Naše malé prohry

Odpovědět
pafka
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: pát pro 06, 2013 6:57 pm

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od pafka »

Ale je... Dorsiflex, Sirdalud, injekcni Neodolpase, atp.
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od Mira »

Díky. Myslel jsem se stejnou účinnou látkou, náhrady proberu se svým kardiologem. Myolastan byl úžasnej v tom, že člověk si vzal večer jednu pilulku a měl celej den pokoj. Max. po 3 dnech byl klid. A nevadily tomu analgetika. :-) Velmi děkuji pane doktore.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od ybrcek »

Dorsiflex nesaha myolastanu po kolena. Bohužel

Odesláno z debila
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od spm »

Hádám, že jsem na tom asi ještě dobře, když mi na bloknutý záda, kdy už mě bolest donutí fetovat, zabere ibalgin :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od sima »

Narkomani 8() :-) takové znalosti zaplaťpámbů nemám,zatím ne,i když záda při mé výšce a neideální stavbě taky umí bolet,ale vždy to při práci zatnu a vydržím.Nechtěl bych mít vaše mrtvolné stavy.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
nasticka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3540
Registrován: stř říj 12, 2011 8:00 pm
Jméno a příjmení: Stanislava Kopcová
Bydliště: Václavice

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od nasticka »

Ibalgin je oblovák pro děti. Pomůže jen do té míry, že můžu zatnout zuby a opatrně se hýbat. A to ne vždy. A po vzití čehokoli dalšího většinou do půl hodiny vytuhnu. Takže pokud nemůžu celý den ležet, tak je mi fet tak nějak k prdu. Doktor mi napsal čípky Indometacin, ale po přečtení příbalového letáku velikosti mapy světa jsem ještě nenašla odvahu k aplikaci.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Forester SG 2.0XT - SíGr
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6320
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od cleo »

Jak jsi dojela domů, byly to muka nebo to trochu polevilo?
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od VDC »

Já jsem na tom jako SPM, musím to zaťukat. :-) Jediný prášky, který občas pozřu a to naštěstí většinou na bolení hlavy, je růžový štěstí. :-) Doufám, že to tak bude ještě hodně dlouho. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od Traveller »

nasticka píše:Tak mě opět chytla záda. A to tak, že fest. Včera to bolelo, dnes to bolelo víc. Po obědě jsem na zahradě nastartovala sekačku a to byla asi na dlouho poslední věc, co jsem udělala. Teď umírám na posteli v chalupě a vůbec nevím, jak dojedu těch 200 km domů.
Tak se domluv se Subaru70 a on tě pořádně protáhne. ;-D ;-D ;-D
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od Tomáš1002 »

VDC píše:Já jsem na tom jako SPM, musím to zaťukat. Jediný prášky, který občas pozřu a to naštěstí většinou na bolení hlavy, je růžový štěstí. Doufám, že to tak bude ještě hodně dlouho.
Ona se bohužel považuje za normální brát nějaké prášky. Rozhodně nejsem nějaký radikál, který bude hrdinně zmírat v bolestech a odmítne úlevu, ale mám za to, že jakýkoli lék kromě úlevy (občas) vždy přinese i něco negativního. Zlomovým životním momentem pro mě byla věta mé alergoložky, která mi ve věku mých cca 40 let řekla, že jsem vlastně docela dost nemocný člověk a vysvětlila mi, co všechno bych měl a neměl v životě dělat a jaké všechny další bobule mám zobat. Tahle jediná věta mi fakt změnila život, protože mě tak naštvala (ve čtyřiceti "dost nemocný člověk" <:-< ), že jsem se rozhodl být zdravý. Postupně jsem všechny léky začal omezovat až do stavu, kdy už neberu vůbec nic. A zatím žiju, subjektivně se krátce po padesátce cítím nejlíp, jak jsem se v životě cítil a i preventivními lékařskými STK prochází má tělesná schránka bez vážných závad >B-) . Jen si člověk nesmí vůbec připouštět a zabývat se takovými těmi doktorskými řečmi typu "ten cholesterol máte sice v normě, ale už je to hraniční, kdyby se to ještě zhoršilo, tak nasadíme léky". Věta "tu ruku zatím zlomenou nemáte, ale až si jí zlomíte, tak vám dáme sádru", připadá asi každému absurdní, ale s "hraničními hodnotami" straší doktoři furt. Když je v normě, tak je v normě, ne? Není divu, že po takovýchto větách letí mnoha lidem třeba ten cholesterol nahoru a začnou zobat ;-D .
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
nasticka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3540
Registrován: stř říj 12, 2011 8:00 pm
Jméno a příjmení: Stanislava Kopcová
Bydliště: Václavice

