Kdo nebo co vám udělalo radost?

Odpovědět
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10652
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od podvlada »

No, Číňanům se ty cibetky trochu zvrtly. Buď rád, že si je spm taky nechová, s jeho karmou bychom tu měli epidemii taky :-DDD
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od sima »

VDC píše:

Pít bahno je teda historie. Ale když je dobře namletý kvalitní kafe, tak i ten turek může bejt dobrej. Výjimečně.
Může a turek jinak je taky dobrý vyprošťovák, rychlá příprava :-) já si ho klidně občas dám, z pro mě dobré kávy a na chalupě, tam mě chutná, ale spařuju nadvakrát a pomalu a cukr až potom, to je pak vždy dobrý. No a taky občas ve fofru v práci, ale to už fakt musí být kalup, nebo třeba dneska ráno doma po páté hodině, bo jsem moooc blbě spal, spíš nespal a tak jsem se zasekl, že takhle z domu ani nepůjdu, no a pomohl :-)
A bacha Honzo navrch jedině mlíko, či nej smetánka :-D
Turek je pro mě taková fajn změna a takhle občas mě nevadí.
S kondomem to srovnat neumím, zaplaťpámbů ;-D
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14859
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Tapan »

Cibetková káva je vlastně moc zajímavý téma. Kde jsou ty časy, když jsem na veganském fóru trollil dotazem, jestli je cibetková káva veganská. A jak jsem se divil, když jsem začal googlit :-D
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
krum
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 497
Registrován: čtv zář 10, 2009 10:24 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od krum »

No nevím, kámoš mi kdysi z JV Asie dovezl cibetkovou kávu za asi 300 dolarů za kilo, vůbec mě nenadchla. Přišlo mi, že když nechám na chalupě Jihlavanku a nasere mi do ní kuna, že to bude přibližně stejný.

Potom, co jsem otevřel pravý šampaňský (asi 2500 kaček za lahev) a vylil ho do záchodu, protože mi dvakrát nešmakovalo, si říkám, že mám asi v životě štěstí. Nějak mi stačej takový obyčejný přiměřeně kvalitní věci.

Teda vlastně mi teď ten stejnej kámoš z Ugandy dovez kafe s gorilou a to je skvělý. Tak z toho mám teda radost...
Přílohy
IMG_20200123_233946[1].jpg
Naposledy upravil(a) krum dne čtv led 23, 2020 11:44 pm, celkem upraveno 1 x.
ex :-( Subaru Impreza 2,0 WRX wagon (prodrive) MY 03, exex Impreza 2,0 GX wagon MY 01, exexex Libero 1,2 MY 92, exexexex Š 110R coupe MY 71
http://moje.auto.cz/krum/bestie.html
Rover Mini 1,3 MPI, MY 1997
http://moje.auto.cz/krum/mr-silver.html
Volvo V70 D3, MY 2015
Mini Cooper S R56, MY 2007
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20631
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od námořník »

Jde o to na jaký chutě jsi zvyklej. Někde jsem viděl test, kdy lidem dávali chutnat kafe (i cibetkový) a vyhrálo-nejvíc chutnalo, to nejlevnější z Lidlu.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49189
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od VDC »

Tak ono je to s těma poživatinama stejný, napříč. Není to o ceně za kus/kg, je to o preferencích a chutích.
Já to mám tak, že žádný jídlo na světě není tak dobrý, abych za něj dal víc než 300 Kč, v jakékoliv měně.
Stejně to druhej den vyseru.
Nejsem kulinář a žádnej kus flákoty, za kterej můžu mít 10 kladiv mi prostě nechutná tolik, abych ho vyměnil za ty kladiva. A tak je to se vším, napříč všema potravinama, kafe nevyjímaje.
Před vánoci jsem u souseda jedl kaviár. Jakože děsná delikatesa. Mám ryby rád a zadara to bylo dobrý. Ale kdybych to měl platit, pochutnám si stejně na sardinkách ve vlastní šťávě.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14859
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Tapan »

Já cibetkový kafe nikdy neměl a ani to neplánuju, vlastně i normální kafe od určitý mezní kvality vejš mi nejede, protože to začíná být takový nakyslý a nechápu, co na tom může komu chutnat :-)
U cibetek jsem narážel na to, že se třeba opravdu dělá speciální veganská cibetková káva, která cibetku nikdy neviděla :-) Specifickou chuť simulují tím, že to naloží do nějaké sračky, která má podobné složení jako trávicí šťávy cibetek. Já myslel, jakou jsem našel díru na trhu, a oni už to mají kluci a holky veganský dávno zmáknutý :-) Akorát se z toho vytrácí nemalá část toho cibetko-faktoru, a to, že cibetky jsou mrchy mlsný a vybírají si přednostně ty nejlepší kávový zrna (= správně zralý a tak), což když se dneska dělá většina cibetkové kávy tak, že se kafe nasype cibetce v kleci do misky a žer, potvoro, taky nebude žádná hitparáda :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22739
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od spm »

Já s těma rádobybaristama nevim, mně přijde, že lidi furt pijou stejný břečky :-DDD Teda, s bohatnutím lidstva se doma objevujou ty různý automaty, který by měly produkovat něco jako espresso, ale výsledek je od toho stejně dost daleko :-DDD Turek je hypoteticky pitelnej, když ho člověk stačí vypít dost rychle, než se přelouhuje - což obvykle zase moc nejde, protože v tu dobu je ještě dost horkej :-DDD (A přelouhovanej turek je právě kyselej jak prase). A moc v tom teda nevidím důvod nepoužít aspoň ten french press, u kterého je příprava úplně stejná jako toho turka, akorát si to člověk po chvíli sleje do hrnku, takže nemá plnou hubu lógru a není to přelouhovaný.

