Kdo nebo co vám udělalo radost?

Odpovědět
LukasV
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 520
Registrován: ned bře 01, 2015 9:35 am
Jméno a příjmení: Lukáš Vaněček
Bydliště: Brno-venkov

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od LukasV »

spm píše:Mně překvapivě radost dneska udělala banka Podepsali jsme novou hypotéku (po 5 letech, refinancování...). Dostali jsme úrok 1,68% a to ještě na offsetové hypotéce. Na to, že i před těmi 5 lety jsme dostali už poměrně dost nízký úrok, tak mě ani ve snu nenapadlo, že bych se příště mohl dostat ještě níže
Taky mi takto udělali radost z mBank.
Sami od sebe nabídli snížení úroku z 2,19 % na 1,68 % ještě rok před vypršením původní 3 leté fixace (teď 5 let). A nic navíc jsem neplatil.

Odesláno z mého Lenovo TB-8705F pomocí Tapatalk
Subaru BRZ 2.4 Sport 6MT 2023 Obrázek
Subaru Outback 3.0R 5AT 2006 Obrázek
Suzuki Ignis 1.3i 2006 Obrázek
exHonda Civic 1.5i VTEC-E 1996 (2013-2015)
exLada Samara 1.3i LPG 1989 (2007-2013)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21977
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak protože to není refinancování.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4329
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od OZP »

Bohemians!
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od sima »

spm píše:Přesně jak píše Honza (byl rychlejší, já starej dědek zase večer usnul ), vklady na katastr za 4k, 4,5 jsem dal za odhad (tady se teoreticky dá ušetřit, některý banky ho třeba uznávají, když není moc starý... já ho ale neměl, pač si ho dělala předchozí banka). A pak nějaké drobnosti jako 2x doložit list vlastnictví, dojet 30km na ten katastr, ověřit podpisy na zástavní smlouvy... Takže těch 10 to bude určitě.

Ale jako, jestli jsem se nesekl v kalkulačce, tak se to pořád vyplatí. Nicméně obecně čím méně máš půjčeno a čím kratší máš dobu splácení, tím spíše se …
No ty jsi zas byl podstatně rychlejší než já :-) chtěl jsem odepsat Honzovi, že jsem si včil ihned vybavil rozhovor s jednou paní, která by mě přechod zařídila a ta taky potvrdila, že nový odhad určitě nebude potřeba, ptal jsem se totiž na náklady. Dokonce prý vůbec žádné, i ten katastr bych snad neplatil já, ale banka. Ta paní tohle dělá léta a je musím jednoduše říct profík, umí využít a vyjednat opravdu hodně.
No a vyřizování papírů? Téměř nula, servis naprosto maximální, má na to tým, je to jiná liga, asi jo. Ať si někdo zas nemyslí, že je to bouda, není- je to manželka od kolegy z práce a jejich služeb už využilo hodně lidí a jsou max spokojeni.
Takže nejspíš to jde i jinak, proto se mě zdá desítka zbytečná, teda neříkám, že vždy a hlavně teda je to už dost peněz, věřím, že si spm musel počítat a že návratnost máš teda spočtenou, teoreticky jo, vývoj ukáže zase až čas.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od sima »

LukasV píše:Taky mi takto udělali radost z mBank.
Sami od sebe nabídli snížení úroku z 2,19 % na 1,68 % ještě rok před vypršením původní 3 leté fixace (teď 5 let). A nic navíc jsem neplatil.

Odesláno z mého Lenovo TB-8705F pomocí Tapatalk
Tak tj přístup (*_^) |,,,, nečekají, nezkoušejí, ví, že je třeba si udržet klienta, vývoj v tomto bankám nejde teď na ruku.
Jinak jsem slyšel, že u Fio, když dlužník složí na jejich účet dlužnou částku, nebo i MOŽNÁÁÁ její část, tak z ní neplatí úroky. Zní to nelogicky vím, proč by to člověk dělal, kdyby měl na splacení dluhu, tak zruší hypotéku, ale jde o to, že ty peníze by snad měly být volně přístupné kdykoliv, čili v případě nutnosti není problém je vybrat a použít. To zní dobře, hodně dobře a přitom člověk ještě ušetří na úrocích.
Jde o to, že ne vždy se chce člověk zbavit hotovosti a umáznout jen dluh, poté mít úplně holou prdel. Takhle si platí jen skutečný dluh a svým vkladem umořuje, zamražuje úroky, nechává bance peníze na byznys, na co chce...
Jak jsem slyšel tak prodávám, slyšel jem jen teda tu jednu větu o možném vkladu, zbytek proč to tak funguje oboustranně ke spokojenosti jsem si domyslel :-) tak to berte s velkou rezervou, ono to zas bude ve finále v něčem vždy trochu jinak, ale je fakt, že Fio banka je mě moc sympatická, jednou jsem tam něco zkusil, je to rok a funguje to příkladně, i ze zkušeností známých, někteří se penězma i baví, tak jen dobré zkušenosti.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od sima »