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od nasticka »

Tomáši, tvá slova tesat do kamene. Mám s alergoložkou v podstatě stejnou zkušenost (akorát mi bylo 30). A k cholesterolu se ani nevyjdřuju. Mám hodnoty 3x přesahující horní mez. A žiju. I bez zobání. Mám absolutní odpor k tomu zobat dlouhodobě cokoli, proto neberu ani HA.

Domů jsem dojela v sobotu celkem statečně. Pravda, vylézt z auta před domem byl trochu oříšek. Včera jsem odpočívala. Dnes po hodině v práci zas trpím jak zvíře. To bude dlouhý den. Nejspíš ho zakončím návštěvou lékaře k opichu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Forester SG 2.0XT - SíGr
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od VDC »

Nasti a nebylo by lepší se u doktora zastavit pro injekci a o opich říct doma Dušanovi ? ;-D

Stáří a nemoce jsou psychosomatické záležitosti. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od Traveller »

Nastíčka zřejmě ví o čem hovoří a proto půjde raději na opich k doktorovi. :-DDD :-DDD :-DDD
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od Tomáš1002 »

Nastičko, soucítím s Tebou, ale 3x překročený limit, to už teda není "hraniční" hodnota, to bys řešit měla.
Jinak pokud jde o záda, tak mám ve svém okolí pochopitelně mnoho případů lidí s "rozhašenými" zády. U mnoha z nich jsou záda fakt otázkou psychiky a to dokonce i u těch, kteří mají "objektivní" nálezy. Soused na chalupě, kluk okolo 40, prošel před cca dvěma lety hodně náročnou operací a rozhodně se nedá říct, že by něco zásadního vyřešila. Bolesti má pořád, nemůže dlouho stát, sedět, pracovat, prostě tvrdá omezení. A takových je víc, včetně těch, kterým se záda naopak sama "zázračně" uzdravila.
Na druhou stranu mám i příklad jiného souseda, chlapíka těsně po sedmdesátce, kterému se dala do páteře nějaká bakterie či co, půl roku v podstatě nehybně ležel v nemocnici, ale doktoři ho dali dohromady tak, že dnes funguje skoro jako před tím.
Samozřejmě to vás, kteří se s potížemi vyhrabete z postele, asi moc neuklidní, ale podle mě je pro zdraví opravdu zásadní hlava. Nastavit se tak, že být zdravý je prostě norma, neřešit pořád kdejakou bolístku, nelitovat se, zařídit si život s minimem stresů, přiměřeně se starat o svou tělesnou schránku a ono to pak jde. A nebrat přirozené projevy stárnutí jako nemoc, ale jako normální věc a nesnažit se je "řešit". Nakonec sice stejně umřeme všichni, ale umřít zdravý je určitě mnohem lepší, než se životem promarodit.
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
nasticka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3540
Registrován: stř říj 12, 2011 8:00 pm
Jméno a příjmení: Stanislava Kopcová
Bydliště: Václavice

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od nasticka »

Já mám ten cholesterol vrozený. Brala jsem na to léky před 10 lety s nemělo to v podstatě žádný efekt krom toho, že mi z nich bylo zle. Doktoři byli nepříčetní z toho, že neví, proč to tak je a nejde to snížit. Ale já nemám žádné problémy, nezanáší mi to cévy, nemám vysoký tlak.. prostě úkaz mimo tabulky. Tak jsem jim řekla, že "preventivně" rozhodně nic zobat nebudu a dostavím se, až budu mít důvod.

Taky si myslím, že dost často jsou zdravotní problémy v hlavě.

Doktor mi jehlou opíchne páteř a manžel mě doma pořádně opíská.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Forester SG 2.0XT - SíGr
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“