Já a objem svalové hmoty :D

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Já a objem svalové hmoty :D

Příspěvek od Tomáš1002 »

Jak píše VDC, usrkávání piva je pekelné. Kdysi k nám chodil zedník, který takhle vytáhl basu denně (ale pracoval dobře :845: ).
Já tohle nikdy neměl, ale jinak pivo miluju a vzdát se ho teda nehodlám. Nedat si pivo po cyklovýletě, to prostě nejde.
Ono nevadí, když si dá člověk jedno denně, ale já mám bohužel ve zvyku si vždy v pátek trochu popustit stavidla na chalupě v hospodě. To jich tam dám tak 6, někdy i více, k tomu jedny brambůrky a celotýdenní snaha o udržení či snížení váhy je v trapu :686:
Naštěstí mi nechutná tvrdý alkohol, to je na tloustnutí úplně nejhorší, i když člověk má pocit, že toho pije na objem málo.
Jo a k pivu je dobrý prokládat to vodou, někteří pivní ultras to považují za prasečinu, ale člověk se ráno probudí bez obvyklých příznaků pivní odulosti.
Subaru Forester 2,5XT 2011
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Já a objem svalové hmoty :D

Příspěvek od tango »

teda tady to jede. No ty cukry je pravda, ale hlavně organismus má problém při hubnutí se sacharidy. Jsou buď lehce stravitelné s rychlím dodáním energie tedy cukry atd. a pak s delším rozpadem. Nejlepší je na to rýže. Co je taky důležitý tak omezení solení. Veškerá sůl zadržuje vodu. Nemyslím tím úplně ji vyloučit , ale snížit. Organismus potřebuje sodík a draslík, tedy prostě látky, které udržují svaly v pohodě. Tím myslím, že pokud jich je nedostatek, tak dochází ke svalovém křečím.
Pokud někdo schodí 4kg, tak počítejte s tím, že je to tak 1kg tuku. Zbytek je voda. Proto se musí nastavit eventuélně cyklická dieta. Musí se vycházet z denního rozložení stravy na menší dávky. Jak už zde bylo napsáno klidně 5, ale i 7. Rozhodně zařadit cereální chleby,rýžové chleby. Ty udržují energii a stačí jich pár kousnout a jde to dál. Je potřeba taky jíst dost vlákniny pro lepší funkci střev. Bílkoviny , které jsou v káždé potravině se musí počítat. Při hubnutí, to vychází na 2g /1kg tedy při hubnutí se to musí lechce korigovat. Vše se počítá a připravuje na den dopředu. Přísun sacharidů se musí omezit. další problém má organusmus s mléčnou bílkovinou. Organismu jí nějak tráví, ale dochází k tomu, že hnije v zažívacím traktu. Tedy a tím to způsobem omezit jeji příjem. Pokud občas ji dát do jídelníčku, tak jen nízko tučný. Co je taky důležitý, tak mít i ve stravě hlavně v zeleninových salátech kapku olivače.rostliné tuky jsou prodobrou funkci celého těla včetně zažívání, vlasů atd. Z jídelničku úplně odstranit živočišné tuky,salám a všechny tyhle věci. Je možnost jen libové šunky a to s velkým obsahem masa. Což taky něco stojí. Je toho tolik, že je to na román.
Když to řeknu z druhý strany vono bohatě ztačí nežrat jako prase :845: prostě míň a častěji, ale kdo chce dotoho ještě sportovat, tak musí úplně obrátit celá jídelníček.
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Já a objem svalové hmoty :D

Příspěvek od Tomáš1002 »

