Naše malé prohry

Odpovědět
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od HonzaCZ »

Jo, některý poFL BL/BP mají 2 paměti. Ani nevíte, jak je to krásný, když na zažehnání OCD krize stačí zmáčknout jedničku. :-D

Zrcátka jsou v pohodě a hejbat si s nima operativně je super! Už jsem se naučil, kde při normální poloze hlavy mám mít zadní kliky a podle toho to vždy zase seřídím. :-D Ono teda mnohdy stačí prostě podržet stejnej čas ovladač zase zpět. :) To automatický sklápění je fajn, ale zase aby to dělalo pokaždý... myslím, že BMW to má u starších modelů (možná i novějších?) řešeno moc pěkně - pokud je ovladač nastaven na pravý zrcátko, tak se automaticky sklápí a jinak ne... nebo obráceně. :-D

Co se týče seřízení sedačky a volantu, tak jsem na tom podobně jako spm. Ne, že bych si to seřizoval podle Meziplynu, ale taky mám hodně vztyčený opěradlo a volant vytaženej blízko k tělu. Jinak jsem neustále jezdil v předklonu. Naštěstí moje auto si nikdo nepůjčuje, tak mi do toho nikdo nehrabe. :) Ale trpím, když si mám sednout do cizího auta... na jednu stranu to má většina lidí nastavený jak v F1, že člověk musí mít skoro natažený ruce, takže se to nedá řídit, na druhou stranu vím, jakej jsem já a nerad někomu ten posez rozlaďuju, kór když nemá paměť... takže záleží na tom, jak daleko s tím mám jet... :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od sima »

Já jsem byl taky totál závislý jak spm na mikro seřízení zrcátek,ale vyléčílo mě služební auto,které používá víc lidí.Dokud vidím aspoň něco reálného,už to neřeším,bo bych se z toho zbláznil.Na svojem autu to je jiná,tam to musí být akorát,ale taky už prostě sklápím špígle a pak je zas našteluju,o co gou,o nic,lepší jek odřít ráfky.Někdy jsem líný a hodím zadní couvač parking na oko,když je hodně málo místa sklápím špígle,ale to už musí být teda...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od spm »

HonzaCZ píše:Už jsem se naučil, kde při normální poloze hlavy mám mít zadní kliky a podle toho to vždy zase seřídím.
Já v normální poloze ty kliky právě nevidim, mám zrcátka odtáhnutý od auta tak, že si na něj nevidim... Má to svý nevýhody, že při couvání někam se tam člověk musí kejvat jak na diskotéce, aby viděl jestli se tam trefí, na stranu druhou při střídání mezi jedním pruhem mám relativně malý slepý úhel. Alespoň co jsem to zkoušel, tak cizí auto mi mezi jedním pruhem nezmizí - ve chvíli, kdy zmizí zrcátka, tak je vidět bočním předním oknem. Žena to má naopak tak, že kus auta v tom zrcátku má a třeba zrovna u toho jejího auta nechápu, že s tím dokáže vůbec jezdit - levé zrcátko na octavii je totiž tak super, že kromě toho, že je mrňavé, tak má ještě levý kus udělaný z víc vypouklýho skla, takže to pokrývá větší úhel. Což by byl super nápad, kdyby ten kus nebyl tak malý, že v něm člověk musí hledat Emmu Maersk lupou, takže reálně v pravý části zrcátka vidí svoje auto, v levý části je vidět prdlajs a zbejvá jí tam asi 2cm proužek, který taknějak kouká do toho pruhu vedle auta :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od HonzaCZ »

Já mám ty kliky přesně na hraně, takže vidím zadní rohy. A asi tak v 1/3 odspodu.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
croctoy
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 566
Registrován: pát kvě 12, 2017 12:32 am
Jméno a příjmení: Petr Bohoněk
Bydliště: Praha

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od croctoy »

Ještě lepší vychytávka, než mačkat tlačítko na dveřích, je nastavení vlastních klíčů, kdy už otevřením dveří se sedadlo nastaví dle vlastníka. Škoda jen, že to neplatí pro zrcátka (ty sice elektricky, ale manuálně), a pro volant (to nemá asi nikdo).
Subaru Outback 2.5i Sport BS
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od HonzaCZ »

Jo paměť volantu určitě některý auta maj. Dokonce jim i zajíždí dovnitř, aby se líp nastupovalo a vystupovalo... a pak zajede do polohy podle klíčku. To samý pro zrcátka. Někde jsem viděl snad i paměť na vnitřním zrcátku - tuším u Jaguáru (?).