Jinak teda já odhad baráku neplatil ani prvně, banka poslala svého odhadce a bylo. Částka a ani úroky se tím nijak nezvedly. Samozřejmě možná bych jinde dostal o dvě desetiny méně, možná jo, možná ne, ale zas by si mé peníze vytáhli z jiné škatulky, šuplíku :-) třeba skrz ten odhad, skrz něco jiného, tj těžko takhle z plezíru porovnávat.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od spm »

Tak to je presne ta offsetova hypoteka o ktere jsem psal, ze mam... nemusis tam mit ani celou dluznou castku, staci tam mit neco a o to neco se ponizuje dluh pri vypoctu uroku (tedy platis uroky nizsi)

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od sima »

Jo.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21977
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od HonzaCZ »

Sima: To má Air bank - říkají tomu Chytrá rezerva. Nemáš ty peníze na účtu, ale na speciálním kontě, který nesplňuje zákonem daný požadavky na bankovní účet. A když tam cokoliv vložíš, tak se ti pak úrok počítá z odpočtem této částky od jistiny. Ty peníze si z toho můžeš zase kdykoliv vybrat. Jenom je potřeba vědět, že pokud nebudeš splácet nebo budeš mít jiný resty, tak ti je můžou zablokovat, případně je použít ke splácení.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19162
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od hamoun »

ma to i mBank .. bo mi to rikal kamos, ktery tam ted refinancoval ...
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10660
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od podvlada »

To je fajn věc, netušil jsem, že něco takovýho funguje... to by bylo jedno z mých dilema, jestli prachama navíc splácet hypotéku navíc/dřív, nebo si je nechávat jako rezervu. Tohle řešení se zdá super (*_^) |,,,,
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od sima »

Honzo možnost omezení přístupu k spešl účtu jsem neřešil, neměl jsem zatím proč nad tím tak hodně uvažovat, ono tam toho bude jistě zas víc, nějakých těch podmínek, to jo, dík za info. Tak trochu uvažuji o všem, i o tomto, ale jen okrajově, byla to jen náhoda, že jsem se dozvěděl i takovou možnost, protože po tom zatím nejdu, ještě je čas tohle řešit, byť docela krátký.
Ono zase stejně je i tohle vylej nalej, když budu vědět, že mě začíná zatékat do bot, tak proč bych si část peněz nevybral a z toho neplatil hypo, lepší než mít pak omezený či zmražený přístup k penězům, ale chce to znát přesně podmínky, to áááno.
No a má to i ta Fio banka. Takže tj už třetí co se tu zmínila, to bude mít za chvíli zase každá, možná jo :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od sima »

podvlada píše:To je fajn věc, netušil jsem, že něco takovýho funguje... to by bylo jedno z mých dilema, jestli prachama navíc splácet hypotéku navíc/dřív, nebo si je nechávat jako rezervu. Tohle řešení se zdá super
Jo, mě se to zdá taky super řešení, férové a řešíc mnohé dilemata, otazníky =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
croctoy
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 566
Registrován: pát kvě 12, 2017 12:32 am
Jméno a příjmení: Petr Bohoněk
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od croctoy »

Potvrzuji, mám to u Fio od 2018 (to nějak začínali s hypotékami) a je to super věc. Něco jako spořící účet, minimum je 50 000 vklad, aby se snížila částka pro výpočet úroků. Tj. při stejné výši uložené částky jako je zůstatek hypotéky neplatíš úrok, ale jen jistinu.
Subaru Outback 2.5i Sport BS
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21977
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak to u Air bank bacha. Kdyby náhodou. :-) Tam pokud tam uložíš stejně nebo víc jako je jistina, tak se hypo z toho automaticky doplatí a je po chytrých rezervách. :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“