Od nainstalování aplikace MapMyRide 23.6. jsem dnes, tedy za dva měsíce, překročil 1 000 našlapaných kilometrů, což mi udělalo radost. Zároveň mi to spočítalo, že jsem při tom spálil 44 437 kalorií. Kdyby ten výpočet byl přesný, jakože není, tak jsem ježděním na kole spálil 334 piv :cheers: . Tolik jsem jich sice za tu dobu nevypil, ale tak půlku asi jo :839: :839: . Obávám se, že tímto způsobem života se dostávám do kategorie mezi rekreačními cyklisty poměrně často viděné, totiž pupkáč se svalnatejma nohama :686: :686: . No ale co, těší mě, že na kole toho vydržím mnohem víc, než třeba před 15 lety :850: .
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Já a objem svalové hmoty :D

Příspěvek od VDC »

Tomáš1002 píše:Obávám se, že tímto způsobem života se dostávám do kategorie mezi rekreačními cyklisty poměrně často viděné, totiž pupkáč se svalnatejma nohama :686: :686: .
Jo ty jsou pěkný. ::-DDD: Ale holt pivo dělá hezká těla, to se nedá nic dělat, hlavně, že tě to baví a přináší ti to uspokojení. :845: Já mohu letos zodpovědně přiznat, že tento rok skutečně cyklistický nebyl. Ujel jsem všeho všudy asi 20 km. Nějak mi to letos nevyšlo, tak holt napřesrok...
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Já a objem svalové hmoty :D

Příspěvek od Tomáš1002 »

Tak mi udělalo radost, že jsem dnes o 530 metrů překonal hranici 2 000 km naježděných na kole v roce 2014. Taky jsem si splnil úkol vyšlapat na Zlaté Návrší.

Jen pořád nechápu, proč při těchto výkonech pořád ne a ne dosáhnout toho pekáče buchet na břiše :655: Jestli vono to nebude tím pivem :cheers: :845:

P.S. Jo a nedávno jsem se potkal s takovým šlachovitým hubeňourem, který mi vyprávěl, že dřív na kole jezdil fakt hodně, ale že teď už to jen tak šudlá pro udržení aspoň nějaké kondice. Když jsem se ho zeptal, co to "šudlání" znamená, tak pravil, že 4 000 km ročně. Zabít takový provokatéry :baseball: .
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
bonboniera
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 797
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vit Pochman

Re: Já a objem svalové hmoty :D

Příspěvek od bonboniera »

Když jsem si v roce 1997 koupil horsky kolo, treka za tusim 25 tisíc, tak jsem na nem za dva roky najel 28 tisíc kilometru. Téměř jen v terenu, jak me to bavilo. Kilometru mohlo byt daleko vic, ale to kolo jsem koupil az na konci dubna :845: První rok 18 tisíc, druhej 10. Akorát teda spotřeba retezu a brzdových spaliku desiva ::-DD: Kolo stále jezdi, z původního zbyl ovšem jen ram a brzdovy packy. Ty jo, to byly casy :winner:
Subaru Outback 3.0R, 5AT, 2009
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Já a objem svalové hmoty :D

Příspěvek od Tomáš1002 »

18 000? To je průměr 50 denně, v létě v zimě! To je teda dost, hlavně v terénu. Tos jezdil vrcholově?

Někde jsem četl (ale nejsem si jist, zda si to pamatuju správně), že skutečně špičkoví cyklisti (úroveň TdF) najezdí ročně v tréninku 25 000.
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Já a objem svalové hmoty :D

Příspěvek od VDC »

Tak já se musím přiznat, že jsem od chvíle, co mi vrátili vůdčí list, neujel na kole ani metr. Nějak mi na to nezbejvá čas. :-)

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
ferenc.74
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1536
Registrován: úte čer 05, 2012 7:06 pm
Jméno a příjmení: František Jindra
Bydliště: Semily

Re: Já a objem svalové hmoty :D

Příspěvek od ferenc.74 »

Tomáš1002 píše:18 000? To je průměr 50 denně, v létě v zimě! To je teda dost, hlavně v terénu. Tos jezdil vrcholově?