Trochu to ale nechápu, protože takový auta si většinou lidi nekupujou, aby je někomu půjčovali nebo se na nich střídalo víc lidí... Takovýhle fíčury by měly mít auta flotilovejch typů, dodávky, náklaďáky, kde se reálně často střídá několik řidičů...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od spm »

Já to taky nepůjčuju, ale vždycky mi to rozhodí servis :-DDD Další věc možná je, že tohle už je zase kategorie aut, kde to neřídíš sám, ale máš řidiče, kterejch je třeba víc.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od VDC »

HonzaCZ píše:... na jednu stranu to má většina lidí nastavený jak v F1, že člověk musí mít skoro natažený ruce,
To taky nemám rád, natažený ruce a nohy. Sedávám taky poměrně blízko.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od dethroned »

já sedím nejradši jak cikán, co nejdál, co nejníž a co nepoloženější opěradlo... ale teď vozím děti, tak jsem se umírnil, jinak by se tam nevešly.
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od Mira »

V každym jiným autě šteluju, ve svym po někom taky. Nedosáhnu totiž na pedály, mám malý vzrůst a krátký nohy.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
Fiba
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Pardubice

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od Fiba »

Tak to máš Míro dobrý, stačí ti malej stan :-DDD
Obrázek Forester 2.5 XT '06 AT

ex Forester S-turbo '99 MT
ex Alfa Romeo 90 2.0i 94kW 1985
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od sima »

:-) malý stan.Já zase po všech zaražuju sedačku na doraz dozadu,nikdy se mě nestalo,že bych měl sedačku v jiné poloze než v takovéhle,mám dlouhé nohy a ruce a ten zadní doraz je přesně to co mě vyhovuje ale to v každém autě.Jo a opěrku sedáku jsem měl vždy spíš na pohodu na gauč,sklopenou tedy dozadu více,ale subaru sedačky mě naučily životní změnu-spíše víc do rovna,ne moc,ale už tak nějak lidsky,že u toho neležím :-)
Když si sednu v práci po šéfovi a vlastně po většině kolegů do auta tak si vlastně ani nesednu,jen tam hodím svůj pravý bůčes a pak okamžitě sedák dozadu na max,nechápu a oni nechápou taky,jak tak můžu jezdit :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od vena »

bonboniera píše:V tomhle jsem na tom stejne jako spm. Alergickou vyrážku, když někdo zacne zkouset tlačítka a hrat si se sedačkou, zrcatkama, volantem nebo třeba i mrizkou vetrani. Hodne tomu pomohl tady v Norsku muj bejvalej kolega, se kterym jsem se občas stridal o uplne novyho MANa. V nem se sedacka ridice dala stelovat nekonecne, sedak, operadlo, dopředu, dozadu, nahoru, dolu, sklopit, prifouknout, odfouknout bocnice, k tomu hlavova operka... Po Trygvem když jsem vyjel, tak jsem na prvních peti kilometrech zastavil na každý autobusovy zastavce a zkousel najit moji normalni polohu, protože on v tom sedel jak maco, ja deset centimetru …
:-D.já třeba šteluju furt,jakoby se měnilo nastavení těla,co je ráno pohodlný není po deseti hodinách za volantem . ,ted jsem třeba jezdil od pondělí a až včera jsem trefil polohu která mi neunavuje,uvidím v pondělí ale zkusim do toho nehrabat když se osvědčila.já kvůli nepohodlným sedačkám nemožnosti ideálního nastavení prodávam auta(při koupi třeba chvíli dobrý pak už ne.
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od VDC »

Já mám možná nějak zafixovaný posaz z Trabanta, protože sedávám fakt celkem blízko, vyhovuje mi mít ohnutý nohy v kolenou a ohnutý ruce, pěkně se k tomu volantu zapasovat. Jako za kulomet... :-DDD
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
bonboniera
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 797
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vit Pochman

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od bonboniera »

VDC, jen jestli ty nejsi ten jihlavskej strelec...
Subaru Outback 3.0R, 5AT, 2009
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“