Naše malé prohry

Odpovědět
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od HonzaCZ »

Těžko soudit, ale když už z nějakýho blbnutí, tak takový to bahnění a vysoký závěje. Na sněhu na rovině se to IMHO tolik nezatíží. Navíc u MPT se to prostě sevře naplno a neprokluzuje, tak se tam nemá co opotřebovávat. A u tý visko to taky nebude tak žhavý - přenáší jen rozdíl momentů, což někde na rovině při power slidech taky nebude tak obrovský.

Podle mě se to ničí právě při dlouhých cestách s nějakou závadou nebo nedbalostí na nebo kolem pohonu. Třeba ty špatně nafouklý gumy nebo jiný gumy na přední a zadní... atd. Nebo když jede člověk na dovolenou, plný auto, 2000 km a nepřifoukne si zadní gumy.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
nun
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 202
Registrován: ned dub 30, 2017 11:12 am
Jméno a příjmení: Miloš Kowol
Bydliště: Třinec

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od nun »

HonzaCZ
Promiň tvoje pojednání na FB jsem nečetl. V podstatě se shodneme.
Když tak nad tím souhrnně přemýšlím tak myslím,
že mnohem větší průsery budou opravdu vznikat tím, že si lidi neuhlídají tlaky v pneu,
než jinou velikostí vzorku, pokud neberu extrém úpně sjetá versus nová guma.
Změna průměru tam bude asi mnohem větší vlivem průhybu, zvláště pak při plném autě.
Konec...
Subaru Outback 2,5i LPG AT 2005 Obrázek
Mazda Mx-5 NC 1,8 2006
Citroen Berlingo 1,4i 2001
EX - OctaviaII 1,6TDI FabiaII 1,6TDI FabiaII 1,6 16V FabiaI 1,9TDI SEATCordoba 1,9SDI Lada2101 Oltcit Škoda100 Škoda1203 Tatran125 ČZ175Sport
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3400
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od mari75 »

Včera jsem byl ráno objednaný v jednom ostravském servisu na lpg diagnostiku. Chtěl jsem jen přidat na bohatosti směsi. Forejs při razantnějším sešlápnutí plynu(při Déčku) mezi 1900-2100 ot. cukal. Při jemném zrychlování ne. Jeli jsme to projet,borec tomu přidal,ale stále se mu něco nelíbilo a tak jsme zajeli na dílnu,že se podívá na vnitřní průměr vstřikovačů. Jak ten vstřikovač vyndával,tak mu spadl do motorového prostoru,jelikož byl horký a neudržel ho! Spadl tak dobře,že musel pomalu odstrojit půl motoru,abychom ho vůbec viděli. Mimo to mu tam spadl ještě šroubek z pásky a jedna celá páska <:-< . Pozval si na pomoc kolegu,taky kameru atd.!Po hodině hledání jsme na vstřik a šroubek narazili,byl schovaný pod hadicí z chladiče. Pak jsme ho-i já jsem už u toho asistoval,jelikož jsem už na to neměl nervy ;-D -dvě hodiny lovili. Nakonec se to podařilo mě takovým ohebným chapadélkem. Bohužel jsme nenašli tu pásku,nebyl už čas a ani nervy. Toto je spíš tragikomický příběh. Prohra byla akorát má ohledně času,který jsem tak zbytečně po noční strávil >:-& . Za ty tři hodiny jsem se v té dílně už orientoval tak,jak kdybych tam už dělal léta. Připadalo mi to,jak scéna z ,,Jáchyme,hoď ho do stroje,, :-D . Jen je trochu omlouvá,že na nějaké to lovení u Xtéčka není doopravdy mnoho místa :-/
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od VDC »

To je ale hezký příběh. :-) A nějaký další výstup stran toho plynu z toho je ? Pošteloval ti to nakonec ?
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3400
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od mari75 »

VDC píše:To je ale hezký příběh. A nějaký další výstup stran toho plynu z toho je ? Pošteloval ti to nakonec ?
Přidal tomu trochu víc a je to lepší. Teď budu pozorovat spotřebu. Ale asi budu měnit všechny 4 vstřiky s větším průměrem,ty co tam jsou teď,už nejdou více vrtnout a prý jsou taky pomalé. Bohužel je ten plyn taková slátanina! Platil ho min.majitel,takže mě je to jedno,ale ten kdo to dělal,je pěkný ha.zl a potřeboval by pořádně nakopat. Jinak ta firma,kde jsem byl,je ofi servisem a distributorem Lpg. Ale já to vlastně beru s humorem. Nakonec mi borec,co to vše zapříčinil,dal své soukromé číslo,že se mám při jakémkoliv problému na něj obrátit. Takže možná vše zlé je k něco dobré =)
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
pleswi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 757
Registrován: pát dub 11, 2014 7:50 am
Jméno a příjmení: Vít Pleskot
Bydliště: Turnovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od pleswi »

Tak po necelých dvou letech mám zpátky srandu se zadními dveřiu spolujezdce. Zase obcas neodemykaji. takže zase motorek nejspíše. Doufal jsem ze ten novej vydrží už věky. Tenkrát jsem to nechal udělat. Tentokrát ten opruz zbyde asi na mě.

Odesláno z mého Pixel pomocí Tapatalk
Subaru Legacy 2.0i 101kw MY05 AT, šedá pastel, koupeno na 129tis km
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od kiti »

Včera STK po 6 letech. Takže opakovaná. Emise super, najetí 70 tisíc takže motor v podstatě po záběhu.

