Naše malé prohry

Odpovědět
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od námořník »

Jauvajs, ať se dá brzy dopořádku.
Ve zdravotnictví se mi nejvíce osvědčilo je hned při prvním náznaku arogance nebo netečnosti všechny seřvat. Je to blbý, ale když je člověk slušnej tak se ničeho nedovolá.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Komanche
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 395
Registrován: čtv srp 11, 2016 6:50 pm
Jméno a příjmení: Erik Komanec
Bydliště: ČR

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od Komanche »

Nejblizsi lucerna s cislem snad funguje ve vsech mestech. A uprimne, ackoli jsem uz 3x za posledni rok ZZS volal, nikdy pres appku...
Dodge Ram 5.9 V8 1998
Subaru Forester SJ 2.0 XT 2015
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od ybrcek »

VDC píše:
Martine to nevim, jestli tu tahle aplikace funguje, nikdy jsem ZZS volat nepotřeboval, takže jsem ani nezkoumal možnost, jak si to zjednodušit. Ale tu lokalizaci místa si příště rozhodně zjednoduším přes 112, protože tam vím, jak to funguje.
funkuje to po celé ČR a dokonce aj v Rakousku, doporučuju všem stahnou a alespon si to prohlídnout pro laika jsou tam i jednoduche navody co dělat se zraněmým , s diabetikem a podobně.
Hlavně to umí volat ZZS na jeden dotek a pošle to vaši polohu vaše jmeno popř další udaje o vás.
Je to super pomocník

http://www.zachrankaapp.cz/
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od námořník »

Lucerna určitě. Na posledním školení první pomoci od Pražské záchranky letos v létě nám bylo řečeno že je lepší volat národní čísla než 112. Já se zatím vždy dokázal dostat do nemocnice sám , takže s tím tolik zkušeností nemám. Odůvodňoval to tím že na 112 se dovoláš na velkou centralu např. v Ústí a na národním by jsi se měl dovolat tam nejblíž co jsi, takže by měli mít lepší místní znalosti. Což se u vás nepotvrdilo. Záchranku mám staženou pro případ že bych nevěděl kde jsem. Prý funguje.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48971
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od VDC »

To je samozřejmě kravina, protože jak 112, tak záchranka fungujou na krajské bázi, takže to mají všichni stejně daleko. Mělo by samozřejmě být rychlejší, volat národní čísla, než volat 112, protože se tím ušetří jedno přepojení. Ale nesmí člověk na druhým konci drátu trefit na debila...

Jinak mladej se už probral z narkózy a mám radost, že se dobře vyspal a neopouští ho humor... :-D
WhatsApp Image 2017-12-29 at 17.08.31.jpeg
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Komanche
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 395
Registrován: čtv srp 11, 2016 6:50 pm
Jméno a příjmení: Erik Komanec
Bydliště: ČR

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od Komanche »

To si nemyslim ze je to tak jak pises... Pac aspon co ja vim, tak 112 se dovolas na dispecink, kerej je pod velenim hasicu. A ti te pripadne pak prepojej, ale 90% by meli zvladnout vyresit sami.
Dodge Ram 5.9 V8 1998
Subaru Forester SJ 2.0 XT 2015
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od spm »

námořník píše: Ve zdravotnictví se mi nejvíce osvědčilo je hned při prvním náznaku arogance nebo netečnosti všechny seřvat. Je to blbý, ale když je člověk slušnej tak se ničeho nedovolá.
To jsem nezkoušel, ale přijde mi, že řvát na blbýho doktora, od kterýho ale stejně pořád chceš nějaký ošetření, není nejlepší strategie. Nicméně boží mlýny melou... Jednou jsem takhle na pohotovost odvezl ženu. Napřed nás tam nechali venku málem umrznout, protože dovnitř nepouští když neni doktorka, doktorka přišla půl hodiny po otvíračce, pak protivný jak prdel ještě dávajíc najevo co je tam vlastně vůbec otravuje... a žena jim zeblila čekárnu od stropu až dolů :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od spm »

VDC píše: Jinak mladej se už probral z narkózy a mám radost, že se dobře vyspal a neopouští ho humor...
Tak to je hlavní :-) A takhle stylový PFko jen tak někdo nemá (*_^) |,,,,
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od ybrcek »

Komanche píše:To si nemyslim ze je to tak jak pises... Pac aspon co ja vim, tak 112 se dovolas na dispecink, kerej je pod velenim hasicu. A ti te pripadne pak prepojej, ale 90% by meli zvladnout vyresit sami.
pokud se nepletu tak přeceda dělá přímo na operačním?

