Naše malé prohry

Odpovědět
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3600
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od bushman1 »

Bouchlý disk jsem řešil několikrát.
Dával jsem to zkušenému opraváři, který v případě, že to házelo málo (milimetry), to rovnal za studena, když to házelo víc (centimetry), tak za tepla a pak se musel dělat nový lak.
No a už mě potkal i extrém, kdy disk už nešel srovnat, takže pak jsem kupoval přes Automedik nový. Sice je to tam drahé jako prase, ale koupil jsem přesně ten samý, co mám na autě. Za 17" hliníkáč jsem tam dal 3000Kč a oni to překoupili z Polska za polovinu (v disku jsem našel polskou fakturu).
Takže možností je víc.

No a ohoblovaný vnější kruh na disku od obrubníků už vůbec neřeším. Se Subaru jezdí hlavně žena a po každé sezóně má na discích několik nových šrámů. ::-(((
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3038
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od Šaman »

Je to sice napůl offtopic, ale spamoval jsem tu, jak nám dvojice obludných čoklů načechrala isabelku (renoltíka), dnes jsme si vyzvedli o p r a v e n é auto. Když pominu záchvaty zuřivosti, které mne přepadaly při ne-komunikaci značkového servisu a přehazování odpovědnosti ze strany pojiščovny - tak můžu být nakonec spokojen, že mám vůbec auto. Takové kecy, jaké jsem si vyposlechl, i zajíc by záviděl tu kličkovanou... ,,|,, (>_<) ,,|,, >>:-@@
Kdybych se nezačal zajímat a všem jen důvěřoval, tak kdoví, kdy by mi to auto vydali. Tak jsem se začal doptávat a osobně chodit na saloon i na pojišťovnu - spousta času, LPG, telefonátů, nervy a dva dny dovolené fprdeli - ale už je to uzavřeno (prozatím)

Otázka za zlatého bludišťáka: Kolik si myslíte, že pojišťovna zaplatila nejmenovanému značkovému autorizovanému auto saloonu renault za ty dva naškublé plasty? 8() (nápověda: servis si účtoval i % z Modrého z Nebe ;-D )

Mám I á otázku: Musím nadále platit garanční prohlídky u dýlera, kde jsem auto bral? Auto už mám 3tí rok (dvě prohlídky jsem zacáloval)
můj myšlenkový pochod: na zboží obecně je záruka 2 rocky, na toto auto je jakási záruka 5 let - mám obavu, že kdyby došlo na servis během "této záruky", tak by asi moje tahanice se saloonem byla náročnější než tato poslední taškařice, mám představu, že by se mnou jistě vybabrali nebo mne zrovna vyfakovali. Takže jsem nalomený se jim na všecko vysrat a ještě změnit pojišťovnu.
Jo a na ty poškozené díly jsem dal požadavek, aby mi je (po 3měsících - prý kvůli pojišťovně) vydali....tak to jsem zvědavý...

Díky Vám všem, kteří ste mi drželi palec (aj dva)
Přílohy
1.jpg
2.jpg
3.jpg
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od HonzaCZ »

Hm, nárazník, blatník, práce, lak... 30 bez náhradního auta...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3038
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od Šaman »

HonzaCZ - skoro trefa, jen Ti tam chybí světlomet, který byl taky na fucktuře (jen si nevzpomínám, že by byl byť jen vychýlený...)
Na jaře se budu učit svařovat / lepit plasty, snad ;-D (Teď už se mito směje...ale včera jsem byl doruda)
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od HonzaCZ »

Takže kolem 30 včetně světla?
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od spm »

A ptal se kolik dala pojišťovna, takže ta zaplatila tak 10? :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3038
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od Šaman »

30t a ešče o tisíc víc - nárazník, blatník, světlo, podběh (aní náhradní dáčiu mi nenabídli - toho dustera bych aj prubnul, zvlášť teď v zimě na snihu- každý zaměstnanec podal jinou informaci a ani mne neráčili kontaktovat, až jsem se do toho vlomil osobně ) + fakkturovali milión činností typu vycvaknutí mřížky 20minut práce, montáže, demontáže, přípravy, lakování a tak, fucktura na dvě stránky, pěkné čtení, aby si člověk obyčejný udělal obrázek... jako zkušenost mi to stačilo. Jó, když jim nedáš porádně vydělat a vezmeš to "nejlevnější" pak Tě mají v ( . ) nebo ve svém znaku.
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od sima »

