Brně to moc nejezdí. Jo, jel jsem z poflakování natankovat asi jen 3 km a výfuk se ohřál natolik, že kouřil. I po dobu tankování 52 litrů ze z něj lehce, ale furt kouřilo. To bude chtít delší projížďku aby se to úplně odpařilo. Takhle jen co to přestane kouřit, tak už zas parkuju a kondenzujeme dál. A ta spotřeba byla počítaná po ujetí necelých 900 km (a to sem nikde nebyl) a bylo v tom i 20 litrů Vervy 100. A dnešní výročí - najeto přesně 143.000 km. S autem jsem přesně 37 měsíců, po tu dobu jsem najel 15.000 km. Hrůza - 5 tisíc ročně. ;-D
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od draconis »

To je teda dost slabý! Musíš jezdit víc, jinak ti to dřív zrezne než se s tím stihneš pobavit! :-)
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3115
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Albi »

Přílohy
WP_20161222_Butik2.jpg
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“