Naše malé prohry

Odpovědět
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od ybrcek »

marzi píše:trosku se zastanu servisů i pojistovny. a protoze to probehlo bez problemu tak mohu i jmenovat...Kooperativa a Subaru Liska.
na podzim 2013 jsem vzal srnku a poradne!!!
auto jsem dovezl do servisu, bylo pojizdne, podepsal jsem plnou moc pro jednani s pojistovnou a tim to pro me skoncilo. a skoda nakonec byla cca 370 000,-!!!
vse zaplaceno, uhrazeno, bez problemu a bez meho pricineni.
tak to gratuluju
mě toho opla během jednoho roku nabourali 4x!!!!
a pokaždé to auto stálo !!
všechno klienti ČPP.
Jasně špatná karma auta šlo pryč a ted mam Subaru :-o
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od Traveller »

Vždycky je lepší se čemukoliv okolo pojišťoven vyhnout. Někdo říká, že největší "zloději" jsou banky. Omyl!!! Jsou to pojišťovny. Ale většina z těch, kdo s nimi měl co do činění, ví své. Samozřejmě existují i výjimky a třeba jich ani není málo. Nedokážu posoudit?!? Možná se největší problémy týkají jen aut a u ostatních pojistek to je O.K., i když o tom velmi silně pochybuji.
A pokud jde o autorizované servisy a komunikaci či nekomunikaci a ochotu apod. (i když ne v souvislosti s nehodou, ale se záručními opravami). Nakonec jsem z tohoto důvodu skončil v AWD, i když to mám přes půl republiky. Třeba v Pardubicích auto kvůli vadné baterce stálo od pondělí do pátku. <:-< <:-< A o evidentně klepajícím řízení se mě snažili přesvědčit, že je to normální a vlastně vůbec nic neslyším. >>:-@@ >>:-@@ >>:-@@ Od té doby jsem u nich byl jednou a sice na svolávačku "kontrola kabelového svazku u řízení" a to jen proto, abych splnil povinnost kvůli záruce. Nikoho určitě nepřekvapí, že cena oleje je v AWD oproti Pardubicím prakticky poloviční. :-D
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od ybrcek »

olej a servisy...
v Brně jsem měl zákazníka na Drinktaxi když jsem jezdil co měl Audi A4 tuším kabrio.
Pěknej kočár od nova ho měl s nějakým atmo benzínem? No to je vedlejší.
A jendou pro něj jedu a on HTP, říkám kde máte Audi?
A on že ho zadřel..
Cože zadřel?
Jo za celou dobu mi v servisu nevyměnili olej!
Soudil se s nima do krve a vyhral a vraceli mu love plus ušlej zisk , voturoval je skvěle kurvy spoceny.
Jsem mu tehdy fandil. To jsem ještě netušil že dopadnu uplně opačně
a budu já ta kafka
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
marzi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1364
Registrován: čtv led 21, 2010 11:32 am
Jméno a příjmení: martin zich
Bydliště: plzen

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od marzi »

jo, a jeste jednou do me na Bozim Daru, na parkovisti pred penzionem, nacouvali nejaci nemci. akorat sranda byla, ze byli hluchonemi a domlouvat se s nima bylo docela komicky. a zase Liska a Koop, podpis plne moci a opet jednani mezi nemeckou a ceskou pojistovnou a servisem uplne bez problemu a beze me.
A jeste jsem mel zaplaceny nahradni auto.
Subaru Outback 2.0D MY 2008 prodáno
Subaru Legacy kombi 2,5GT MY 2010 prodáno
Subaru Impreza WRX STi MY 2006
BMW 330 Ci cabrio MY 2001
MB GLC 43 AMG MY 2018
Jaguar XK8 MY 1998
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od quickly »

Traveller píše: Nikoho určitě nepřekvapí, že cena oleje je v AWD oproti Pardubicím prakticky poloviční.
No a v Pardubicích je cena oleje skoro poloviční oproti Hradci :-/
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3038
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od Šaman »