ale k věci vytočíš 112, bude třeba kalamita , velká mimořádná udalost povoden a pod, tak normálně přetečeš pokud bude uzemní 112 obsazena na nejbližší volnou,
stalo se mi to že jsem volal o zminí vánici bráchovi do Jihlavy na 112 a vzali to v Plzni,ale v zasade je to jedno všichni mají stejnou mapovou a datovou podporu takže je jedno kam se cca dovoláš.
jinak samo že pokud vytočíš 112 a převažující činnost události je pro ZZS tak tě operátorka 112 od hasiču přepojí k ZZS popř udělá i konferenci s PČR a oni si už volajícího (tebe) tzv " vytěží" vyptají se na co třeba
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od ybrcek »

námořník píše:Lucerna určitě. Na posledním školení první pomoci od Pražské záchranky letos v létě nám bylo řečeno že je lepší volat národní čísla než 112. Já se zatím vždy dokázal dostat do nemocnice sám , takže s tím tolik zkušeností nemám. Odůvodňoval to tím že na 112 se dovoláš na velkou centralu např. v Ústí a na národním by jsi se měl dovolat tam nejblíž co jsi, takže by měli mít lepší místní znalosti. Což se u vás nepotvrdilo. Záchranku mám staženou pro případ že bych nevěděl kde jsem. Prý funguje.
to co píšeš propaguje ZZS , u nás v JMK kvuli tou byla i zla krev čt natočila dost tendenční reportáž o tom at lidi nevolají na 112 že se pak řešení neúměrně natahuje
obecně jsou poměry na ZZS JMK dost tragicky >:-f
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
Uživatelský avatar
Komanche
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 395
Registrován: čtv srp 11, 2016 6:50 pm
Jméno a příjmení: Erik Komanec
Bydliště: ČR

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od Komanche »

sem nevedel ze je z oboru :)
Dodge Ram 5.9 V8 1998
Subaru Forester SJ 2.0 XT 2015
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48971
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od VDC »

Ano, tak je to správně, tísňovou linku 112 provozujeme my hasiči. Takže ano, nabírání tísňového volání pro jiné složky, než jsou hasiči, probíhá tak, že se lokalizuje místo volajícího a hovor se společně s datovou větou, kde je ta lokalizace a zadaný místopis, předá buď PČR, nebo ZZS.
Pokud není potřeba dovytěžit další informace, předá se jen ta datovka.
Například, přijde hovor o domácím násilí, tak to nabereme, pošleme PČR datovku a už to není potřeba přepojovat, protože na to není čas a oni na to stejně vyjedou.
Nám hasičům samozřejmě chodí jen ta datovka, protože většinou sedí operátoři TCTV 112 v jedné místnosti s námi, kteří řešíme operační řízení jako takové a doplňující informace jsme si schopni říct ústně.
Center tísňového volání je 14, jak už jsem psal, všechna jsou stejně vybavená a všechna jsou propojená. Takže v případě obsazenosti nejbližšího centra 112 přepadne hovor na nejbližší volné centrum.
Z těch 14 center jsou 3 matky a další jsou podružná. Například Plzeň je matka a pod nás spadají Budějice, Karlovy Vary a Jihlava. Takže ta posloupnost bude vždy taková, že když se nedovoláte do jednoho z těchto center, systém se vás bude snažit přesměrovat na některé z těchto center a teprve, když by byly obsazeni všichni operátoři v těchto centrech, systém volajícího přesměruje na další centrum, třeba do Kladna.
V případě nějaké smršti je možné, že se dovoláte místo do Plzně do Ostravy, ale ta situace je naprosto vyjímečná. Ale stát se to může. Nicméně operátor by měl být schopen vytěžit událost kdekoliv.
Například, když bych se dovolal do Ostravy, operátorovi se objeví oblast volání, takže vidí, že volám z Plzně. Když mu řeknu, že jsem v Plzni, Černicích, před Purkmistrem, operátor to takhle zadá a je to hotový. Podle oblasti volání mu systém nabídne pouze omezený počet prvků, takže i kdybych volal z nějaké Lhoty, kterých je v republice milion, tak je schopen na druhém konci republiky nabrat to místo správně. Systém před nedávnem prošel inovací, nasadila se nová verze, která ten místopis výrazně zpřesňuje a lokalizaci místa usnadňuje. Velmi aktivně například pracuje s body zájmu.
Samozřejmě sloupy veřejného osvětlení, traumabody, čísla přejezdů, říční kilometry a další prvky, s tím běžně pracujeme.
Dehonestační kampaň proti TCTV 112 vedl velmi aktivně ten vocas, co dělával ředitele pražské záchranky.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od námořník »

VDC - to že ho humor nepouští je základ brzkého uzdravení :-).

SPM - seřvání jsem nemyslel doslovně ale z vlastní zkušenosti. Pokud by manželka nebyla, slabě řečeno, nepříjemná tak by můj syn s největší pravděpodobností nebyl mezi námi a já bych asi nebyl schopnej tady cokoli psát. Moje přesvědčení je že se slušností nejdál dojdeš, ale nejspíš ne ve zdravotnictví.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Komanche
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 395
Registrován: čtv srp 11, 2016 6:50 pm
Jméno a příjmení: Erik Komanec
Bydliště: ČR

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od Komanche »

Husty. Skoro by jeden rek, ze jsme v 21. stoleti.
Bohuzel pak ho dovezou do nemocnice a pochopi, ze nejsme ;-D
Dodge Ram 5.9 V8 1998
Subaru Forester SJ 2.0 XT 2015
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od námořník »

Komanche píše:Husty. Skoro by jeden rek, ze jsme v 21. stoleti.
Bohuzel pak ho dovezou do nemocnice a pochopi, ze nejsme


Přesně :-).
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“