Na autě originál folie s atestem a kartou, lepené primo v Subaru a auto NEPROŠLO

Museli se strhávat ze předních oken. Technik řekl že se změnila legislativa

At jdou z euronormami do hajzlu
Forester 2,5 XT 2010 manuál
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od námořník »

Já je musel sundávat před asi 8. lety. Už v tý době žádný fólie na předních oknech být nesměly.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Naše malé prohry

Příspěvek od Marty73 »

Co jsou to za krávoviny?! Nikde se v legislativě nepíše o nepřípustnosti folií na předních oknech, ale propustnosti světla vyšší než 70%. Jakmile mají atest a propouští světlo dle normy, takže jsou například čirá bezpečnostní nebo termoizolační, nemá nikdo co kecat. Tohle mě fakt vytáčí!

http://madico.cz/aktuality/stanovisko-m ... l-vozidel/

Tento seznam vám nabízí možnost výběru schválených autofólií a poskytuje záruku odborné instalace v souladu s předpisy. Ná závěr vám nabízíme v bodech jak postupovat při instalaci autofólií.
- zvolit pouze shválené fólie-viz.seznam schválených držitelů Osvědčení
- propustnost čelního skla v žádném případě neupravovat
propustnost předních bočních skel nesmí být nižší než 70% doporučujeme tyto skla neupravovat
- provedené úpravy musí být označeny na jednotlivých sklech schvalovací značkou ATEST 8SD 1818 v provedení dle přílohy č.15 vyhlášky MDS č.341/2002 Sb.
požadovat od instalační firmy Osvědčení nebo Typový list o provedené úpravě skel

Já mám například tyto: https://www.glassgarant.cz/3m-crystalli ... autofolie/
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od sima »

Jj,mě to taky šíleně vytáčí a vždy vytáčelo!!!Už jsem to tu psal několikrát,jsou to fakt zmrdi,nepřeháním,být to jeho auto,nechá to tam!!!Já bych se nedal,opravdu ne,Kiti škoda,přeci když máš štempl,atest,navíc od Subaru,hnát ho svinským krokem >>:-@@
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od Marty73 »

Jestli to někdo nechává na STK sundat, tak jedině na základě změření kalibrovaným přístrojem. Takové ty kecy "od oka" nebo bílý papír za oknem, s tim ať se jdou vycpat.
Ale jak se píše v odkazech, když tam dá někdo 70ku, tak to stejně neprojde, páč jsou origo okna tónovaná. Já mám s 90kou změřenou propustnost tuším 74%.
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od sima »

Jasné,zkalibrované profi měřidlo,jedině na základě toho můžou poukázat na nepovolené folie,o nic jiného nejde...Ale mít opravdu reálně povolenou propustnost,nedám ani na měřidlo,nechal bych si to změřit jinde,v ofiko servisu,na to oni slyší víc,nebo pro svou odhodlanost klidně u cajtů,u známého =)
Vždyť tohleto už fakt není možné,jsou jak najatí,jak posedlí,přitom maj hovno v rukách!!!
Naposledy upravil(a) sima dne ned črc 23, 2017 11:18 pm, celkem upraveno 1 x.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
martas
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2713
Registrován: sob lis 06, 2010 9:22 am
Jméno a příjmení: Martin Staněk
Bydliště: Most,Jílové u Děčína,

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od martas »

kiti píše:Včera STK po 6 letech. Takže opakovaná. Emise super, najetí 70 tisíc takže motor v podstatě po záběhu.

Na autě originál folie s atestem a kartou, lepené primo v Subaru a auto NEPROŠLO

Museli se strhávat ze předních oken. Technik řekl že se změnila legislativa

At jdou z euronormami do hajzlu
kiti : ja mel uplne stejny pribeh jako ty >:-& Neboj,taky jsem silel a chteli na me zavolat Mestaky :-) Asi jsem trosku prudil :-D
Martas
Subaru Outback 2.5 - MY 2002 - ex
Subaru Forestr 2.0D - MY 2010 - ex
Subaru Impreza Sport 2.0 - MY 2008 - ex
Subaru Impreza WRX STI 2.5 - MY 2011 - 12,8l
Subaru Forestr 2.0 XT - MY 2016 - 11,4l
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od námořník »

Marty73 píše:Co jsou to za krávoviny?! Nikde se v legislativě nepíše o nepřípustnosti folií na předních oknech, ale propustnosti světla vyšší než 70%. Jakmile mají atest a propouští světlo dle normy, takže jsou například čirá bezpečnostní nebo termoizolační, nemá nikdo co kecat. Tohle mě fakt vytáčí!

http://madico.cz/aktuality/stanovisko-m ... l-vozidel/

Tento seznam vám nabízí možnost výběru schválených autofólií a poskytuje záruku odborné instalace v souladu s předpisy. Ná závěr vám nabízíme v bodech jak postupovat při instalaci autofólií.
- zvolit pouze shválené fólie-viz.seznam schválených držitelů Osvědčení
- propustnost čelního skla v žádném případě neupravovat
propustnost předních bočních skel nesmí být nižší než …
Když jsem je dával před 12 lety na auto tak to bylo každýmu u pr..... Ale na první technický už ne. Tak musely dolů. Řekl bych že většina co musí dolů těch 70 % nemá. A není nic jednoduššího než zajet jinam když tam jsou paka a ty víš že máš pravdu, nebo ne?
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od sima »

Nj,ale když už jsi tam na STK,tak mám za to,že nemůžeš už jet jinam,když ti najdou závadu a hlavně jsi už jednoduše v režimu stk prohlídky.Taky opakovanou stk musíš dělat opět tam,na místě samém.Takže když ti raz už sundají folie,je to dost o ničem.Leda je nandat znova a jet jinam,řešit to jinak,to pak jo.Nasere to každopádně na ultimo,o to přeci jde >:-f
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“