marzi: To je dobře, že Ti to všechno klaplo a jsi spokojený - to je správné. U Lišků asi mají ponětí o tom, jak by se mělo jednat s klientem. Ačkoliv k Tobě přistupovali asi jinak, moje auto má třetinovou až čtvrtinovou cenu Tvých, tak možná jsi trošku VIP - a to je pro Tebe jenom dobře. Aspoň se servis umí chovat.
U renoltů, zvlášť když asi koupíš levnější model, nejsi tak atraktivní klient.
Pro ilustraci - když jsme to kupovali, věnoval se nám i samotný šéf - vodil nás po saloonu i na dílnu, paty mu rozprávěly, všechno za vás vyřešíme. No a přišel den D a borec na příjmu si utřel ústa od vlašáku a že si musíme zavolat, získat číslo škodní události a toto a tamto, třeba volat na hotline pojišťovny je zážitek a online vyplňovat dokumentaci je taky vyšší level poznání :-DDD . Takže jsem to posháněl, pozjišťoval - složku s dokumenty dostali pod nos a stejně si to člověk musí vyběhat skoro sám. Asi je to tím, že nemám oblek od Armaniho, zuby od Dr.Albana, brýle RayBan, hodinky TAG Heuer nebo Rolex, prsteny od Tiffanyho či Cartiera a botky Guči :-D
Zkušenost ale k nezaplacení, jsem za to docela rád.

A už bych měl sklapnout a ukončit to tapetování. Sorry :-|
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od námořník »

Šaman píše:marzi: To je dobře, že Ti to všechno klaplo a jsi spokojený - to je správné. U Lišků asi mají ponětí o tom, jak by se mělo jednat s klientem. Ačkoliv k Tobě přistupovali asi jinak, moje auto má třetinovou až čtvrtinovou cenu Tvých, tak možná jsi trošku VIP - a to je pro Tebe jenom dobře. Aspoň se servis umí chovat.
U renoltů, zvlášť když asi koupíš levnější model, nejsi tak atraktivní klient.
Pro ilustraci - když jsme to kupovali, věnoval se nám i samotný šéf - vodil nás po saloonu i na dílnu, paty mu rozprávěly, všechno za …
Nemám nic z toho co jsi psal výše a mojich všech 5 škodních události se vyřešilo bez problémů a k mojí spokojenosti. Vlastně kecám, jednou jsem musel použít služby DAS. Ale to stačil jeden dopis a bylo to vyřešený a peníze na účtu. Takže podle mne je to vždy o lidech.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3600
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od bushman1 »

Ja jsem vzal s RS srnku v 90km/h levym predkem auta. Nahlasil jsem to sam pojistovne a pak uz me to nezajimalo. Auto bylo v servisu necely mesic a menili levy predni blatnik, dvere ridice, mlhovku a lakovali navic jeste spoiler. Celkem za 70 tisic :-)
To jsem mel jeste pujcene jine volne firemni auto, takze zadny naklad navic.
Ale pri jine bouracce jsem mel ze servisu i nahradni auto (Oktavku 1.6 TDI) a to bylo za mesic dalsich 30 tisic.
Servis vse vyridil a my jsme se nemuseli starat o nic.

Opacny pripad jsem mel se Subaru, kdy nam bok sroloval kamion. Nechtel jsem to resit pres znackovy servis a ze si to opravim svepomoci pres sveho servisaka. Prirkli mi necelych 25 tisic. To mi prislo fakt smesne, vzhledem k tomu, ze se musely menit oboje dvere a jeste byl pomackany zadni blatnik.
Dohadoval jsem se s nimi a chteli faktury od servisaka s tim, ze pak to mozna prehodnoti.
Nechtel jsem jit do rizika s tim, ze v tom zustanu za desitky tisic ze sveho, tak jsem vzal prachy a nakonec jsme to opravili jeste levneji.
Koupil jsem dvoje dvere v laku z vrakoviste celkem za 8000Kc a zbytek uz se nejak opravil.

Takze pribehy jsou ruzne.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1877
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od jkotek »

Šaman píše:...
Mám I á otázku: Musím nadále platit garanční prohlídky u dýlera, kde jsem auto bral? Auto už mám 3tí rok (dvě prohlídky jsem zacáloval)
můj myšlenkový pochod: na zboží obecně je záruka 2 rocky, na toto auto je jakási záruka 5 let - mám obavu, že kdyby došlo na servis během "této záruky", tak by asi moje tahanice se saloonem byla náročnější než tato poslední taškařice, mám představu, že by se mnou jistě vybabrali nebo mne zrovna vyfakovali. Takže jsem nalomený se jim na všecko vysrat a ještě změnit pojišťovnu.
...
Na tohle se podívej do kupní smlouvy, tam to bude.
Zásadní otázkou je KDO poskytuje tu rozšířenou záruku. Může to být přímo dealer a pak máš nejspíše v kupní smlouvě podmínku servisování u něj. Pakliže ji ale poskytuje distributor, tak ten většinou trvá jen na provedení předepsaných úkonů při pravidelných servisních prohlídkách. To znamená absolvovat ke v (libovolném) autorizovaném servisu dané značky. V případě servisování jinde by distributor mohl namítat, že závada nebyla odhalena včas protože tomu v neautorizovaném servisu tomu nerozumí, nemají přístup k veškeré dokumentaci a k notifikacím od výrobce...
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
Majer
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: pon bře 18, 2013 5:08 pm
Jméno a příjmení: Robert Košař
Bydliště: Ostrava