Někde jsem četl (ale nejsem si jist, zda si to pamatuju správně), že skutečně špičkoví cyklisti (úroveň TdF) najezdí ročně v tréninku 25 000.
Mám spolužáka ze ZŠ a ten najezdí za rok 40tis.km!!! :670: :713: Každý den do práce a z5 to má 50km(Mělník-Štětí) a po práci denně dalších 50km!! Nechápu! :655: Nemá na sobě snad kilo tuku.Taky proto jsme mu už na škole říkali "ŠLACHA" :845:
Subaru Forester MY 01 S-Turbo 130KW EX
Subaru Forester MY 06 2.5XT MT
Subaru outback 2,5 115kw MY 2001 AT a v cervený,heč! EX
Subaru outback 2,5 121kw MY 2007 MT šampaň
Uživatelský avatar
bonboniera
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 797
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vit Pochman

Re: Já a objem svalové hmoty :D

Příspěvek od bonboniera »

Mel jsem i volne dny, protože jsem si najel do zasoby, o víkendech stopadesat a dvoustovky vcelku bezne :845: Krusne hory zapad, od Kraslic po Klinovec, to byl a je muj rajon, mohl bych pro googla delat bajkovy mapy ::-DD: Jezdeni celej rok, i v zime, rekord -22, to si dobře pamatuju. Zima na konečcích prstu, nohy i ruce, ale jen nez se clovek zahral. Zimu bohužel nedala puvodni rockshox vidlice, nejaka levna elastomerova, mela od zacatku vuli, nateklo do ni a v mrazu se roztrhla. Nejake zavody taky byly, ale porad jen jako hobik. Před tremi lety jsem se vratil k silnicce, jenze moje zada jsou jaksi proti :839:
Subaru Outback 3.0R, 5AT, 2009
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Já a objem svalové hmoty :D

Příspěvek od Mira »

No můj kamarád je taky cyklošílenec a na kole nejezdí jen když jde běhat. Já ročně najedu méně autem než on na kole. Myslím, že dává asi "jen" 15 000 km ročně. Jezdí i v zimě, pořídil si kvůli tomu gumy s hřebama a byl strašně zklamanej, že loni sníh nenapadl, tak je nemohl pořádně vyzkoušet. A není problém to pro něj najezdit, protože na kole jezdí do hokny, to má denně hnedle 30 km.
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Já a objem svalové hmoty :D

Příspěvek od Tomáš1002 »

To jste mě tedy hoši potěšili, to se za své km teď stydím:-(. Ale ne, v běžné populaci a s tím, co potkávám při ježdění, je to dobrý. Většina jsou ještě větší zoufalci, než já a ti, co mě predjizdeji, jsou většinou o dost mladší a lehčí:-)
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
bonboniera
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 797
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vit Pochman

Re: Já a objem svalové hmoty :D

Příspěvek od bonboniera »

935220_546576565395134_694916064_n.jpg
tady je trekuv nasledovnik, ale mam tuseni, ze na bajka uz me zada nepusti, takze kdyby snad mel někdo zajem... :686:
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Já a objem svalové hmoty :D

Příspěvek od Mira »

No právě ten kamarád většinou ostatní předjíždí a když se najde týpek, co si to peláší rychleji, tak má furt snahu závodit a klidně si pár km "zajede". Ale je mladej, je mu jen 43. A jeho synovec je takový šílenec co mu to nandá kdy se mu zlíbí, ale ten už to šlape s licencí a hlavně na jiným kole.
Uživatelský avatar
2.0XT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 601
Registrován: sob říj 13, 2012 12:39 am
Jméno a příjmení: Vít
Bydliště: Plzeň

Re: Já a objem svalové hmoty :D

Příspěvek od 2.0XT »

bonboniera píše:tady je trekuv nasledovnik, ale mam tuseni, ze na bajka uz me zada nepusti, takze kdyby snad mel někdo zajem... :686:
Proč se dává ta vidlice obráceně? :670:
Subaru Legacy GT 2010
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“