Trudný a nervní,seč ne úplně neočekávaný průběh >:-f Tolik běhání a starostí a tlačení na vyřešení,taková prkotina přitom,ale nedivím se,běžný toť jev.Hlavně že jsi to ve zdraví přežil a vytrval =) znám tě už kapku víc a dokážu si představit co tohle jednání s tebou dělalo.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od HonzaCZ »

Nojo, tak to záleží na pojistce, jestli máš nárok na náhradní auto. Když máš nezaviněnou nehodu a jde to z cizího povinnýho, tak jo. Pokud jde o vlastní havarijku, tak záleží, co máš ve smlouvě. Rozhodně to nezáleží na servisu.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
MaSlo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 913
Registrován: sob pro 25, 2010 2:36 pm
Jméno a příjmení: Martin Slováček
Bydliště: Okolo Vsetína

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od MaSlo »

Šamane, byl to ten delaer, jehož jméno máš na podložce SPZ? Jenom ať si udělám obrázek. Žádnou chválu jsem na ně zatím neslyšel.
IG: @svetmasla

Subaru Outback 2.5 121 kW MY07 5MT alias Šedýl
Subaru Forester 2.0 MY01 5MT alias Forejs
Toyota Previa 2.4 VVT-i MY02 alias Kinderwagen
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3038
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od Šaman »

MaSlo - přesně ten :-D (jehož jméno se nesmí vyslovit...)
Manželka mi radila, ať to nechám být, protože ta mne nejvíc musela poslouchat, jak jsem doma vrčel, brblal, nadával, hledal adresu na ČOI, sepisoval stížnosti k zaslání na na FÚ, NKÚ, PČR, BSP, OPBH, CIA, NSA, TASS, zkoumal návod na výrobu Molotov-koktejlu...
Hlavně - auto je doma (snad), záležitost pojišťovnou uzavřena (ranec peněz nemusím platit já či my), moje role v loutkovém divadle skončila, hořká pachuť zůstává....
pozitivum je nově nabytá zkušenost, nevšední zážitky, analýza charakterů a pochopení politiky dýlerů a pojišťoven (usmívat se, naslibovat, nekomunikovat, popřípadě přehodit na někoho jiného a pořád dokola) - kurník, asi se dám na výuku tanců, ať něco vydržím.
Nicméně, renault clio IV grandtour je pěkné malé auto, s kterým se dá jet na dovolenou i s puberťáky, má pozitivní spotřebu, dá se jet 120km/h a s obsahem 1,2l jsou i ty poplatky jakžtakž. Ale subaru je subaru - hlavně v zimě (*_^) |,,,,
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od ybrcek »

mě tohle nacouvání koulí do mýho auta vyšlo na 60 000
cena opravy 89000
pojištovna neuznala výměnu chladičů, což se nedivím
takže šlo 42500 za mnou
žaloba
prohra 20 000 za poplatky a advokata
kdybych vyměnil jen podložku pod RZ tak jsem na tom ještě vyvařil <:-<
Přílohy
2.JPG
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3038
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od Šaman »

No Tyvole, tak to si možu ešče pískat, jaxem dopad.... Stejně si drsoň, žes šel do advokátů a žalob. (*_^) |,,,,
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
marzi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1363
Registrován: čtv led 21, 2010 11:32 am
Jméno a příjmení: martin zich
Bydliště: plzen

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od marzi »

trosku se zastanu servisů i pojistovny. a protoze to probehlo bez problemu tak mohu i jmenovat...Kooperativa a Subaru Liska.
na podzim 2013 jsem vzal srnku a poradne!!!
auto jsem dovezl do servisu, bylo pojizdne, podepsal jsem plnou moc pro jednani s pojistovnou a tim to pro me skoncilo. a skoda nakonec byla cca 370 000,-!!!
vse zaplaceno, uhrazeno, bez problemu a bez meho pricineni.
Subaru Outback 2.0D MY 2008 prodáno
Subaru Legacy kombi 2,5GT MY 2010 prodáno
Subaru Impreza WRX STi MY 2006
BMW 330 Ci cabrio MY 2001
MB GLC 43 AMG MY 2018
Jaguar XK8 MY 1998
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od ybrcek »

Šaman píše:No Tyvole, tak to si možu ešče pískat, jaxem dopad.... Stejně si drsoň, žes šel do advokátů a žalob.
akorát to bylo hovno platný a 20 kkč v hajzlu
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“