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od Majer »

Dneska je pátek13 cteho jinak to není možný :-( otevřu kapotu abych zkontroloval olej a motor celý mokrý...
Mastná voda tak chladič, hledám někde nějakou prasklou hadici.... No nakonec je prasklý s čela v místě kde do něj je napojena hadice, nechápu že v takovém místě.... Tak Jelikož musím odvézt synátora sednu do yarisa.. Ujedu 500 m... Křup a stojím na místě asi poloosa..... Kurvaaaa to je den....
Přílohy
DSC_0308.JPG
Peugeot 406,Subaru Outback 2,5AT,r.v.00
Uživatelský avatar
martas
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2713
Registrován: sob lis 06, 2010 9:22 am
Jméno a příjmení: Martin Staněk
Bydliště: Most,Jílové u Děčína,

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od martas »

majere - tak to je tedy vazne oser 8()
Martas
Subaru Outback 2.5 - MY 2002 - ex
Subaru Forestr 2.0D - MY 2010 - ex
Subaru Impreza Sport 2.0 - MY 2008 - ex
Subaru Impreza WRX STI 2.5 - MY 2011 - 12,8l
Subaru Forestr 2.0 XT - MY 2016 - 11,4l
Uživatelský avatar
HAD
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1464
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vladimír Šitavanc
Bydliště: Liberec

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od HAD »

Včera jsme se vraceli s Forejsem z lyžovačky v Itálii za Rozvadovem mi ukazatel říká, že mám ještě na 100 km palivo. Tak jsem minul první Shellku s tím, že vezmu na OMV a u Ostrova lup a už jsme stáli. Ukazatel ukazoval, že mám benzínu ještě na 80 km ale v nádrži ani kapka. Ještě, že jsme měl na dovolenou zaplacenou asistenci. Za 35 minut přivezli 10 litrů a já mohl dojet k benzínce. A to mě ještě 15 minut ze zadu hlídali Pachové. A musím to ocenit. Chcíplo mi to akorát u nájezdu 127 ke konci a ten pocit kdy se kolem valí kamióny a z připojovacího pruhu se je snaží někdo ještě předjet a vy na to koukáte přes zpětný zrcátko a auto se nemůže hnout, není nic moc. Takže když nás začal jistit blikající tranďák tak se mi ulevilo. A kluci byli vstřícný. [RESPECT]
Ale to se mi v životě se Subárkem nestalo, aby mi došel benzín, když mi ukazatel hlásil že ještě můžu X-& .
Ale dostal mě operátor na asistenční službě. Když jsem mu popsal situaci a kde jsme (sláva mobilům a aplikaci Mapy.cz :-()()-: ), tak jeho první otázka byla, jestli si někam pro ten benzín můžu dojít. >>=-§ .....
HAD

Forester 2.0 XT AT, MY2014,
Obrázek
XV 2.0 iS e-boxer
Obrázek
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od newli »

To by me zajimalo, cos jim odpovedel. Ja bych asi nebyl uplne slusnej :-)
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od VDC »

Tak to je nepříjemný zážitek. Snad to bude nějaká náhoda a ne problém, jako řešil Catana na svém Outbacku. To by bylo u nového auta nepříjemné.
Stran operátora buďte velkorysí. Kdyby byl chytrej a šikovnej, nedělal by takovouhle práci. :-) Není to ani nijak skvěle placený a ani profesně zajímavý. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
HAD
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1464
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vladimír Šitavanc
Bydliště: Liberec

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od HAD »

No, já bych skoro řekl, že to tito operátoři mají tak nějak v popisu práce vyzkoumat, jestli by to nešlo řešit samospasením bez nákladů pro pojišťovnu ;-D . Taky mě do toho nijak netlačil. A když jsme mu odpověděl otázkou: Pěšky po dálnici?? Tak zařídil vše potřebné. A ten čas mě přišel fajn. 35 minut je super.
HAD

Forester 2.0 XT AT, MY2014,
Obrázek
XV 2.0 iS e-boxer
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“