A teda na lití mléka do filtrované, zvlášť té mojí, kávy jsem taky alergickej. A ještě víc alergickej jsem, když to žena nabízí návštěvám. Posledně jsem jí řekl, že až zase někomu uvaří svíčkovou nebo nějaké podobné jídlo, tak půjdu a budu jim k tomu nabízet kečup :-DDD

Jo, cibetkovou kávu už jsem měl. Mně to celkem chutnalo, ikdyž asi každý den bych to taky pít nechtěl :-)) S těma kávama v normálním obchodě je to dost často nějak tak, že to nejlevnější (pokud to není zrovna standard směs ze šutrů) ve finále i nejlepší je. V glóbusu semtam beru tu kilovku pod tou jejich značkou, která tam cenově vychází nejlíp a paradoxně to není úplně špatný kafe. A řekl bych že o dost lepší, než všechny ty hyper italský značky, který jsou obvykle tak 2 roky starý, jak se to válelo všude po skladech a ještě jsou upražený do rakoviny, aby to na espresso bylo lepší :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14859
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Tapan »

Já teda konečně v práci french press mám, je to moc fajn a jednoduchý, jen pak místo jedný nádoby myju 2, ale co už. Ale ze mne bys taky neměl radost, vždy si do toho kápnu trochu 30% smetany :-D
Když tu máme experta - jak dlouho se teda správně (třeba v tom french pressu) má nechat louhovat kafe? Nechávám kolem 5 minut, mám pocit, že to možná je moc.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
martinant
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2215
Registrován: úte čer 28, 2011 8:12 am
Jméno a příjmení: Martin Antoš
Bydliště: Rokytnice n. Jiz.

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od martinant »

Ja turka louhuju v praci tak hodku az dve. Mam hrnek 0.4l ( [SUBARU] ) a kdyz pobiham po dilne nebo nestiham tak ho kolikrat docuknu nedopity i pred obedem. Hubu mam na sparenej jetel tak u me je to jedno co piju. Studeny kafe je prej na krasu. :-DDD
Odesláno z rozežranýho jabka.

Subaru Impreza 2.0 GH MT MY 08. 11,2l/100km
ex. Subaru Impreza 2.0 gl MT MY96.
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14859
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Tapan »

Studený kafe, pokud je to často, obvykle souvisí s žaludečními vředy. Tedy ne že by je přímo způsobovalo :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
martinant
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2215
Registrován: úte čer 28, 2011 8:12 am
Jméno a příjmení: Martin Antoš
Bydliště: Rokytnice n. Jiz.

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od martinant »

:-/ Zatim nic nesleduju. :-/
Odesláno z rozežranýho jabka.

Subaru Impreza 2.0 GH MT MY 08. 11,2l/100km
ex. Subaru Impreza 2.0 gl MT MY96.
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22739
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od spm »

Tapan píše:Já teda konečně v práci french press mám, je to moc fajn a jednoduchý, jen pak místo jedný nádoby myju 2, ale co už. Ale ze mne bys taky neměl radost, vždy si do toho kápnu trochu 30% smetany
Když tu máme experta - jak dlouho se teda správně (třeba v tom french pressu) má nechat louhovat kafe? Nechávám kolem 5 minut, mám pocit, že to možná je moc.
Říká se (v zásadě i obecně u filtrovaných káv, kde se to extrahuje prostě akorát tím, že je to v kontaktu s horkou vodou) do 4 minut. Pak se údajně už louhujou nějaký látky, co tak nechutnají, ikdyž za sebe bych řekl, že pokud nejsi zkušený degustér, co v čemkoliv objeví ty tóny švestek a podobný věci, tak 4 minutový a 5 minutový kafe od sebe nepoznáš :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6344
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od cleo »

Tapan píše:Studený kafe, pokud je to často, obvykle souvisí s žaludečními vředy. Tedy ne že by je přímo způsobovalo
Nevim co je to studeny kafe, ja ho mam rad horky a vypiju ho tak rychle, ze zena se kolikrat ani nestaci napit Obrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14859
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Tapan »

Tóny švestek v tom poznám jen když zapomenu vypláchnout hrneček po čaji :-D Tak dík, dobrý vědět, že to nedělám úplně blbě. Teda až na tu smetanu, že jo :-D

Cleo mám to úplně stejně, pro všechny moc horký a já už mám vypito :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“