Naše malé prohry

Odpovědět
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od draconis »

Potvrzuuji, že Forester SG se chová stejně, ale už je to dědeček - odemknou se jen dveře, kam se mechanicky strčil klíč. Ostatní pak jedině tlačítkem ve dveřích u řidiče... :-)

Pokud tam nateklo, je to docela blbý. Když pominu, že se to nejspíš zkratovalo, časem to začne korodovat - a co hůř, možná i reznout :-)

V první řadě vyndat baterii, nechat vyschnout. Pak koupit novou baterii a vyzkoušet to. Nicméně když se ti nepovedlo nastartovat, evidentně to neodblokne ani imobilizér (pokud v tom autě je). Ale na ten alarm - pokud je vázaný na centrál, mohlo by pomoct to odemknout tím tlačítkem v autě. A je možné, že ten imobilizér odstavuje právě alarm, který ho odblokne až po odemknutí. Záleží, jak to máš v autě udělané.

Jinak když jsem měl rozebraný klíček od Forejse, bylo tam po obvodu takové gumové jakoby těsnění a vypadalo, že by mohlo snad i trochu něco zadržet, tak třeba to rozdejcháš. Zkus v první řadě tu novou baterku do klíčku.
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od HonzaCZ »

Samotný čip k imobilizeru je taková malá hranolka zalitá v plastu. To by hned tak něco rozhodit nemělo. Spíš to bude nějak navázaný na ten alarm.

Nedávno jsem něco hledal ve schématech a pokud je to model s továrním alarmem, tak tam je určitě datová linka mezi alarmem a imobilizerem. Takže se to nějak ovlivňovat může.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
e.t.
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 84
Registrován: úte dub 27, 2010 1:12 pm
Jméno a příjmení: Peter Hančin
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od e.t. »

Ranni spech, uzka silnice, poštovní dodavka na pravem chodníku. Auta v protisměru, výsledkem tukanec do zrcátka zrcatkem. Jaké bylo me překvapeni, ze se nesklopilo ale udělalo papá a zůstalo viset na kabelech. Ach jo. Blby úhel nebo co, zítra volám do Opavy...a hlavně zkažený cely den a nasrany sám na sebe
Ex Subaru Justy MY1996
Ex Subaru Forester 2.0 MY2001
Ex Subaru Forester 2.0 LPG MY2010
Subaru Forester XT MY2017
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od Mira »

HonzaCZ píše:Samotný čip k imobilizeru je taková malá hranolka zalitá v plastu. To by hned tak něco rozhodit nemělo. Spíš to bude nějak navázaný na ten alarm.

Nedávno jsem něco hledal ve schématech a pokud je to model s továrním alarmem, tak tam je určitě datová linka mezi alarmem a imobilizerem. Takže se to nějak ovlivňovat může.
Auto čipů je fůra. Některý jsou i skleněný, takže ty náchylný jsou. Ale v japoncích se používají čipy Texas, což vypadá jak kamínek do zapalovače. Voda tomu neublíží, ani rozšlápnout to nejde, pokud vyloženě nechcete. A na čip je tam kontrolka. To bude ten alarm.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18906
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od hamoun »

e.t.: mohlo to dopadnout hur .. bud rad, ze "jen" zrcatko ...
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
jazzhill
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 253
Registrován: úte črc 20, 2010 6:56 pm
Jméno a příjmení: Ota Černý
Bydliště: Krkonoše

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od jazzhill »

Tak já jsem s "novým" vyjel všehovšudy 5x a už mi chybí záslepka mlhovky ::-((( . Podle stop na nárazníku se na parkovišti někdo otřel a ona se vycvkla a následně ztratila. Anebo že by jí potřeboval někdo víc, než já........ :-/
Forester 2.0X MY05, Impreza 2.0R 110kW MY07
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3040
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od Šaman »

Včera se mnou ukončil spolupráci můj oblíbený multimediální notesbukes (ASUS ROG - G72GX). Moje léčitelské schopnosti byly plat prtné, neprobral sem ho... ::-(((
Svěřil sem ho do péče jedné slušné firmy, která mi vždy vytáhla tzv. trn z prdele
Teď mám k dispozici jen diagnostický stroj. Šok z velikosti displeje sem vyřešil externí plácačkou. Ještěže jsem dva dni před kolapsem zálohoval (doufám, že vše důležité).
To je nezvyk. :-/
Přílohy
Leninovo.jpg
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
Ladaf
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1196
Registrován: ned črc 17, 2011 11:43 am
Bydliště: Praha - Řepy

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od Ladaf »

Šaman píše:Včera se mnou ukončil spolupráci můj oblíbený multimediální notesbukes (ASUS ROG - G72GX). Moje léčitelské schopnosti byly plat prtné, neprobral sem ho...
Svěřil sem ho do péče jedné slušné firmy, která mi vždy vytáhla tzv. trn z prdele
Teď mám k dispozici jen diagnostický stroj. Šok z velikosti displeje sem vyřešil externí plácačkou. Ještěže jsem dva dni před kolapsem zálohoval (doufám, že vše důležité).
To je nezvyk.
modrá smrt nebo stále nabíhající 10-tky, co nikdy nenaběhnou a ve výsledku nepomáhá jejich oprava a ani načtení zálohy?
for fun: Subaru Legacy Turbo skoro RS-RA, MY93
for work: Subaru Impreza 2.0R, MY07 <= ex Subaru Impreza 2.0 Sport RS, MY05
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3040
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od Šaman »

Nedřív hučení od ventilátorů (fofrem zálohovat), pak už bez reakce na ON!OFF
Trafo je OK, tak možná něco na fstupu.
Kdysi dávno mi něco odpadlo u Fujitsu-Siemens. Borci to propájeli a |Nb funguje u prarodičů dodnes. Tak tajně doufám, že je to nějaká maličkost [FUCK PC]
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od Slavek_xxx »

Dneska rano mi ulitly jedny vcely. A zrovna jsem jim bestiim koupil novej ul, akorat mi ho ve stredu privezou >:-& ::-(((
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od Mira »

To je mi líto, ale třeba mě osobně "ulítly včely" docela často.

Zkus zavolat hasičům, zda jim někdo nehlásí, že se někde rojej.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od VDC »

Hlásí, asi tak 30x denně. Asi je to trochu risk, kvůli nákazám, ale občas si to někdo vezme.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7815
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od mnov »

Já chtěl začít včelařit, ale letos jsem to nestihl. Tak mi možná ulítnou příští rok. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od Slavek_xxx »

No u nas je to jednoduchy, v okruhu dvou kilaku krom nasi vsi je jen par baraku a ty jsem objel. Matka daleko nedoleti, takze zustaly nekde v lese. Skoda, ale svet se nezbori.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od Marty73 »

Tak už jsem na wrxu za tento rok vyměnil snad všechno. Teď se čeká na nový polomotor. Takže mám vlastně nejeté auto. Mám brečet, nebo mít radost? Nevím sám...
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“